Volvo XC70 vs Skoda Octavia Scout

Igasugune abi auto ostu korral

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, vanapeer, Tanel

Kasutaja avatar
Taff
Kreisi postitaja
Postitusi: 337
Liitunud: 14 Sept 2005, 19:52
Asukoht: Tallinn > Nõmme

Volvo XC70 vs Skoda Octavia Scout

PostitusPostitas Taff » 19 Apr 2022, 12:38

Tõenäoliselt natukene vale foorum aga palun kergemat karistust. :)
Kuna 2002a S60 kipub väikseks jääma ja peale 9 aastat võiks midagi uuemat võtta vahelduseks, siis olen universaali otsinguil.
Tahaks natukene kõrgema kliirensiga universaali, sellepärast ka XC70/60 ja Scout silma jäänud.
Hetkel pilk peatuma jäänud 2012a D3 (120kw) manuaal XC70 (ls 150kkm) ja 2017a 2.0 TDI 110kw manuaal Octavia Scout(ls 120kkm). Mõlemad nahksisuga ja hinna poolest suhteliselt samas augus.
Volvo eelistena näeks: tsipa kõrgem kliirens, "tuttav" tehnika, mugavamad istmed
miinustena: vanem aasta, kehvem raadio/multimeedia süsteem, kallim hooldus

Skoda eelised: väiksem ls ja uuem, natukene ökonoomsem ja odavam hooldada, parem multimeedia süsteem, natukene suurem pagass
miinused: madalam kliirens, istmed mitte nii mugavad, võõras tehnika

Kindlasti kellelgi on võrdlusmoment olemas XC70 ja Octavia Scoutiga ja oskaks headest ja halbadest pooltest rääkida? :roll:
Päris mudasse ei roni aga mõni metsatee ja talvel kõrgem lumi jääb teepeale ette küll.
Volvo XC60 2015 D4 AWD / ex Volvo S60 D5 2002a

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Volvo XC70 vs Skoda Octavia Scout

PostitusPostitas Iceman » 19 Apr 2022, 13:19

Octavia kvaliteedi ja hinna suhe kindlasti paremini paigas kui Volvol. Aga osta see, mis rohkem meeldib. Octavial on elektroonikat vöimalik välja ka lülitada tunduvalt rohkem kui Volvol. Igasugu abisid maha võtta jne. Mul nelikvedu Octavia 2018a oma ja s80 nelikvedu - skoda on talvel rohkem talveauto kui volvo. Skoda nelikveo ja abide käitumine libedaga on loogilisem ja lubab juhil juhtida sekkuda vastavalt juhi otsusele. Volvo sõidumugavus on kindlasti parem jällegi - istmed jne.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Volvo XC70 vs Skoda Octavia Scout

PostitusPostitas Liiwaannus » 19 Apr 2022, 15:55

Volvo on kindlasti pehmem ja vaiksem, rohkem kruiiser. Škoda lihtsam, plastisem, kergem, sellest tulenevalt vast ka millimeetri krapsakam. Pakiruumi teema on meeldimise küsimus, Volvol pikem ja sileda põhjaga Škodal suht aukus ja sügavam. Poekotte on škodasse mugavam panna, raskeid esemeid on volvost parem võtta. Helisüsteemi erinevus taandub ilmselt konkreetsete isendite peale, škodal uuem olemise eelis muidugi. Salongis on Volvo suurem. Enda kogemus umbes selleaegse octavia scoutiga põhineb peamiselt kõrvalistmelt, vennal oli mingid aastad dailyks. Volvo hoolduskulude osas küsiks, et mis seal oluliselt kallim on kui škodal? Valdavalt vahetad ju filtreid ja õli, pigem taandub see ilmselt töökoja hinnapoliitikale.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Taff
Kreisi postitaja
Postitusi: 337
Liitunud: 14 Sept 2005, 19:52
Asukoht: Tallinn > Nõmme

Re: Volvo XC70 vs Skoda Octavia Scout

PostitusPostitas Taff » 19 Apr 2022, 16:14

Universaal Octavial vist peaks pagass ikka "sile" olema tagumise astmega...istmed alla lastes vist ei lähe jah nii tasaseks kui volvo.
Volvo helisüsteem kahjuks suuremal jaol seal 2012a on tihti peale veel 5" ekraaniga ja ka navita ehk plank....android autost ei hakka rääkimagi. Android auto tugi vist ei olnud isegi 2015.5 volvodel veel?
Hoolduskulude osas võin tõesti eksida....eks enda S60 olen kõik ise ära teinud senimaani ja kuna viimased aastad on tahtnud rohkem juppe, eks sellepärast tekib ka see kallim hoolduse tunne.
Aga vaiksuse osas olen üllatunud....eeldasin, et Octavia juba ikka selles klassis kus võiks vaiksem olla toas.
Aga eks peab siis minema näppima mõnda Octaviat :)
Eks Volvode valiku teeb ka see raskemaks, et hinnad ikka nii käest ära läinud....200+Kkm XC eest küsitakse juba €20+k.
Läbisõitu ei tohiks osta aga kuna ma enda S60ga 200Kkm läbi ajanud(200kkm pealt ostetud, 401Kkm ees) siis ikka see läbisõit natukene mängib rolli pikemas perspektiivis.
Volvo XC60 2015 D4 AWD / ex Volvo S60 D5 2002a

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Volvo XC70 vs Skoda Octavia Scout

PostitusPostitas Liiwaannus » 19 Apr 2022, 17:51

Octavia pagass kukub ääre taha. https://www.auto24.ee/soidukid/3637362/galerii/103, volvol on põhi stangega tasapinnas. Võibolla on osadel Škodadel mingi topeltpõhi, ei julge väita, et seda poleks, aga ilmselgelt kaotab suure jupi pagasiruumist. Volvo ja Škoda müraisolatsioonid on erimaailm täiesti. Meedia juurde tulles, on venna uues škodas ühenduvust ja asja rohkem, samas mu hp heli (üsna levinud variant volvodes) annab škodades kuuldule pikalt silmad ette, samas need on ka škoda lihtsaimad süsteemid olnud.. Sensus peaks toetama bt striimi ja roolilt striimiallika juhtimist, seega miinimummugavus võiks olemas olla, aga eks see on jälle indivudaalne eelistus.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Volvo XC70 vs Skoda Octavia Scout

PostitusPostitas kloox » 19 Apr 2022, 21:42

Kui volvoga oled enne sõitnud,siis skodasse istud nagu paberi ja plastimajasse.Ja skoda ei hiilga oma ruumi poolest.Ma valiks iga kell enne xc70.Haldexid neil mõlemal.Soda-l vist juba ilma filtrita.Õli paar liitrit rohkem läheb mootorisse.Nii et mine proovi sõita,kui sobib osta ära.Eks too remondilugu joppamise asi ole,mõni sõidab,mõni remondib.Pole ise omanud,aga remontinud olen mõlemaid.
Ja nagu ikka öeldakse vag grupi masinate kohta(ja ma ise ka kusjuures),et küll on hea masin,nii palju raha on mulle sisse toonud. :D
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

VeixKuu
Foorumlane
Postitusi: 26
Liitunud: 09 Mai 2017, 21:38

Re: Volvo XC70 vs Skoda Octavia Scout

PostitusPostitas VeixKuu » 19 Apr 2022, 22:25

Ime et sind siin tõrvikutega taga ei aeta, kui võrreldakse Volvot ja Skodat.
Keegi ei ole siin välja toonud kereprobleeme, olles ise teinud Skodadele 6 aastat kerevärvimisi, siis võin öelda, et sellistest muldmetallidest nagu skoda on, hoiaks heaga eemale, täiesti olematud kerekorosiooni kaitse, rekord on hetkel 2018 aasta okatavia, 5800 km kelladel ja läksid mõlemad tagatiivad vahetusse, kuna rooste oli keret kahjustanud.Vahetuse hetkel ei olnud auto 6 kuud vanagi.
Muidu auto nagu auto ikka - rool ja rattad.
XC70'l olen lisanud uksehingede remontkomplekte, tunduvad ainukesed probleemid kerepoolest olevat.
Ei ole pädev inimene tehnika poolepealt rääkima, eespool on teised nagunii kõik ära öelnud.

Kasutaja avatar
Taff
Kreisi postitaja
Postitusi: 337
Liitunud: 14 Sept 2005, 19:52
Asukoht: Tallinn > Nõmme

Re: Volvo XC70 vs Skoda Octavia Scout

PostitusPostitas Taff » 20 Apr 2022, 08:14

Jah, ise ka natukene üllatunud, et tõrvikuid käima ei tõmmatud :lol: :roll:
Huvitav, kas see korrosiooni teema sõltub mis päeval auto tehtud on....tutvusringkonnas mõned 2016a Rapid ja sedaan Octavia ja pole nendel vähemalt väliselt väga midagi mullitamas näinud.
Aga eks siis tuleb vist ikka silmad lahti hoida kui mõni normaalse läbisõidu ja hinna suhtega Volli müüki tuleb :)
Aga aitäh vastuste eest!
Volvo XC60 2015 D4 AWD / ex Volvo S60 D5 2002a

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Volvo XC70 vs Skoda Octavia Scout

PostitusPostitas Liiwaannus » 20 Apr 2022, 08:56

Siin pole ju mõtet saagida, need autod on piisavalt erinevad, et soetusotsus peaks tulema enda eelistustest ja ootustest tulenevalt. Ühine osa on neil neli ratast ja o täht nimes ;)
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist