Theo XC90 2.4d 2006

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

theo606
Foorumlane
Postitusi: 23
Liitunud: 21 Veebr 2020, 12:58

Theo XC90 2.4d 2006

PostitusPostitas theo606 » 18 Juul 2022, 14:29

Tere

Teen igavusest ja endale remondiajaloo päeviku pidamise mõttega oma autost ka väikse teema.

Märtsi lõpus 2022 sai ostetud üks XC90. Olin uue auto otsingul ja otseselt maasturit ega isegi Volvosid ei vaadanud, aga üks kuulutus jäi silma, pildid olid väga ilusad ja hind tundus odav. Olin enne tegelikult miski 6-7 isendit Audi A6 vaatamas käinud ja eranditult kõik mädanesid. Sai kopp ette sest roostepeost ja kui just alumiiniumkerega A8 ei taha, siis järgmine parim variant ongi Volvo. Käisin vaatamas, tegin väikse tiiru ja ostsin kohe ära. Väljast igati viisakas isend, värskelt üle ka poleeritud ja esiistmed üle värvitud. 2016 Belgiast toodud ja eestis 1 omanik. Läbisõit oli ostes 248 000, hetkel ca 11k juba peale sõidetud.

Odava hinna põhjus selgus juba koju sõites. Enne koju jõudmist korraks tee ääres peatudes kuulsin auto kõrval seistes mootoriruumist tühikäigul ebaloomulikku podinat. Kodus googeldamise tulemusena ja ka paaris remondikohas kontrollis käies öeldi kohe ära, et nookurid-tõukurid läbi. Imestan ise, et ostes kloppimist tähele ei pannud, aga ju siis kiirustasin ja külmast peast oli see heli ka märgatavalt vaiksem. Pole ka muidugi eriline spets ja antud mootori tüüpveast polnud üldse teadlik. Mis siis ikka, Veremon-i aeg kirja ja tuleb ära vahetada. Õnneks sattus veel nii normaalne müüja (tegelikult vahendaja), et oli nõus mulle enamuses selle remondi kompenseerima. Vahetati siis hammasrihm ja 1 kinni jäänud pihusti ka ära.

Kahjuks sellega remont ei piirdunud. Peale remonti hakkasin kiirendades mootorist ebaloomulikku plaginat täheldama. Raske öelda, kas see ka kohe ostes nii oli, sest enne nookuriremonti sisuliselt rohkem sõita ei jõudnudki kui ostupaigast koju. Veremonist soovitati pihustid üle vaadata ja Test-Remis kontrollis käies selguski, et kõigil pihustitel näidud valed. Lasin kõik pihustid ära remontida ja nüüd käib ilusti.

Sai veel nipet näpet asju teha mis remondis avastati, pole enam meeleski mis. Lasin ka kastil 2 korda õli vahetada ja Haldexi hoolduse teha. Peale viimast hakkas Haldex lekkima ja kinni seda leket Veremonis enam ei saadud. Nüüd ootab Veremonis Haldexi vahetus ees. Mujal lasin veel enam vähem terve esisilla välja vahetada.

Aga muidu, peale ca 6-7x remondis käimist ja 3k euri vaesemana on auto praeguseks päris okei. Jaanipäeva aeg sai ka 5k km ots Vahemere äärde tehtud ja pidas ilusti vastu, v.a Haldex mis õlist tühjaks käis. Muidu autoga rahul, ja peab lootma, et nüüd kestab. Oleks ette teadnud, et kohe nii palju investeeringuid nõuab, siis kindlasti poleks ostnud. Eelmiseks autoks oli 130k läbisõiduga Lexus ja olin juba ära harjunud muretu kulgemisega.


Mõned pildid ka (korralikke pilte pole veel jõudnud kahjuks teha. Tulevikus):
PiltPiltPiltPiltPilt

Tags:

Kasutaja avatar
marko1975
Kreisi postitaja
Postitusi: 386
Liitunud: 07 Mai 2022, 08:25
Asukoht: aespa

Re: Theo XC90 2.4d 2006

PostitusPostitas marko1975 » 19 Juul 2022, 15:20

no tere tulemast xc90 sekka. eks see xc90 on paras riskivärk.


nb:

eelneva jutu põhjal, kui nüüd ma ei valeta ....... siis kui sa lasid Veremonis autod kontrollida siis arvatavasti olime samal ajal seal. ma sain just auto kätte kui sa lasid sealsel spetsil autod sekkata. ma panin sealt minema halli xc90 ja sa olid suht minu kõrval tumeda xc90 ( tööl ei ava neid sinu teemas pilte). eks ma ise kah maadlen pisi vigadega aga vähemalt on minu arust üsna mugav sellega kulgeda, kui võrrelda teisi omamises olnud autodega.


aga edu auto elus hoidmisel ja arvesta kui laguneb ja rem omale siis saad vähemalt üsna laheda pilli. muidu mul on selline eesmärk et hoian,elustan omale vahet pole mis see ka maksma ei läheks.
Volvo XC90 - 2004
Honda CRV - 2007

theo606
Foorumlane
Postitusi: 23
Liitunud: 21 Veebr 2020, 12:58

Re: Theo XC90 2.4d 2006

PostitusPostitas theo606 » 21 Juul 2022, 08:54

marko1975 kirjutas:kui laguneb ja rem omale siis saad vähemalt üsna laheda pilli. muidu mul on selline eesmärk et hoian,elustan omale vahet pole mis see ka maksma ei läheks.


Jah, nüüd küll. Tavaliselt ükski auto üle poole aasta reeglina ei kesta, olen välja vahetanud. Lihtsalt meeldib erinevaid mudeleid proovida, autohaigus või nii. Aga nüüd peale sellist investeeringut pean vähemalt paar aastat sõitma :D

theo606
Foorumlane
Postitusi: 23
Liitunud: 21 Veebr 2020, 12:58

Re: Theo XC90 2.4d 2006

PostitusPostitas theo606 » 26 Aug 2022, 09:14

Haldex sai vahepeal korda. Ja nagu karta võis ja elu on näidanud, siis juba igav ja vaja uut masinat otsima hakata, panin auto müüki: https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.ph ... d3aa9edbaf


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist