Koit S80D5 AWD

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 14 Sept 2018, 08:17

Sai tehtud kiire õlivahetus ls170 ja kopikaid.Fotosüüdistus kah kah Pilt

Kuna veeremikus kõik pudinad peale esiamortide tehtud,siis peab laiskusest võitu saama ja jupid ära tellima vist.Esimesed klotsid hakkasid ka vilet laskma,krt küll ma ütlen,aga selle vastu aitas õnneks käi ja hetkel vaikus majas.Ostes olid ette uued kettad ja klotsid pandud ning kõikse odavamad mu meelest kood oli kahtlaselt LPR-i sarnane.Kui jälle vilet hakkab tulema,siis tuleb uued külge panna.Peale kasti adaptsioonide nullimist on kasti käitumine ka paremuse poole muutunud ja tuleb veel korra vahetada, kokku siis neljas kord ning õli värvus hakkab õli moodi minema juba,õli olemas,aga aega napib.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 16 Okt 2018, 19:51

Täiendame siis päevikut :D
Esimesed klotsid hakkasid peale paari tuhandet ikkagi vilet laskma,krt ma ütlen.Sai võetud istme tagant ate klotsid ning hetkel vaikus.Kuna ostes olid uued kettad ja klotsid pandud,siis es hakanud kettaid torkima.Vaatasin ka ,et esimese sadula peal 316 kirjas ehk siis ketta läbimõõt.Päris mugav,kuna muidu pakub 3 erinevat ketast ja klotsi.Kasti viimast õli pole veel ikka vahetanud kuna pole vahetajaga kokkuleppele saanud. :D
Kero töötab,sõita on hea ,ehk siis kalla ja talla suhteliselt.Panin ka tähele,et tänu sillastendi käparditele võib hooaja algul soetatud rehvid peale talvekate paigaldamist utiiliks lugeda kuna served siledad.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 14 Nov 2018, 08:48

Ükspäev jumala lambist tulin autost välja ja vajutasin puldil nuppu ning peeglid kokku es klappinud enam.Käisin tiiru ümber masina vaatasin et kõrvalistuja poolsed uksed lukus,juhipoolsed lahti.Tegin juhi ukse lahti panin süüte sisse ja juhi uks jumala tumm.Selge,juhtmed katki.Õnneks sai võtmest uksed kinni too päev.Järgmisel päeval võtsin ukse eest kuna nii tundus juhtmetele ligipääs parem ning jootsin kokku ning tõdesin fakti,et kevadel tuleb suurem lammutamine ette võtta.Ehk juhiuksele uued juhtmed vedada.
Vahepeal sai kastis ka õli uuendatud,korda 4 peaks olema läbi käinud.Õli hakkab oma värvi minema,kuigi päris puhas ilus veel polnud.Kelladel 175000 suurusjärgu nr.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 15 Veebr 2019, 09:18

Täiendus remondipäevikusse.:D

Kuna 600 km pärast saabub ümmargune nr 180000 ja mõtlesin,mis teha,kas osta kasutatud kondi pump või mitte(uriseb,kui kliima järgi tuleb ja see aasta juba hakkas närvidele vaikselt käima),aga kuna silma jäi suht hea hinnaga korralik jupp,sai ära võetud see:Pilt .
Õlivahetuse materjal jätkuvalt Mahle filtrid ja õliks seekord Total 5W30 quartz ineo esc.Ei viitsinud 5 plännidega jamada ja võtsin vähe suurema ehk 60 liitrise.Vast saab mõne aja läbi :D
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Ch3ator
Kõva postitaja
Postitusi: 237
Liitunud: 12 Aug 2014, 10:42

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas Ch3ator » 15 Veebr 2019, 10:05

Kirjuta mulle postkasti palun,kus pump pärit ja hind.(Samuti vahetus plaanis)

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 19 Veebr 2019, 20:10

Kuna roolilt oli sinine Volvo kiri kadunud,siis sai leedust uus tellitud.Krdi leedukad,ainult 40 päeva möödus maksmisest,kui kohale jõudis see Pilt
Eks peab mõnipäev sooja koha otsima ja külge panama.Isegi Hiina kaup liigub kiiremini :D
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 26 Veebr 2019, 06:21

Sai siis õlivahetus tehtud ,kondipump vahetatud ja kastiõli ka uuendatud.Kondipumbal kõik 3 laagrit kutud,pole päris juppideks kakkunud,aga plaan on.Täitsa algusest peale selle masinaga kaasas sõitnud tundus olema.Uuel pumbal oli ka näpuotsaga õli sisse pandud,sai see välja ja uus õli 150 ml sisse kallatud,ning kliima täidetud 800grammi külmaaine ning õli+uv,et oleks näha,kui kaduma peaks miskit hakkama.
Kleeps leidis rooli peal koha,silmale kohe parem vaadata :D
Sai ka tuppa ledid pandud-tunduvalt valgem nüüd.Aastavahetusel igavusest sirvisin aliexpressi ja vaatasin,et xc salongi kmplekt 13 raha.Nii palju es raatsinud kulutada ja tellisin peoga 36 mm c5w (kuigi paigaldades tuli välja,et oleks ikka 39 mm tellima) ja kahte sorti 2825 W5W ,läks vast mingi 5 kohalikku kokku ja mõned jäid üle veel.Ühed can bussiga ja teised ilma.Loomulikult saabusid ilma ennem ja kui külge keerasin,siis es tahtnud ära kustuda,kui uks kinni.Aga peatselt saabusid ka teised ning panin 2 ilma ja 4 can iga ning toimib ilusti.Et jutt väga segane poleks panen lingid ka: https://www.aliexpress.com/item/CANBUS- ... 4c4d6y8q1d ja
https://www.aliexpress.com/item/2pcs-T1 ... 4c4d6y8q1d
Viimastel reaalselt parem valgus,nondel tinutatud ledidel ehk esimestel jäi miskit häirima,kui põlevad ja seljataha nad oma koha leidsid(seal nad mind es häiri :D ).
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 22 Mär 2019, 19:18

Jätkame tegemistega.
Kuna ilm oli ilus ja jupp vedeles autos siis sai tehtud nii Pilt enne ja pärast Pilt
Aega kulus koos p sügamisega peaaegu tund.Pesin talve soola maha ka koos pigiga.Hakkas juba auto moodi välja nägema.:D
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 30 Juun 2019, 19:29

Otsime ka teema välja ja teeme uue sissekande.
Kuna odol keris ette 190 oli aeg õli vahetada jälle.Viimased tuhanded sai pm paari kolme päevaga maha sõidetud Ventspils-Klaipeda-Palanga ja jaaniks Saaremaale.Ilm oli ilus ja keskmiseks kuluks reisil oli 7 sajale.Masin pidas ennast korralikult üleval. Ja pilt kah õlivahetusest:Pilt
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

martinjev
Kreisi postitaja
Postitusi: 389
Liitunud: 13 Juul 2011, 16:38
Asukoht: Tartu

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas martinjev » 30 Juun 2019, 21:37

60l totali õli ostsid ju☺. Nyyd 5l kanku motulit paistab..?

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 01 Juul 2019, 07:31

Eks see õli sobib mõnele teisele masinale ka ikka ja ega ma kade pole 8) .Viimased 8 liitrit sai tuttava hilux ning endale tuli uus õli otsida.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 28 Aug 2019, 18:37

Täiendame remondipäevikut jälle.
Kuna juhiukse alumise hinge lõtk oli lausa jube ja rem komplekti hind oli sama jube,siis sai suure naaberrahva tegemisi uuritud ja esialgu plastikust detail treitud. Pilt
Ja külge pandud,määritud ja võib öelda,et sai päris hea. Pilt
Eks näha ole kaua käib,järgmisel korral tuleb vast pronksist proovida äkki.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 07 Sept 2019, 17:39

Kuna keegi mulle üksikut regorit ei olnud nõus müüma pooleteise aasta jooksul ja terve jooksu eest taheti liiga palju(vähemalt minu jaoks). Ja juhtus nii muga,et kuigi ma olen öelnud,et üle 18 tollist velge ma oma masinale alla ei topi.Siis tuli oma sõnu seekord sööma hakata.Kuna lammaris vedeles jaak juba pikemat aega ja jutu jätkuks ükspäev küsisin,et palju maksavad veljed.Tuli üle ootuste huvitav vastus(varasemalt 18 tolliste velgede ja väiksemate rehvide kohta sama küsimuse peale oli summa mitu ühikut suurem).Mõtlesin,et mis seal ikka kuna 1 velg mõrane,kuigi õhku pidas,siis sai ära võetud.Järgi mines selgus ,et krt 19 tolli.Ja kuna jaagul mutritega ja volvol poldid ning ekstra selle pärast fordi laagreid ka ostma ja külge pookima ei raatsinud hakata,siis sai suure koonusega poldid lammarist kokku korjata ning treipingis sobivasse konditsiooni viidud.(pilte sellest pole) ning veljed alla kruvitud,rehvid aastast 14 ,siis müra on suht vali.Pilt jäi umbes täpselt selline Pilt
Spido gepsu järgi näitab korrektselt,enne valetas 5 kilti umbes.Sõita kusjuures täitsa normaalne,teed es otsi,ei kisu.Ise olen rahul :D
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 25 Okt 2019, 08:44

Otsime siis teema üles ja täiendame remondipäevikut.
Talvekonditsiooni viies vasak sadul kolises liiga palju.Ja otsima hakates saada ainult originaal,krt ma ütlen jälle 60 raha,oleks kangiga kässar oleks neid mitu saanud,aga kuna xc60 sama jupp,siis trw pole oma kataloogi veel lisanud ja fjordil ketta et teine,nii et sealtpool abi polnud ja tuli originaaliga leppida.Ja tagumine parkimisandur ka 1 viskas villast märjemate ilmadega,sai see ka kohe tellitud.Pilti ka
Pilt
Enam jalaga vastu ratast tagudes es kolisenud,nii et järelikult läks asja ette :D
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Koit S80D5 AWD

PostitusPostitas kloox » 21 Nov 2019, 08:04

Nii eile õhtul saabus üks jupp,mis sai leedukate käest pool juhuslikult ostetud :D Pilt .Nüüd peab aega leidma need külge pookida.
Ja siis üks jupp jäi veel näppu Pilt Eelmine oli ilusasti ära mõranenud ning hakas poolduma peaaegu.Kuigi mingit erilist vahet es tundnud peale vahetust.Selle jupip hind oli ka muidugi meeldivalt üllatav,et originaal ja alla 40 eur-i. :D
Ja peab õli varsti vahetama hakkama,pole 500 km enam jäänud.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist