Kaskoaste OÜ

"Kahtlase minevikuga"või siis "kahtlase kvaliteediga" Volvodest; just info nende isendite kohta, mida püütakse müüa väga korras auto pähe. Ka ebaausad müüjad ja müügi kohad. Volvo Club annab oma tagasihoidliku panuse ausale müügitegevusele.
Volvo on ju seda väärt ...

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, vanapeer

Foorumi reeglid
Hea Foorumlane ja Foorumi Lugeja,

Antud alafoorumisse postitamine on avatud kõigile registreeritud kasutajatele, kuid oma postitust tehes mõtle alati läbi järgnevad punktid:
1) Kas see postitus on lugejale vajalik?
2) Kas selles postituses on selgelt aru saada, milline osa sellest on fantaasia ning milline osa sellest on faktid?
3) Süüdistuste välja ütlemise asemel oleks ju kindlasti kohasem püstitada loogiline arutelu lahenduste leidmiseks, millest kõik võiksid midagi õppida!


Palun arvestage et foorum kui avalik tahvel ei saa vastutada selle peale kirjutatud sõnumite eest, kuid vajadusel olge valmis ise nende eest seisma!
Kasutaja avatar
V70thor
Foorumlane
Postitusi: 17
Liitunud: 27 Mai 2021, 13:14

Kaskoaste OÜ

PostitusPostitas V70thor » 20 Aug 2021, 01:21

Tere,
Lugu selline

Sai soetatud Volvo V70 2,4 120kw 2004 2800€ firmast Kaskoaste OÜ https://www.auto24.ee/kasutatud/kontakt.php?id=2008. Kuulutuse järgi auto VÄGA HEAS KORRAS JA LISA INVESTEERINGUID EI VAJA.
Pilt
Pilt
Autoga kannatas sõita 1700km, kui sai esimest korda maanteele kiirendades rohkem gaasi anda ning viskas veateate ette ECM-6805 Boost pressure control - Faulty flow
Sai mindud Swecar OÜ kontrolli, kus tuli välja, et läbi on kõik mootoripadjad, esimesed amordid kõige sinna kuuluvaga ning õõtsad, lisaks mootoril vaja vahetada hulgaliselt tihendeid ja osi, et korda saada suuremat sorti õlileke.
Pilt
Võtsin müüjaga ühendust, saatsin sama pakkumise ka talle mille Swecar OÜ-lt sain.
Otsisin isegi välja odavamad jupid ja sain remondi summaks 1100€ ja mõned eurod peale.
Käisin välja variandi, kompenseerida mulle 350€, et esimese asjana mootori osa korda saada ning sellega asi piirduks.
See talle ei sobinud, otsis välja ma ei tea mis mootripadjad ja enamaga nõus ei ole.
Ma ei kirjutaks siin ega mujal kuid mulle tundub absurdne kui eelnevalt mainitud VÄGA HEAS KORRAS auto koheselt laguneb.
Saan aru, kui ühe hooldusvälba jagugi ära sõita oleks saanud ja midagi juhtuks niivõrd hea auto puhul.

Miks ma Kaskoaste OÜ-lt auto ostsin Auto24 kodulehekülge sirvides, oli leid Volvo V70-te pakkumiste listis ja ka kõikide muude auto markidega võrreldes parim pakkumine hinna ja ''kvaliteedi'' suhtes kuna auto pidi olema hea, ka mainitud oli, et lisa investeeriguid ei vaja.
Mis vead nüüd lähemalt autot kontrollides välja tuli, on nimekiri selline.

Müügikuulutuses lubatud ning järgi kirjutatud esinevad vead:

- Väga hästi hoitud ning korrapäraselt hooldatud Volvo (arved, serviseraamat, kasutusjuhendid kaasas)- PUUDUB SERVISERAAMAT
- Kerel kui ka põhjal rooste puudub - RAHUL KÕIGEGA
- Kaasa hooldusraamat ja kasutusjuhendid! - EKSISTEERIB ISE VÄLJA PRINDITUD KASUTUSJUHEND
- Toimiv kliimasüsteem! - TULEB VÄLJA ET TEMPERATUURINI 24 PUHUB AINULT KÜLMA
- Salong on seest väga ilus ja puhas! - SALONGIS SPIDOPLOKKIL ON ABS JA DSTC MÄRGUANDE TULED MUSTAKS TEIBITUD
- Mootor käivitub ja töötab väga hästi! MOOTORIPADJAD LÄBI NING ÕLILEKE MIS ENAM KRIITIKAT EI KANNATA
- Veermik on vaikne, ei kolise ega nagise! LÄBI EES ÕÕTSAD JA ESIMESED AMORDID KOOS KÕIGE SINNA KUULUVAGA, ALL KOLMED ERINEVAD REHVID
- Puudub probleemne DPF filter ning pöördklapid ( EURO 3)
- Lisa investeeringuid ei vaja - 1613.32€

Hetkel mõtlen, et oleks võinud osta odavama sama margi masina ja selle korraliku raha eest kõvasti etemasse seisukorda remontida.

Müüja kompromissiga nõus ei ole seega olen sunnitud hoiatama teid siin ning ka mujal ''ehk'' tulevasi Kaskoaste OÜ kliente.

Lisaks sai käidu ka foorumi liikme juures diagnostis, kus näitas vead välja sellised

V70 (00-08),2004,D5244T,YV1SW799942435680
Delivery 9.08.2021 20:31:14

Control Module - Diagnostic Trouble Code Status
AUM No fault found
BCM No fault found
CCM-0021 Air quality sensor Internal fault DTC is found active.
CEM-5F4F Start attempts Too many unsuccessful DTC is found not active.
CEM-5B01 Left heater pad Faulty signal DTC is found not active.
CPM No fault found
DDM-0025 Mirror motor Signal missing DTC is found not active.
DIM No fault found
ECM-6805 Boost pressure control - Faulty flow DTC is found active.
PDM No fault found
PHM No fault found
REM No fault found
RTI No fault found
SAS No fault found
SRS No fault found
SWM No fault found
TCM No fault found
UEM-0083 Rain sensor Internal fault DTC is found not active.

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7042
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: Kaskoaste OÜ

PostitusPostitas Tanel » 20 Aug 2021, 05:59

Kuna tegu firmaga siis tarbijakaitse ei aita?
Anna auto tagasi läbi nende
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Kaskoaste OÜ

PostitusPostitas Iceman » 20 Aug 2021, 07:53

Mitte paha pärast, aga kas Te tõesti ostsite auto ilma ostueelse kontrollita mõnes töökojas, lootes müüja ilusale jutule (lisainvesteeringuid ei vaja)? Eriti kui tegemist on 17 aastat vana autoga :roll: .

Kasutaja avatar
V70thor
Foorumlane
Postitusi: 17
Liitunud: 27 Mai 2021, 13:14

Re: Kaskoaste OÜ

PostitusPostitas V70thor » 20 Aug 2021, 08:05

Kahjuks usaldasin jah, tundus asjalik tegelane oma ettevõttega.
Need amortide ja õõtsade olukord mõistetav ja talutav isegi kuid mootori seisukorra teema pole sobiv sellise tehingu puhul.
Olen paljud autod niimoodi ostnud, ka palju vanemaid masinaid ning see on esmakordne juhus.
Viimati muutis V70thor, 20 Aug 2021, 08:11, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
V70thor
Foorumlane
Postitusi: 17
Liitunud: 27 Mai 2021, 13:14

Re: Kaskoaste OÜ

PostitusPostitas V70thor » 20 Aug 2021, 08:05

Tanel kirjutas:Kuna tegu firmaga siis tarbijakaitse ei aita?
Anna auto tagasi läbi nende


Tulebki proovida nüüd jah

andreshh
Uustulnukas
Postitusi: 2
Liitunud: 20 Aug 2021, 01:32

Re: Kaskoaste OÜ

PostitusPostitas andreshh » 20 Aug 2021, 11:44

Olen viimased kaks-kolm kuud otsinud omale diiselmootoriga 2gen V70(xc70) Volvot. Olen vaadanud Eestis ca kümmet autot ja mitmeid teisi veel ka autodnast ja olen jõudnud veendumiseni, et korralikku - mitte hullusti keritud ja heaperemehelikult peetud autot polegi enam võimalik osta. Võibolla selliseid masinaid ka kusagil eksisteerib aga kogu vaba aega rontide külastamisele ja mööda riiki ringisõitmisele ei taha ka kulutada.

Mu eelarve on nii 4-5k eurot ja kui mõni foorumlane soovib enda omast loobuda võib mulle vabalt kirjutada. Kuulutustest selliseid, mida julgeks osta, ma pole seni leidnud.

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4383
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaskoaste OÜ

PostitusPostitas gljuk » 20 Aug 2021, 11:58

ECM-6805 vajab natuke nokitsemist. See võib tõesti mootoripatjate pärast olla. Nendele saab pimedad ette panna ja edasi sõita. Oma volvoga sõitsin aastaid niimoodi. Bemmil vahetasin viimati mootoripatju, sest jah, töökojas soovitati. S*ttagi pole muutunud. Ehk isegi rohkem vibrat on roolil nüüd.

Nendest veakoodidest on kõige ebamugavam istmesoojenduse mittetöötamine ja läbi olev peeglisoojendus.
Remondifirmade juttu, et tuleb vahetada kõike, muidu kukub otsast ära ja muu blabla ei tasu tihti tõsiselt võtta. Vii auto Veremon'i, seal on ausad poisid tööl. Ei tee reklaami, vaid tõesti usaldan neid. Oleksid nad bemmidega tegelenud, käiks ainult seal.
Kui on kahtlus, kas on autoga turvaline sõita või mitte, vii seda ülevaatuspunkti. Neil pole pointi 1.5keur hinnapakkumisi sulle teha.
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

martinjev
Kreisi postitaja
Postitusi: 389
Liitunud: 13 Juul 2011, 16:38
Asukoht: Tartu

Re: Kaskoaste OÜ

PostitusPostitas martinjev » 20 Aug 2021, 13:55

Iceman kirjutas:Mitte paha pärast, aga kas Te tõesti ostsite auto ilma ostueelse kontrollita mõnes töökojas, lootes müüja ilusale jutule (lisainvesteeringuid ei vaja)? Eriti kui tegemist on 17 aastat vana autoga :roll: .


Täpselt sama mõte ka minul tekkis. Sa ostad nii vana auto, maksad murdosa uue hinnast aga tahad saada uut autot (sisuliselt). Kui enne vana auto ostu ei taipa isegi õlilekkeid ja logisevat silda tuvastada siis sry aga igati sinu süü.
Teine asi on ka see et seal kus sulle vigade nimekiri tehti, pandi kirja kõik mis vähegi silma jäi. Aga vanal autol hakkab ALATI midagi silma, olgu ta kuitahes heas korras

Kasutaja avatar
V70thor
Foorumlane
Postitusi: 17
Liitunud: 27 Mai 2021, 13:14

Re: Kaskoaste OÜ

PostitusPostitas V70thor » 20 Aug 2021, 17:20

Nagu mainisin tähtis on saada korda mootori pool, veermiku remondin ise, arusaadav, et midagi tahab tegemist. Milleks tegeleda väga heas korras autode müügiga. Jäta kõik mainimata ja loo siis selline kuulutus.

Kasutaja avatar
V70thor
Foorumlane
Postitusi: 17
Liitunud: 27 Mai 2021, 13:14

Re: Kaskoaste OÜ

PostitusPostitas V70thor » 20 Aug 2021, 17:55

Ma ei tahtnud uut autot, tahtsin korralikult hooldatud ja kestvat autot. Ma ei ole spets õlinäpp, kes igat asja oskab autot ostes kontrollida. Neid vigu ette lugedes antud remonditöökojas näitas tehnik konkreetselt mis miks ja kus läbi on. Muidugi on minu süü, kelle siis veel, sinu v? :D On olnud palju auto oste, kõik tehingud on vastanud samadel põhimõtetel ja eelnevalt pole kunagi probleeme olnud.
Viimati muutis V70thor, 20 Aug 2021, 19:00, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Kaskoaste OÜ

PostitusPostitas Iceman » 20 Aug 2021, 18:21

Siis on sul minevikus lihtsalt räigelt vedanud :) . Ega ilmaasjata tarbijakaitsed jne ei tuututa juba aastaid. Igasugu ostatargalt.ee jne. :idea:

Kasutaja avatar
taavi
Foorumi veteran
Postitusi: 4027
Liitunud: 12 Veebr 2006, 13:50
Asukoht: Kuressaare

Re: Kaskoaste OÜ

PostitusPostitas taavi » 21 Aug 2021, 12:57

tarbijakaitsesse anda, kuna õnneks ostsid ettevõttelt. eraisikult ostes tuleb kulu alla neelata ja edasi elada.

edasidiseks (kuna saan aru et palju autosid käib läbi). siis ilusa auto väljavalides käi kasvõi suva tüv punktist läbi ja saad enamvähem pildi ette kui pekkis auto on. muidugi kõige ilusam oleks mõnest margipõhisest ettevõttest läbi käia ja lasta korra veakoode ka lugeda. Kuigi seda vist saab olerexi tanklas ka teha.
460 - RIP
850 t5 166kw 1997 - RIP
V70 103kW 1998 - daily driver
Amazon B20 '67

Siksaator
Foorumlane
Postitusi: 21
Liitunud: 04 Sept 2010, 17:57

Re: Kaskoaste OÜ

PostitusPostitas Siksaator » 06 Jaan 2022, 23:46

Küll juba nüüd pool aastat vana teema aga pisike arendus siia juurde. Ostsin ma kevade lõpu poole Paidest ühe sama aastakäigu V70ne: tookord oli küll müüjaks eraisik aga hiljem pisut uurides tuli ikka seos selle sama autoaiaga.
Siinkohal tegelikult nüüd juhiks hoopis tähelepanu sellele, et nii sinu kui minu auto on käinud Paides ühes ja samas kohas tehnoülevaatusel (ühe kuulise vahega) ning läbinud tehnoülevaatuse puhta lehega. Näiteks minu omal kuu aega peale ülevaatust asju ülekontrollides selgus: mõlema poole esiõõtsade kõik puksid läbi, summuti keskmine riputi oli küljest roostetanud, tagumised stabikondid täiesti läbi ning käsipidurit polnud üldse. Kuidas on sooritatud puhta lehega ülevaatus? :roll:

Kasutaja avatar
SP22
Foorumlane
Postitusi: 11
Liitunud: 30 Jaan 2018, 20:57
Asukoht: Rakvere

Re: Kaskoaste OÜ

PostitusPostitas SP22 » 07 Jaan 2022, 01:49

Sai ka naisele soetatud 2007a V50 Paide autoplatsilt. Ettevõte väitis, et auto toodud Hollandist söögi alla ja peale, vajab ainult tavapärast hooldust. Ei hakanud seda lolli juttu uskuma ja viisin kohe Veremoni kapitaalremonti. Praegu on läinud 2000€ ja natuke läheb veel peale. Tegelikult umbes sellist summat arvestasin ka.

Ehk siis, kui ostad kuskilt ettevõttest(kindlasti on erandeid?) auto, siis neil jumalast poogen, mis seisus auto on. Räägivad sulle juttu, mida sa kuulda tahad, et auto on tip-top korras ja toodud kuskilt ägedast riigist, kus autod on väga heas korras.

Ps. Oli ka puhtalt üv läbinud
2008 Volvo XC70 2.4 D5 136kW
2007 Volvo V50 2.4 D5 132kW

sannn
Kõva postitaja
Postitusi: 155
Liitunud: 29 Juun 2011, 20:44

Re: Kaskoaste OÜ

PostitusPostitas sannn » 10 Jaan 2022, 21:37

Need kõik ettevõtted tegelevad komisjonimüügiga - sõiduki omanik on eraisik, kes müüb nende platsil autot kokkulepitud tasu eest.
Ostes auto eraisikult, on pärast väga raske midagi nõuda, see ka põhjus, miks kõik müüjad on "eraisikud".


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist