Volvo 245 M52B28 1993 H.E

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

H.E
Kõva postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 11 Sept 2014, 11:30

Re: Volvo 245 M52B28 1993 H.E

PostitusPostitas H.E » 25 Veebr 2019, 23:23

Siis kui veel talv oli....
https://www.youtube.com/watch?v=uJ0BICRnhJk

Videos on kuulda, et sisselase möirgab täiega ja eks ta ongi vali, kuna õhufilter peaaegu otse gaasiklapi otsas. Umbes samal ajal mingi hetk hakkas tunduma, et auto ei käi enam eriti hästi edasi. Kuna väga palju sellega sõitnud ei ole ja tavaliselt väga ei piina ka teda, siis ükspäev võtsin ette ja logides sain aru, et vaevu jõuab piirajani ja segu megarikas. Selgus et hingamisraskuseid põhjustas paartuhat km sõitnud katalüsaator, mis oli umbes. Põhjuseks siis oma üks väike oma viga seadistuses. Nüüd uus katt all. Võtsin lõpuks kätte ja käisin ka tehnoülevaatusel ära. Kõik on ok, v.a paar roostekohta, millega saab see kevad-suvi tegeleda.

Vahepeal oli ka jahutusüsteemiromantikat. Täpselt ei saanudki aru milles asi oli aga kogu süsteem käitus imelikult. Mootori temperatuur tõusis maruaeglaselt ja siis nagu oleks ka tahtnud liiga kuumaks minna, samas radika lõdvikud ei olnud liiga kuumad. Vahetasin veepumba, termostaadi ja panin 1.5bar korgi. Peale viimase lisamist oleks justkui enam-vähem okei.

Tahaks varsti plaani võtta veel summuti ehituse. Plaanis 2.5", mõned resod ja ilmselt ka klapid.
Raketibaas | www.raketibaas.com

H.E
Kõva postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 11 Sept 2014, 11:30

Re: Volvo 245 M52B28 1993 H.E

PostitusPostitas H.E » 29 Mär 2019, 22:25

Vahepeal aitasin ühe 900 Diisli sarnase kombinatsiooniga tööle.
Pilt
Ka videos näha:
https://www.youtube.com/watch?v=9O6vEVw0PrE&

Vahepeal tegin 2,5" summuti, et uus katalüsaator värskemana püsiks :)
Sai ka seadistatud flatshift, mis lisab naeratust näole aga mõjub väga halvasti kütusekulule.
Vahepeal hakkas roolivõimupump lagistama. Tuleb võtta aeg, et see ära vahetada.
Ka on jätkuvalt juhiiste lääpas. Ei viitsi seda putitada ja sisse tulevad ekstrasäästukad FK istmed.
Lisaks on ettevalmistamisel suveveljed ja tahaks suveks natuke parandada ka üldist visuaalset seisukorda.
Raketibaas | www.raketibaas.com

H.E
Kõva postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 11 Sept 2014, 11:30

Re: Volvo 245 M52B28 1993 H.E

PostitusPostitas H.E » 09 Apr 2019, 22:38

Kas keegi on kunagi osandanud 200 roolilatti?
Kas kulumaterjal mis sealt välja tuleb on kaubanduses saadaval või on ka mingeid väga spetsiifilisi juppe? Netis liigub erinevaid komplekte, ei teagi kohe mida võtta. Niisama kalli raha eest ei ole mõtet O-rõngaid ja simmekaid ka osta.
Raketibaas | www.raketibaas.com

H.E
Kõva postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 11 Sept 2014, 11:30

Re: Volvo 245 M52B28 1993 H.E

PostitusPostitas H.E » 13 Mai 2019, 23:22

Mõtlesin, et võtan kätte ja teen lööktööna listi mind häirinud asju ära. Õudsalt hakkas roolilatt lekkima ja roolivõimupump tegi häält. Õnneks oli latt veel taastatav ja pumbal ainult rihmaratas lahti keeranud ennast. Kuna olin veendunud, ühest pikast et 2,5" otseläbi pütist tahaotsa ei piisa, sai ehitamisel sellega arvestatud. Peale mõnda ekspluatatsiooni aga selgus, et see on uskumatult vaikne ja nüüd tegin uuesti ümber nii, et see jääb ainukesesk ning lisaks tekitasin ühe pütist mööduva toru, millele tuleb ka klapp, mida hakkab aju juhtima. :mrgreen:
Ka sai käigukang heaks tehtud ja ostetud salongi ventika pöörete timmimiseks PWM plokk, mis loodetavasti asendab takistit.

Küll aga läks täiesti käest ära, kui tahtsin tsekkida, mis toimub tagastange all..
Pilt

Kui oli juba käest ära läinud, mõtlesin et kisun ka ukseliistud maha ja vaatan mis seal all toimub. Lokkisid teised ja olid muidu ka koledad.
Ega eriti ilusamaks ei läinud..
Pilt
Ega nendega midagi peale pole hakata.. tuleb uued ukse osta. Küll aga tahaks selle suve kuidagi enamvähem ära kulgeda. Kui kellelgi mõtteid, millist 10cm laia ja õhukest liistu saaks kasutada selle koleduse varjamiseks võib mõtteid avaldada. Linnas vaatan ringi ja eriti ei ole autosid millelt seda leiaks. Volvo enda originaali pole saada ja maksab veidi liiga palju ka. Päris põrandaliistu ei hakka ka vist panema. Võiks olla värvitav ka.

Kuna juhiistmel ikkagi "gangsta-lean" sees ja tegelt minu jaoks isteasend natuke liiga lähedal ja kõrgel, sai ka tuunings-istmed tellitud.
Pilt
Ideaalis võiks natuke paremini salongiga sobida aga selle raha eest midagi paremat ei pakuta.

Natuke võttis tempot ja motivatsiooni maha see, et suutsin vahepeal proovisõidu käigus ka kapoti tagurpidi keerata. Hea et tuuleklaas terveks jäi.
Uus kapott olemas, peab ära tooma ja õiget värvi värvima.
Raketibaas | www.raketibaas.com

Kasutaja avatar
callaway
Kõva postitaja
Postitusi: 105
Liitunud: 04 Juul 2008, 14:56
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: Volvo 245 M52B28 1993 H.E

PostitusPostitas callaway » 14 Mai 2019, 10:04

kuule sellest uksest viisakama ma leian küll mõnekümne euro eest.
AE86 ‘83, PS13 ‘89

H.E
Kõva postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 11 Sept 2014, 11:30

Re: Volvo 245 M52B28 1993 H.E

PostitusPostitas H.E » 16 Mai 2019, 19:26

callaway kirjutas:kuule sellest uksest viisakama ma leian küll mõnekümne euro eest.

Kõik uksed umbes sellised. Kui vahetada siis juba päris korralike vastu Aga ma tahaks natuke ülevärvi veel edasi lükata. Tahaks ka vanematüübi tagaluuki. Mulle on pakutud tervet ukseringi 350eur, millel plekitööd tehtud.
Raketibaas | www.raketibaas.com

OstapBender
Foorumlane
Postitusi: 53
Liitunud: 26 Juun 2014, 01:28

Re: Volvo 245 M52B28 1993 H.E

PostitusPostitas OstapBender » 23 Mai 2019, 22:03

H.E kirjutas:
callaway kirjutas:kuule sellest uksest viisakama ma leian küll mõnekümne euro eest.

Kõik uksed umbes sellised. Kui vahetada siis juba päris korralike vastu Aga ma tahaks natuke ülevärvi veel edasi lükata. Tahaks ka vanematüübi tagaluuki. Mulle on pakutud tervet ukseringi 350eur, millel plekitööd tehtud.


Miks see vanematüübi luuk parem on ?

H.E
Kõva postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 11 Sept 2014, 11:30

Re: Volvo 245 M52B28 1993 H.E

PostitusPostitas H.E » 26 Mai 2019, 12:57

OstapBender kirjutas:
H.E kirjutas:
callaway kirjutas:kuule sellest uksest viisakama ma leian küll mõnekümne euro eest.

Kõik uksed umbes sellised. Kui vahetada siis juba päris korralike vastu Aga ma tahaks natuke ülevärvi veel edasi lükata. Tahaks ka vanematüübi tagaluuki. Mulle on pakutud tervet ukseringi 350eur, millel plekitööd tehtud.


Miks see vanematüübi luuk parem on ?


Mulle omale lihtsalt meeldib see rohkem. Uuema tüübi oma näeb välja veits nagu oleks 700/900 pealt võetud, vanemal on klaas sarnaselt küljeklaasidele luugi pinnast sügavamal ja vist ka väksem.
Raketibaas | www.raketibaas.com

Kasutaja avatar
thema55
Kõva postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 24 Sept 2013, 20:44

Re: Volvo 245 M52B28 1993 H.E

PostitusPostitas thema55 » 26 Mai 2019, 13:50

Lihtsalt infoks - vanema tüübi klaasipesu käib kere küljelt, uuemal luugi ülalt.
Kui uuem luuk üle peaks jääma ja sellel alt äär korralik, oleksin huvitatud.

edit: siin huvitav lahendus - vana klaas uue luugi sees
Pilt
https://www.nettiauto.com/en/volvo/240/10484619#
Viimati muutis thema55, 10 Juun 2019, 21:00, muudetud 1 kord kokku.

H.E
Kõva postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 11 Sept 2014, 11:30

Re: Volvo 245 M52B28 1993 H.E

PostitusPostitas H.E » 27 Mai 2019, 22:02

Preagune luuk vilets. Muidu võibolla ei vahetakski aga kui juba siis juba vanema vastu.
Ilmselt kojameest niikuinii ei tule, seega pole see klaasipesuprobleem eriti teema.
Raketibaas | www.raketibaas.com

H.E
Kõva postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 11 Sept 2014, 11:30

Re: Volvo 245 M52B28 1993 H.E

PostitusPostitas H.E » 30 Dets 2019, 07:41

Pilt

Vahepeal on suvest saanud talv ja veidi ringi kaarutatud, kuniks täpselt teadmata põhjustel tekkis kuuldavale käivitamisel ebaühlane lonkamine. Viiendas silindris puudus kompressioon, kuna ühe kolvi rõngavahed olid katki.

Pilt

Õnneks oli plokk korras ja sai hoogtööna mootor uute kolbidega kokku panudud. Lisaks läksid külge ka uued Boschi 550cc pihustid ja uus pumbajaam 044 laadse kütusepumbaga ning kütuse rõhu andur, et lisada natuke failsafe funktsiooni. Lisaks muule on vahepeal külge saanud ka need istmed, mis varasemalt piltidel, launch control nupp, elektroonilise boostcontrolleri juhtmeotsad ja enne kui päris kokku lappasin, võtsin ka flantsid ja turbo ning katsusin leida ka turbole mõnusa asukoha. Hetkel liigub auto vabalthingavana aga tahaks juba jõulukuuski märksa kiiremini tuua :)

Pilt

Kui keegi on 17" laiendatud ja nihutatud plekkidest huvitatud, millel korralik rehv peal, siis võib pakkuda midagi. Sai suve hakul ka liivapritsitud ja heledamaks värvitud. Omal natuke teised plaanid tekkinud.
Raketibaas | www.raketibaas.com

H.E
Kõva postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 11 Sept 2014, 11:30

Re: Volvo 245 M52B28 1993 H.E

PostitusPostitas H.E » 13 Mai 2020, 06:50

Kvartal vahepeal jälle mööda läinud. Vahepeal sai auto omale hingamisaparaadi ja õhufilter liikus soojemasse kohta. Kui kellelgi on pakkuda "Turbo" kirjaga õhufiltrikopsikut, siis olen huvitatud.

Pilt

Kuna üle poole paagi hakkas kurvis kütust lekkima, sai tellitud uus kütusepaak. Paneb kohe uue etteandepumba ja vahetab ära paagitorud, mis on mädanenud. Kuna logi näitas, et teisel ringtee sõõriku ringil kippus segu lahjaks minema, kui paagis oli alla veerandi ja veel vähema kütusega juba ka otse kiirendades, siis kindluse mõttes teeb kohe ka väikese vahepaagikese põhja alla.

Video lõpupoole on väike kaapekas ka.
https://www.youtube.com/watch?v=HPX3LmD ... .be&t=1013
Raketibaas | www.raketibaas.com

Kasutaja avatar
Klamber
Foorumi veteran
Postitusi: 1120
Liitunud: 26 Mär 2012, 16:21
Asukoht: Tallinn

Re: Volvo 245 M52B28 1993 H.E

PostitusPostitas Klamber » 14 Mai 2020, 10:29

Hakkab looma, rõhku vist vaja peale keerata :P
Sellest 242 pole kuskil juttu, mis ka videodes figureerib?

H.E
Kõva postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 11 Sept 2014, 11:30

Re: Volvo 245 M52B28 1993 H.E

PostitusPostitas H.E » 25 Sept 2020, 12:00

Klamber kirjutas:Hakkab looma, rõhku vist vaja peale keerata :P
Sellest 242 pole kuskil juttu, mis ka videodes figureerib?


Tegime sellest eraldi video:
https://youtu.be/nLRBmfoDHK4
Raketibaas | www.raketibaas.com


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist