"Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
SinineVagun
Foorumi veteran
Postitusi: 753
Liitunud: 14 Sept 2011, 21:30
Asukoht: Järvamaa

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas SinineVagun » 09 Apr 2014, 22:24

Loff kirjutas:Mitte, et ma jõmme pooldaks või midagi aga sõrgkangi järele haarates lase korra peast läbi variant, et sel jõmmil võib olla kaasas, olenevalt tüübist/margist, 6-15 hästi kiirelt liikuvat sõpra!
Maailm on hulle ja lolle täis!

+1
Olen näinud pealt autodega seotud tüli, kus algatajal oli käes nii nuga kui ka roolilukk ja autos veel paar sõpra, väidetavalt olevat olnud ka seal auto peal kellegil tulirelv. Teise auto pealt 3 venda tegid asja nii peenelt ära, et riiukukk ärkas enda auto alt ja sõbrad ei jõudnud veel reageeridagi, kui asi läbi oli ja teine auto minema sõitis.
V70 2,5TD ´99
940 ´94 2,3b :arrow: MÜÜDUD
V70R AWD ´03 :arrow: MÜÜDUD
XC90 V8 MY´07 Executive
C70 D5 '07

Kasutaja avatar
allar882
Foorumlane
Postitusi: 85
Liitunud: 03 Juul 2013, 03:12
Asukoht: Tartu

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas allar882 » 10 Apr 2014, 02:41

Sven, oled sa nagu wannabe Walker, kes sõrgkang peos ja anarhisti pilk silmis, ootab neid neljasilmalisi kellele saab spetsiaalselt kalli raha eest ostetud superhüpermegaeredate ksenoonidega otse silma lasta? Kui sinust mööda sõidetakse, siis käib kiire laks käigukangi pihta ja põhjagaas? Küll siis on hea õhtul teleri ees õlut rüübates oma lastele öelda, et teie vana on kangelane kes parandas täna maailma ihuüksinda ära :) Mitte, et ma norida tahaks või midagi, kuid lihtsalt naljakas on lugeda/vaadata kuidas paljalt avatari pildi pealt saag käima tõmmatakse. Delfi kommentaarium tuleb liigkiirelt meelde. Korja aiast üks lill ja vii naisele, peale seda lähevad ehk kõik seaduserikkujad ja muidu halvad inimesed mõneks ajaks meelelt:)
Lihtsalt teadmiseks, et pildil oleval autol põlevad alumised udukad ning parktuled, täpselt nagu meie suure riigi seadused lubavad ja ette näevad. Evald peaks veel siiski mäletama kus ja kuidas ma pildistamisel liikusin. Õhtuti kui on reaalselt vaja ka midagi näha, valgustavad mu auto pooltuled ka täitsa piisavalt:)

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas SvenR » 10 Apr 2014, 10:55

Miks peaksin käigu alla lappama ja pedaali põhja vajutama kui keegi mööda sõidab? Pole kunagi häirinud selline asi, pigem olen olnud see kes mõnest Saksa "eliit" firma isendist mööda sõidab ja siis hakatakse tagasi tegema kuna neile situb hinge kui mingi väike punane pilukas neist mööda sõidab :mrgreen: Naise 855, töö Jumperi ja ämma 9-3 on muidugi vähe rohkem austatavad. Samas oleks mul suva ka kui 855 pimestamise hilisema põhjendusega vastassuunda keerata ja laupa panna, ehk peale sellist uudist hakkab ka politsei miskit liigutama ja jõuab ka pimedatele kohale et teisi pimestades seatakse ka enda elu ohtu tegelikult. Eriti kui pimestatav mõne vanakooli tanki või karprauast esistangega vanakooli maasturiga vastu sõidab. Meie riigis ongi tavaliselt nii et nii seaduserikkujad kui ka seaduste täitmist jälgivad hakkavad mõtlema alles peale seda kui keegi kirstu pannakse, on muidugi ka erandeid kus ka siis veel aju tööle ei hakka.


Samas politsei pohuismi kohta on ka seletus.

Näinud ja ka omal nahal tunda saanud pollarite adekvaatset käitumist. Sõle ja Kolde rist pealinnas: pollari värvides auto satub hajameelsusest punasega ristmikule suunaga kesklinnast kopli ja ajab peaaegu alla pensionäri, hetk peale napikat pannakse korraks sireenid ja vilkurid peale ja siis uuesti vaikus ning liikumine jätkub linnakiirusel.

Ristiku Põhikooli kõrval asub ülekäigurada: laps astub kõnniteele kooli vastas kõnniteelt, kesklinna poolt tuleb pollarite auto kes sõidab ilma igasuguse vilkuri, sireeni ja tuututamiseta tüdrukul peaaegu üle varvaste. Olin ise vast 10m kaugusel ja tüdruku varvastest eesmisel jalal jäi puudu vast 10cm kui sedagi, laps oli ülekäigurajal juba siis kui auto oli enam kui 10m kaugusel ja seda kõike 30 piirangualas. Pollari auto asus ülekäigurada ületades poolenisti vastasuunavööndis.

Alevi tänav pealinnas: alustan paremast teepervest sõitu et keerata vasakule hoovi sissesõiduteele. Teepinda katab lobjakas mis on sõidurajalt pühitud aga teeperves auto all endiselt olemas. Peeglis on pimedus, suund sees. Väljas on pime ja tagant tuleva auto tuled ei saa märkamatuks jääda, ristmik on u.85m. Alustan liikumist ja peeglis pole kedagi, jõudes parkimiskohalt sõidurajale ja alustades vasakpööret(suudnd vasakule sees alates parkimiskohast välja keeramise algusest)ilmub auto kõrvale pollarite transporter. Pauk, õnneks õrn aga süüdi jäin mina. Sõitsivad väljakutsele ja väitsid et kiirus oli väike ning ei jõudnud veel vilkureid panna ning tegid kõik et vältida kokkupõrget. Pidurdama aga hakati tegelikult alles siis kui juht vist ajude juhtme gaasipedaali alt vabastas. Hiljem tuttava politseiniku käest kuulsin et kiirus oli suur ja nemad eksisid ja oleks pidanud süüdi jääma. Kohale tulnud lisa patrull aga pani kohe et kui hakkan vastu siis saan veel krimka ka, ei jaganud ehmatusest tol hetkel ise ka asju päris täpselt enam ja võtsin süü omaks. Kahjuks polnud enam sõbrad ka tollel hetkel väljas kui pauk toimus, tulid välja alles siis kui pauku kuulsid.

Seega kuna pollaritel endil isegi eraldusmärkidega autodega liigeldes on eeskirjadest poogen siis oodata et nad sellistele näiliselt tühistele rikkumistele, suunatuli ja udutulede väärkasutamine, reageeriksid on ikkagi üsna lootusetu loota. See aga suuna puhul lõppeb tavaliselt plekimõlkimisega ning nii jääbki olema kuna inimene selle läbi surma ei saa. Udutuledega pimestamisega on aga hoopis teine teema, see võib lõppeda kellegi surmaga aga tundub et inimestel, kelle tööks on selliste võimaluste minimaliseerimine, on sellest täiesti poogen.

Jah ma ka pimestan vastumeelselt aga on olnud juhuseid kus vastutulev on udukad kustutanud, siiski on need korrad mõned üksikud erandid. See olukord kus kasutatakse saab eksisteerida vaid karistamatuse tunde tõttu! Samas võib põhimõtteliselt ära nimetada ka nimekirja markidest ja mudelitest millega tüüpiline udutulede väärkasutaja liikleb: Audi A6, Toyota Avensis, erinevad 3 ja 5 seeria bjuumerid, Landcruiser ja nn. mängumaasturid. Need siis moodustavad umbes kolmveerand pimedatest kes liikluses. Lisaks tuleks tagasi saata enamus uutest odavama otsa autodest millel peal nn. tehase LED päevatuled kuna need ei lülitu lähitulede sisselülitades ümber nõrgemale valgustugevusele. Kuna ka neil nagu udutuledelgi puudub valgusvihu suunamine siis on ka need pimestavad, isegi Jumperi roolist olen täheldanud Kia Ceedi LED tulede pimestavat toimet. Ja tegelikult on ka meie liiklusseadusega vastuolus kõik autod mis kasutavad udutulesid nn. kurvitulena! Aga kuna enamus on neist ülimad taksod(no ei väändu neid minu keel kuidagi mersudeks nimetama) ning omanikud on niiöelda suured maksumaksjad ja sponsorid siis vaadatakse ka nende maale lubmise puhul läbi sõrmede.

Juba aastaid tagasi on öeldud meie riigi kohta järgmine lause: Eestis on parimad seadused maailmas aga nende täitmise jälgimine ei kannata trükimusta!

Aamen.
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

Heavy
Kreisi postitaja
Postitusi: 354
Liitunud: 26 Apr 2008, 18:27
Asukoht: Tartu/Haapsalu

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Heavy » 10 Apr 2014, 13:14

Sa oled lihtsalt kade, et sul pole udutulesid, mida saaks päeval kasutada, et säästa pooltuledes olevaid kallimaid Nightbreakereid.
Pigem vahetan odavaid H1 udukates, kui kärsatan oma kullakesi H7eid.
Mind isiklikult ei sega, kui Buumer päevavalges udukatega vastu tuleb. Pigem mõtlen positiivselt: oo kõva pill, situ verd 8) . Aga noh niipalju, kui on inimesi, siis niipalju on ka arvamusi. Peace.
S60 2.4D 02' man.
V70 2.5tdi 98' aut.

KuldarA
Foorumi veteran
Postitusi: 1160
Liitunud: 26 Nov 2011, 16:04
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas KuldarA » 10 Apr 2014, 13:17

Heavy kirjutas:Sa oled lihtsalt kade, et sul pole udutulesid, mida saaks päeval kasutada, et säästa pooltuledes olevaid kallimaid Nightbreakereid.
Pigem vahetan odavaid H1 udukates, kui kärsatan oma kullakesi H7eid.
Mind isiklikult ei sega, kui Buumer päevavalges udukatega vastu tuleb. Pigem mõtlen positiivselt: oo kõva pill, situ verd 8) . Aga noh niipalju, kui on inimesi, siis niipalju on ka arvamusi. Peace.



+1, sõidan isegi päeval udukatega ringi, et xenoneid säästa, nii lubab seadus ja kõik on korras.

Öösel aga jõulupuuna vastutulevad võiks olemata olla.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4030
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas taavi » 10 Apr 2014, 13:53

palju see pirn maksab või kui tihti te seda vahetate? :D

Mina sõidan ilma udukateta, Svenile kaasa ei kummarda, aga veidi saan ta murest aru ja ennast ka häirivad need neljasilmsed.

Auto on tarbeese ja tarbin seda nagu muid tarbeesemeid, muretsemata mõlkide pärast (elus on hoopis suuremaid muresid kui mõlgid autol või 10 kuni 100 eurone esitule pirn, mida kord aastas vahetada). emotsiooniese on garaazis (vana iž) ja seda lükkan lapiga ja viin sõidule kord 3 aasta jooksul :D

aga nagu öeldud, niipalju kui on inimesi, on ka arvamusi. Emotsiooniesemega mina poes ei käi, küll aga tarbeesemega. Itaalias vist oleks see teema hoopis pikem, arvestades sealset liikluskultuuri.
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

KuldarA
Foorumi veteran
Postitusi: 1160
Liitunud: 26 Nov 2011, 16:04
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas KuldarA » 10 Apr 2014, 14:16

Kui päeval on pargid+ udukad, siis kuidas see häirida saab?

Mul on luubiga xenonid ja kui koguaeg lähikatega sõita, siis kärsatab luubi ära, sellepärast sõidan udukatega valgel ajal.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas SvenR » 10 Apr 2014, 14:28

Teema pole kas kasutada lähi või udutulesid päeval vaid teemaks on pimedal ajal nende koos kasutamine mis on meil keelatud aga pollarid selle eest trahvi ei tee! Küll näinud kuidas pollar seisab ja lihtsalt läbi sõrmede vaatab sellistele asjadele, selle asemel et kopikad riigikassasse korjata ja liiklust ohutumaks muuta! Aga nagu meie riigis ikka, karistused on ausatele!!!
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

Mihkel.
Foorumi veteran
Postitusi: 817
Liitunud: 01 Nov 2009, 11:44
Asukoht: Rõuge kant
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Mihkel. » 10 Apr 2014, 14:33

Huvitav seik ka ülevaatuspunktist samal teemal. Üks tädi tõi oma Corolla ülevaatusele, ootas samal ajal ees putkas oma autot kui ma oma järjekorda ootasin. Tubli ja tegus mees oli ülevaataja ja arvet tehes ütles tädile, et auto väga hea, midagi häda pole, aga üks tuli näitas teil üles, et reguleerisin selle ka paika. Tädi siis küsis, et mis see tähendab, ülevaataja siis selle peale, et ei pimesta vastutulijaid loomulikult õigesti reguleeritud tuli. Vastuseks tuli aga, et mis see mind puudutab, mis see minu asi on... No vot kui toredaid liiklejaid leiab ikka :)

Kurat kah.
'88 760 V6 → '82 244 D24 → '97 V70 TDI → '97 S70 → '95 940 turrrbo → '04 S60 D5 → '01 V70 Bi-Fuel → '06 V70 AWD D5 → V70 2002 D5

855
142 '74

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas tnx » 10 Apr 2014, 16:07

evald112 kirjutas:Pooltuled piisavalt võimsad. Kehva nähtavuse puhul kaasneb loomulikult ka hoo mahavõtt. Ei tasu oma tuledest kiiremini sõita.


Pooltule puhul ei määra niivõrd võimsus, aga kiirtevihu kuju ja ulatus. Küll nähtud neid tüüpe, kes saanud istumise alla ksenoontuledega auto ja siis kuulutavad, et need on nii heledad, et ei viitsigi enam maanteel täistulesid panna. Heledad küll, aga milleks vahtida 30m pikkust valget laiku maanteekiirusel? Kui sinna midagi nähtavale ilmub, siis sekundi pärast on juba kokkupõrge.

Tulede säästmine on minu arvates samaväärne igasuguse muu säästmisega. On selliseid, kellel liisinguauto elueaks arvestatud liisinguperiood ja neil on muidugi kõigest savi, teised säästavad kütust, piduriklotse, veermikku, laternaid, värvkatet jne.

Kasutaja avatar
evald112
Foorumi veteran
Postitusi: 1370
Liitunud: 22 Aug 2013, 17:58

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas evald112 » 11 Apr 2014, 00:48

allar882 kirjutas:Evald peaks veel siiski mäletama kus ja kuidas ma pildistamisel liikusin. Õhtuti kui on reaalselt vaja ka midagi näha, valgustavad mu auto pooltuled ka täitsa piisavalt:)


Õige jah, ei tulnud kohe ettegi. Ega mul midagi vastu ei ole. Tean, et seadus lubab.

tnx kirjutas:Tulede säästmine on minu arvates samaväärne igasuguse muu säästmisega. On selliseid, kellel liisinguauto elueaks arvestatud liisinguperiood ja neil on muidugi kõigest savi, teised säästavad kütust, piduriklotse, veermikku, laternaid, värvkatet jne.


Olen saanud küll ksenooniga auto perse alla, aga siiski kaugtulede pealt kokku ei hoia, need ju halogeenid.

Teema lõpetuseks tahaks lihtsalt öelda, et kasutage kõike mõistuse ja seaduse piirides. Eks igal ühel on omad harjumused.

KuldarA
Foorumi veteran
Postitusi: 1160
Liitunud: 26 Nov 2011, 16:04
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas KuldarA » 11 Apr 2014, 09:26

evald112 kirjutas:
allar882 kirjutas:Evald
Olen saanud küll ksenooniga auto perse alla, aga siiski kaugtulede pealt kokku ei hoia, need ju halogeenid.



Peaks ikka olema Bi-xenon + halogeen. Vähemalt enamikel xenoniga Volvodel nii.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas SvenR » 11 Apr 2014, 11:01

evald112 kirjutas:Teema lõpetuseks tahaks lihtsalt öelda, et kasutage kõike mõistuse ja seaduse piirides. Eks igal ühel on omad harjumused.

Need 2 laused ju lähevad omavahel kaklema! Mida mõtled harjumuste all? Et kui olen harjunud teisi pimestama siis ärgu teised piiksugu?
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

Kasutaja avatar
Igor
Volvo Club liige
Postitusi: 880
Liitunud: 19 Juun 2005, 09:58
Asukoht: Lõuna-Harjumaa

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Igor » 11 Apr 2014, 11:58

Selle kahe lausega saab selle, kuradi, lõputu tuleteema ilusasti ära lõpetada!
Вольво c cемëрки начинается!

Kasutaja avatar
evald112
Foorumi veteran
Postitusi: 1370
Liitunud: 22 Aug 2013, 17:58

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas evald112 » 11 Apr 2014, 13:10

Et Sven ka aru saaks. Seaduse järgi võib mitmeti käituda ja igaühele jääb võimalus kasutada varianti mis endale mugavaim. Teema lõpp.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 46 külalist