iDum v70 D5 2002

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
iDum
Foorumlane
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Nov 2017, 18:14

Re: iDum v70 D5 2002

PostitusPostitas iDum » 05 Mai 2018, 22:30

Mm... Mis moodi see tuuning välja näeb ? :D

Kasutaja avatar
iDum
Foorumlane
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Nov 2017, 18:14

Re: iDum v70 D5 2002

PostitusPostitas iDum » 05 Mai 2018, 22:47

Ja kuna ma pole suurem asi mehhaanik siis olen alati oma autode puhul otsinud midagi mida välimuse juures muuta. :P

Sain inspiratsiooni guuglist, kust leidsin toonitud tuledega Volvo. Ja siis tahaks veel hirmsasti need hallid liistud kõik mustaks värvida. :D

Suht hea jäi minu arust, parem kui enne. :) Aga eks see ole ka maitse asi. :D


ENNE:
Pilt
Pilt


PÄRAST:
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
iDum
Foorumlane
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Nov 2017, 18:14

Re: iDum v70 D5 2002

PostitusPostitas iDum » 30 Mai 2018, 21:03

Siiani on kõik hästi läinud. Ja olen oma Volvoga väga rahul. :) Üks parimaid autosi mida omanud olen. Sain vahepeal sõita 2016a Subaru Outback'ga ja no minu maitse see ei ole (On küll uhke ja uus ja huvitavaid vidinaid täis) oma vanasse Volvosse istuda oli kuidagi palju parem. :D

Sai siis vahetatud järgmised asjad:

*Tagumised amordid.
*Mootoririhm koos juurde kuuluvaga. - Läbisõit - 263 164 / 27.05.2018 (Eelmisel rihmavahetus ei olnud veepumpa vist vahetatud, too oli päris nadis seisus)
*Turbol üks tihend ja väntvõlli simmer.
*Esimesed pidurivoolikud.

Aga muidu... Kalla ja talla. :)

Jääb veel teha:

*Püsikasoft - Ei tea millal... :D Pole esmatähtis.
*Kärukonks.
*Käsidpiduri klotsid - Järgmine / Ülejärmine kuu.
*Esimesed kettad klotsid - Samasse plaani.
*Tagasillas miskid puksid ka, kuid nendega ei põle.

Plaanis veel peale suve ilmselt, Pestav'i poole pöördud, et aju natukene näpiks. :)

Ja tahaks ka EGR'iga midagi ette võtta, veel umbes ei ole aga see pidavat saadanast olema. :D


Täna võtsin kätte ja vahatasin auto ära, mind ikka üllatab kui hästi on säilinud 2002a auto. :rolls eyes: :mrgreen: . Aga äkki on ülevärvitud ? :D Või siis tõesti nii hästi hoitud.

Mõned pildid ka. :)




Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kasutaja avatar
iDum
Foorumlane
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Nov 2017, 18:14

Re: iDum v70 D5 2002

PostitusPostitas iDum » 08 Okt 2018, 09:45

Pikka aega pole miskit lisanud aeg on "Hooldusraamatut" täita ... Auto sõidab, toimetab. Siiani väga rahul. :)



Pilt



Nüüd sai siis rahakotti kergendatud ja tehtud läbi üks uuenduskuur.

05.10.2018

LS: 276 359


Pool summutit sai vahetatud koos viimase pütiga
Kõik vedelikud sai ära vahetatud (Mootori, käigukasti, roolivõimu, pidurivedelik)
Kõik filtrid.
Esimesed amordid ja muu mis sinna juurde kuulub.
Roolilatt, rooliotsad.
Tagumised õõtsapuksid.
Ja esisillas šarniirid ja kõik puksid.
Esimsed Kettad/Klotsid.

Saigi vist kõik....

Kasutaja avatar
iDum
Foorumlane
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Nov 2017, 18:14

Re: iDum v70 D5 2002

PostitusPostitas iDum » 26 Nov 2018, 15:42

24.11.2018
Siis kui ei viitsi autot hoovi ajada....

No õnneks vanapaar kes sellise väikse üllatuse mulle tegid, ei lahkunud vaid tegid sündmusest ilusa joonise (Lõhki rebitud reklaamlehele. :D ) .

Tulin majast välja siis kukkusid kohe kisama aiataga " Tule korra siia!" No ja siis ma juba aimasin...

Ja nagu enne öeldud - Õnneks läks niivõrd hästi, et nad ära ei sõitnud ja nüüd saab lasta kindlustusel asjaga tegeleda. Mõni oleks kindlasti plehku pannud ja pärast Kaskole selgeks teinud, et tagurdas posti vms....





Pilt


Pilt

Kasutaja avatar
iDum
Foorumlane
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Nov 2017, 18:14

Re: iDum v70 D5 2002

PostitusPostitas iDum » 06 Mär 2019, 13:59

Kindlustus probleem leidis ilusti lahenduse. Jaanuari algul sai auto valmis. Ja mulle üllatuseks helistas kahjutekitanu kindlustus firma mulle, pakkus välja, et läheksin neile autot näitama. Vaatavad ka üle ja mõõdavad värvi paksust. No mis seal ikka läksin kohale ja selgus, et terve auto on ülevärvitud ja ainuke tehase värvikiht on katusel ja selle äärtes. Õnneks ei ole auto kallal käinud mõni "Pahtli Spetsialist".

Pilt

Auto muredest vahepeal... Kui auto kätte sain siis otsustas üks pihusti lekkima hakata. Sai need kõik stendi viidud ja samas ka klapikambritihend ära vahetatud. Stendist sain vastuse, et pihustid on lihtsalt kulunud ja vanad. Ja nüüd mõni aeg tagasi tühikäigul auto enam ei käinud nii nagu peaks. Ja lisaks suri veel tagurdades välja kah (2x kahel erineval ajal), kütusekulu tõusis ka ca liitrivõrra. Sai arvuti järgi ja probleemiks oli kütuserõhk mis kõikus. Nüüd siis lähevad ilusti kenasti pihustid remonti ja loodan, et sellega asi piirdub (Variant veel, et rõhuandurid ka vaja vahetada). Pump pidavat korras olema, seegi hea.

Veel siis ees ootamas tavapärane hooldus lähinädalatel, mootripatjade vahetus, ning geneka rihm ja muud rullikud kõik mis sinna juurde kuuluvad, otsustas kapotiall säutsuma hakata...


Kasutatud auto rõõmud... Sain ta vist täpselt siis kui asjad järjest lagunema hakkavad. :D Aga endiselt meeldib see masin. :mrgreen:

Kasutaja avatar
iDum
Foorumlane
Postitusi: 26
Liitunud: 19 Nov 2017, 18:14

Re: iDum v70 D5 2002

PostitusPostitas iDum » 05 Apr 2019, 10:34

Pihustid remonditud, hurra. Üks asi jälle tehtud. Lisaks sain külgepandud ka kärukonksu ning õnneks tuli ka müüki täpselt õigelajal kärukonksu pistik mille pistik omakorda sobis minu Volvos olevasse pistukusse. :D :D

Ei olnud vaja mingit moodulid ega arvutiga tutvustamist, kõik toimib. :)


Pilt


Nüüd jäi üle üks pistik, mis oli kaasas konksuga... :D Kui kellegil huvi võib kribada.

Pilt

Pilt




Lisaks... Kasutaja Gljuki abiga sai välja progetud EGR ning püsika tarkvara peale laaditud. :)


Nüüd veel nv loodetavasti jõuab hoolduse tehtud ning mootoripadjad ja geneka vidinad.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist