McBrainless'i Volvo V40 2002

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: McBrainless'i Volvo V40 2002

PostitusPostitas ants » 26 Okt 2017, 18:26

Huvitav, ühel pildil "sodid" numbrit, aga järgmisel avad selle täis mahus.
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1078
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: McBrainless'i Volvo V40 2002

PostitusPostitas McBrainless » 26 Okt 2017, 21:55

ants kirjutas:Huvitav, ühel pildil "sodid" numbrit, aga järgmisel avad selle täis mahus.


Pole varem sodinud, mõtlesin, et äkki peaks, kui mõni hull tahab andmeid, et saaks vajadusel varastada midagi(nagu mul õlikork). Lõin siiski käega, ei näe sellel mõtet. Viimased 18 lehekülge ma ei ole sodinud ja ei ole rohkem plaanis ka.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: McBrainless'i Volvo V40 2002

PostitusPostitas Liiwaannus » 26 Okt 2017, 23:01

Nu nunbri sodimine ei anna miskit kui elukoht sisuliselt teada. Maja eest parklast leiab tahtmise korral ikka masina.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1078
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: McBrainless'i Volvo V40 2002

PostitusPostitas McBrainless » 27 Okt 2017, 08:03

Liiwaannus kirjutas:Nu nunbri sodimine ei anna miskit kui elukoht sisuliselt teada. Maja eest parklast leiab tahtmise korral ikka masina.


Seda nüüd küll jah. Seljuhul peaks päris hulluks minema, udustad tausta, sodid numbrimärgi ära, pildistad alati mujal, kui kodu ees autot jne. See oleks vist juba hullumise tunnused.

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1078
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: McBrainless'i Volvo V40 2002

PostitusPostitas McBrainless » 09 Nov 2017, 15:16

Sain mõned detailid salongis ära vahetatud, mis algusest peale häirinud.
Katkine tagumine kõlarikate.
Enne ja nüüd:
PiltPilt
Kunde eesmine ukselukusti ja aknatõstuki plastik. Eelmisel oli kinnitamisekoht puruks, see plastik seal ja muusikat kuulates plärises.
Enne ja nüüd:
PiltPilt
Tagumise laevalgusti vahetasin ära. Eelmisel jamas kunde tagumine pool ja lugemisvalguse nuppe vajutades pirnid vilkusid, ühenduse viga vms, ära oksüdeerunud jne.
Pilt
Tagumise luugi plastiku jaoks sain ka puuduolevad/katkised tüüblid uute vastu vahetatud.

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1078
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: McBrainless'i Volvo V40 2002

PostitusPostitas McBrainless » 27 Nov 2017, 16:21

Suutsin lõpuks leida aega, et talverehvid alla panna ja järgmine päev oli lumi maas.
Pilt
Hetkel ootavad pagasnikus väljavahetamist juhipoolne tagumine kõlarikattega koos olev plastik, kuna kruvi kinnituskoha plastik on katki ja ripub sellisena. Ei taha ka pagasnikukate sellepärast korralikult kinni jääda.
Pilt
Ja kunde tagumine alumine riidest pehmendus, kate vms, kuna luuk ei hoia kinni enam ja alumine osa hoiab kerest eemale.
Pilt
Ootan uut palgapäeva, saan siis sillstendi minna. Rool hoiab natukene paremale poole viltu ja vist sööb ka rehve.

Heh, 666 postitus. :twisted:
Viimati muutis McBrainless, 08 Veebr 2018, 23:28, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1078
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: McBrainless'i Volvo V40 2002

PostitusPostitas McBrainless » 29 Jaan 2018, 15:57

Sillastendi lükkasin natukene edasi, kuna häält hakkas tegema tagant parempoolne õõtshoova puks. Sai käidud Tehnoülevaatus punktis seda häält uurimas ja öeldi et, õõtshoova puks kulunud ja metall käib vastu metalli. Peabki veebruaris alguses puksi ära ostma ja koos juba ootava tagumiste stabika pukside ning väliste rooliotstega ära vahetama.
Pilt
Tulin just http://www.autokliima.ee, kus käisin diagnostis ja konti täitmas. 219485km.
Sain toa ilusti külmaks, kaks viimast suve tuba soekülm olnud, põhjamaa kargust pole veel selle autoga tunda saanud. Kuna keelebarjäär tuli ette, sest kutt oli kas lätlane või leedukas, võis ka midagi kaduma minna aga kont hakkas tühjaks saama ja muu kõik oli korras. Suvel veel mureks see, kui auto töötab kohapeal ja kont huugab, hakkab mingi aja pärast kogu auto vibreerima ja undama. Kui süüde välja lükata, läheb umbes kolm-neli sekundit aega, enne kui vibra ära kaob. Süidu ajal seda ei teki.
Siin pildil näitan, punasega märgitud kohas, käib sidur? vastu, eemaldub ~0.5 cm ja seetõttu hakkab auto suvel kohal seistes vibreerima ja undama.
Pilt
Viimati muutis McBrainless, 25 Nov 2019, 23:06, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1078
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: McBrainless'i Volvo V40 2002

PostitusPostitas McBrainless » 10 Veebr 2018, 16:03

Sain nüüd ühe 2002 doonori käest eesmiste katusereelingute plastikud, mis tuulega minema lendasid möödunud suvel, tagumise vasakpoolse suure plastiku ja mõned luugiplastiku tüüblid. Plastikul on kaubanduslik välimus kahjuks kole minu silmis aga vähemalt on hambad ja kinnitusplastikud terved ja ei hoia viltu, nagu enne. Eelneval ei olnud seda turvapadja kleepsu, uuel nüüd on. Kas ja kus on seal taga seljuhul padi asuma peaks?
Pilt
Läheneva Eesti iseseisvumispäeva puhul lisasin autole natukene sinimustvalget. Sain katkise iluvõre justkui korda. :D
Pilt

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1078
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: McBrainless'i Volvo V40 2002

PostitusPostitas McBrainless » 14 Mär 2018, 15:31

Auto käis täna rooliotsade ja tagasilla parema pikivarda eesmise puksi vahetuses(nii oli kirjas TÜV punkti lehe peal), mis ka OV'ks osutus TÜV'l. Sealt ma ka selle ja "lekkiva mootoriõli" vea pärast esimese korraga läbi ei saanud. Lekkiva mootoriõli tõttu oli mootorialune õline aga mootor sai vahepeal aasta jooksul korgi ja kaks aastat tagasi vahetati kulunud mootori väljasuretamise klapi tihend uuega. Nüüd kõik on korras, ÜV onudele auto sobis. 221228km

Vahepeal andis otsa veel parempoolne tagumise luugi amort. Luuk kukkus pähe ja sain korraliku muhu. Järgmine päev sai kohe Fixusest uued ostetud ja ka kohe ära vahetatud. Nüüd on kohe teine tera, enne pidi luugi tõusmisele kaasa aitama.
Pilt

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1078
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: McBrainless'i Volvo V40 2002

PostitusPostitas McBrainless » 31 Mär 2018, 20:34

Auto on juurde saanud vahepeal erinevaid nii välis kui ka sise detaile. Olen vahetanud/plaanis lähiajal vahetada erinevad detailid, mis on katki, kulunud või on kaotanud kaubandusliku välimuse.

Esimene külastus:
Pilt
Mul on nüüd autoraamatute ümber originaal mapp. Mul ei olnud seda autot ostes, vedelesid lahtisena. Peegli suutsin pea kolm aastat tagasi puu otsa tagurdades ära lõhkuda, nüüd on uus olemas. Ohutulede nupp ja vendiplastik. Tahtsin ükspäev Tallinnas tänada autojuhti viisakalt, et mind vahele lasi aga ei saanud enam ohutulesid maha. Peaks käima kaks klõksu tööle ja kinni pannes aga käis vaid üks. Küllap kulus või läks katki midagi, nüüd olemas. Kuna ei teadnud, et ohutulede lülitisse ka pirn käib, pean IA onusid tüütama minema. Hetkel on siis selline peletis see salong.
Pilt
Vasakpoolne minu uus, parempoolne minu vana. Nagu näha, vajab uus plastiku vahetamist, kuna kivitäkkeid täis ja sealt ka värv on maas. Liimi vms sain oma vanalt maha ja ehk saab uuele kuidagi külge panna. Kuigi osad kinnitused on katki, kui tagurpidi käis aga eks näis.
Pilt
Vahepeal oli korraks kevad ning soe ja sai katusereelingute plastikud tagasi liimitud korraliku liimiga, mitte tavalise Super Attackiga.
Pilt
Pilt
Teine külastus:
Pilt
Sain korraliku ja terve antenni. Kuna arvasin, et juhipoolne lukusti on teistest erinev, tahtsin seda ka musta. Pärast tuli välja, et kui hakkasin maha katkuma, mul on ainult see musta värvi kaitse/kattekumm kadunud ja all on kõigil selline pruun peletis.
Pilt
Vana antenni katuse kumm, plastik ja antenn ise on pragulised ja katki.
Pilt
Tellisin uue kummi aga nagu nüüd näha, on erinevus vana originaal ja uue vahel suur.
Pilt
Parempoolne tagumine uksepaku plastik ja ukseküljes olev plasitk helisummutust tehes viga saanud ja soetasin uued.
Pilt
Ootab vahetus. Nagu näha on vana, väsinud ja lääbakil.
Pilt
Selles doonoris oli kindalaegas, kus olid need värviparandus pudelid originaalpakendis. Fazeri viis aastat vana šokolaad. See must karp, seal sees kaks kuldset lipikut plastikust, kus mingid numbrid peal. Ehk selle maki koodid vms? Must karp on selle maki puldi jaoks? See makk polnud tavaline HU.
Pilt
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
aLLaN86
Foorumi veteran
Postitusi: 571
Liitunud: 03 Veebr 2013, 22:31

Re: McBrainless'i Volvo V40 2002

PostitusPostitas aLLaN86 » 02 Apr 2018, 08:21

McBrainless kirjutas:.....
Ohutulede nupp ja vendiplastik. Tahtsin ükspäev Tallinnas tänada autojuhti viisakalt, et mind vahele lasi aga ei saanud enam ohutulesid maha. Peaks käima kaks klõksu tööle ja kinni pannes aga käis vaid üks. Küllap kulus või läks katki midagi, nüüd olemas. Kuna ei teadnud, et ohutulede lülitisse ka pirn käib, pean IA onusid tüütama minema. .....

Kusjuures mul juhtus ohukatega sama asi, et tänasin kedagi ja pärast maha ei tulnud, jebisin tükk aega ning olin sunnitud läbi linna sõitma nii, et üks käsi ohukate lülitil, sest ainult all hoides ei vilkunud ning sain suundasid kasutada :D Mõtlesin, et äkki selles, et harva kasutan ja klemmid mustad vms. Kui tükk aega klõpsisin siis sain nad lõpuks maha ning pole mitu kuud rohkem näppinud, eks ilusamate ilmadega vaatab mis seis on sellega, ju vajab ka vahetust. Jälle mingi 40-seeria tüüpviga? :roll:
'13 Volvo S80 T6 (MY14)
'98 Volvo S40 T4
'99 Mitsubishi Galant 2.0
'96 Mitsubishi Lancer 1.6
'82 Opel Ascona C 1.6

iceone
Foorumlane
Postitusi: 91
Liitunud: 18 Nov 2011, 19:00

Re: McBrainless'i Volvo V40 2002

PostitusPostitas iceone » 02 Apr 2018, 09:32

Tüüpviga vist jh, mul ka sama jama :)

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1078
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: McBrainless'i Volvo V40 2002

PostitusPostitas McBrainless » 02 Apr 2018, 18:47

aLLaN86 kirjutas:Kusjuures mul juhtus ohukatega sama asi, et tänasin kedagi ja pärast maha ei tulnud, jebisin tükk aega ning olin sunnitud läbi linna sõitma nii, et üks käsi ohukate lülitil, sest ainult all hoides ei vilkunud ning sain suundasid kasutada :D Mõtlesin, et äkki selles, et harva kasutan ja klemmid mustad vms. Kui tükk aega klõpsisin siis sain nad lõpuks maha ning pole mitu kuud rohkem näppinud, eks ilusamate ilmadega vaatab mis seis on sellega, ju vajab ka vahetust. Jälle mingi 40-seeria tüüpviga? :roll:

Ma pidin täpselt samamoodi tegema ja vahemaa oli nõmedalt pikk. Arvasin algul sama, et kasutan väga harva ja seetõttu ei töötanud korralikult. Tundub vist jah tüüpviga olevat.

iceone kirjutas:Tüüpviga vist jh, mul ka sama jama :)

Kui tüüpviga, siis enam vist väga ei julge osta kasutatud. Vabalt võiks soetada tutika aga see krt maksab peaaegu 50€
http://www.skandix.de/en/spare-parts/el ... t/1020054/

Kasutaja avatar
McBrainless
Foorumi veteran
Postitusi: 1078
Liitunud: 12 Okt 2014, 19:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: McBrainless'i Volvo V40 2002

PostitusPostitas McBrainless » 02 Apr 2018, 18:54

Oli plaanis täna alla panna suverehvid, pesta auto ja vahetada ära erinevad salongi sisesed ja välised detailid aga ilma tõttu läks asi natukene nihu. Rehvid saab võib-olla alla alles kahe nädala pärast.
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar
aLLaN86
Foorumi veteran
Postitusi: 571
Liitunud: 03 Veebr 2013, 22:31

Re: McBrainless'i Volvo V40 2002

PostitusPostitas aLLaN86 » 03 Apr 2018, 10:39

McBrainless kirjutas:
iceone kirjutas:Tüüpviga vist jh, mul ka sama jama :)

Kui tüüpviga, siis enam vist väga ei julge osta kasutatud. Vabalt võiks soetada tutika aga see krt maksab peaaegu 50€
http://www.skandix.de/en/spare-parts/el ... t/1020054/

Raha osatakse küll küsida, maksaks mingi 15-20€ ostaks isegi aga rsk pea 50€, mingi plastmassist tüki eest :shock:
'13 Volvo S80 T6 (MY14)
'98 Volvo S40 T4
'99 Mitsubishi Galant 2.0
'96 Mitsubishi Lancer 1.6
'82 Opel Ascona C 1.6


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist