lihtsalt jutu koht.

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Otomar
Foorumlane
Postitusi: 84
Liitunud: 23 Juun 2014, 21:35
Asukoht: Tallinn

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas Otomar » 19 Veebr 2021, 21:32

Oldschool79 kirjutas:Lihtsalt jutuks siis. Sain minimaalse hoiatustrahvi kiiruseületamise eest (Mõõdeti 97 ja lahutati siis mõõtemääramatus 4km/h). 9EUR riigituludesse. Mul tekkis nüüd küsimus- kui pika distantsi pealt kaamera ära fikseerib? Sähvaka tegi praktiliselt kaamerast möödududes. Mina arvasin, et kaamera püüab radarisse, fikseerib ära ja kui lähemale jõuad, siis teeb pildi. Eri foorumites aga kirjeldatakse, et teeb suht lühikese distantsi pealt- ca kuni 50m. Kus tõde olla võiks?


Minu kogemuse järgi need teeääres seisvad kapid pildistavad suht lähedalt. 50 m võib olla on isegi palju ise pakuks 20-30 meetri kauguselt tehakse pilt.

Kasutaja avatar
sanderk
Foorumi veteran
Postitusi: 650
Liitunud: 19 Mär 2012, 09:53
Asukoht: Muraste

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas sanderk » 19 Veebr 2021, 21:41

Kaamera võtab mõned millisekundid sellest hetkest kui välk käib (ehksiis ikka väga lähedal).
Mul kõrval kohe kaamera ja selle piiride väga täpne kompamine on mu põnevaim hetk koju sõites :D

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas Oldschool79 » 19 Veebr 2021, 21:50

Tänud!
Kas sellest peaks aru saama nii, et pildistamise hetkel fikseeritakse kiiruseületamine? Trahvi sain mobiilselt. Ei pannud tähele, et tee ääres seisis. Kui panin tähele oli juba hilja pidurit tallata. Käis klõps ära ja teha polnud midagi. Statsionaarsete puhul on paljudes kohtades n.ö kiiruspiirangumärgid maha joonitud nt 90. Tavaliselt siis selle märgini jõudes võtan kiiruse maha igaksjuhuks. Mis hetkest mul reaalselt 97 sees on, ei oska öelda, sest klõpsu hetkel spidokat ei vaadanud ja telefoni GPS-na igapäevaselt ei kasuta. Mingi võimalus, et spidokas liialt valetab on muidugi olemas, kuid samas kasutan nõuetekohaseid rehve ja velgi. Jääb seega õhku rippuma võimalus nt et ABS andur tegi karuteene (Kui õigesti aru saan, siis selle anduri kaudui loetakse rataste pöörete arvu mis kantakse üle spidomeetrile?!?) . Kui eksin parandage. Trahvi muidugi ei vaidlusta- tühine summa. Lihtsalt huvitab asja tehniline pool.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

princeAndrew
Kõva postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 18 Jaan 2008, 10:59
Asukoht: Pärnu

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas princeAndrew » 20 Veebr 2021, 11:36

Meetreid ei tea ,aga nii lähedalt pildistab ,et kui viimasel sekundil kiirendada ja masinal vajalik särts/minek olemas on jää kaamera
tühja pildiga.ISE POLE SEDA PROOVINUD/PROOVIDA JULGENUD.

Kasutaja avatar
kaupz
Foorumi veteran
Postitusi: 1434
Liitunud: 08 Juun 2007, 08:37
Asukoht: Lääne-Harju vald
Kontakt:

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas kaupz » 21 Veebr 2021, 23:32

keegi ütles et mobiilne liikluskaamera on täpsem ja tehakse väiksema ületusega trahv ära, ise pole proovinud,
Tartu otsa peal 96-97km/h Waze järgi läheb postidest läbi ilma pildita.
V70D5atm05chip + v70D5atm03 66+71Beetle +79T2 [exV70/2,5tdi/atm]
PiltPilt Veakoodi kustutamine VIDA-ga Keilas

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4759
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas ants » 22 Veebr 2021, 10:22

KRT, oli seda vihma nüüd vaja! :(
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4028
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas taavi » 22 Veebr 2021, 11:39

praktika on tõe kriteerium. ilmselt tehakse varasemalt mõõtmine ja seejärel pilt. Arvestades kui vähe see pilt maksab, katseta ära :) Ma ühekorra katsetasin, kui kaamerat nägin, rohkem pole kaameraid näinud.

paned 97 püsikale ja lased kaamerast mööda, ots ringi ja teinekord tõstad 1kmh ja niikaua kuni lõpuks plõks käib ja saad teada millest reageerib, seejrel katsud sõita "plõksu kiirusega 100m enne kaamerat ja siis jõuluselt pidurda maha, vaata kas siis ka teeb ikka pilti, kui ei tee, siis järelikult mõõdab pildistamise hetkel.
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
PorisedRattad
Foorumi veteran
Postitusi: 775
Liitunud: 26 Apr 2018, 07:59
Asukoht: Tallinn

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas PorisedRattad » 22 Veebr 2021, 15:48

ants kirjutas:KRT, oli seda vihma nüüd vaja! :(

Vaadates pikaajalist ilmaennustust, siis võib öelda, et talv on läbi. Ise oleks ka seda lund veel natukene kauem ikka nautinud.
XC70 2.5T 2004 154kw

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7043
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas Tanel » 22 Veebr 2021, 15:58

ants kirjutas:KRT, oli seda vihma nüüd vaja! :(

Niikaua on ok kuni ei pea külmal autol aknaid kraapima
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4759
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas ants » 22 Veebr 2021, 20:30

Tanel kirjutas:
ants kirjutas:KRT, oli seda vihma nüüd vaja! :(

Niikaua on ok kuni ei pea külmal autol aknaid kraapima


Täna pidin poodi minema, autosse sain, käima sain, lasin 1 tunni tuksuda.
Välja minnes aknad kõik jääs, vajutad kaabitsaga jää peale, näha kuidas
vesi jää ja klaasi vahel liigub, aga jääd kätte ei saa :(
Aitas kaabitsa nurgaga õrnalt toksimine. :)
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4759
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas ants » 22 Veebr 2021, 20:42

PorisedRattad kirjutas:
ants kirjutas:KRT, oli seda vihma nüüd vaja! :(

Vaadates pikaajalist ilmaennustust, siis võib öelda, et talv on läbi. Ise oleks ka seda lund veel natukene kauem ikka nautinud.


Täna poodi minnes oli 4,5 km sellist iluuisutamist, et ei mäletagi enne olnut.
Asfalt oli puhas ja sõidetav ja Kunda linnas tänavad kõik puhtad.
Aga oma teel driftimise rada :)
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas Oldschool79 » 22 Veebr 2021, 23:24

Taavi- tänud soovituste eest, aga ei hakka mängima. sisuliselt võtan nüüd mõõdupuuks, et spidol hoida 95 ja sellest peaks piisama, et klõpsu ei saaks. mingi paar3 km/h ei anna tegelikult suurt midagi juurde lihtsalt teadmise, et sõidad veidi kiiremini kui muidu. Näis, kuidas nüüd uue valitsuse ajal teid ehitama hakatakse- kuuldavasti pidavat Helme 4-realiste rahastusplaanile kriips peale olema tõmmatud. Tallinn-Narva peaks Haljalani nüüd suviti 110, seega loodetavasti tuleb neid kiiremaid lõike kus talvel 100 ja suvel 110 siiski juurde. Seega varem või hiljem ükskord on ehk ka 100 km/h legaalne, et trahvi ei saa. Aga sinna läheb aega. Teine asi, et siseministeerium tahtvat trahvimäärasid tõsta (koostatud on eelnõu)- odavaimaks pildihinnaks siis 15EUR juba. Arusaadav, et riigikassa tahab täitmist.
Viimati muutis Oldschool79, 22 Veebr 2021, 23:32, muudetud 1 kord kokku.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas Oldschool79 » 22 Veebr 2021, 23:29

Ants- mina isiklikult investeerin paari pudeli jääsulataja sprei ostmisele. minu taktika on selline, et suurem lumi harjaga maha, jääsulatajat tuuleklaasile ja siis mootor tiksuma. aitab küll. sõltub temperatuurist ja ilmast aga üldiselt saan auto lumistel aegadel sõiduvalmis 15 min, mõnel raskemal juhul jah 30+ minutit, aga põhimõtte pärast kaabitsat ei kasuta mujal kui logarite kinnikülmunud lumetükkidest vabastamiseks. milleks kriimustada klaasi mis niigi saab tolmu ja liivaterade tõttu mis vastutuules auto klaasile sõites lendub- kriimustada.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
PorisedRattad
Foorumi veteran
Postitusi: 775
Liitunud: 26 Apr 2018, 07:59
Asukoht: Tallinn

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas PorisedRattad » 23 Veebr 2021, 08:05

Oldschool79 kirjutas:Ants- mina isiklikult investeerin paari pudeli jääsulataja sprei ostmisele.

Ma jätaksin selle jääsulataja hädaabi olukordadeks kuna see mõjub laastavalt igasugustele kummitihenditele. Seetõttu see ei ole turul ka oma populaarsust saavutanud.
Tehniline piiritus on kõige sõbralikum kummitihenditele ja see sulatab ka jääd palju kiiremini. Liitrisele pudelile tuleb lihtsalt spray otsik külge panna ja andku minna.
XC70 2.5T 2004 154kw

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: lihtsalt jutu koht.

PostitusPostitas Oldschool79 » 23 Veebr 2021, 17:11

PorisedRattad- Need spreid mida ma ostan, on kõigil kirjas et on turvaline kasutada ja ei kahjusta uksetihendeid, auto värvikatet jne. Palju tõtt sellest on ei tea, aga igatahes ei muretse. Auto esiklaasil ju liimitav "tihend" See pole päris sama mis kummitihend vist. Tõsi, aknapesuvedelikuga seda segada siiski ei julge (oli mõte seda teha, aga olen siiski loobunud). Kuna pakendil kirjas et on ca -40 kraadise külmakindlusega, siis eeldan, et on siiski väga kange ja aknapesuri voolikutesse ei tihka lasta seda. Teine asi, et on mürgised ja äärmiselt tuleohtlikud- eks aitab siis ka ettevaatusabinõude rakendamine. Igatahes on minu jaoks odavam maksta talvel mingi 5-6EUR paari kolme pudeli eest, kui vahetada välja tuuleklaas 250 EUR eest, sest on mikrokriime täis, mida parandada ei saa. Vastu päikest on isegi vastik sõita, saati siis kaabitsaga juurde kriipida et iga aastaga veel vastikum oleks.

Spreid pihustan ainult klaasidele ja kui vaja siis ukselinkidele ja kojameeste luudadele- pole täheldanud, et kojameeste kummiribad kahjustatud oleks- võib-olla ainult siis kui liiga palju pihustada, aga no eks see on mõõdutunde küsimus. See denatureeritud piiritus see on ju lahusti ehk on mõeldud värvieemalduseks pintslitelt- mul jääb selline tunne, et see suht ohtlik ikkagi-pidades silmas auto värvkatet näiteks
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist