Autode müügi kogemused

"Kahtlase minevikuga"või siis "kahtlase kvaliteediga" Volvodest; just info nende isendite kohta, mida püütakse müüa väga korras auto pähe. Ka ebaausad müüjad ja müügi kohad. Volvo Club annab oma tagasihoidliku panuse ausale müügitegevusele.
Volvo on ju seda väärt ...

Moderaatorid: JaanKaer, Igor, Leho, vanapeer

Foorumi reeglid
Hea Foorumlane ja Foorumi Lugeja,

Antud alafoorumisse postitamine on avatud kõigile registreeritud kasutajatele, kuid oma postitust tehes mõtle alati läbi järgnevad punktid:
1) Kas see postitus on lugejale vajalik?
2) Kas selles postituses on selgelt aru saada, milline osa sellest on fantaasia ning milline osa sellest on faktid?
3) Süüdistuste välja ütlemise asemel oleks ju kindlasti kohasem püstitada loogiline arutelu lahenduste leidmiseks, millest kõik võiksid midagi õppida!


Palun arvestage et foorum kui avalik tahvel ei saa vastutada selle peale kirjutatud sõnumite eest, kuid vajadusel olge valmis ise nende eest seisma!
Kasutaja avatar
JaanKaer
Foorumi veteran
Postitusi: 1321
Liitunud: 21 Sept 2005, 14:17
Asukoht: Patika
Kontakt:

Autode müügi kogemused

PostitusPostitas JaanKaer » 22 Nov 2012, 16:18

Mistahes auto, mistahes ajal, mistahes kellele.

Igaühel on meil kogemusi müügiga. Kellel vähem ja rohkem huumorirohkeid, kellel tõsiselt haledaid. Kõik siia kirja ning arutleme vajadusel koos või pigistame naerupisaraid.

Vaata ka "Ostuteema" all teemat "Autode ostu kogemused" ning jaga oma enda ostukogemusi seal - viewtopic.php?f=28&t=25739

Kasutaja avatar
narkokoer
Kõva postitaja
Postitusi: 296
Liitunud: 16 Sept 2012, 01:30
Asukoht: Haapsalu

Re: Autode müügi kogemused

PostitusPostitas narkokoer » 22 Nov 2012, 21:44

Minu automüügid on sujunud üli edukalt ja ilma ühegi halva tagasi sideta. Audi 80 avandi müüsin kuskil 3 a tagasi siis ostja tuli kohapeale hakkas tingima kohe.Seletasin siis asja ära,et masin üli heas korras(mida ta ka oli) ,et hind on see ja alla ei lähe muidu sõidan ise muretult veel aastaid.Ostis auto ära järgmine päev tuli kõne.Sain kuulda uue omaniku kiidusõnu.oli teine tõstukil käind ja masinat uurida lasknud.Nii head autot polnud tema veel elus ostnud.

Teine müük oli 5kuud tagasi kui sai maha müüdud oma pika ajaline projektikas ja niisama nv masin. kuna auto seisis garaasis sõitis suvel mõned nv siis ei näinud asjal mõtet hoida. Panin kuulutuse üles. sain mitu kirja kõnet.Üks lubas pärnust ostma tulla.Küsisin kas vaatam,ei ostma.No selge Isik tuli kohale minust noorem kutt.Ostu müügi leping näpuvahel.Tuli autojuurde enda andmed all juba.Küsisin kas proovisõittu ka tahad teha.Vastuseks sain ei.Sai siis leping ära täitetud ja juttu puhutud.Tuli välja ,et ta oli igapäev pangast sulli käind välja võtmas kuna limiit ei luband ja nii nädalakese.kuni raha koos ,ilusti patakas raha taskus tuli kohale vahetasime alkirjad ja kadund ta oli. :mrgreen:

Aga no ostmistega on teised teemad.Osad inimsed on nii nahaalid,et üritavad sulle ülihea masina pähe määrida täielikku räibet lootes,et sa oled võhik ja miskit ei tea.Enne volvo ostu sai nii mõndagi muud masinat vaatams käidud ja täitsa maatasa materdatud ja pikk nimkiri müüale ette loetud mis läbi või minemas või täitsa kutud on.
Martin Aavik 55675343

volvowagen
Foorumlane
Postitusi: 95
Liitunud: 19 Mai 2012, 20:18

Re: Autode müügi kogemused

PostitusPostitas volvowagen » 23 Nov 2012, 12:53

narkokoer kirjutas:Tuli välja ,et ta oli igapäev pangast sulli käind välja võtmas kuna limiit ei luband ja nii nädalakese.


Polnud just teravaim kriit karbis, kui ülaltoodu tõesti tõele vastab :lol:

iisak
Kõva postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 21 Sept 2009, 09:22

Re: Autode müügi kogemused

PostitusPostitas iisak » 23 Nov 2012, 15:55

volvowagen kirjutas:
narkokoer kirjutas:Tuli välja ,et ta oli igapäev pangast sulli käind välja võtmas kuna limiit ei luband ja nii nädalakese.


Polnud just teravaim kriit karbis, kui ülaltoodu tõesti tõele vastab :lol:

Aga mis seal imelikku on?????
Selle järgi inimest lahterdada-no ma ei tea...kuidagi kohtlane tundub su käitumine...

Kasutaja avatar
Volvo75
Foorumi veteran
Postitusi: 3323
Liitunud: 02 Okt 2005, 14:29
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Autode müügi kogemused

PostitusPostitas Volvo75 » 23 Nov 2012, 17:59

Jah nii lahterdada pole tõesti õige, aga oma naljakas pool on asjal täitsa olemas.

Sellega seoses tuli mulle veel üks jutt meelde.
Nimelt mul üks sugulase tuttav müüs paati. Tuli siis vaatama üks vanem meesterahvas. Oli nõus otsma, aga oli vaja automaadist üks 30 000 krooni välja võtta. Mindi siis lähima pangaautomaadi juurde ja ostja läks siis automaadi juurde asjatama. Umbes 15 minutit hiljem tuli ta autosse tagasi ja ütles, et ma väga vabandan, aga ma ei oska raha välja võtta. No siis müüja läks automaadi juurde ja võttis arvelt need 30 000 välja...seejuures kogu asja point on, et konto seisu vaadates vahtis otsa 1.3 miljonit eesti krooni :D
Pilt
Twin Towers Of The World Trade Center

volvowagen
Foorumlane
Postitusi: 95
Liitunud: 19 Mai 2012, 20:18

Re: Autode müügi kogemused

PostitusPostitas volvowagen » 23 Nov 2012, 18:10

iisak kirjutas:
volvowagen kirjutas:
narkokoer kirjutas:Tuli välja ,et ta oli igapäev pangast sulli käind välja võtmas kuna limiit ei luband ja nii nädalakese.


Polnud just teravaim kriit karbis, kui ülaltoodu tõesti tõele vastab :lol:

Aga mis seal imelikku on?????
Selle järgi inimest lahterdada-no ma ei tea...kuidagi kohtlane tundub su käitumine...

Tõsi või?
Muuseas, pangas saab päevalimiiti muuta, täitsa tasuta kohe. Piisab ühest korrast kontoris käimisest või korra netipanka sisse logimisest. Ja järgmisel hetkel saab jälle tagasi endiseks muuta, jällegi täitsa tasuta....
Jään oma arvamuse juurde, hoolimata kohtlasevõitu mõtetest... :idea:
Volvo75 kirjutas:..seejuures kogu asja point on, et konto seisu vaadates vahtis otsa 1.3 miljonit eesti krooni :D

Vot vanemate inimeste puhul võib asja täitsa mõista. On tagastatud-müüdud maid, müüdud metsa, kinnisvara, suvila, korter maja jne lõppeks kasvõi lotovõit.
Nooremate "facebooki-põlvkonna" "moodsa-masina-neti-i-päädi-poodi-fööni-oskamatus" on vähe veider. Mul 8 a poeg rallib xboxi -s nagu noor jumal, erinevalt minust, just alanud viiendas kümnes "noormehest" (mul pole muidugi erilist huvi ka selle kasti vastu teleka all) :mrgreen:
Edit: luban, et rohkem OT ei sodi, edaspidi kirjutan oma automüügikogemustest.

volvowagen
Foorumlane
Postitusi: 95
Liitunud: 19 Mai 2012, 20:18

Re: Autode müügi kogemused

PostitusPostitas volvowagen » 23 Nov 2012, 18:43

Ja, et lubadus õhku ei jääks siis:
Skoda Octavia, hakkasin müüma teist 2010 sügisel. Hinnaks tolle aja kohta suht keskmine hind 100 tuhat eeku, ls 110t (mis oli õige, uuena ise ostetud ja sõidetud) Helistajaid oli mõni, kaks vist käis vaatamas kah ja ei läinud kaubaks.... siis läks mingil hetkel taas oma tarbeks käiku ja sõitis edukalt veel 2011 suve lõpuni. Siis kadus vajadus ta järgi ära ja sai uuesti puhtaks pestud ja müüki pandud.
Vanade piltidega (piltidel oli kuupäev peal) ei helistanud keegi..... Tegime siis värsked pildid värske kuupäevaga... läks 3 päeva ja auto oli müüdud 6900€ eest :) ehk pea 108 tuhat eegi ekvivalendis ja 25t suurema läbisõiduga kui aasta varem.
Ütle veel, et euro hinda ei tõsta :mrgreen:

supp
Foorumi veteran
Postitusi: 7286
Liitunud: 04 Nov 2006, 19:06
Asukoht: TALLINN

Re: Autode müügi kogemused

PostitusPostitas supp » 23 Nov 2012, 21:44

oi, ma võin pajatada sadu jutte vast, aga värskeim oli nädal tagasi:
müüisn oma vw golfi (igavene peldik, sattus mulle vahetuse käigus, hinnaks pani turu odavama 1490.-) ja asi müügis juba 1,5 kuud erilise eduta (enne oli 200.- kallimana).
Eelmise reede õhta pidasin oma sünnipäeva tööjuures, tagasihoidlikult oli 4 inimese peale vasutud üks 3k kiilel viski ja muud joodavat (etteruttavalt olgu õledud et sellest oli vähe, aga sellise tagasihoidliku napsu varuga sai arvestatud sellepärast, et laup hommikul kelle 7,00 pidin alustama bussireisi riia automuuseumi), niisiis - olin tark, et oma müüdava golfi jätsin venna kätte, et see kellgegile kuulutuse peale helistajale maha müüks (olgu mainitud, et viimase 1,5 kuu jooksul oli 1 helistaja)
sünnipäeva pidu läks muidugi pikale, hommikul ärkasin 6.56 (meenutagem buss läks kelle 7.00), õnneks sõitis buss mu ööbimiskohast mõõda ja reis automuuseumi sai alguse (õnneks oli ka ühe 6 packi kotti paigutanud).
kell näitas juba 9. hommiku tundi ja olin pärnu kandis ning juba 6 packi avanud, kui (tsiteerides f1 kommentaatort kalev kruusi) "hakkas juhtuma" :
helistas mingi venekeelne kodanik(edaspidi vk): "tahan osta autot"
mina: "davai, aga annan oma venna telnr, aga ta ei räägi eriti venekeelt" (mu vend räägib tegelikult vabalt ehk oskab numberid 1. 10-neni ja mõned matid)
ma helistasin vennale et vaja automüügiga tegeleda
peale ikla piirpunkti heistab jälle mingi venekeelne kodanik (edaspidi VK2)
mina talle jälle sama jutu rääkisin, et helistage mu umbkeelsele vennale jne
jube pull oli see et nende mõlema tegelase tel nr oli suht sarnased
Käisin siis riias museumis, libistasin oma 6packi ära, õhta veel jägerit peale ja hommikul algas sõit tallinna
ca 17.00 pühap helistab mulle vk (ilmselgete joobetunnustega) "ma tahan osta autot"
mina (ilmselgete joobetunnustega) helistan vennale: "vk helistab, tahab osta"
vend: "ok"
kahe min pärast helistab vk2: "tahan autot osta"
mina neil vahet ei teinud (vk ja vk2 hel nimelt)ja ütlesin et mingu sõpaka statoili, et ca5 min auto seal, inig informeerisin sellest oma venda
vahepeal jõudis helistada mulle veel vk, kellele ma ütlesin, et mine siis sinna statoil või helista mu vennale, tüüp helistaski ja leppis vennaga kokku hoopis EMI hotelli juures kokkusaamise.
Ma jumala rahulikult libistan bussis läti gin toonikuga (14,5 vol muuseas). kui äkki helistab mulle vk: "krt kaua ma passin siis satis" (muuseas vahepeal oli vend mulle tagasi helistanud ja maininud, et näitas auto ära)
mina vk-le: "mida sa sonid, ise nägid juba autot ja tegid proovisõitu ka"
vk : "pole näinud"
ühesõnaga krd vk ja vk2 tel nr viimased 3 numbrit olid samad ja sai veel päris mitu kõnet bussis võetud nende ja mu venna vahel, aga lõpuks sai auto müüdud vk2-le (kes oli selleks ajaks ka tugevate joobetunnustega), aga bussi täiele rahvale pakkusid minu tel kõned ikka kõvasti nalja
asümeetriline 240
"LY on libu" 343 cvt
pe..se räägin ainult NMT telefoniga kui levi on
"this is small step for man, but big step for volvo 343"
alfa on ka volvo

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Autode müügi kogemused

PostitusPostitas Liiwaannus » 23 Nov 2012, 22:47

Olen müünud ühe auto, oma halli siis. ühenduse võtjaid palju polnud, olid meediast läbi jooksnud petturid, kes usaldust ei tekitanud oma juttudega ja jäid kõrvale, ühed kes vaatamas käisid a huvi ei tundnud ja üks vene k kodanik, kes lõpuks ära ostis. Kokku saime mustika parkimismajas. Proovikat ei teinud uuris ja puuris kapoti alust katsus karpe. Lõpuks oli asjaga päri, maksis sulas. Kuna rahade hulgas oli 500 ne täht, mille talle ülemus olevat andnud ( huvitavad töökohad, kus 500 stes sullis palka makstakse) siis pakkusin välja, et vahetame lahti, kuna olin kuulnud jutte probleeme 500 se lahtivahetamisega. Mustikas me kohta ei leidnud, mis nõus oleks olnud. Tüürisime krisitiinesse, seal sai ilusti raha lahti vahetatud pangas. Oli NV õhtu ja valikut oli vähe. Pärastpoole helistas ja küsis, et mis asi plõgiseb, kuna mu venek olematu on seletasin, et snur besaposnosti (termin 50% ulatuses õige isegi) , turvavöö märguplõgin noh. Aru ta ei saanud mu meelest, aga rohkem ei uurinud ka. Väidetavalt on masinat georgi lintidega linnas liikumas nähtud.

Hallile asendust otsimas käies valisin välja kolm masinat, turu soodsamad hinnad pigem. Sai paides ühe vaatamas käidud, aga puuduvad talvekad (jaanuar oli) mõningad veakoodid, 850 ne istmed v70 s ja käimari imelik toimetamine jätsid äri katki. Müüja oli iseneesest ok. Peetris oli ka mingi, mida vaatama ei läinudki, sest müüja suhtumine oli nagu oleks tema hind taevakingitus, samas jutust jättis auto juba rinmaka mulje, küll katkised udukad, praguline tuuleklaas, mittetöötav salongielekter ja kõige selle juures suhtumine, et mida sa veel tahad.
Ostsin Tapalt noortelt vene poistelt masina lõpuks, neil oli kohalik volvoklubi kohal üks hirmsasti suitsv 850 oli seltsiks. Suhtumine oli, et ega me ka autost palju ei tea ja natuke sai hinda ka kaubelda. Kuna hind oli ka pigem turu allotsas, siis ei pea sisselaotut summat ka suureks, auto nagu normaalne vana auto, mõõdukalt investeeringuid ja mõned üllatused aga üldiselt ok.

Õhesõnaga mõlemalsuunal suht neutraalsed kogemused. Ostmisel välistasin platsid kohe, sest professionaalsete veapeitjate vastu ma ei saa ja oleks mingi rimaka rõõmsa näoga koju ära toonud, rõvedalt üle makstes.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Aare85
Kõva postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 27 Juul 2011, 15:19

Re: Autode müügi kogemused

PostitusPostitas Aare85 » 28 Nov 2012, 14:43

Autoks 99 Mitsubishi Galant, aasta 2004 ja hinnaks 90t krooni (kuulutustes muidu 100ga olid).
Esimene vaatama tulija kohe ostis, aga ülimalt närviline vana. Ühel hetkel sõidu ajal hakkas üks esirattalaager urisema, mispeale roolis olnud ostja tegi pea hädapidurduse.
Teeninduse kontrollis klaarisime selle laagri ära, maksis raha ja kadus.
Öösel umbes kella 1 paiku heliseb nõudlikult telefon, uus omanik avastas pagasnikust pooliku liitrise õlipudeli.
Telefonitoru tõstes karjatas lausa kõrva "KAS SEE VÕTAB ÕLI KA VEEL????????????!"

Igatahes eitav vastus vist ei rahuldanud, sama auto ilmus mõne päeva pärast mu kodukanti hoopis uue omaniku käes juba.
Tõe huvides peab mainima, et õlipudel oli seal algusest saadik olnud ja lisanud polnud ma tilkagi (läbisõit 100tk, Eestist uuena ostetud).
Aga näe, paranoia vastu ei saa.

vollvo
Foorumlane
Postitusi: 19
Liitunud: 18 Juul 2012, 14:54

Re: Autode müügi kogemused

PostitusPostitas vollvo » 11 Mär 2013, 15:50

Sain ka täna ühe kogemuse võrra rikkamaks. Müüsin BMW 520 touringut aastast 1993, paras räim, kerel palju mõlke jne. Hinnaks oli 350 eurot. Kohale tulid mingid 2 täieliku jorssi. Ostjaga sõnumivahetus oli selline, et hoia peast ja jalast kinni, ei mingeid kirjavahemärke ega midagi, pidid laused mingi 5 korda läbi lugema, enne kui arugi said. Kohale jõudes kargasid 2 kutti autost välja, hakkasid hüppama, et näed siit roostetab ja sealt roostetab (ukseääred peamiselt) jne. Eks ma siis selgitasin, et nojah, roostetab küll, aga sellepärast ka selline hind ja et pikk ÜV on peal (augustini) ning samas ka kindlustust. Sõidad rahulikult ÜV lõpuni ja tõmbab juppideks ja jääd isegi plussi. Rääkisin kõik vead ilusti ära, et jah, karbid on veits läbi jne. Selle peale üks nendest jorssidest hakkas sõimama mind sõnadega :"mine sa ka **** kuradi ur**d, müüd siin sellist pa*ka ja petad" hakkas lausa kätega vehkima. Õnneks oli mul üks suurem tüüp kaasas ning sai see tegelane maha rahustatud ning öeldud viisakalt, et käige minema, et kui ei huvita, mis te niisama paugute siin. No ausalt ajas närvi... Ei tea, kas tõesti inimesed ootavad, et 350 euro eest saab laitmatus korras auto, eriti veel mudeli, mille sarnast teist ei ole turul hetkel alla 600 euro? Teiseks, milleks minna nii närvi, võib ju viisakalt öelda, et olgu, seda me ei võta, korraks arvasin, et ei tea, kas tegelane on mingi aine laksu all vms?

diivan
Kreisi postitaja
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Aug 2008, 21:25
Asukoht: pealinn

Re: Autode müügi kogemused

PostitusPostitas diivan » 13 Mai 2013, 14:26

Lihtsalt üks seik seoses idanaabritega. Võttis ühendust üks härra venemaalt, et haigelt äge pill sul, et ma tulen ostan ära. No selge, mul savi, kes ostab, raha mulle,auto sulle. Siis selgus et pass aegub 6 kuu pärast,et viisat ei saa ja uue passi tegemine võtab kaua ega. Et ma toogu auto ise üle piiri, mis tähendab mulle ju viisat pluss transiit numbreid ja pm terve päevast ajakulu. 2kilose pilli puhul täiesti mõttetu tegevus. Nüüd pidi otsima sõbra , keda üle piiri lastakse..
Aga vb olla oli ka plaan neil mind venes maantee kraavi vista ja ise autoga ära sõita 8)
Otsin volvo 300 vidinaid/lisasid.

Kasutaja avatar
JaanKaer
Foorumi veteran
Postitusi: 1321
Liitunud: 21 Sept 2005, 14:17
Asukoht: Patika
Kontakt:

Re: Autode müügi kogemused

PostitusPostitas JaanKaer » 13 Mai 2013, 21:11

Jajaa... kogetud ka seda varianti. Selle kohta tasub ikka öelda - kel häda, sel jalad. Mina küll kellegi teise viisa pärast nahast välja jooksma ei hakka :P

Kasutaja avatar
KalleK
Kõva postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 23 Nov 2008, 07:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Autode müügi kogemused

PostitusPostitas KalleK » 29 Sept 2013, 14:01

diivan kirjutas:Lihtsalt üks seik seoses idanaabritega. Võttis ühendust üks härra venemaalt, et haigelt äge pill sul, et ma tulen ostan ära. No selge, mul savi, kes ostab, raha mulle,auto sulle. Siis selgus et pass aegub 6 kuu pärast,et viisat ei saa ja uue passi tegemine võtab kaua ega. Et ma toogu auto ise üle piiri, mis tähendab mulle ju viisat pluss transiit numbreid ja pm terve päevast ajakulu. 2kilose pilli puhul täiesti mõttetu tegevus. Nüüd pidi otsima sõbra , keda üle piiri lastakse..
Aga vb olla oli ka plaan neil mind venes maantee kraavi vista ja ise autoga ära sõita 8)

See passi aegumise ja viisa juttu ei tasu liiga tõsiselt võtta - idapiiri tagused helistajad tahavad, et sa ise üle veaks lihtsalt seetõttu, et vältida haigelt suurt (~50 -70% turuhinnast) tollimaksu, mida kallis kodumaa neilt nöörida soovib. Nad ei eelda 2 kilose auto puhul, et sa transiitnumbritega mässama hakkad, vaid sõidad lihtsalt üle ja lähed jala tagasi. Vene kodanik Eesti numbritega autot ilma tolli maksmata ise üle ei saa. Autot seal pool arvele ei võeta, tolli ei tasuta ja sõidetakse eesti numbritega nii kaua kui "paberid kannatavad" ja seejärel läheb varuosadeks. Pidi olema plussis kombinatsioon igati, ka lääne autode jupid on piisavalt kallid sealpool piiri. Samas ma ei kujuta ette, kas ja millised repressioonid võivad kaasneda Vene tollis siis kui sa ilma autota naasta soovid, aga eeldada võib, et neil on teada fakt, et riiki siseneti autoga ja seletamist seetõttu tuleb.
Volvo V70 2,4 D5 AWD 2005
Nissan Patrol 2,8 TD Y60 1997

supp
Foorumi veteran
Postitusi: 7286
Liitunud: 04 Nov 2006, 19:06
Asukoht: TALLINN

Re: Autode müügi kogemused

PostitusPostitas supp » 29 Sept 2013, 15:24

kuna korra aastas saab ühel vanaauto ürril valgevenes käidud, siis seal on siuke seadus, et pead oma autoga ikka tagasi minema, kui ei lähe (näiteks auto läheb katki ) , siis on 6 kuud aega massin välja viia, muidu pead maksma nende röögatu tolli, või riik konfiskeerib masina, ning võid ära unustada, et sinna kunagi viisa saad.
OT aga kas ksf veel mäletavad 90nendate keskpaika, kui eesti ühtäkki kehtestas autodele transiit tagatisraha, ehk kui näiteks venemaa kodanik saabus tallinna sadamasse autoga ja soovis sellega läbi eesti venesse sõita, siis ta pidi kõik maksud karantiiks ära maksma - pärast sai tagasi, ostsin isegi sadamas ukrainlastelt ühe audi sigari ära, sest neil lihtsalt polnud raha maksuteks
siis oli eestis autodel tollimaks, ehk maksid kubatuuri ja vanuse pealt -mida suurem mootor ja mida vanem auto, seda rohkem maksid, mingi vanema ja üle 3,0l masina pealt maksid ikka jõhkralt, eks siis võtsiti dokke ja tehti igast tsirkust, mul oli tuttaval 6,0l mersu mis oli passis 2,4d näiteks
asümeetriline 240
"LY on libu" 343 cvt
pe..se räägin ainult NMT telefoniga kui levi on
"this is small step for man, but big step for volvo 343"
alfa on ka volvo


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist