"Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Mihkel.
Foorumi veteran
Postitusi: 817
Liitunud: 01 Nov 2009, 11:44
Asukoht: Rõuge kant
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Mihkel. » 07 Apr 2014, 12:45

Kui juba tuledest juttu, siis ütleks ka ühe kuradi ära. Minule jääb arusaamatuks pimedal ajal sõites kaugtulede vahetus lähitulede vastu rohkem kui poolte liiklejate poolt. Kui juba kaugelt kaugelt künka tagant nähakse minu kaugtule vihku, vahetatakse tuli ära ja sõidetakse kilomeetri jagu lähituledega ja lähemale jõudes kukutakse agaralt vilgutama. Kaugtuli näitab kuskil 150m, ehk siis piisav vahemaa kahe auto vahel oleks 300m kanti viimasest otsast, kus tuli vahetada, teeb umbes 6-7s kohtumiseks maantee kiirusel. Ise olen sellega harjunud ja kui vastu tulev juht vahetab samal ajal tule ära, siis jääb pimedas augus sõitmine minimaalseks aega. Mis need sellid kurat vahivad otse mu tuledesse või, aru ma ei saa?? :P
Täpsustuseks veel, et igal autol on tuled reguleeritud, tavalised halogeenid, vahet pole mis autoga ja üldiselt proovin tuled puhtana hoida, isegi kui auto sitane.
'88 760 V6 → '82 244 D24 → '97 V70 TDI → '97 S70 → '95 940 turrrbo → '04 S60 D5 → '01 V70 Bi-Fuel → '06 V70 AWD D5 → V70 2002 D5

855
142 '74

Kasutaja avatar
Romm
Foorumi veteran
Postitusi: 2455
Liitunud: 05 Apr 2007, 10:32
Asukoht: rae vald,jüri lähedal
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Romm » 07 Apr 2014, 15:48

aga ole ilus ja mine söida välismaal, saad aru sellest kui hea see on kui tuled vahetatkse ära ennem kui sa teise auto tulesid näed mitte vihku.
ja kui sa oled pikalt pimedas söitnud siis see varem lähituledele lülitamine väsitab vähem silmi ka teisel juhil:)
940 91a.
Volvo Amazon 62a.
Bmw 540i 99a.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Leho » 07 Apr 2014, 16:03

Rommi kirjutas:aga ole ilus ja mine söida välismaal, saad aru sellest kui hea see on kui tuled vahetatkse ära ennem kui sa teise auto tulesid näed mitte vihku.
ja kui sa oled pikalt pimedas söitnud siis see varem lähituledele lülitamine väsitab vähem silmi ka teisel juhil:)



Just
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Mihkel.
Foorumi veteran
Postitusi: 817
Liitunud: 01 Nov 2009, 11:44
Asukoht: Rõuge kant
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Mihkel. » 07 Apr 2014, 17:43

Järelikult olen mina see loll ja jäärapäine siis :D

Kuid jään ikka oma liistude juurde. Välismaal olen ka liigelnud pea pool aastat, kuid seal teise käe liiklus ja ilmselt ka DOT märgistusega tuled, mis vähe teise vihuga. Aga üleüldiselt ei näe ma pointi sõita 90kmh ja lähitulega pikalt, selle tee läbimisega võib nii mõndagi ootamatut teele sattuda. Isegi kui kaugtulega võib mõni tume jalutaja teel ehmatada, rääkimata siis lähikatest. Pimedas sõitmine väsitab nii ehk naa, selles pole küsimustki. Kui õigesse kohta vaadata, mitte üritada lugeda vastutulija numbrimärki, siis on see kaugtulede valgusvihkude kohtumispaik täiesti OK vahetuseks ja ei pimesta ta midagi.
'88 760 V6 → '82 244 D24 → '97 V70 TDI → '97 S70 → '95 940 turrrbo → '04 S60 D5 → '01 V70 Bi-Fuel → '06 V70 AWD D5 → V70 2002 D5

855
142 '74

Kasutaja avatar
Romm
Foorumi veteran
Postitusi: 2455
Liitunud: 05 Apr 2007, 10:32
Asukoht: rae vald,jüri lähedal
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Romm » 07 Apr 2014, 20:37

Aga vaata, pahatihti on autodes ka milioon inimest taga istuma kes sõidavad paksukeste suvelaagrisse ja tahest tahtmata need tuled pimestavad ka lahituledena.
Aga ma jään ka oma liistude juurde ja vilgutan kui keegi tuledekasutamisega hilja peale jääb(mul see pluss et sõidan rekkaga öösiti, ja oi kuida vahetatakse).
Aa muideks, meie maapinnal on see tulede kasutus selline mitte meelepärane, pole meil just seda valget aega Sitaks aga ikkagi öösel pimedas unustatakse kaugtuled üldse maha võtta:D
940 91a.
Volvo Amazon 62a.
Bmw 540i 99a.

Kasutaja avatar
evald112
Foorumi veteran
Postitusi: 1370
Liitunud: 22 Aug 2013, 17:58

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas evald112 » 07 Apr 2014, 20:51

Koomik Vello Nelikendkaks varasalvest antud teema kohta:

Vello42 kirjutas:Täiendkoolitus autojuhtidele: millal peaks tuledega vilgutama?

Talv on läbi, käes on kevad. Autod on garaažist välja aetud, kummid täis pumbatud, bardatšokki pesa teinud rotid on hirmsa karjumise abil minema peletatud ning nüüd oleks tagumine aeg rääkida ühest üliolulisest teemast – ehk millal tuleks kaasliiklejatele tuledega vilgutada?

Üleüldine praktika meie teedel on see, et kui vastusõitja vilgutab sulle tulesid, siis võib arvata, et kusagil eespool on radariga politseinikud või siis kusagil veel kaugemal eespool passivad põõsas taatlemata radariga mendid. Võimalik on ka variant, et sul endal tuled ei põle ja vastutulija annab sellest teada.

Põhimõtteliselt sellega ka kogu vilgutamise teema lõpeb... aga ei pea lõppema. Autoga sõites on meie ümber tegelikult hästi palju olulist ja huvitavat informatsiooni, mis kindlasti väärib teiste kaasliiklejatega jagamist, eriti arvestades seda, et me elame sotsiaalvõrkude ja infoajastul.

Siinkohal tahaksingi teiega sheerida väikest nimekirja juhtudest, millisele liiklusinfole mina tuledega vilgutades vastusõitjate tähelepanu juhin.

1. Mendid!
2. Õuuu, sul tuled ei põle!
3. NB! 3 km pärast paremal pool teed põldu kündval traktoristil pole rinnahoidjaid!
4. Märjamaa Statis on täna tööl see müüa, kes ei pane tähele, kui aparaadist kohvi lasta, suur lonks pealt ära rüübata ja siis uuesti tops täis lasta!
5. Powerist tuleb hea tümm!
6. heiiiiiiiii sina RS6... seksi pamper sul;)
7. mootorrattur - ees sääseparv, hoia suu kinni!
8. Kanter kullal/parim murdmaamees finišeeris!
9. Adaveres hääletav sinise baretiga tšikk on lahke, kui teda paar kilti edasi viia!
10. Uuups, tahtsin praegu vajutada aknaavamise nuppu, et peer välja lasta, kuid kogemata lõksutasin tuledenuppu!

Nagu uurimusest nähtub, siis on meie teedel küllalt infot mida kaasliiklejatega jagada. Ei pea olema eestlaslikult kade ja omaette roolis nohisema!

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas tnx » 08 Apr 2014, 09:47

Minu viimaste aastate ohtlikud olukorrad on olnud just tänu sellele, et olen mingil põhjusel lolli peaga varakult tuled ära vahetanud, pikk pime maa kahe auto vahel. Siis ükskord järsku avastasin auto nina ees metsseakarja, teine kord valgustamata (aga siiski helkuritega) jalakäijad, kolmas kord nägin põtra teelt lahkumas. Ühelgi juhul jalg pidurini ei jõudnud, väike nõks rooliga õnneks päästis hullemast, kuna objektid olid teepeenral. Autol korralikud tehases pandud ksenoonid, uued, õigesti reguleeritud ja puha, aga no ei ole lähituli ette nähtud pimedas 90 km/h sõitmiseks, tee mis tahad.
Koduteel on üks 2 km pikkune sirge, seal kah mõned vilgutavad juba teisest sirge otsast, kui siis mõlemad kohe poolte peale lülitavad, siis on küll vahest selline tunne, et võiks sama hästi käed silme ette panna ja pool minutit huupi sõita.

Kasutaja avatar
allar882
Foorumlane
Postitusi: 85
Liitunud: 03 Juul 2013, 03:12
Asukoht: Tartu

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas allar882 » 09 Apr 2014, 01:06

Mina vahetan siis tuled ära kui vastutulija mind häirima hakkab või mina Teda. Ei pea vahtima teise auto tuledesse, vaid vaata pärisuuna teepeenra poole. Lisaks võtan arvesse, et u 4 km kauguselt väga ei saa minu auto tuled kedagi pimestada/segada.

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas SvenR » 09 Apr 2014, 09:43

Kas näen su avatarilt õieti et oled ka 1 nendest paljudest pimedatest kes sõidab lähi ja udutulesid koos kasutades? Sellised käivad mulle ikka eriti närvi, kui taga siis panen ka tavaliselt uduka tagumise põlema et olla kindel et ta mind ikka läbi kujuteldava udu näeks. Kui vastu tuleb siis kaubikuga on mõnus täied peale lükata kuna vastutuleva täied ei pimesta nii kõrgele väga. Tra, kõrini juba nendest pimedatest neljatulelistest. Lisaks on paljudel uute autodel need päevatule LEDid ka nii tugevad et koos lähitulega pimestavad, osadel lähevad lähitulede sisse lülitamisega need LEDid tuhmimaks aga paljudel mitte. Sõimasin selle udutulede teemal Facebook lehel ka Põhja politseid, alul väideti et tegeleme aga kui panin et kordi näinud kuidas neljatulelised patrullist mööda või nende taga liigelnud ja ei mingittegutsemist. Siis polnud neil enam miskit vabanduseks öelda! Rääkimata sellest et patrullauto ees suuna mitte näitamine on täiesti normaalne tegevus ilma igasuguse reaktsioonita patrullauto poolt! Ei seadused, eeskirjad ja karistused on meil ägedad aga nende täitmise jälgijad on töllad! Udutuled ja suunatuled on ju maas vedelev raha mida lihtsalt ei taheta üles korjata, lihtsam on vinguda kui miskit teha. Mina aga plaanin panna ühed korralikult üles suunatud lisatuled koos xenonitega varsti selliste pimedate vastu, tundub et selliste liiklusohtlike olukordade tekitajate vastu meie vesises kliimas kus maapinnalt peegelduv udutuli pimestab ikka korralikult on ainukeseks lahenduseks omakohus!
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

Kasutaja avatar
-taf-
Kreisi postitaja
Postitusi: 464
Liitunud: 20 Veebr 2013, 09:50
Asukoht: Tallinn

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas -taf- » 09 Apr 2014, 10:00

Ei vaidle vastu, et tulede vale kasutamist on palju, aga sellisele järeldusele jõuda? Samaga või enamaga vastamine kipub tavaliselt probleeme süvendama...

Kasutaja avatar
evald112
Foorumi veteran
Postitusi: 1370
Liitunud: 22 Aug 2013, 17:58

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas evald112 » 09 Apr 2014, 10:18

Ma loodan ka, et need udutulede pildid avatarides on ainult selleks pandud. Tulesid võiks ikka sihipäraselt kasutada.

Aga selle võimsamate tulede paigaldamisega spetsiaalselt pimestaja pimestamiseks ma ei kiirustaks. Kui sa hakkad meelega pimestama juba vastutulijat siis võib karuteene kiirelt tulla. Vastutulija ei näe ka midagi ja keerab vastassuunda.

Linnas sõidan lähituledega nagu kord ja kohus (kuigi normaalsed udukad olemas) ja maanteel lükkan tuled alla hiljemalt kui vastutulijagi aga üldiselt varem. Pooltuled piisavalt võimsad. Kehva nähtavuse puhul kaasneb loomulikult ka hoo mahavõtt. Ei tasu oma tuledest kiiremini sõita.

Kasutaja avatar
Igor
Volvo Club liige
Postitusi: 880
Liitunud: 19 Juun 2005, 09:58
Asukoht: Lõuna-Harjumaa

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Igor » 09 Apr 2014, 10:21

Sven, võta üks õlu, vaata ringi. Päike käib juba kõrgelt, ilm on ilus.
Ei tasu oma närve tühja kulutada.
Ah jaa, toonekured on ka juba tagasi!
Вольво c cемëрки начинается!

Kasutaja avatar
allan
Foorumi veteran
Postitusi: 2874
Liitunud: 26 Mai 2007, 20:59
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas allan » 09 Apr 2014, 13:21

SvenR kirjutas: Mina aga plaanin panna ühed korralikult üles suunatud lisatuled koos xenonitega varsti selliste pimedate vastu, tundub et selliste liiklusohtlike olukordade tekitajate vastu meie vesises kliimas kus maapinnalt peegelduv udutuli pimestab ikka korralikult on ainukeseks lahenduseks omakohus!

Isehakanud õigusemõistjad on need kõige hullemad.
Jõle äge on olla, kui oled mõne algaja naisterahva kraavi ehmatanud?
Või kui sinu poolt karistatud autost jõmmid natuke "vestelda" soovivad?
S60 T5 HEICO SPORTIV | S80 V8 HEICO SPORTIV | S60 R HEICO SPORTIV | 240 GLT | 850 ESTATE
245 1978 | AMAZON 1968 | XC90 D5 2003 | S80 V8 2007 | S80 D5 2007 | V70 T5 2001 | V70 2.5T 1998
INSTAGRAM

Kasutaja avatar
SvenR
Foorumi veteran
Postitusi: 893
Liitunud: 19 Dets 2012, 09:50
Asukoht: Võrumaa, Rõuge vald, Pältre 53 812 626
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas SvenR » 09 Apr 2014, 16:24

Selles et autokooli enam põhitõdesid ei õpetata, sellest olen juba ammu aru saanud. Kes on jõmmid ja miks nad peaksid üldse minu juurde tulema? No samas saab ju ka keerata vastasuuna poole ja hiljem saab ilma valetamata öelda et pimestas ja ei näinud kuhu sõitsin, see on siis ku täistulesid ei kasuta. Üldiselt on mul kaubikus alati nende jõmmide jaoks sõrgkang et arvulist vähemust kompenseerida ning see töötab.
Volvod Eesti kagunukas:2x P26 V70 D5244T M56+AW55-50 SN, V50 D5244T8 AW55-50 SN
FB Volvokodu Vida Dice ja KKL VOL-FCR abi Võrumaal

Kasutaja avatar
Loff
Ära roni, tapab!
Postitusi: 4963
Liitunud: 03 Jaan 2008, 16:42
Asukoht: Maal
Kontakt:

Re: "Hingelt ära" või "Tahtsin ütelda "KURAT vol.2

PostitusPostitas Loff » 09 Apr 2014, 21:45

Mitte, et ma jõmme pooldaks või midagi aga sõrgkangi järele haarates lase korra peast läbi variant, et sel jõmmil võib olla kaasas, olenevalt tüübist/margist, 6-15 hästi kiirelt liikuvat sõpra!
Maailm on hulle ja lolle täis!
https://www.youtube.com/@paavokaleva
244DL '82 B21A 74kW M45
745GL '87 B230F 85kW M46
745GL '88 B230F 85kW M47
745GL '88 B230F 83kW ZF4HP22
V70XC '01 B5244T3 147kW AW55-51
XC90 '04 B6294T 200kW 4T65


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 48 külalist