BMW E36 T6, Moose

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Moose
Davaj-Davaj, patom pasmotrim
Postitusi: 1481
Liitunud: 07 Jaan 2008, 00:01
Asukoht: Tartu

BMW E36 T6, Moose

PostitusPostitas Moose » 12 Nov 2020, 21:55

Nonii.. iga mingi aja tagant suudan ma jälle mingi ajuvabadusega üllatada, niiet tadaa, siin ta siis jälle on.

Et talv lähenemas, tekkis isu tagaveolise järgi. Avastasin ülemuse hoovist ühe bmw mida mul hullumoodi järsku vaja oli.

Aastaid seisnud, kerge ninakõksuga ja pooleldi vahele istutatud 1.8 mootoriga ta minu garaasi ette maandus. Peale hunnikut vaeva selle mootori käimasaamisega, millepeale ta endiselt normaalselt käia ei tahtnud, sai kiire otsus vastu võetud, et üks whiteblock oleks paras sinna peale visata talveks :D
Kuna T5 mootoritega neid bmw'sid siin viimasel ajal isuga vorpima on hakatud, siis lähen T6 teed, et natuke huvitavam oleks.

Suurt midagi veel tehtud pole, aga kaasfoorumlase "164" käest sai soetatud rwd karter ning kuna mootor läheb aiste vahele püsti(originaalis kerge kalde all), siis sai juba relakas sisse löödud :D

Sedakorda siis laias laastus jääb ülejäänud auto originaaliks ja eesmärgiks masin ka selle mootoriga legaalseks teha :)

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
Hahahaha
Kõva postitaja
Postitusi: 141
Liitunud: 08 Nov 2009, 21:56

Re: BMW E36 T6, Moose

PostitusPostitas Hahahaha » 13 Nov 2020, 00:11

Põhjus miks külastada seda alafoorumit on see Mees. Edu ja jaksu.

iceone
Foorumlane
Postitusi: 91
Liitunud: 18 Nov 2011, 19:00

Re: BMW E36 T6, Moose

PostitusPostitas iceone » 13 Nov 2020, 12:22

Vägev jah

Moose
Davaj-Davaj, patom pasmotrim
Postitusi: 1481
Liitunud: 07 Jaan 2008, 00:01
Asukoht: Tartu

Re: BMW E36 T6, Moose

PostitusPostitas Moose » 15 Nov 2020, 18:31

Ma juba kartsin, et vanad volvohundid rahustuseks suhkruvett juba joovad, kui ma mingi järjekordse margirüvetamisega lagedale tulen :D Aga ma leian, et rootsi südamega turistid on parem variant, kui volvode peale mingeid saksa mootoreid toppida :lol:

Igatahes, karter on valmis, õlivõttur vajas pisikest modifikatsiooni ja on ka paigas. Ainuke ongelmaa kuhu astusin, on see, et neid rwd kartereid on kahte erinevat varianti. Nimelt õlifiltri jaoks mõeldud keermega "toru" on osadel mootoritel karteri küljes ja osadel(vanematel, nagu aru sain) ploki sees.
Homme loodetavasti saan sellele ka lahenduse ja siis uue nädala sees tahaks mootori peale tõsta ära 8)

Kasutaja avatar
Hahahaha
Kõva postitaja
Postitusi: 141
Liitunud: 08 Nov 2009, 21:56

Re: BMW E36 T6, Moose

PostitusPostitas Hahahaha » 17 Nov 2020, 14:50

https://www.youtube.com/watch?v=RrWUs0zVY98

Mis sa ikka teha saad kui need BMW kered on paraku ehitatud kiireks sõiduks. Ma muidugi ei kujuta ette kas see volvo mootor sinna kaalujaotusse istub ilusti või kas saad ta sinna sedasi istuma aga r6 nad mõlemad on olnud nii et loogiliselt võttes peaks toimima küll.

Milleks üldse masinat ehitad kas otsesõiduks, küljetamiseks, ringrajaks? Või rohkem insener ja ehitamishuvi.

Moose
Davaj-Davaj, patom pasmotrim
Postitusi: 1481
Liitunud: 07 Jaan 2008, 00:01
Asukoht: Tartu

Re: BMW E36 T6, Moose

PostitusPostitas Moose » 18 Nov 2020, 00:01

Hahahaha kirjutas:https://www.youtube.com/watch?v=RrWUs0zVY98

Mis sa ikka teha saad kui need BMW kered on paraku ehitatud kiireks sõiduks. Ma muidugi ei kujuta ette kas see volvo mootor sinna kaalujaotusse istub ilusti või kas saad ta sinna sedasi istuma aga r6 nad mõlemad on olnud nii et loogiliselt võttes peaks toimima küll.

Milleks üldse masinat ehitad kas otsesõiduks, küljetamiseks, ringrajaks? Või rohkem insener ja ehitamishuvi.


Ehitan teda seekord täitsa tänavale rullnokkade hirmutamiseks tegelikult, niiet eks see inseneerimis- ja ehitamishuvi on pigem põhiteema. Rajakasutuseks on teised autod :D

Mis aga kaalujaotust puudutab, siis kaalu poolest ei erine see mootor ilmselt kuidagi bmw enda aluplokil ridakuuest, millega juhitavus on vägagi okei. Rääkimata siis vanema tüübi malmplokil ridakuuest, mis on ikka suht pomm seal ninas neil.

Karteri asi igatahes sai lahendatud ja mootori kaevasin ka kolahunnikust välja, homme üritaks peale tõsta :D

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Moose
Davaj-Davaj, patom pasmotrim
Postitusi: 1481
Liitunud: 07 Jaan 2008, 00:01
Asukoht: Tartu

Re: BMW E36 T6, Moose

PostitusPostitas Moose » 21 Nov 2020, 00:03

Nonii, nüüd siis pilt selline :D

Pilt
Pilt

Sisselaskele pidin kerge modifikatsiooni tegema absi pumba tõttu.. tuleb loota, et ei sega oluliselt niigi kehvakest õhuvoolu :mrgreen:
Pilt

Kasutaja avatar
PorisedRattad
Foorumi veteran
Postitusi: 775
Liitunud: 26 Apr 2018, 07:59
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E36 T6, Moose

PostitusPostitas PorisedRattad » 21 Nov 2020, 10:21

Jõudu, jaksu ja paksu rahakotti !
XC70 2.5T 2004 154kw

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: BMW E36 T6, Moose

PostitusPostitas Liiwaannus » 21 Nov 2020, 10:23

Kus saag on? :D
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4311
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: BMW E36 T6, Moose

PostitusPostitas Iceman » 21 Nov 2020, 19:10

Liiwaannus kirjutas:Kus saag on? :D



Saagi ei tule, cause best Volvo is BMW :D .

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: BMW E36 T6, Moose

PostitusPostitas Liiwaannus » 22 Nov 2020, 11:14

Ma pidasin tööriistastendi silmas :D
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: BMW E36 T6, Moose

PostitusPostitas ants » 22 Nov 2020, 11:17

Liiwaannus kirjutas:Ma pidasin tööriistastendi silmas :D


Ilmselt naabrimees laenas, aga unustas tagasi tuua.
745 GL ´91; LR90 ´87.

Moose
Davaj-Davaj, patom pasmotrim
Postitusi: 1481
Liitunud: 07 Jaan 2008, 00:01
Asukoht: Tartu

Re: BMW E36 T6, Moose

PostitusPostitas Moose » 22 Nov 2020, 13:39

Liiwaannus kirjutas:Ma pidasin tööriistastendi silmas :D

:lol: Saag kolis natuke teise kohta :D

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: BMW E36 T6, Moose

PostitusPostitas ants » 22 Nov 2020, 13:43

Moose kirjutas:
Liiwaannus kirjutas:Ma pidasin tööriistastendi silmas :D

:lol: Saag kolis natuke teise kohta :D


Mis ma ütlesin :D
745 GL ´91; LR90 ´87.

Moose
Davaj-Davaj, patom pasmotrim
Postitusi: 1481
Liitunud: 07 Jaan 2008, 00:01
Asukoht: Tartu

Re: BMW E36 T6, Moose

PostitusPostitas Moose » 21 Dets 2020, 22:11

Nii mehed.. ja kui siin on mõni siis naised ka :D
Suutsin ennast natuke kokku võtta muude tööde kõrvalt ja ühe nädalavahetuse bmw'le pühendada.

Turbod koos kollektoritega on lõplikult küljes,
Sisselaskekollektorit pidin natukene veel haamriga motiveerima ning seejärel mõrasid kinni määrima keevitusega :lol:
Lisaks annetati mulle üks bmw m50 segusiiber, mis kiirelt tee kolde külge leidis. Sobis sinna visuaalselt nii kenasti ja jäi mõnusalt peitu, ning olles bmw oma siis originaalse gaasitrossiga kokku sobides on ka kollektor nüüdseks jäädavalt küljes.
Samamoodi on küljes genekas, starter ja roolivõimupump, ning seekord kasutan siis eraldiseisvat(muidugi volvo oma) paaki, mille tarbeks leidsin pea ideaalse koha :D Kes piltidelt ära tunneb, siis võite ühe küpsise omale lubada.

Koos turbodega pidin veidi järgi aitama oma eelmise aasta setupi jaoks tehtud jahutusvedeliku toruvärki, mis veepumbast välja tuleb. Seegi sai kiired muudatused ja on nüüdseks oma kohal.
Peale korduvaid katsetusi, läheb siiski külge ka eelmine aasta fabritseeritud paisupaak ning tdsi suur radikas, kuna väikse radikaga(kus paisupaak külge ehitatud) ei ole mingi tahtmisega võimalik ülemist lõdvikut roolivõimupumbast mööda tuua :roll:

Täna käisin ostsin jupi lõdvikut salongiradika ühendamiseks ning roolivõimu tarbeks lasin ka uue toru teha, ehk siis see osa hakkab ka vaikselt valmima.

Ahjaa muidugi õlifiltri paigalduseks tegi treial mulle uue, pikema poldi, mis praeguseks koos filtriga ka oma koha on leidnud.

Hetkel siis vajavad lõpetamist/paigaldamist/ühendamist/lahendamist veel järgmised asjad:
* Jahutusradika ülemine lõdvik/salongiradika lõdvikud
* Karteri õlijahutuse otsad sillata
* Õlivarras sobima väänata
* Roolivõimu õli pealevoolu lõdvik
* Turbode õlipealevoolud
* Väljalasketorustik
* Sisselasketorustik + cooler
* Kardaan kokku keevitada
* Käiguhoovastik sobiva pikkuse peale keevitada
* Aju/seade + juhtmestik
* Legaalseks saada :D


Rohkem hetkel pähe ei tule, nagunii mingeid pisiasju on veel lahendada, aga valdav keerulisem osa on nagu ära niiet edasi on lihtne :mrgreen:

Pilt
Pilt
Pilt


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist