Swop'i 245 Turbo 1978 "Krokodill" MÜÜDUD

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
swop
Kõva postitaja
Postitusi: 235
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:05
Asukoht: Tallinn/Rakvere

Re: Swop'i 245 Turbo 1978 "Krokodill"

PostitusPostitas swop » 24 Aug 2020, 18:30

Klamber kirjutas:Kui hästi teha siis peaks 340 ketta auto all olevatesse velgedesse isegi ära mahutama. See projekt hakkab ilmet võtma =D>


Võimalik, et mahutaks isegi ka 340mm sinna ära aga tahtsin jääda siiski volvole mõeldud ketaste juurde, et ei peaks kettaid vahetades uusi auke puurima. Mitte et neid kettaid nüüd nii tihti vahetama peaks aga mõeldes natuke ka hoolduse peale. Siiski suured tänud heade sõnade eest, vaeva on nähtud omajagu. :)

Tulles tagasi nende esimeste pidurite juurde. Ma nüüd ei teagi kas panin ise võssi tellimise hetkel või oli kuskilt poolt koodidega mingi issue aga tahetud 330mm ketaste asemel sain 320mm. Ja muidugi tähele panin siis kui ühe poole adapter oli valmis, mõtte tossu oli juba piisavalt kulutatud jne. Las ta siis hetkel jääb. Teadjamad mehed muidugi on teinud ka kommentaare, et ega piduri balanss paigast ei lähe. Võimalik. Pidurikolvide arv on sama, pindalad võiksid ka peaaegu, et klappida vanadega kuid just see ketta diameeter. Elame näeme, tuleb katsetada :)

Aga pildimaterjali, vahe on päris suur iseenesest ja kui jätta kõrvale performance siis tegelt näevad need suured pidurid päris edevad välja. Eriti sellise peletise all :D

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Nüüd polegi jäänud muud kui teha uued torud, oodata ära paigalduskomplektid mis võiks homme saabuda ja siis õhutamise protsess taaskord
Volvo S60 2.4D
Volvo S80 T6 AWD
Volvo 245 Turbo “Krokodill”
Volvo S60 T5
Volvo 242 Turbo
Volvo 740 Turbo

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Swop'i 245 Turbo 1978 "Krokodill"

PostitusPostitas Liiwaannus » 24 Aug 2020, 20:19

Nu pindala sunnik kasvab ka ümmargustel asjadel eksponentsiaalselt võrreldes raadiuse kasvuga, lisaks see ketta diameetrist tulev jõuõlg. Võiks mingit muutust oodata, kui just need omadused mingil põhjusel teineteist ei tasakaalusta.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
amazon86
Foorumi veteran
Postitusi: 1477
Liitunud: 05 Veebr 2007, 21:51
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Kontakt:

Re: Swop'i 245 Turbo 1978 "Krokodill"

PostitusPostitas amazon86 » 25 Aug 2020, 08:20

Kui S60 tegin ülemineku 286 mm pealt 336 mm peale, siis ikka tekkisid pidurid. Väikeste ketastega polnud teravust. V70 on juba tehasest suurte piduritega ja koos Brembo klotsidega toimivad väga hästi.
Powered by Volvo
S60 02 2,4 D5 174 kw 546 Nm @ ratas
V60 14 2,0 D4
V70 08 2,4 D5 AWD 153 kw 492 Nm @ ratas
Volvode diagnostika VIDA/VOL-FCR.

Kasutaja avatar
swop
Kõva postitaja
Postitusi: 235
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:05
Asukoht: Tallinn/Rakvere

Re: Swop'i 245 Turbo 1978 "Krokodill"

PostitusPostitas swop » 11 Sept 2020, 19:26

Nende piduritega on nüüd jebimist olnud piisavalt, kuid peaaegu et valmis nad on ja esimese burnout'i tegin kah. Mis nüüd siis sellesse süsteemi puutub siis algusest peale oli aru saada, et originaal asju kasutada on suhteliselt pointless, sest ükskõik mis sõlme ma pidurite juures ei puutunud pudenes kohe näpu vahele ära. Hakkasin põhja all olevat jaoturplokki puutuma - niplid puruks, vihastasin ja tegin asja kolmikute peale ringi sest ämbliku parandus ehk siis üle puurimine/keermestamine ei toonud edu. Kui kõik oli valmis - uued armeeritud torud ette sadulatele, kolmikud paigas, peasilindrist uued torud jne siis õhutamisel ilmnes, et kurat ikka ei saa õhku kätte. Selge, äkki sai ikkagi peasilinder viga õhutamise käigus - tellisin uue ja panin paika. Ilmselgelt ei saanud sel hetkel ka vaakumvõimendit selliseks jätta. Koorisin selle ka paljaks ning tõmmasin musta kivikaitse peale. Uuesti õhutasin, ikka perses, peale mida tegin tagumised pidurid peasilindrist pimedaks ja siis sain esimestest kohe õhu kätte :roll: Mis pani mind mõtlema, et äkki mu süsteemi ülessehitus natuke vale ja olen kuskil eksinud. Arutades iseendaga ja lugedes välismaa foorumeid jõudsin järeldusele, et mul kaks toru valesti :D Loll pea on ihu nuhtluseks. Eks ole näha kui ma need ringi tõstan ja uuesti õhutama hakkan kas saab kõik heaks või mitte. Siis võib juba edasi öelda kas ja kui head need esimesed pidurid said. Pelgalt esimesed üksi võtavad hoogu maha ikka väga mõnudega. Vasta pead pole mulle mõtet lüüa, ise olen ennast juba peksnud piisavalt oma lollide ideedega :P

peale seda kui torud puruks lõikasin, aga näha on et niplid suht rabedad.
Pilt

Uued torud ette sadulatele
Pilt

uus peasilinder ning kratsitud vaakumvõimendi
Pilt

Very racing look nende suurte sadulatega
Pilt

Stiilinäite jäägid asfaldil
Pilt
Volvo S60 2.4D
Volvo S80 T6 AWD
Volvo 245 Turbo “Krokodill”
Volvo S60 T5
Volvo 242 Turbo
Volvo 740 Turbo

Kasutaja avatar
swop
Kõva postitaja
Postitusi: 235
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:05
Asukoht: Tallinn/Rakvere

Re: Swop'i 245 Turbo 1978 "Krokodill"

PostitusPostitas swop » 25 Okt 2020, 12:41

Võib öelda,et hooaeg sisuliselt läbi. Ilmad on läinud palju palju kehvemaks ja auto sai viidud selleks talveks kuiva. Äkki siis ei kuku midagi küljest ära kui kevadel käima panna :D
Loodetavasti ikka nii juppideks ei tõmma, et talvel ilusa lumega mingit tiiru teha ei saa aga eks ole näha. Samas ideid on, et ikka üht koma teist võiks muuta. Äkki suurem turbo? :twisted: õlijahutit oleks vaja, kütusesüsteemi peaks natuke parendama - kurvides võttis ikka mõned korrad köhima, otsast lõpuni korraliku RV summuti tegema, lõpuks klaasipesu paagi paika panema, akule korraliku kinnituse, võibolla nipet näpet roostet eemaldama jne.

Pilt
Volvo S60 2.4D
Volvo S80 T6 AWD
Volvo 245 Turbo “Krokodill”
Volvo S60 T5
Volvo 242 Turbo
Volvo 740 Turbo

Kasutaja avatar
Volvo75
Foorumi veteran
Postitusi: 3323
Liitunud: 02 Okt 2005, 14:29
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Swop'i 245 Turbo 1978 "Krokodill"

PostitusPostitas Volvo75 » 25 Okt 2020, 19:01

Muidu plaan kere korda teha voi igavene rotikas? :D
Pilt
Twin Towers Of The World Trade Center

Kasutaja avatar
swop
Kõva postitaja
Postitusi: 235
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:05
Asukoht: Tallinn/Rakvere

Re: Swop'i 245 Turbo 1978 "Krokodill"

PostitusPostitas swop » 01 Nov 2020, 09:47

Volvo75 kirjutas:Muidu plaan kere korda teha voi igavene rotikas? :D


Ma olen mõelnud küll, et võiks ta teha väheke siledamaks ja katta ühtlase värvikihiga. Kuid igakord kui ma sellist juttu rääkima hakkan siis keegi kuskilt kõrvalt ikka mainib, et sellisena nagu hetkel on ikka eriti äge. Eks ma ikka proovin roostet kontrolli all hoida ja mingihetk peabki näiteks uksi ravima, tagatiiva kaared on keegi eriti sitasti keevitanud või siis keevituse koha katnud, sest sealt koorub. Tagaluuki natuke kohendama, sest jällegist korralikult uus plekk jäetud katmata, esitiivad tahaks ka natuke abi saada. Muus osas kestab ja tugev.
Kuna nüüd on tagasillas kõik uued puksid siis tuli välja, et sild istub ikka väga kõveralt all. Taga nii palju lühemad vedrud ja panhard varras ei ole lühendatud ega ka regullitav siis parem tagumine ratas on kohati tiivakaart närima hakanud. Selle peaks ka talve jooksul ringi tegema. Siis kurvi minnes ehk ei sahista :)
Eile oli halloweeni cruise ja selle puhul veeretasin ka enda oma korraks õue tuulduma. Üliudune speed foto ka :D
Pilt
Volvo S60 2.4D
Volvo S80 T6 AWD
Volvo 245 Turbo “Krokodill”
Volvo S60 T5
Volvo 242 Turbo
Volvo 740 Turbo

Kasutaja avatar
Volvo75
Foorumi veteran
Postitusi: 3323
Liitunud: 02 Okt 2005, 14:29
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Swop'i 245 Turbo 1978 "Krokodill"

PostitusPostitas Volvo75 » 01 Nov 2020, 23:46

Käsigaas peal sul :D
Pilt
Twin Towers Of The World Trade Center

Kasutaja avatar
swop
Kõva postitaja
Postitusi: 235
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:05
Asukoht: Tallinn/Rakvere

Re: Swop'i 245 Turbo 1978 "Krokodill"

PostitusPostitas swop » 06 Dets 2020, 10:20

Käsigaas on teemas jah. Mind ei häiri :D

Aga minnes edasi selle juurde kui kehvas seisus osad plekid on siis olen väheke praktiseerinud plekitöid. Ideaalne kindlasti pole aga samm sammult olen saanud läbivaid auke vähemaks.

Vasakut esitiiba hoidis koos mägiaivari teip ja kohutav kogus pahtlit. Sai tehtud pool tiivakaart, auke lapitud uue plekiga ja tulemus nähtav.
Pilt
Pilt

Peale mida tulin tuhin ja võtsin juhiukse järgmisena. Alumine serv ja b piilari poolne nurk täiesti olematu.

Sai mäda osa ära lõigatud ja uus plekk asemele. Arvestades, et tükid kõik siledast toorikust tehtud siis olen päris rahul.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Ja nüüd siin juures tooks välja. Kui keegi tunneb, et tahaks seda autot omada siis olen pakkumistele avatud. Müügihuvi ei tulene sellest, et poleks enam huvi. Vastupidi. Aga lihtsalt visati kinnas õhku järgmise auto osas mis on sama vägev ja natuke isegi vingem.
Volvo S60 2.4D
Volvo S80 T6 AWD
Volvo 245 Turbo “Krokodill”
Volvo S60 T5
Volvo 242 Turbo
Volvo 740 Turbo

murelaps
Foorumlane
Postitusi: 20
Liitunud: 21 Jaan 2010, 09:42

Re: Swop'i 245 Turbo 1978 "Krokodill"

PostitusPostitas murelaps » 04 Jaan 2021, 23:22

Ja nüüd siin juures tooks välja. Kui keegi tunneb, et tahaks seda autot omada siis olen pakkumistele avatud. Müügihuvi ei tulene sellest, et poleks enam huvi. Vastupidi. Aga lihtsalt visati kinnas õhku järgmise auto osas mis on sama vägev ja natuke isegi vingem.[/quote]


Mis kinnas õhku visati, millisele projektile järgmiseks hammast ihud?
V70AWD '97
V70R '97 - must
V70R '99 - Laser Blue
C70T5 AWD - ehk saab valmis kunagi
C70T5 hetkel hea plaan puudub

Kasutaja avatar
swop
Kõva postitaja
Postitusi: 235
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:05
Asukoht: Tallinn/Rakvere

Re: Swop'i 245 Turbo 1978 "Krokodill"

PostitusPostitas swop » 10 Jaan 2021, 12:36

murelaps kirjutas:
swop kirjutas:Ja nüüd siin juures tooks välja. Kui keegi tunneb, et tahaks seda autot omada siis olen pakkumistele avatud. Müügihuvi ei tulene sellest, et poleks enam huvi. Vastupidi. Aga lihtsalt visati kinnas õhku järgmise auto osas mis on sama vägev ja natuke isegi vingem.



Mis kinnas õhku visati, millisele projektile järgmiseks hammast ihud?


Rasmus ehk siis ksf RS013 mainis päris ammu, et kerge plaan tal müüa enda turbo kupee. Päris pikalt sai ideid vahetatud edasi tagasi mis siis edasi ja korraks jäi asi täitsa vaikseks. Aga enne jõule kuu või kaks hakkas reaalsem arutus pihta kus siis rohkem survestati, et ma ikka ära ostaks :D . Kuni ma andusin, ning oligi auto juba treila peal ja toodi garaasi juurde ära.
Nüüd ei jõua kevadet ära oodata, et ehk Mihkli abiga saab seade peale ja siis juba rajale proovima :)

Pilt
Volvo S60 2.4D
Volvo S80 T6 AWD
Volvo 245 Turbo “Krokodill”
Volvo S60 T5
Volvo 242 Turbo
Volvo 740 Turbo

Kasutaja avatar
swop
Kõva postitaja
Postitusi: 235
Liitunud: 29 Apr 2013, 20:05
Asukoht: Tallinn/Rakvere

Re: Swop'i 245 Turbo 1978 "Krokodill"

PostitusPostitas swop » 06 Veebr 2021, 18:44

Masin müüdud. Võib lukku panna
Volvo S60 2.4D
Volvo S80 T6 AWD
Volvo 245 Turbo “Krokodill”
Volvo S60 T5
Volvo 242 Turbo
Volvo 740 Turbo

Kasutaja avatar
JanP
Kõva postitaja
Postitusi: 286
Liitunud: 03 Jaan 2015, 12:07
Asukoht: Tartu

Re: Swop'i 245 Turbo 1978 "Krokodill" MÜÜDUD

PostitusPostitas JanP » 06 Veebr 2021, 20:16

Kas võib loota, et uus omanik teeb siia uue teema?
2x240


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist