Totrad küsimused.

Kõik mis ei mahu teiste teemade alla

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Leho, bronec

Kasutaja avatar
Karel
Foorumi veteran
Postitusi: 1040
Liitunud: 21 Veebr 2008, 13:47
Asukoht: Tartu/Kuressaare
Kontakt:

PostitusPostitas Karel » 09 Dets 2009, 23:26

no see on se originaal, mul on vaja, kus sõnade bemarivend asemel oli miksis fordimees või escordivend vma, ei mäleta enam
[s]Volvo S60 AWD'06[/s]
[s]Volvo S70R'98[/s]
[s]Volvo V70 D5'03[/s]
[s]Volvo XC60'10[/s]
[s]Volvo S60 D3'11[/s]
[s]Volvo S80 V8'07[/s]
Volvo Amazon P120'63
Volvo S80 V8'06
Volvo C70 D5'07
Volvo S90 D5 AWD'17
Volvo XC90 D5 AWD'19

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

PostitusPostitas vanapeer » 09 Dets 2009, 23:28

Kus sa kuulsid seda? Raadios lausa?
:unibrow:

Kasutaja avatar
Karel
Foorumi veteran
Postitusi: 1040
Liitunud: 21 Veebr 2008, 13:47
Asukoht: Tartu/Kuressaare
Kontakt:

PostitusPostitas Karel » 09 Dets 2009, 23:29

ei ole, kunagi paar kaks kolm aastat tagasi oli mul mingi mp3 olemas selline, ja mõnel tuttavalgi oli, mõtlesin, et äkki kellegil veel on
[s]Volvo S60 AWD'06[/s]
[s]Volvo S70R'98[/s]
[s]Volvo V70 D5'03[/s]
[s]Volvo XC60'10[/s]
[s]Volvo S60 D3'11[/s]
[s]Volvo S80 V8'07[/s]
Volvo Amazon P120'63
Volvo S80 V8'06
Volvo C70 D5'07
Volvo S90 D5 AWD'17
Volvo XC90 D5 AWD'19

Teeviis
Foorumlane
Postitusi: 31
Liitunud: 07 Sept 2009, 11:52
Asukoht: Tallinn/Maardu
Kontakt:

PostitusPostitas Teeviis » 10 Dets 2009, 10:05

Totter küsimus tekkis. Hommikul härrad politseinikud pidasid mind kinni. Põhjuseks oli, et sõitsin kahe realisel teel asulast väljas vasakul sõidu rajal. Siis kui mina lube tegin oli see keelatud, ainult möödasõiduks võis teisel rajal liigelda. Tööjuures aga väideti, et enam seda seadust ei ole? Otsisin netist ka ja tõesti nagu ei ole???

cyber
Kõva postitaja
Postitusi: 147
Liitunud: 16 Juul 2009, 12:05

PostitusPostitas cyber » 10 Dets 2009, 10:21

On ikka...
Liikluseeskiri:

10. peatükk
SÕIDUKI ASUKOHT SÕITES

...

§110. Sõidukiga, mida pole nimetatud käesoleva määruse §-des 111 ja 112, tohib asula sõiduteel sõita pärisuunavööndis mis tahes rajal eeldusel, et täidetakse käesoleva määruse § 80 nõudeid. Asulavälisel teel tuleb sõita sõidutee parempoolse ääre lähedal. Kui pärisuunavööndis on mitu tähistatud sõidurada, siis tohib vasakpoolseid radasid kasutada ainult juhul, kui parempoolsed on hõivatud.

§111. Ühelgi sõiduteel, kus pärisuunavööndis on kolm või enam tähistatud sõidurada, ei tohi C-kategooria sõidukiga sõita kaugemal teisest rajast, kui käesoleva määrusega ei ole sätestatud teisiti.

§112. Sõidukiga, mille suurim kiirus ei tohi ületada 40 km/h või mis muul liiklusvoolust sõltumatul põhjusel ei saa sõita nimetatust kiiremini, tuleb sõita äärmisel parempoolsel rajal, kui käesoleva määrusega ei ole sätestatud teisiti.
...

ja mainitud §80 on ühissõidukiradade kohta...
§80. Juht, kelle sõidukile ühissõidukirajad ei ole sõitmiseks määratud, kasutab neid radasid erandina järgmiselt:
1) liiklusmärgiga «Ühissõidukirada» tähistatud rajale, mis on pärisuunalise sõidutee serval ega ole muust sõiduteest pidevjoonega eraldatud, tuleb reastuda enne pööret või peatumist; ka pöörde lõpetamisel tohib sellele rajale sõita, kuid seejärel tuleb sealt kohe lahkuda;
2) liiklusmärgiga «Ühissõidukirajaga tee» tähistatud teel olevast ühissõidukirajast tohib kohas, kus liikluskorraldusvahend seda ei keela, ainult risti üle sõita.

Mina loen siit välja, et sa tohid vasakul rajal liikuda siis, kui parempoolne on hõivatud. Sisuliselt tähendab see möödasõitu, sest nii tihedat liiklust, et peaks mõlemad rajad kasutusele võtma, linnast väljas eriti ei kohta (laiskusest sõidetakse aga küll teises reas liialt palju..).
V70 2.5T MY04

Kasutaja avatar
Galancer
Kreisi postitaja
Postitusi: 328
Liitunud: 27 Jaan 2008, 23:03

PostitusPostitas Galancer » 10 Dets 2009, 10:29

Teeviis kirjutas:Totter küsimus tekkis. Hommikul härrad politseinikud pidasid mind kinni. Põhjuseks oli, et sõitsin kahe realisel teel asulast väljas vasakul sõidu rajal. Siis kui mina lube tegin oli see keelatud, ainult möödasõiduks võis teisel rajal liigelda. Tööjuures aga väideti, et enam seda seadust ei ole? Otsisin netist ka ja tõesti nagu ei ole???


LE 10. peatükk
SÕIDUKI ASUKOHT SÕITES

§110./---/ Asulavälisel teel tuleb sõita sõidutee parempoolse ääre lähedal. Kui pärisuunavööndis on mitu tähistatud sõidurada, siis tohib vasakpoolseid radasid kasutada ainult juhul, kui parempoolsed on hõivatud.

Algallikas: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=927101
Ei pretendeeri absoluutsele tõele ! ! !
S70 125 KW AT
V70 147 KW AT
S 80 125 KW AT

Kasutaja avatar
kirsipuu
Foorumi veteran
Postitusi: 1124
Liitunud: 18 Mai 2009, 13:37

PostitusPostitas kirsipuu » 10 Dets 2009, 10:42

Aga eeldusel, et ohutu pikivahe maanteel on vähemalt 4 sekundit...
Ja suvisel ajal on lubatud mitmerealisel teel 110km/h sõita...
tuleks pikivahe hoida vähemalt 120m

Millest järeldub, et tipptundidel nagu võiks teises reas sõita.

Aga jätkuvalt ei saa ma aru kaasliiklejates/idiootidest kes kaherealisel võimalikes ja võimatutest kohtades mööda kangutavad ning neljarealisele jõudes ~+4,8 km/h sõitma jäävad.

Teeviis
Foorumlane
Postitusi: 31
Liitunud: 07 Sept 2009, 11:52
Asukoht: Tallinn/Maardu
Kontakt:

PostitusPostitas Teeviis » 10 Dets 2009, 10:44

Novot. Siis mul ikkagi oli õigus. Muidugi miilits tahtis igati koinida aga ei õnnestunud :D Pole ühtegi kehtivat trahvi, auto korras, paberid korras. Muide asi juhtus peterburi maantel Maardu-Loo vahel. Kes seal sõitnud on teab kui pees on Tallinna poole viiv teelõik. No seal ei saa sõitta esimeses reas kuna auk augus kinni. Ütlesin miilitsatele ka, et kasutan ka edaspidi teist rada kuna hoolin oma autost, lubasid järgmine kord max trahvi teha :D

Kasutaja avatar
margus84
Foorumlane
Postitusi: 79
Liitunud: 25 Juul 2006, 12:18
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas margus84 » 10 Dets 2009, 12:04

Mingeid sekundeid Liikluseeskirjas ega -seaduses pikivahe kohta pole. Samuti on seal aastaringselt 70. Käituda tuleb nii nagu tahad, et sinuga käitutaks. :|

Mina oleks politseiniku asemel olles küll trahvi ära teinud sest sa ei mõistnud oma rikkumist. Hoiatuse said ju ikka, järgmisel kohtumisel on see raskendav asjaolu (arvesta siis maksimaalse trahvisumma ulatuses rahakoti kergendamisega).
Volvo 945 2,4TIC

Teeviis
Foorumlane
Postitusi: 31
Liitunud: 07 Sept 2009, 11:52
Asukoht: Tallinn/Maardu
Kontakt:

PostitusPostitas Teeviis » 10 Dets 2009, 12:55

margus84 kirjutas:Mingeid sekundeid Liikluseeskirjas ega -seaduses pikivahe kohta pole. Samuti on seal aastaringselt 70. Käituda tuleb nii nagu tahad, et sinuga käitutaks. :|

Mina oleks politseiniku asemel olles küll trahvi ära teinud sest sa ei mõistnud oma rikkumist. Hoiatuse said ju ikka, järgmisel kohtumisel on see raskendav asjaolu (arvesta siis maksimaalse trahvisumma ulatuses rahakoti kergendamisega).



Kiiruses ei ole üldse probleem.Ma sõidan seal ALATI 80km/h. ja sõidan ka edaspidi sama kiiresti. Olen 8a jooksulühe korra kiirusega patustanud ja see oli ka kuu peale lubade saamist :D Lihtsalt ei meeldinud neile see, et olin teises reas ja seda ka ainult selle pärast, et tee on esimeses reas nii kuradi auklik.

Kasutaja avatar
margus84
Foorumlane
Postitusi: 79
Liitunud: 25 Juul 2006, 12:18
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas margus84 » 10 Dets 2009, 13:18

Praeguses olukorras võib lihtsalt järgmine rikkumine tulla lihtsamalt kui arvatagi oskad :roll: Ise sain kevadel hoiatuse kollase tule eest peaaegu, et alusetult ja sestsaadik olen liikleja musternäidis :D

Peaaegu alusetult selles mõttes, et konkreetne ülekäiguraja foor Sõle tänaval plingib ikka jube kiiresti 2 korda rohelist, pärast oligi kollane ning tahavaatepeeglis tundus tagumine auto ka liiga lähedal olema.
Volvo 945 2,4TIC

Kasutaja avatar
ennikas
Foorumi veteran
Postitusi: 828
Liitunud: 18 Juul 2008, 19:29
Asukoht: Läänemaal
Kontakt:

PostitusPostitas ennikas » 10 Dets 2009, 13:20

margus84 kirjutas:Mingeid sekundeid Liikluseeskirjas ega -seaduses pikivahe kohta pole. Samuti on seal aastaringselt 70. Käituda tuleb nii nagu tahad, et sinuga käitutaks. :|

Mina oleks politseiniku asemel olles küll trahvi ära teinud sest sa ei mõistnud oma rikkumist. Hoiatuse said ju ikka, järgmisel kohtumisel on see raskendav asjaolu (arvesta siis maksimaalse trahvisumma ulatuses rahakoti kergendamisega).


"Mina oleks politseiniku asemel olles küll trahvi ära teinud sest sa ei mõistnud oma rikkumist". [shot]
Selline käitumine politsei poolt paistab jälle ühe krdi kõvatamisega.
Mida Teeviis siis niiväga rikkus. Oleks veel et vasakus reas ja kiirus üle, võimidaiganes.
Krt, hoiduda autot lõhkumast ja saada selle eest karistada. Politsei võiks natuke inimlikust aspektist ka lähtuda.
S80. T6. 2013.

Kasutaja avatar
kirsipuu
Foorumi veteran
Postitusi: 1124
Liitunud: 18 Mai 2009, 13:37

PostitusPostitas kirsipuu » 10 Dets 2009, 13:27

Liikluseeskirjas tõepoolest ei ole sekundeid märgitud...
Aga kui seadusesilm küsimusi esitab võiks osata oma tegemisi loominguliselt põhjendada.

LKF'i kodulehel on ohutust pikivahest ja pidurdamisest täitsa asjalik uurimustöö...
http://www.lkf.ee/download.php?id=555
Kuna inimene ei suuda tavaliselt kaugusi ilma mõõteseadmeteta kuigi täpselt hinnata,
peaks autojuht arvestama pikivahet kahe sõidukivahelise maa läbimiseks kulunud aja
järgi. Üldiselt loetakse liikluses ohutu pikivahe läbimise ajaks 2-3 s.

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4760
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

PostitusPostitas ants » 10 Dets 2009, 13:31

Kiiruses ei ole üldse probleem.Ma sõidan seal ALATI 80km/h. ja sõidan ka edaspidi sama kiiresti.

Sellepärast see Eestimaa liiklus nii p....s ongi et sinu sugused seal ülbavad.
Kes küll see idioot oli kes sulle load müüs.
745 GL ´91; LR90 ´87.

Teeviis
Foorumlane
Postitusi: 31
Liitunud: 07 Sept 2009, 11:52
Asukoht: Tallinn/Maardu
Kontakt:

PostitusPostitas Teeviis » 10 Dets 2009, 13:37

ants kirjutas:Kiiruses ei ole üldse probleem.Ma sõidan seal ALATI 80km/h. ja sõidan ka edaspidi sama kiiresti.

Sellepärast see Eestimaa liiklus nii p....s ongi et sinu sugused seal ülbavad.
Kes küll see idioot oli kes sulle load müüs.


Möhhh??? :D 70 alas sõidan spido järgi 80 ja teises reas üksi, kedagi ees taga polnud?? :D Aga jahh sellel teelõigul olen kunn :D Ja mina arvasin kuni tänaseni, et Savisaar on kehvas liikluses süüdi :?


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 28 külalist