Soome auto

"Kahtlase minevikuga"või siis "kahtlase kvaliteediga" Volvodest; just info nende isendite kohta, mida püütakse müüa väga korras auto pähe. Ka ebaausad müüjad ja müügi kohad. Volvo Club annab oma tagasihoidliku panuse ausale müügitegevusele.
Volvo on ju seda väärt ...

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, vanapeer

Foorumi reeglid
Hea Foorumlane ja Foorumi Lugeja,

Antud alafoorumisse postitamine on avatud kõigile registreeritud kasutajatele, kuid oma postitust tehes mõtle alati läbi järgnevad punktid:
1) Kas see postitus on lugejale vajalik?
2) Kas selles postituses on selgelt aru saada, milline osa sellest on fantaasia ning milline osa sellest on faktid?
3) Süüdistuste välja ütlemise asemel oleks ju kindlasti kohasem püstitada loogiline arutelu lahenduste leidmiseks, millest kõik võiksid midagi õppida!


Palun arvestage et foorum kui avalik tahvel ei saa vastutada selle peale kirjutatud sõnumite eest, kuid vajadusel olge valmis ise nende eest seisma!
Kasutaja avatar
volvos80
Foorumlane
Postitusi: 60
Liitunud: 06 Juun 2012, 22:05

Soome auto

PostitusPostitas volvos80 » 30 Jaan 2013, 14:01

Mõtlesin siin, et kui inimene soovib endale kindla ajalooga autot siis oleks ju mõistlik Soomest auto tuua.Hinnad ei erine Eesti omaga just eriti ja Soome autod on minuarust paremas seisukorras ka sest siin ei sa ülevaatust osta nii nagu Eestis.Siin kontrollitakse ülevaatusel isegi kas kojameestel kõik astmed töötavad, spidokat ei kerita sest see on seadusega karistatav jne :)

benedetto
Foorumlane
Postitusi: 39
Liitunud: 15 Mai 2011, 22:21

Re: Soome auto

PostitusPostitas benedetto » 03 Veebr 2013, 07:00

Ma siin Soomes vaatan kyll et hinnad pole mitte yks teps samad kui <Eestis, kui sa just vanemaid autosid silmas ei pea.

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7042
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: Soome auto

PostitusPostitas Tanel » 03 Veebr 2013, 10:17

benedetto kirjutas:Ma siin Soomes vaatan kyll et hinnad pole mitte yks teps samad kui <Eestis, kui sa just vanemaid autosid silmas ei pea.

Kui sa suudad müüjat seebitada et müüks auto ilma verota ja automaksuta, siis saad odavalt AGA seda soomes ei tehta. Soomlane kaotaks siis poole rahast. Mõni müüb auto välismaale nii
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

dieseldoctor
Kreisi postitaja
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Okt 2012, 21:47

Re: Soome auto

PostitusPostitas dieseldoctor » 03 Veebr 2013, 12:41

Tanel kirjutas:
benedetto kirjutas:Ma siin Soomes vaatan kyll et hinnad pole mitte yks teps samad kui <Eestis, kui sa just vanemaid autosid silmas ei pea.

Kui sa suudad müüjat seebitada et müüks auto ilma verota ja automaksuta, siis saad odavalt AGA seda soomes ei tehta. Soomlane kaotaks siis poole rahast. Mõni müüb auto välismaale nii

Väga segane jutt.

Pruugitud autode hinnas küll reeglina mingit sellist maksu ei ole mille pealt "seebitada". Tingida võib niisama ja tavaliselt see ka õnnestub.

Autodel on aastane kasutusmaks, mis põhineb CO2-saastel ja vanematel autodel täismassi põhjal, lisaks on diiselmootoriga autodel aastane diislimaks. Kui eelmine omanik on jätnud need maksud maksamata ja autole on kogunenud maksuvõlga (selle saab ise järgi kontrollida väikese raha eest netist või SMSga), on omanik nõus auto tõenäoliselt turuhinnast soodsamalt müüma. Need on muidugi erijuhtumeid ja eraldi otsida pole mõtet. Maksuvõlaga autod on tavaliselt kehvas korras või muul moel unarusse jäetud.

Jah - vahest on osadel pruugitud autodel mainitud ka "eksporthind", aga need on nt. Saksast või Eestist toodud autod, millest pole veel ühekordset automaksu riigile ära makstud ja pole veel seepärast Soome autoregistrisse kantud.

Hind võib ka teatud juhtudel sisaldada käibemaksu, kui auto omanik on olnud firma kes on uuest peast auto ostnuna käibemaksu oma raamatupidamises maha arvestanud. See puudutab siis reeglina kaubikuid ja nendest suuremaid masinaid, sõiduautodest vanu taksosid (2-3 aastat vanad MB/Volvo/Toyota diiselautomaadid, läbisõit +300.000 km). Käibemaksuvabalt saad Soomest auto osta käibemaksukohuslasest Eesti firmale, eraisikule KM0% hinnaga ei müüda.

Kasutaja avatar
volvos80
Foorumlane
Postitusi: 60
Liitunud: 06 Juun 2012, 22:05

Re: Soome auto

PostitusPostitas volvos80 » 03 Veebr 2013, 15:30

No ma tõin alles hiljuti soomest volvo s80 2000 aasta diisel 1300 euri, natuke on vaja teha ja arvele võtta seega kokku kuskil 2000 euri.
Ja tõesti mingeid makse nüüd küll maksma ei pea, auto hind on kirjas ja sellega ka ostad, tavaliselt laseb somm tingida ka kuni 300 euri.

Kasutaja avatar
Volvo75
Foorumi veteran
Postitusi: 3323
Liitunud: 02 Okt 2005, 14:29
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Soome auto

PostitusPostitas Volvo75 » 05 Veebr 2013, 19:04

Oleneb mis on auto hind....300 euri pole eriline summa 4000 eurise auto juures...
Kindlasti leiab Soomest hea hinnaga autosid, aga see pole mingi common sense, et mul auto vaja lähen toon Soomest.
Pilt
Twin Towers Of The World Trade Center

dieseldoctor
Kreisi postitaja
Postitusi: 403
Liitunud: 04 Okt 2012, 21:47

Re: Soome auto

PostitusPostitas dieseldoctor » 05 Veebr 2013, 19:45

Volvo75 kirjutas:Oleneb mis on auto hind....300 euri pole eriline summa 4000 eurise auto juures...
Kindlasti leiab Soomest hea hinnaga autosid, aga see pole mingi common sense, et mul auto vaja lähen toon Soomest.

Just, aga kui soov midagi haruldast leida siis on Soome ja ka Rootsi vägagi loomulikud valikud seda enam, kui tegemist mõne Volvo isendiga. Ja Eesti hindadega ei saa ka alati võrrelda, kui pole millega võrrelda..

Kasutaja avatar
volvos80
Foorumlane
Postitusi: 60
Liitunud: 06 Juun 2012, 22:05

Re: Soome auto

PostitusPostitas volvos80 » 08 Veebr 2013, 13:04

300 euri pole jah just eriline hinnavahe sellise auto puhul aga Soome autod on korralikumad sest siin pole ju võimalik ülevaatust osta ja kui autol ikkagi on ülevaatus siis järelikult on ka korras auto.

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: Soome auto

PostitusPostitas tnx » 08 Veebr 2013, 17:37

Ma ei tea, mida Soome ülevaatusel kontrollitakse, aga Eestis on küll võimalik täiesti ausalt läbida vägagi niru autoga ülevaatust. Tuleb lihtsalt hoolitseda, et standardkohad korras on ja auto liikluses ohtlik poleks. Ülevaataja ülesanne ongi kontrollida auto sobivust liiklusesse, mitte seda, kui palju peavalu ta omanikule valmistab.

Klaver
Kreisi postitaja
Postitusi: 471
Liitunud: 25 Juul 2011, 19:20
Asukoht: Soome, HML/TLN,Kalamaja

Re: Soome auto

PostitusPostitas Klaver » 08 Veebr 2013, 19:11

Näiteks liikluses ohtlikuks osutuvat loksuvat roolilatti ei kontrolli keegi. Mu teisel autol on juba üle aasta korralik loks sees ja ülevaatusi võtab rinnaga, puhtalt!
Minu mõtlemisel ei ole tulemust vaid on tagajärg!!!
2000a. V70 2,5 TD uue omaniku käes
viiv-viis-kolm-viis 247

Kasutaja avatar
Volvo75
Foorumi veteran
Postitusi: 3323
Liitunud: 02 Okt 2005, 14:29
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Soome auto

PostitusPostitas Volvo75 » 09 Veebr 2013, 11:00

Jällegi oleneb, kus sa käid. Minul on hea tuttav ülevaatuses ja isegi tema kontrollib kõik mu autol üle.
Kas väike loks roolilatis on eluohtlik? Pole kursis :)
Pilt
Twin Towers Of The World Trade Center

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7042
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: Soome auto

PostitusPostitas Tanel » 09 Veebr 2013, 11:18

Volvo75 kirjutas:Jällegi oleneb, kus sa käid. Minul on hea tuttav ülevaatuses ja isegi tema kontrollib kõik mu autol üle.
Kas väike loks roolilatis on eluohtlik? Pole kursis :)

Loks roolilatis mõjutab kokkujooksu, edasi tead juba ise ;)
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kasutaja avatar
sckorpio00
Kreisi postitaja
Postitusi: 312
Liitunud: 18 Mär 2010, 17:52
Asukoht: Rae,Vald,Helsinki

Re: Soome auto

PostitusPostitas sckorpio00 » 09 Veebr 2013, 14:25

volvos80 kirjutas:300 euri pole jah just eriline hinnavahe sellise auto puhul aga Soome autod on korralikumad sest siin pole ju võimalik ülevaatust osta ja kui autol ikkagi on ülevaatus siis järelikult on ka korras auto.
Soomes on sama mis Eestis ärge arvage,et ülevaatust osta ei saa saab küll.Ma töötan juba mitu aastad soomes juba ja ma tean.
Viimati muutis sckorpio00, 11 Veebr 2013, 12:37, muudetud 1 kord kokku.
Volvo xc60 D5,2014.a Aut AWD.
Volvo xc60 D5,2011.a Aut AWD.
Volvo S80 D5,2008.a Aut AWD.
Volvo S60, 2004,a Aut.

Kasutaja avatar
Volvo75
Foorumi veteran
Postitusi: 3323
Liitunud: 02 Okt 2005, 14:29
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Soome auto

PostitusPostitas Volvo75 » 10 Veebr 2013, 22:47

sckorpio00 kirjutas:
volvos80 kirjutas:300 euri pole jah just eriline hinnavahe sellise auto puhul aga Soome autod on korralikumad sest siin pole ju võimalik ülevaatust osta ja kui autol ikkagi on ülevaatus siis järelikult on ka korras auto.
Soomes on sama mis Eestis ärge arvage,et ülevaatust osta ei saa saab küll.


Mõtlen ka sama...küll saab ka seal :)

@Tanel
Jap edasi tean ise :D
Pilt
Twin Towers Of The World Trade Center

Kasutaja avatar
volvos80
Foorumlane
Postitusi: 60
Liitunud: 06 Juun 2012, 22:05

Re: Soome auto

PostitusPostitas volvos80 » 18 Veebr 2013, 14:21

Eestis on minuarust ülevaatuse ostmine imelihtne ja Soome ülevaatuse ostmist ma siiski hetkel väga ei usu.Aga eks alati saab kui tahta aga kuna soomlane on loomult juba ausam inimene tehakse seda seal vähem.
Ostsin soomest ford mondeo 2002 aasta diisli ja omanik ütles, et kui sooja mootoriga välja suretad siis hakkab jukerdama ja ei lähe enam tööle või siis alles 10nendal katsel aga külma mootoriga kõik väga ok.Mõtle nüüd ise milline eestlane kirjutab lisainfosse, et sooja mootoriga auto ei käivitu? Eestlane oleks mehe maja ette kutsunud ja müünudki auto maha ja uus omanik oleks avastanud, et tal tuleb tee remonditöökotta ette võtta ja mõni 50 eurone välja käia:)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist