Allani V70 TDI, 1997.

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
A.J.J
Kõva postitaja
Postitusi: 109
Liitunud: 07 Nov 2013, 23:53
Asukoht: Tartu

Allani V70 TDI, 1997.

PostitusPostitas A.J.J » 22 Jaan 2014, 23:52

Tervitused Volvoperele!

Nüüdsest siis värske Volvo omanik ja seda tänu sellisele tegelasele nagu on kasutaja Mario_L.Oktoobris sai müüdud enda kolme liitrine V8 bemm ära ning peale seda hakkas Mario oma Volliga nina all hõõruma,et nii öko jne.Vaatasin ja proovisin siis tema punast kirstu ja tundus täitsa mõnus asjake.Nii ma siis hakkasingi V70-neid vaatama.Sai siis mõnele tegelasele helistatud ka,et sooviks autot vaatama tulla jne aga,kui ikka müügis oleva auto müügist huvitatud pole,siis ei saa midagi teha.Ootasin siis veidike veel ja pühapäeval vaatasin,et ohohh,mis see on.Kuna aeg oli juba hiline,siis sai esmaspäeval helistatud ja natuke uuritud.Omanik seletas asjad ära ja tuli õhtul näitama.Peale uurimist ja vaatamist otsustasingi,et selle auto võtan ära ja nii ta siis esmaspäeva õhtul mulle kätte tuligi.
Selle saamise loo peale siis autost ka juttu.'
Auto aastaks 01/1997,läbisõiduks 344 653
Automaatkäigukastiga turbodiisel :D
Lisadest: 4x el.aknad,el.peeglid soojendusega,2xistmesoojendus,kärukonks,nahksisu,eelmisel omaniku pandud xenon täistuled ja rohkem nagu hetkel meelde ei tulegi,eks millalgi lisan juurde,kui miskit puudu.Ahjaa originaal makk on ka minema läinud ja on mingi USB-ga Sony makk sees.Hea on,et vähemalt woofri jaoks vajalikud juhtmed on ära veetud,et jääb endal see jama ära :)
Eelmise omaniku jutujärgi siis rihmad,rullikud,mootoripadi,käsipiduri trossid vahetatud,tagumised kettad/klotsid ja esisild remonditud(Võibolla oli midagi veel).
Vigadest siis niipalju,et tagumiste uste keskluku mootorid ei toimi(Lapsi pole,siis ei pea need uksed koguaeg lahti ka käima :D,käsipidurit vaja peale keerata ja süütenurk paika sättida.Süütenurgaga peab pöörduma Cranki-i meeste poole.Mingi suurem tiks on ka mootoris,peab sinna ka süvenema,et kas on nookur või midagi muud(elame näeme uurime).Targad mehed ehk oskavad öelda,kui keeruline komput paigaldada on ?Teha pole veel midagi jõudnud,kui ainult ära pesta.Üritasin numbritule pirne ka vahetada aga seal porri tehtud ja ei saanud :twisted: .Uuesti lahti võtan,siis teen pildi sellest jamast.
Praeguseks peaks vist kõik olema.Paar pilti lisan ka,mis täna tehtud.Laupäeval ehk Marioga pildistama kuhugi :)
Pilt
Pilt
Pilt
Viimati muutis A.J.J, 03 Veebr 2014, 21:25, muudetud 2 korda kokku.
Väike Juku mängib liivakastis ja ühel hetkel näeb ta siili ja karjub emale:''Ema,ema! Tule ruttu siia,su kaktus jookseb ära!''

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Allani Volvo V70 2,5 103kw`97

PostitusPostitas Leho » 23 Jaan 2014, 00:04

Esiudukatega on kah nahka tehtud. Aga muidu viisakas masin.

Kompuutri saad siis kui vahetad kellabloki ära sellise vastu millel tehases kompu aktiveeritud ja lisad infonupu.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
A.J.J
Kõva postitaja
Postitusi: 109
Liitunud: 07 Nov 2013, 23:53
Asukoht: Tartu

Re: Allani Volvo V70 2,5 103kw`97

PostitusPostitas A.J.J » 23 Jaan 2014, 00:21

Udukad pole jah päris õiged.Stange ka natuke katkine ja selline imelik,et kunagi tulevikus plaan muretseda korralik stange koos originaal udukatega,siis võiks rahule jääda.Kompu paigaldamine polegi siis väga keeruline :)
Väike Juku mängib liivakastis ja ühel hetkel näeb ta siili ja karjub emale:''Ema,ema! Tule ruttu siia,su kaktus jookseb ära!''

Kasutaja avatar
-taf-
Kreisi postitaja
Postitusi: 464
Liitunud: 20 Veebr 2013, 09:50
Asukoht: Tallinn

Re: Allani Volvo V70 2,5 103kw`97

PostitusPostitas -taf- » 23 Jaan 2014, 11:13

Paistab üsna viisakas tõesti. Edu masinaga. Pilte vaadates tuletab see mulle meelde, et peaks oma auto pesulasse viima. :D

Kasutaja avatar
A.J.J
Kõva postitaja
Postitusi: 109
Liitunud: 07 Nov 2013, 23:53
Asukoht: Tartu

Re: Allani Volvo V70 2,5 103kw`97

PostitusPostitas A.J.J » 23 Jaan 2014, 11:28

Tänud :) Soovitan käia,praegu ilmad külmad,püsib puhtana :D
Väike Juku mängib liivakastis ja ühel hetkel näeb ta siili ja karjub emale:''Ema,ema! Tule ruttu siia,su kaktus jookseb ära!''

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: Allani Volvo V70 2,5 103kw`97

PostitusPostitas Mario_L » 23 Jaan 2014, 21:22

noh, minule süstis Volvot kod. Moose, kui R5 istutas sinna minitellisesse.. R5 hääl on mulle väiksest peale meeldinud ja vandusin, et vahet pole, mis kütust sööb, mina pean ka ükskord ridaviie saama.
Aga no kuna Allan on minu hää semu ja ma kehva masinat talle ei tahtnud, siis rääkisin põhimõtteliselt ära, mida kust jälgida ja paistab, et poiss sai päris kena hobuse.
Allani auto on natukene kenam, kui minu oma. Meie autode vahe on mõned kuud sisuliselt, minu oma siis mõni kuu uuem. :D :D
Vead on ka üsna samad - mõlemal tagaluugi kojamees ei funka, läbisõit on samasse auku... Armatuurialused paneelid on meil mõlemal juba kruvidega kinni kruditud.. kes küll nii teeb...
minul pole aind nahka ja edevat puitliistu :P
tegelikult, kui sobivad aftermarket junnid leida stangesse poleks väga hullugi, need ovaalsed on muidugi silmatorkavad, aga no vähemalt töötab, mul on nupp, aga armatuuris tuld ei sütti, seega oletan, et mul on veel midagi puudu...
Kapotialune on Allani masinal ka päris kenake ja samasugune puhas, nagu minul. Võib eeldada, et pikk elu on veel autol ees. :P
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Kasutaja avatar
A.J.J
Kõva postitaja
Postitusi: 109
Liitunud: 07 Nov 2013, 23:53
Asukoht: Tartu

Re: Allani Volvo V70 2,5 103kw`97

PostitusPostitas A.J.J » 23 Jaan 2014, 21:35

Loodame,et on elu ees :D
Täna avastasin ühe korraliku jama veel,nimelt sai ostetud Osram-i Nightbreaker-id ja mõtlesin,et vahetan lähitule pirnid ära.Kuidagi kehva valgusega teised.Pirnid siis vahetatud ja vaja tuled ära reguleerida aga tühjagi,reguleerida ei saa.Tuled nahkas ja reflektorid ka tuksis omadega :twisted: Ei tekitanud just kõige paremat tuju.
Aga jagab keegi näpunäiteid kuidas käigukangi asendi pirnidele ligi saab ja mis pirnid sinna lähevad vms?
Tänud juba näpunäidete eest ette ära :D
Väike Juku mängib liivakastis ja ühel hetkel näeb ta siili ja karjub emale:''Ema,ema! Tule ruttu siia,su kaktus jookseb ära!''

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Allani Volvo V70 2,5 103kw`97

PostitusPostitas Leho » 23 Jaan 2014, 22:05

Guugel on ju sõber...
http://www.youtube.com/watch?v=IqsXWv4Z6ZQ

Video on küll tehtus S70ne sees aga sinujaoks vahet pole.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
A.J.J
Kõva postitaja
Postitusi: 109
Liitunud: 07 Nov 2013, 23:53
Asukoht: Tartu

Re: Allani Volvo V70 2,5 103kw`97

PostitusPostitas A.J.J » 23 Jaan 2014, 22:18

Õigus.. :oops:
Ikka avastad midagi geniaalset koguaeg...Mõlemad alarmi puldid kokku liimitud,üks neist nii,et patarei oli ka korpuse küljes..
Ega kellegil ei leidu sellist korpust või teab kust saaks ? Ebayst ka ei leidnud taolist..
Pilt
Väike Juku mängib liivakastis ja ühel hetkel näeb ta siili ja karjub emale:''Ema,ema! Tule ruttu siia,su kaktus jookseb ära!''

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: Allani Volvo V70 2,5 103kw`97

PostitusPostitas Mario_L » 23 Jaan 2014, 22:40

A.J.J kirjutas:Loodame,et on elu ees :D
Täna avastasin ühe korraliku jama veel,nimelt sai ostetud Osram-i Nightbreaker-id ja mõtlesin,et vahetan lähitule pirnid ära.Kuidagi kehva valgusega teised.Pirnid siis vahetatud ja vaja tuled ära reguleerida aga tühjagi,reguleerida ei saa.Tuled nahkas ja reflektorid ka tuksis omadega :twisted: Ei tekitanud just kõige paremat tuju.
Aga jagab keegi näpunäiteid kuidas käigukangi asendi pirnidele ligi saab ja mis pirnid sinna lähevad vms?
Tänud juba näpunäidete eest ette ära :D

seda ma märkasin juba tol õhtul, kui näitamas käisid, et TYC'i tuled on ees.. need ei olegi loodud kestma. Depo ja TYC on üldse paras pask - ühel teisel autol kunagi olid, siis samuti vahetasin lambid, sest üks põles läbi.. aga õhtul koju sõites käis aind sähvatus ja juhtmed (õigem oleks öelda niidid) olid kokku sulanud kõik...Et tasub ettevaatlik olla, odavad on nad asjapärast.. ehk kellelgi on riiulis korralikud Hella tuled sulle pakkuda. :) Ma avastasin, et mul ei taha ka reguleerpoldid eriti midagi väga keerata, vähemalt kõrgused sain paika ja ühel tulel näitab natuke rohkem keskele, aga muidu käib kah...

Pult ei meenuta ka kuskilt otsast Volvo pulti (ma sulle näitasin, milline originaal on), ma tegin pildi järgi otsingut ja meenus, et see pult meenutab Eaglemasteri alarmi pulti ja leidsingi otsitava:
http://soivs.lv/en/catalogue/security-s ... r-lt-5200t

nüüd vähemalt tead, mida otsida ja töö juures peaks Silver oskama ju seda klapitada olemasoleva alarmiga ;)
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Kasutaja avatar
A.J.J
Kõva postitaja
Postitusi: 109
Liitunud: 07 Nov 2013, 23:53
Asukoht: Tartu

Re: Allani Volvo V70 2,5 103kw`97

PostitusPostitas A.J.J » 23 Jaan 2014, 22:45

Oot Oot,sa kopisid nüüd oma vead mulle ? :D
Ma vaatan tuhlan igalpool ringi,vb saab kuskilt tellida normaalse hinnaga korralikud tuled ja homme uurin tööjuures,mis hinnaga nemad saaksid.

Ohohh,nüüd tean mida täpselt Ebayst otsida :D
Väike Juku mängib liivakastis ja ühel hetkel näeb ta siili ja karjub emale:''Ema,ema! Tule ruttu siia,su kaktus jookseb ära!''

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: Allani Volvo V70 2,5 103kw`97

PostitusPostitas Mario_L » 25 Jaan 2014, 11:52

odavaimad originaalid ma leidsin 200€/tk. Sellest odavamad ongi TYC ja DEPO ~80€ /tk. :?
skandixis on samad hinnad suht.
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7602
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Allani Volvo V70 2,5 103kw`97

PostitusPostitas Liiwaannus » 25 Jaan 2014, 12:23

Variant oleks ju proovida ka kasutatud tulesid, lihtsalt visuaalis enne reflektorid jms üle vaadata. Eks hind saa ka määravaks. 60 juurot kasutatud originaalis eest oleks mu meelest palju, paneksin enne TYC või DEPO tule. Nende eluiga arvestades võiks ka mõelda, pikalt üldse on plaan autot hoida.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
A.J.J
Kõva postitaja
Postitusi: 109
Liitunud: 07 Nov 2013, 23:53
Asukoht: Tartu

Re: Allani Volvo V70 2,5 103kw`97

PostitusPostitas A.J.J » 25 Jaan 2014, 12:46

Uurisin tööjuurest,odavamad olid jah TYC ja siis mingid mille nime ei mäleta 60.- tk.Uurin jah kasutatud tulesid,peaasi olekski,et reflektorid korras ja reguleerida saaks.
Väike Juku mängib liivakastis ja ühel hetkel näeb ta siili ja karjub emale:''Ema,ema! Tule ruttu siia,su kaktus jookseb ära!''

Kasutaja avatar
SinineVagun
Foorumi veteran
Postitusi: 753
Liitunud: 14 Sept 2011, 21:30
Asukoht: Järvamaa

Re: Allani Volvo V70 2,5 103kw`97

PostitusPostitas SinineVagun » 25 Jaan 2014, 13:09

Mul on mingi poolteist aastat DEPO tuled ees olnud, siiamaani pole mingit probleemi ja valgustavad paremini kui keskmise eesti auto tuled. Eriti head on minu arust kaugtuled. Selle hinna eest on väga head.
V70 2,5TD ´99
940 ´94 2,3b :arrow: MÜÜDUD
V70R AWD ´03 :arrow: MÜÜDUD
XC90 V8 MY´07 Executive
C70 D5 '07


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist