"VFiddy" - V50 2.0D

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
LehoL
Foorumlane
Postitusi: 49
Liitunud: 22 Dets 2017, 18:37

"VFiddy" - V50 2.0D

PostitusPostitas LehoL » 26 Mär 2018, 13:18

Tervist!

Sai aasta alguses soetatud omale 2006 aasta Volvo V50... Üldiselt kõnnin universaalidest kaarega mööda, kuid seekord läks teisiti.
Auto sai soetatud rohkem ''pühapäeva''/hobi autoks. Peale ostu sai väike plaan paika pandud, mida autoga kavatsen teha:

    + Madaldusvedrud (tehtud)
    + Vihasem iluvõre (tehtud)
    + Taga tiib (tehtud)
    + Kulmud esituledele (tehtud, aga mingi aeg teen ümber)
    + Uued veljed (olemas, värvitud ja all, soov siiski randiga 18 tollised hankida)
    + Tahavaate kaamera (tehtud)
    + Katuse reelingud minema (tehtud)
    + ''LED Halo'' tuled (tehtud)
    + LED tuled (pool, täis ja udu - vajalikud jubinad tellitud)
    + Tagatulede toonimine (tehtud)
    + "Waterfall" konsool + uste käepidemed seest poolt musta värvi (originaal hall, poolik)
    + Remap/Chiptuning Stage 1

Ja list vigadest ka:
+ Käsipidur võtab kehvalt
+ Eelsüüte küünlad tahavad enne talve vahetust saada
+ Juhi istme riie ühest kohast rebenenud


Panen siia mõned pildid ka ajalise järjestusega:
Pilt
Võrdluseks originaal iluvõre:
Pilt
Ja aftermarket "tuuning" võre:
Pilt
Viimati muutis LehoL, 22 Okt 2018, 00:08, muudetud 17 korda kokku.

Tags:

Kasutaja avatar
LehoL
Foorumlane
Postitusi: 49
Liitunud: 22 Dets 2017, 18:37

Re: "VFiddy" - V50 2.0D

PostitusPostitas LehoL » 26 Mär 2018, 13:26

Võre tellisin netist: https://www.partsforvolvosonline.com (ebays müüakse ka muidugi). Originaal on veel alles, kui keegi osta soovib ;)

Sõber tegi üheklõpsu ka Raadil (sellel pildil on autol veel originaal vedrud ja reelingud küljes):
Pilt

Pilt
Pilt
Viimati muutis LehoL, 31 Aug 2018, 11:12, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
LehoL
Foorumlane
Postitusi: 49
Liitunud: 22 Dets 2017, 18:37

Re: "VFiddy" - V50 2.0D

PostitusPostitas LehoL » 26 Mär 2018, 13:39

Madaldusvedrud leidsin foorumist, soov oli muidugi osta coiloverid (reguleeritava kõrgusega) aga need olid umbes 3-4 korda kallimad ning läksin odavamat teed.
Vedrud tulid oranzi värvi... selle vastu aitas 3 või 4 kihti sinist spray värvi ja paar kihti lakki:
Pilt
Võrdluseks - originaal ja madaldus vedru:
Pilt
Töö sai muidugi ära tehtud õues -11 kraadiga. Sooja garaazi polnud kuskilt võtta :D Muidugi oleks võinud kannatada kuni ilmad soojemaks lähevad aga... milleks?
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
LehoL
Foorumlane
Postitusi: 49
Liitunud: 22 Dets 2017, 18:37

Re: "VFiddy" - V50 2.0D

PostitusPostitas LehoL » 26 Mär 2018, 13:51

Eelmise postituse pildilt näha, et reelingud on ära võetud (+10kw weight reduction?). Neist jäid katusele järele augud... Ideaalis ostaks/leiaks kuskilt originaal katuseliistud, aga neid paari tükki mis Eestist leidsin ei tahetud talvel külmaga ära hakata kakkuma - plastik rabe ja võib murduda.
Nii siis lõikasin ajutiselt plekist õige suurusega jupid :D
Palusin abi värvimisega tegelevalt sõbralt, kes tuiskas pleki jupid ja hiljuti saabunud kulmud üle:
Pilt
Pilt
Värvitud sai veidi vale värviga, kuna nii väikese koguse jaoks ei raatsinud poodi minna. (Selleks päevaks oleks võinud jõuda ka varem tellitud tagatiib mis oleks sundinud õige värvi järele minema). Kulmud tuiskab õige värviga üle siis kui tagatiivaga teglema hakkan.
Pilt

Kasutaja avatar
LehoL
Foorumlane
Postitusi: 49
Liitunud: 22 Dets 2017, 18:37

Re: "VFiddy" - V50 2.0D

PostitusPostitas LehoL » 26 Mär 2018, 13:56

Madaldamisest oleks võinud korralikud "before and after" pildid ka teha.
Nii siis näete ainult "after" pilti:
Pilt

Paar sõna siis vedrudest veel. Vedrud viskasin alla Viljandis, tagasi sõites juba kirusin, et igat auku ja konarust on tunda :D Nüüd on juba umbes kuu aega all olnud ja olen ära harjunud (vanad hoian siiski alles...) Kurvides tundub auto stabiilsem, eriti just suurematel kiirustel aga mis kõige tähtsam: minu silmale näeb auto kõvasti parem välja.

Kasutaja avatar
LehoL
Foorumlane
Postitusi: 49
Liitunud: 22 Dets 2017, 18:37

Re: "VFiddy" - V50 2.0D

PostitusPostitas LehoL » 26 Mär 2018, 14:01

Kulmude panekuga kõhklesin veidi, aga lõpuks otsustasin siiski külge panna. Panek oli üsna lihtne tänu sellele, et esituled tulevad ilma suurema vaevata küljest ära. Kulmud panin kinni silikooniga, et hiljem lihtsam ära võtta oleks, kui ei meeldi :) Ajutised plekijupid said ka silikooniga katusele pandud.
Pilt

Kasutaja avatar
LehoL
Foorumlane
Postitusi: 49
Liitunud: 22 Dets 2017, 18:37

Re: "VFiddy" - V50 2.0D

PostitusPostitas LehoL » 26 Mär 2018, 14:19

Volvo omaniku elu pole ka probleemi vaba... 3 nädalat sai jamatud pihusti juhtmetega. Ühel hetkel kaotas auto poole mootori ning piiras pöörded 1200 peale. Olen ise nendes asjades üpris võhik ning pöördusin teadjate poole, kes arvasid et asi pihusti juhtmetes. Kannan autos alati kaasas väikest diagnostika seadet, millega seda pihusti viga küll ei näidanud aga veakustutust sai siiski teha. Peale vea kustutust sai jälle veidikene sõita.
Lõpuks pöördusin diagnostiku poole. Diagnostika näitas et kolmanda pihusti juhtmega mingi jant... Peale seda jäi auto kuskil nädalaks seisma, kuna tartust pihusti juthmeid ei leidnud ning tervet juhtmestikku pidavat keeruline kätte saada olema. Nii siis pöördusin erinevate lammarite poole, kust ühest saadeti mulle pihusti poolsetest pistikutest u. poole meetri kauguselt ära lõigatud juhtmed. Oma autol lõikasin kolmanda pihusti juthme katki ja jootsin uue jupi külge. 20km proovisõit näitas et viga on endiselt sees. Õnneks olin teel söbra juurde kel jootekolb olemas ning vahetasime välja ka esimese pihusti juhtme.

Nüüd juba 100km sõitnud ilma selle probleemita. Remontimise käigus avastasime, et kütuse voolikutes on näha mulle (madalatel pööretel vabakäigul on seda värina näol tunda ka). Targematega konsuteerudes selgus et viga võib olla kütusefiltri juures olevate vooliku tihenditega. Samuti probleem kütusekuluga... maanteel alla 6l sajale väga ei saa :/ Võimalik, et mullid ja kütusekulu omavahel seotud.

Kasutaja avatar
LehoL
Foorumlane
Postitusi: 49
Liitunud: 22 Dets 2017, 18:37

Re: "VFiddy" - V50 2.0D

PostitusPostitas LehoL » 26 Mär 2018, 14:28

Nädal tagasi enne kui auto seisma jäi, sai keskkonsooliga veidi tegeletud. Tellisin hiinast musta matti kilet millega oleks konsooli ja ustel olevad käepidemed ära kleepinud, kuid kohale jõudis carbon mustriga kile mis minu autosse ei sobi :( Sellest hoolimata sai kiirelt ja lohakalt ära kiletatud ja paika proovitud :D (ülejäänud kilega kiletasime sõbra buumeril plastik interjööri)
Pilt
Kile kakkusin maha. Muster ja läige jäi häirima... Aga kuna konsool juba sai lahti kakutud, siis ei tahtnud teda samasugusena tagasi panna ning jällegi aitas hädast välja spray värv. Arvatavasti värvib selle mingi aeg veel uuesti üle ning paneb paar kihti matti lakki kaitseks peale.
Pilt

Mingi aeg peab aega võtma ja käepidemed samuti ära värvima ning korralikud pildid tegema. Käepidemed on väikseid täkkeid täis (arvatavasti käekelladest ja võrudest) ning vajavad veidi rohkem tähelepanu.

Kasutaja avatar
LehoL
Foorumlane
Postitusi: 49
Liitunud: 22 Dets 2017, 18:37

Re: "VFiddy" - V50 2.0D

PostitusPostitas LehoL » 26 Mär 2018, 14:31

Noor ja rumal nagu ma olen - koonus filtri panin ka peale (tean, et mõtetu ja võib teinekord rohkem kahju kui kasu teha). Turbo vilinat on veidi rohkem kuulda. Kahjuks polnud poest sinist saada ning läks ajutiselt punane käiku. Jällegi hoian originaal air boxi alles.

EDIT: nüüdseks on aparaatidega mõõdetud et koonusfilter laseb paremini õhku läbi sellel autol kui originaal tutikas filter. Lisa õhk aga häirib kütusesegu, täis gaasiga 4 ja 5 käiguga tunda kerget jõnksutamist, nagu ei saaks piisavalt kütet peale.
Pilt
Viimati muutis LehoL, 31 Aug 2018, 11:20, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
LehoL
Foorumlane
Postitusi: 49
Liitunud: 22 Dets 2017, 18:37

Re: "VFiddy" - V50 2.0D

PostitusPostitas LehoL » 30 Mär 2018, 13:53

Sai lõpuks kulmudega ka paar pilti tehtud. Foorumist hea võrrelda nendega, kes kilega kulmud teinud... Mingi aeg lähen ka seda teed.

Esimeselt pildilt näha iluvõre ja tule vaheline korts. Ilus arm, aga riivab silma. Teine pool vajab veidi värvi parandust.

Pilt

Pilt

Kasutaja avatar
SilQ
Kõva postitaja
Postitusi: 105
Liitunud: 14 Okt 2014, 16:50
Asukoht: Kadrina

Re: "VFiddy" - V50 2.0D

PostitusPostitas SilQ » 30 Mär 2018, 17:49

Kulmud küll sellele autole ei sobi.

pühapäeva/lõbusõidu auto ja 2.0 diisel ei käi väga kokku :) Aga eks inimesed ongi erinevad.

Kasutaja avatar
LehoL
Foorumlane
Postitusi: 49
Liitunud: 22 Dets 2017, 18:37

Re: "VFiddy" - V50 2.0D

PostitusPostitas LehoL » 30 Mär 2018, 23:23

SilQ kirjutas:Kulmud küll sellele autole ei sobi.

pühapäeva/lõbusõidu auto ja 2.0 diisel ei käi väga kokku :) Aga eks inimesed ongi erinevad.

Njaa... Kilega kulmud istuksid vast veidi paremini... Eks mingi aeg müün need maha ja proovin kilega.

Enda kaitseks saan öelda, et see 2.0 on üpris äkiline (8-9 sek 0-100km/h on piisav minu jaoks). Ja mõistlik kütusekulu on ka plussiks. :D

Kasutaja avatar
TiitR
Foorumi veteran
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Aug 2017, 16:36
Asukoht: Tartumaa

Re: "VFiddy" - V50 2.0D

PostitusPostitas TiitR » 30 Mär 2018, 23:35

Lihtsalt huvist, kuid kas ainult mulle tundub, et tagarattad on sissepoole lääpas? Või see on mingi tuuning, mida ma ei jaga?
XC90 2.4D 136KW D5, 2007 a. - Müüdud! XC70 2.4D 136KW D5, 2008 a. - Müüdud!
2008a. VW Passat 2.0tdi DSG Highline; 2007a. Nissan Navara 2.5dci; 2008a. BMW X5 3.0sd M-pakett.

Kasutaja avatar
LehoL
Foorumlane
Postitusi: 49
Liitunud: 22 Dets 2017, 18:37

Re: "VFiddy" - V50 2.0D

PostitusPostitas LehoL » 31 Mär 2018, 00:06

TiitR kirjutas:Lihtsalt huvist, kuid kas ainult mulle tundub, et tagarattad on sissepoole lääpas? Või see on mingi tuuning, mida ma ei jaga?

Endale tundub ka... Ei ole ise seda meelega nii sättinud, eeldan et peale madaldus vedrude paigaldamist jäid need nii hoidma.
Oleks esimesed sama moodi lääpas, siis võiks juba tuuninguks nimetada.

Kasutaja avatar
TiitR
Foorumi veteran
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Aug 2017, 16:36
Asukoht: Tartumaa

Re: "VFiddy" - V50 2.0D

PostitusPostitas TiitR » 31 Mär 2018, 00:14

LehoL kirjutas:
TiitR kirjutas:Lihtsalt huvist, kuid kas ainult mulle tundub, et tagarattad on sissepoole lääpas? Või see on mingi tuuning, mida ma ei jaga?

Endale tundub ka... Ei ole ise seda meelega nii sättinud, eeldan et peale madaldus vedrude paigaldamist jäid need nii hoidma.

Rehve hakkab sööma ju? Või ollakse ilu nimelt kõigeks valmis? :roll:
XC90 2.4D 136KW D5, 2007 a. - Müüdud! XC70 2.4D 136KW D5, 2008 a. - Müüdud!
2008a. VW Passat 2.0tdi DSG Highline; 2007a. Nissan Navara 2.5dci; 2008a. BMW X5 3.0sd M-pakett.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist