Paranormali S60 D3 2011

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
Paranormal
Kõva postitaja
Postitusi: 173
Liitunud: 13 Juun 2011, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: Paranormali S60 D3 2011

PostitusPostitas Paranormal » 27 Dets 2022, 22:53

Tagantjärgi häid pühi kõigile!

Volvo sai enne jõule taaskord hoolduse, seekord siis lõpuks koos kastiõli vahetusega. Läksid külge ka uued kojamehed mis loksusid pagassis juba 1,5 kuud :?

Kastiõli taset paika ajades surfasin Vidaga veakoodid ka üle. Meeldiv oli näha puhast lehte :mactech:

Kastist tuli välja väga ilusa tooniga õli:
Pilt

Läbisõidust kah märk maha:
Pilt

Et igavus ei tapaks, on tagasillas tekkinud kerge kobin mis vajab varsti tähelepanu.

Üldpildis on auto end suurepäraselt üleval pidanud ja sõit on täielik nauding, eriti suured kiidusõnad eelsoojendile 8)

Kasutaja avatar
Paranormal
Kõva postitaja
Postitusi: 173
Liitunud: 13 Juun 2011, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: Paranormali S60 D3 2011

PostitusPostitas Paranormal » 16 Mär 2023, 12:29

Hooldus läbisõidul 297765. Oleks saanud veel venitada paar tuhat kilomeetrit kuid hetkel oli lihtsalt piisavalt vaba aega käes.
Kütusefiltrit seekord ei vahetanud, kõik muud filtrid said uued.

Tagasilla kobin hakkas juba põhjustama “ujumist” tugeva külgtuulega. Probleemiks oli väsinud tagumine kraavipoolne amort ja katkine amordipadi. Ja kuna uusi amorte kohe võtta ei olnud siis hakkasin vana tagasi panema. See paraku ei õnnestunud, padi läks täitsa katki.
Pilt

Ei jäänudki muud üle kui hakata kiirelt amorte ja patju sebima. Kell 6 õhtul sai sõber Tallinnast varuosad kätte ja pani cargoga lõuna poole teele.
Kiirkorras asju sebides ei olnud võimalik varuosade tootjaid valida, st. padjad KYB ja amordid Monroe.

Kasutaja avatar
Paranormal
Kõva postitaja
Postitusi: 173
Liitunud: 13 Juun 2011, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: Paranormali S60 D3 2011

PostitusPostitas Paranormal » 24 Apr 2023, 07:46

Läbisõit 300550

Ette uued kettad, klotsid, suportid.
Pilt
Tagasillas piduritele hooldus/puhastus. Vahetasin pidurivedeliku ka välja.

Jäi kirja panemata, et 25 veebruar vahetasin eelsüüteküünlad ära + 25 märts Veremonist uus kleeps iluvõrele.

Kasutaja avatar
Paranormal
Kõva postitaja
Postitusi: 173
Liitunud: 13 Juun 2011, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: Paranormali S60 D3 2011

PostitusPostitas Paranormal » 27 Mai 2023, 10:34

Kevade esimeste soojemate ilmadega hakkas kliimapump võlgu jääma. Sõidu alguses polnud ~5km jooksul lootustki jahedale õhule ning sealt edasi toimis ainult ühtlastel pööretel. Kiirendus, käiguvahetus või mis iganes muutus mootoripööretes katkestas kliimapumba toimimise.

Abiks kliimapumba remont Tähetorni 21 hoovis. Uued laagrid, tihendid, solenoid(id?).
Pilt

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Paranormali S60 D3 2011

PostitusPostitas kloox » 30 Mai 2023, 19:32

Lihtsalt huvi pärast küsin selle kliimapumba remondi kohta,mida seal vahetati konkreetselt?.Ma ei ole sellest fenomenist aru saanud veel,kui väljaspool lekked puuduvad,mis isu on neil seda lahti kakkuda,ainuke mis meenub on kliendi käest raha kättesaamine.Solenoidi saab väljapoolt vahetatud ning laagri ka kui on ja kovigrupp,kui kulunud on,siis seda enam es remondi.Olen neid omajagu lammutanud ja remontinud 14 aasta jooksul,mil sellega tegelenud olen.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
Paranormal
Kõva postitaja
Postitusi: 173
Liitunud: 13 Juun 2011, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: Paranormali S60 D3 2011

PostitusPostitas Paranormal » 31 Mai 2023, 11:06

Ma sulle midagi konkreetset öelda ei saa, et mida ja miks ja kui lahti ta selle üldse lammutas. Ja millegipärast ma ei usu, et see mul üüratult kalliks läks või et raha on raisku läinud.

Kasutaja avatar
Paranormal
Kõva postitaja
Postitusi: 173
Liitunud: 13 Juun 2011, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: Paranormali S60 D3 2011

PostitusPostitas Paranormal » 29 Juun 2023, 11:30

Läbisõidul 307494 Mootoriõli ja osaline kastiõli vahetus + kõik filtrid peale kütusefiltri.

Kastiõli oli kena tooniga veel
Pilt

Kavatsesin õlifiltrile uue kaane panna sest vanal oli filtrit hoidev ''kõri'' katki. Uus pulk küljes ja mootor tööle - hakkas kaane vahelt õli lekkima. Lahenduseks siis vana kaas ja uuelt kõri ning leke kadunud.
Pilt

Läbisõidust pilti
Pilt

Kummitama on hakanud veakood ECM-P003A85. Olen kalibreerinud korduvalt ning mõne aja saab sõidetud nii, et veakood tagasi ei tule. Aegajalt ta end siiski ilmutab kuid sõidudünaamikas ma hetkel nagu suuri probleeme ei ole täheldanud. Harva tekib tunne nagu pääseks järsku ''kännu tagant välja''.
Mingi hetk proovin MAPid ja turbo vaakumsolenoidi välja vahetada, ehk see lahendab mure. Kui sellest abi ei saa, peab edasi juurdlema.

Kummalised vibratsioonid esisillas ajavad jubedalt närvi ning seetõttu on veovõllide vahetus ees ootamas.

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Paranormali S60 D3 2011

PostitusPostitas kloox » 29 Juun 2023, 21:22

Aga pane see veakood foorumis otsingusse,äkki on hoopis turborõhuanduris viga?
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
Paranormal
Kõva postitaja
Postitusi: 173
Liitunud: 13 Juun 2011, 15:31
Asukoht: Tallinn

Re: Paranormali S60 D3 2011

PostitusPostitas Paranormal » 18 Sept 2023, 10:36

Veovõllid said suvel mingi hetk vahetatud ning soovitud tulemust need ei andnud. Sain lisaks vibrale Axle Ping featuuri juurde, see saab ka peagi korda tehtud. Peatselt on ülevaatus tulemas, ehk leiab seal selle vibra üles. Pole rohkem ise põhjust otsinud, kõik on juba nagu üle kontrollitud :D

17.09.2023 läbisõidul 316917 sai tehtud sügishooldus. Salongi, õhu, õlifiltrid + mootoriõli Total 0W30 A5/B5

Salongi märgpuhastus oli hea mõte, mõneks nädalaks jälle auto seest kena ja puhas.
Pilt


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist