Kellel on juhiluba vaja?

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
JaanKaer
Foorumi veteran
Postitusi: 1321
Liitunud: 21 Sept 2005, 14:17
Asukoht: Patika
Kontakt:

Kellel on juhiluba vaja?

PostitusPostitas JaanKaer » 02 Mai 2007, 22:15

Tõstatan küsimuse. Ise olen veidi mitte segaduses, ent ärritatud. Paar aastat tagasi jäin omaenese egost tingituna politseinike küüsi, kes nõudsid mult juhilube. Kuna mulle juhtimisõigust tõestavat dokumenti ARK väljastanud senimaani polnud, ütlesin, et mul on too kodus. Vana seepeale tähtsalt vastu - noo-noo... kodus või pole üldse? Ma saan kohe välja selle uurida. Vastasin siis kaunisti, et tegelt polegi. Sepp tatsas kindluse mõttes siiski andmebaasi tuhnima. Noo loogiline, et sealt midagi ei leidunud. Küll aga palus ta enne andmete kontrollimist mu isikukoodi, et mu isik tuvastada. Peale seda ladus masin ette kõik eelnenud pahed ühiskonna ees. Mõni aeg hiljem regulaarse kontrolli käigus peeti mind taas kinni. Sedapuhku oli näidata poistele luba ette. Isikukoodi sisse toksides kuvas arvutipilt kenasti mu juhiloa monitorile ning kõik muud andmed mu kohta.

Leidsin delfi.ee keskkonnast ka ühe teemakohase arutelu - http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=99447&last_page=1 Ehk et täpselt nagu on härra Sirkilt küsitud - kellel siis lõpptulemusena on neid lube füüsilisel kujul vaja? Kas mitte ei piisaks kui vuristada ette vaid kiirelt oma isikukood. Või veel edevam - e-ühiskond nagu meid maailmas teatakse - sisestame ise oma isikukoodi ja kõik. Sellega avaldub juba koheselt isiku info.

Kasutaja avatar
Romm
Foorumi veteran
Postitusi: 2455
Liitunud: 05 Apr 2007, 10:32
Asukoht: rae vald,jüri lähedal
Kontakt:

PostitusPostitas Romm » 02 Mai 2007, 22:20

ei küsi isikukoodi.mõni kord ei küsi lube kh mitte..lihtsalt vaatavat autot siit ja sealt ja teevad tarka nägu näitad auto dokumendid ettte ja "head teed" :evil:
940 91a.
Volvo Amazon 62a.
Bmw 540i 99a.

Kasutaja avatar
JaanKaer
Foorumi veteran
Postitusi: 1321
Liitunud: 21 Sept 2005, 14:17
Asukoht: Patika
Kontakt:

PostitusPostitas JaanKaer » 02 Mai 2007, 22:27

Noo siiski. Kes kuidas käitub on nüüd ta enda teha vastvalt olukorrale, tujule ja perekonnatülide arvule. Küsimus on siiski - kellele on vaja koduvabariigis juhiluba? Mäletan et küsisin ka seda kunagi oma autokooli nii teooriaõpetaja kui ka sõiduõpetaja käest. Mõlemad pidid vastuse võlgu jääma. Õpetajad my ass, kui asjakohane seadusandlus pole selge. Küsimus lahti seletatuna oleks - miks on vaja koduvabariigi piires hoida taskus füüsilisel kujul juhiluba?

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4030
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

PostitusPostitas taavi » 02 Mai 2007, 22:52

mina arvaks, et välisriikides küll isikukoodi järgi ei saa tuvastada kas sul on juhiluba või mitte, eriti kuna välisriikides on isikukoodid hoopis teistsugused.
Seal kehtib see "papitükike" ja sellepärast on seda vaja. Aga eestis pole veel kõigil politseiautodel ju neid süsteeme peal (võibolla tallinna liikluspolitseil on?) ja on vaja kontrollida lubade olemasolu.

lisaks: aga midagi peab nende suurte tuhandete kroonide eest ju saama kah, mis autokoolile kulub :D ja selleks ongi needsamad mitutuhat krooni maksnud "papitükikesed" :D
Viimati muutis taavi, 02 Mai 2007, 22:58, muudetud 1 kord kokku.
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Kasutaja avatar
Kristjan
Foorumi veteran
Postitusi: 574
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:29
Asukoht: Tallinn-Luige

PostitusPostitas Kristjan » 02 Mai 2007, 22:53

Põhimõtteliselt asendaks koduvabariigis ka ID-kaart juhiluba. Aga on ju hulk kodanikke, kellel seda kaarti pole. Pass kulub lihtsalt ära kui teda iga päev kaasas kanda. Välismaal muidugi on teine asi. Ei usu et Albaania milku ID-kaardilt info kätte saab politseiautos. Kui mingit dokumenti kaasas pole, siis võid ju oma sarnase näoga lubadega ja korralikust liiklejast sõbra isikukoodi ka ette vuristada ja asi korras. Minu ID-kaardile salvestatud pilt on üle 5 aasta vana ja sealt vaatab vastu hoopis teise näoga mees, kui see, kelle rahakoti vahel kaart praegu on. Lubade peal on aga ülipikaks veninud näoga tegelase pilt, kellel pole vähimatki sarnasust lubade omanikuga. Seda tänu ARK-i suurepärasele fototehnikale.
XC70 T5 '14
EX: 144 '72, 244 '83, 744 '88, V70 '00, XC70 '03, 945 '95

Jarmo
Kreisi postitaja
Postitusi: 481
Liitunud: 14 Sept 2005, 16:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

PostitusPostitas Jarmo » 02 Mai 2007, 23:16

Natuke küll OT aga samas läheb teemasse ka:

lugesin nimelt kunagi mingite härrade reisist Venemaale. Olid nad teadlikud sellest, et miilits pidada kiusama tihti ning kavalpead skännisid oma load arvutisse, muutsid ära andmed, printisid neid kümnete kaupa välja ja kiletasid. Sõitsivad siis Venemaal ja kui miilits tahtis lube ära võtta, siis ka heameelega andsid. Kuskil Mägimoskvakarabahhias ei pruugi miilits teada, kuidas need Eesti load täpselt välja näevad ja võib vabalt sellisele säästu-loale õnge minna.
Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
http://www.diskustommagazine.com - Diskustom Magazine
http://www.kustom.ee - One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint

Kasutaja avatar
Volvo Club
Volvo Club liige
Postitusi: 1122
Liitunud: 15 Juun 2005, 21:12
Asukoht: Tallinn / Jüri
Kontakt:

PostitusPostitas Volvo Club » 03 Mai 2007, 06:53

Meie e-politsei on viimastel aastatel arenenud jõudsalt, kuid kogu interneti süsteem on halvatav ning midagi kindlamat kui füüsiline dokument ei ole. ID kaart pole ka meil õiget rakendust leidnud. ID kaart võiks ju asendada juhiluba, pangakaarte, kliendikaarte j.n.e. Miks pangad , firmad pole sellega kaasa läinud? Ainult juba selle pärast, et nende kaartide peal on reklaam ja nii me siis kõnnime kaardipakk taskus ning järjekorras seistes otsime seda õiget.
Pildialbumid http://picasaweb.google.com/volvoclubestonia
Haagissuvila rent
56495585; 56495125
www.volvoclub.ee
SKYPE: volvoclub

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

PostitusPostitas tnx » 03 Mai 2007, 07:55

Juhiloa olemasolu ja kaasaskandmise kohustuse sätestab Liikluseeskiri §70. Mittenäitamise eest lubatud trahv kuni 3k (kui mälu ei peta), ent
hr Sirki väitel pole seda reaalselt aastaid rakendatud, kuna enamus politseiautosid on juba varustatud arvuti ja internetiühendusega, mis võimaldab ka muul moel juhtimisõigust tuvastada. Kuna kehtiv seadusandlus ei võimalda enam ka kohapealset väärteomenetlust, ei ole tõepoolest enam praktiliselt ühtegi põhjust plastikutüki kaasaskandmiseks. Politsei, ARK ega autokoolid ei saa aga väga avalikult soovitada dokumente koju jätma, sest see oleks seaduse (juba viidatud LE §70) rikkumisele õhutamine. LE muutmine jällegi on piisavalt pikk ja vaevarikas protsess, et seda niisuguse üsna tühise muudatuse pärast mitte teha. Lisaks võib olla on veel kuskil olemas koht või politseiauto, kus ei ole võimalik online dokumentide kontrolli teha.
Mis ID-kaarti puutub, siis selle omamine on kohustuslik vastavalt isikut tõendavate dokumentide seadusele, ent politseile peaks tee ääres isiku tuvastamiseks piisama ka lihtsalt isikukoodist ning ta saab selle järgi pildi ja muud isiku tuvastamiseks vajalikud andmed oma arvutist üles otsida.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 36 külalist