Grefixi Volvo S40 ´06 T5 AWD Teema lukku :)

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Grefix
Foorumlane
Postitusi: 28
Liitunud: 15 Mai 2016, 23:29

Grefixi Volvo S40 ´06 T5 AWD Teema lukku :)

PostitusPostitas Grefix » 21 Mai 2016, 20:20

Mõtsin,et mis seal ikka teen kah teema ära, jääb omale kah märk maha.
Kuna eelnevad autod on kõik saksa diislid olnud sai seekord midagi hoopis teistsugust võetud,põhjusel ka,et linna sai kolitud ja tööle vaid mõni üksik kilomeeter mille sõiduga ükski diisel ei jõua sooja tootma hakata :D
Tegu siis Volvo S40 R-disain masinaga usa vers(üksikkinnituse märge ka passis). 2.5 T5 162kw mootoriga ja aut. kastiga lisaks ka awd-ga ( väidetavalt üks ainulaadsemaid eestis, mine tea kohanud ei ole, võibolla tõesti).Sai enne ostu veel diagnost tehtud polnud ühtegi viga ja näha oli,et auto välimuse ja sisu eest hoolt kantud läks kaubaks. Nüüdseks paar päeva sõidetud ja endiselt veel rahul , sama päev autot koju tuues käisin ülevaatusel ära kuna see nagunii juunis tulekul oli ,seal öeldi,et tiptop korras ja eeskujulik masin. tsekid asjad kaasas, kastil ja mootoril õlivahetus tehtud alles jms. sisu on beez nahk elektrililiselt reg. istmed juhiiste mäludega,istmesoendused,püsikas,vihmasensor,bi-xenon tuled,navi(kõikide muude euroopa riigi + ameerika kaartidega peale eesti muidugi),Dolby Pro Logic II premium sound jms vidinad.isegi katuseluuk on olemas ,mis hetkel kulub ära kuna kliima tal külma ei puhkunud (sellega tegeletud ja pikemalt juba järgmises postis) aga juttu läheb paljuks,niisiis ka mõni pilt.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis Grefix, 30 Sept 2018, 18:41, muudetud 2 korda kokku.
Oleks kuulnud kui sind tehti oleks hüüdnud ärge tehke. :roll:

pestav
Foorumi veteran
Postitusi: 688
Liitunud: 07 Mai 2012, 21:31
Asukoht: Jurjev

Re: Grefixi Volvo S40 ´06 T5 AWD

PostitusPostitas pestav » 21 Mai 2016, 20:52

Ülikas! (:
R

Grefix
Foorumlane
Postitusi: 28
Liitunud: 15 Mai 2016, 23:29

Re: Grefixi Volvo S40 ´06 T5 AWD

PostitusPostitas Grefix » 29 Mai 2016, 00:06

Sai reede õhtu ette võetud ja tegeletud siis ka selle kliimaprobleemiga, mõni päev tagasi sai leke leitud radika alumisest nurgast kuna nähtavus piiratud aga õhk sealt välja susises ja värvaine välja oli tulnud sai uus radikas ära tellitud ja asi lahti võetud. Monteerimise ajal sai ka sellise pilguga vaadatud,et ehk vajab midagi koheselt vahetust või on miskit veel vaja teha aga õnneks tundus kõik väga okei ning turbolõdvikud olid ka õlivabad. ja ees ootas siis selline pilt,et radika alla äärde oli kogunenud sinna plastikkorpuse äärde igasugu õhus lendlevat kraami , õied,heinatükid vms kraam, mis oli seal kõdunema hakanud ja radika ka ära söönud. sai kõik ära puhastatud ilusti ja üleüldiselt läks radikavahetusele kokku max 4h koos täitmise ja sättimisega. Nüüd tuleb külma nii,et nina tatine ! :D
Mõned pildid töökäigust kahjuks veel suht kahtlase kvaliteediga aga kannatab ära :P

Radikas,jahutusvedelik ja kliimaõli
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Vakumeerimine ja kliimaõli lisamine.
Pilt
Pilt
Pilt
Oleks kuulnud kui sind tehti oleks hüüdnud ärge tehke. :roll:

Grefix
Foorumlane
Postitusi: 28
Liitunud: 15 Mai 2016, 23:29

Re: Grefixi Volvo S40 ´06 T5 AWD

PostitusPostitas Grefix » 21 Juun 2016, 00:16

Kuna ma selline Ledi usku juba olen siis sai üle käidud kogu salongivalgustus(lagi,jalavalgustus,kõrvalistuja pardatšokk, pagasiruum jms ja väljast ka , natuke sai alustatud ka lülitite jms rohelise taustavalgustuse valge vastu väljavahetamisega , esialgu sai kõik ledide peale pandud siis sain aru,et usa parkidesse nad ei sobi ja panin sinna oranzid halogeenid, nüüd plaan tava pargid üldse ära kaotada ja jättagi ainult põlema usa pargid, peeglite sisse lombivalgustust alles otsin sest praeguseni kõik ledid hakkavad seal stroboma miskipärast. Numbrialus sai ka ära võetud see oli oma aja ära elanud juba,nüüd popp ja noortepärane :D Aga praegu ka mõni klõps siia, salongi püüan mõni parem õhtu pildistada hetkel rikkus vihm kõik ära.

Numbrituled said ebayst tellitud, niiöelda legaalsed L-01 CE ja E märgistusega jne eks see paista kui kaua nendega sõita lastakse :D
Pilt
Vana vs Uus :)
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Oleks kuulnud kui sind tehti oleks hüüdnud ärge tehke. :roll:

Grefix
Foorumlane
Postitusi: 28
Liitunud: 15 Mai 2016, 23:29

Re: Grefixi Volvo S40 ´06 T5 AWD

PostitusPostitas Grefix » 05 Juul 2016, 22:22

Vahelduseks mõni klõps, senini pole suuremat teinud kui koristatud :D
Pildi kvaliteet miskipärast arvutis hullem kui telefonis aga võibolla ainult minuviga :)

Pilt
Pilt
Pilt
Oleks kuulnud kui sind tehti oleks hüüdnud ärge tehke. :roll:

Grefix
Foorumlane
Postitusi: 28
Liitunud: 15 Mai 2016, 23:29

Re: Grefixi Volvo S40 ´06 T5 AWD

PostitusPostitas Grefix » 26 Juul 2016, 20:16

Täna lasin ära vahetada siis esimesed õõtsapuksid ja tagumised sillapuksid lemförder. Juba järgmise nädala alguses ootab sillaregull , sai kõik sellise pilguga üle vaadatud,et ehk on miskit veel vaja vahetada aga põhajaalune täiesti tiptop,nüüd ei kriuksu ka kui üle lamava politsei sõita. (Y)
Viimati muutis Grefix, 19 Veebr 2017, 12:22, muudetud 1 kord kokku.
Oleks kuulnud kui sind tehti oleks hüüdnud ärge tehke. :roll:

Grefix
Foorumlane
Postitusi: 28
Liitunud: 15 Mai 2016, 23:29

Re: Grefixi Volvo S40 ´06 T5 AWD

PostitusPostitas Grefix » 30 Juul 2016, 12:28

Kuna varsti rihmavahetus lähenemas siis vahetaks õli,rihmad,filtrid jms ära.
Oskab keegi öelda mis firma rihmakomplekti eelistada ja kuskohast osta need rihmad või mis nende hinnaklass võiks olla ? ehk Rihmakomplekt + veepump
Lisaks see,et eelmine omanik on sisse pannud sinna mootorisse 5w30 kuigi olen lugenud,et peaks olema siiski 0w30 kas see alternatiiv on lubatud või tuleb ikka kinnipidada nõutud 0w30-st ? Mootorikood B5254T3
Ehk aitab keegi targem sellega ? :?
Oleks kuulnud kui sind tehti oleks hüüdnud ärge tehke. :roll:

Grefix
Foorumlane
Postitusi: 28
Liitunud: 15 Mai 2016, 23:29

Re: Grefixi Volvo S40 ´06 T5 AWD

PostitusPostitas Grefix » 11 Aug 2016, 23:14

Vahepeal otsustas xenon saba anda ning said soetatud uued pirnid mõlemad ja seekord proovimise jaoks sai ostetud 8000k , käisin õhtul tiirutamas,esmamulje on väga hea ei ole nii sinine kui arvasin, piltidelt ja peale vaadates on muidugi sinine aga valgus ikka väga mõnusalt valge aga kuidagi tundub,et maha näitab tiba palju , kuna pukside vahetuse ajal võeti xenoni tasemeanduri kont lahti siis äkki läks seal miskit nihu ja saab valet infot, igatahes peab üle vaatama selle asja veel enne kui pimedad sügisilmad tulevad.
Üks telefoniga tehtud pilt kah siia, :roll:
Pilt
Oleks kuulnud kui sind tehti oleks hüüdnud ärge tehke. :roll:

Kasutaja avatar
Atsss
Kõva postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 13 Mai 2015, 08:37

Re: Grefixi Volvo S40 ´06 T5 AWD

PostitusPostitas Atsss » 12 Aug 2016, 00:34

Kuidagi kidakeelsed on meie bensiinimehed siin...

Miks üldse S40 poole vaatasid? Kas mitte pole nii, et üle 6000 kelvini pole enam midagi teha....?
XC90 2005 120kw X
Ford Galaxy 2011 147kw X
XC90 2007 V8 232kw X
Audi Q7 S-Line 2008 240kw X
Audi A6 Allroad 2008 132kw X
Peugeot 508 GT 150kw X
Audi Q7 S-Line 2007 171kw X
Audi S6 2007 V10 320kw

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: Grefixi Volvo S40 ´06 T5 AWD

PostitusPostitas Mario_L » 12 Aug 2016, 15:18

Atsss kirjutas:Kuidagi kidakeelsed on meie bensiinimehed siin...

Miks üldse S40 poole vaatasid? Kas mitte pole nii, et üle 6000 kelvini pole enam midagi teha....?

ma kommiks hea meelega, kui see volvo oleks.. :D :D :D :D nali...
no Fordi kohta tegelt täitsa okei käitumisega, arvestades, et sama aja Focus ST sedaanina ei saanud aga ford oli jällegi 10hj võimsam...
noorele inimesele vägev rakett küll... :P peale kütuse kallamise muud ei tohikski olla :P

xenoni teema on alati kõigil erinev.. sõber sõidab 10000K, ütleb, et pole viga, samas minu 4200K meeldisid talle rohkem ja minu jaoks pole tema autost küll kasu, sest sama hea, kui teeküünlad armatuurile panna. tema D2S vs minu pätikas H7. tegime võrdluse nimelt just hämaras vihmas.. Mida sinisem, seda rohkem neeldub, muud häda pole midagi. Talvel jälle lumega on teine lugu.. Suveööd on nagunii soojad ja valged ja ma olen viimase 5 kuu jooksul vist äkki 3-4 korda ainult tulesid lülitanud, kõik see aeg udukatega hakkama saand..
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Grefix
Foorumlane
Postitusi: 28
Liitunud: 15 Mai 2016, 23:29

Re: Grefixi Volvo S40 ´06 T5 AWD

PostitusPostitas Grefix » 12 Aug 2016, 18:01

S40 lihtsalt oli järjekordselt see auto mis jäi silma kuulutusi sirvides ja teadsin,et seda ma tahan enne kui vaatama sai mindud, sai ära vaadatud ja mõtlemsiaega soovitud päevakese kuigi proovisõit jms andsid enesekindlust niigi juurde, sai kahe päevapärast kohale mindud diagnost tehtud tuttaval spetsialistil lastud üle vaadata ja võiski ostu-müügi lepingute allkirjastamine alata :D siiani pole pidanud oma valikus pettuma.
Seda on hetkel tõesti raske hinnata kui head või halvad need xenonid on ei satu isegi ööpimeduses sõitma isegi 23 ajal pole veel täiesti kottpime, panen arvuti järgi järgmine nädal ja proovin tulede nullpunkti uuesti sirgel pinnasel määrata, eks seda tean öelda kui head või halvad nad on kui mõni pikem sõit ette võetud reaalselt pimedal ajal.
Oleks kuulnud kui sind tehti oleks hüüdnud ärge tehke. :roll:

Grefix
Foorumlane
Postitusi: 28
Liitunud: 15 Mai 2016, 23:29

Re: Grefixi Volvo S40 ´06 T5 AWD

PostitusPostitas Grefix » 12 Aug 2016, 18:06

Mario_L kirjutas:
Atsss kirjutas:Kuidagi kidakeelsed on meie bensiinimehed siin...

ma kommiks hea meelega, kui see volvo oleks.. :D :D :D :D nali...


Seda ma arvasin,et mingi aga siin on,et ei paku huvi kellegile :lol:
Oleks kuulnud kui sind tehti oleks hüüdnud ärge tehke. :roll:

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7044
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: Grefixi Volvo S40 ´06 T5 AWD

PostitusPostitas Tanel » 12 Aug 2016, 19:20

Oota kuni läheb pimedaks ja tee märjaks siis hakkab märg tee sinist valgust sööma
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: Grefixi Volvo S40 ´06 T5 AWD

PostitusPostitas Mario_L » 13 Aug 2016, 13:22

Grefix kirjutas:
Mario_L kirjutas:
Atsss kirjutas:Kuidagi kidakeelsed on meie bensiinimehed siin...

ma kommiks hea meelega, kui see volvo oleks.. :D :D :D :D nali...


Seda ma arvasin,et mingi aga siin on,et ei paku huvi kellegile :lol:

ma ei mõelnud oma nalja üldse halvaga. :)
Samamoodi on Saab Opel või Cadillac või Hyundai... Ega see kasutusomadusi kehvemaks tee.. Lihtsalt oma letimüügi aegadest ikka meenub, kuda kliendid kirusid, et krdi ford.. või vanema s40 kohta mainiti "japs" :D :D
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Grefix
Foorumlane
Postitusi: 28
Liitunud: 15 Mai 2016, 23:29

Re: Grefixi Volvo S40 ´06 T5 AWD

PostitusPostitas Grefix » 12 Okt 2016, 22:11

Nonii, Long time no see,
Kuna üks õhta tekkis armatuurile selline kiri :
Pilt
Sai ette võetud üks suurem hooldus, vahetatud sai siis õli,õlifilter,õhufilter,salongifilter,hammasrihm,rullid,veepump ja nagu ikka siis ka tosool, meistrimehel jätkus ainult "häid sõnu" ruumikuse kohta eriti veepumba vahetuse puhul aga ehk on nüüd pikemalt hooletu. :D
Mõned jupid pildil kah :D
Pilt
Viimati muutis Grefix, 18 Veebr 2017, 21:43, muudetud 1 kord kokku.
Oleks kuulnud kui sind tehti oleks hüüdnud ärge tehke. :roll:


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 53 külalist