Volvo V40 2013

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Krooniline
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 10 Mai 2014, 13:49
Asukoht: @Espoo, Soukka

Volvo V40 2013

PostitusPostitas Krooniline » 29 Apr 2017, 19:50

Terve!

Volvo Volvo Volvo...enne ostu...
Pilt
no ei saanud kuidagi üle ega ümber :) Pikemat aega mõelnud, et mida võtta ja mida jätta. Kuna sõidan palju, siis kindlasti oli määravaks, et diisel ja võimalikult öko( kaasaarvatud siinsed maksud) :D Eelnevalt omanud Volvo V70 2,5 diisel 1998 aasta ja peale müüki jäi ikka kripeldama...
Puhkuse esimene päev, joon hommiku kohvi ja mõtlen, mida teha. Kuna nüüd aega palju, avan nettiauto.fi ja otsustan lõpuks ka midagi välja valida. Silma jäi V40 2013 ja S80 2012. Müüja oli nii meeldiv ja ütles kohe, et võta V40 :D S80m oli eelnevalt vana takso auto ja spidokal ka polnud enam kõige väiksemad numbrid.
V40, nii kui sisse istusin tuntsin, et see on MINU :D Selle ajajooksul kui ma seda autot uurisin tuli müüjale 4 maili, kes tahtsid seda masinat( näitas mulle ka, ei olnud müüja müügi trikk) nii, et kas mina ostan või tuleb kohe teine ja viib minema :D
Ostes oli läbisõit 147 000 km ja nüüdseks kuu sõitnud ja ainult positiivsed sõidud. Eelnevalt, siis olnud firma sõiduk kõik hooldudes ilusti esinduses tehtud. Äsja õnneks vahetatud ka kõik rihmad ja jutud nii, et mõnda aega muretu. Muidugi oma pilguga ülevaadates avastasin, et kõrvalistuja poolne mootoripadi tahab varsti vahetust ja Eesti teedel oli kuulda ka stabika varraste kobinat :D
Mootoriks on muidugi 1,6 84 kw diisel. Hetkel minu sõidustiiliga on keskmine 4,6 L/100km.
Kodus...
Pilt
Varustuselt klassikaline põhjamaade värk, mootori soendused jne. GPS`i ja telefoni pole. Puudust ei tunne ka kuna niikui nii ei kasuta. Istmed texdiil ja must sisu. Manuaal kast ja alguses oli vähe harjumatu, tundus kuidagi rahutu. Lugesin vähe ja tundus, et ma polnud ainuke. Nüüdseks tunnetuse ja iseloomu vähe selgemaks saanud ja pole tal häda midagi.
Üritan, siis mingit blogi siin pidada murede ja rõõmudega :) Küsimustele vastan meeleldi, kui kellegil silmapiiril analoogne masin :)
Volvo V40 1,6 D2 2013

Krooniline
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 10 Mai 2014, 13:49
Asukoht: @Espoo, Soukka

Re: Volvo V40 2013

PostitusPostitas Krooniline » 24 Sept 2017, 09:41

Heipa taas!

Pilt

Mis, siis vahepeal toimunud on. Sõidetud palju ja ei kurda. Tehnika töötab. Käisin hiljuti ka esinduses 165000 km hoolduses ja korraga teenusena ka ülevaatus, mis hakkas peale pressima. Peale korralise hoolduse sai vahetatud ka amordi ülemised padjad ja koos nendega vahetati ka esivedrud, kuna kurtsin väikese kobina üle esisillas kruusateel. Esirehvid tahaksid ka vahetust, sest on treppi kulunud. Õigemini olid need ennem taga ja hakkasin uurima, et mingi ulguv heli tuleb tagant. Tõstsin, siis tehvid ringi, et kulub ehk paika pikapeale, aga nüüd tuleb see heli eest ja kostab hulleminigi salongi. Väike vibra ka sõiduajal sees nagu sõidaks traktorirehvidega ringi :D Kuna kasutusel nüüd ka tööauto, siis õnneks enam omaautot igapäevaselt nuumama ei pea ja kannatan selle hooaja ära.
Esinduse hoolduse kvaliteedi kohapealt võtaks, siis ka sõna. Eestis olles ma tegin tavaliselt kõik tööd ise, aga siin nagu ei ole seda aega ja viitsimist veel olnud ja mõtlesin, et proovin seda esinduse teemat, kuna auto on siiani ainult sealses esinduses enne mind juba käinud. Autot viies ütlesin neile, et kindlasti vaja vahetada ka mootoripadi, et õli on väljas jne. Sain auto kätte ja tõin koju parklasse ning nii ta jäi oma nädalaks Hiljem avastasin, et polnutki vahetatud + salongi keskkonsoolis olev nn. raadio kanali või loo edasikerimise nupp keskelt puruks vajutatud!
Pilt
Ei tea kaua üldse nende tegemistega pretensioone siin esitada võib. Mootoripadi tuleb ikka mul omal äravahetada tundub :D Netis on neid mootoripatju ehk siis parempoolne mootoritugi, eri hinnas alates 60-160eur, et kas on mõtet seda kallimat just osta pikemas perspektiivis või mitte ?

Parimat taas !
Volvo V40 1,6 D2 2013

Krooniline
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 10 Mai 2014, 13:49
Asukoht: @Espoo, Soukka

Re: Volvo V40 2013

PostitusPostitas Krooniline » 10 Sept 2018, 16:55

Nooniii... pea aasta möödas viimasest postist :shock: . Tulin just ülevaatuselt ja kõik OK. Seekord anti ülevaatus 2 aastapeale. Eelmine aasta läbi esinduse anti vaid aasta. Muidu ainult kiidan auto vastupidavust. Ainult kalla ja talla. Kevadel said uueed suvekad ka alla Michelin Pilot Sport 4. Kiidan neid rehve ka :) Mootoripadja vahetasin ka ise ära sest esinduse jutujärgi olevat padi korras, aga polnud. Pealt oli kumm katki ja õli väljas ja just sellistel väikestel pöörete muutumisel nagu näiteks püsikas maha ja püsikas peale oli seda tunda. Kellapeale on kogunud 185 000 km. Kuulõpus on ka korraline hooldus aeg broneeritud. Üks viga on tekkinud, mida eelmine talve lõpus tekkis, et juhipoolne istmesoojendus ei toimi. Kaitse oli korras ja idikaatorid toimivad. Võimalik et istme all olev relee on läbi. Eks kurdan muret mehaanikule.

Parimat! :roll:
Volvo V40 1,6 D2 2013

Krooniline
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 10 Mai 2014, 13:49
Asukoht: @Espoo, Soukka

Re: Volvo V40 2013

PostitusPostitas Krooniline » 27 Sept 2018, 17:35

Hoolduses käidud:
Tehdyt työt:
- VOLVO ORGINAL SERVICE
- ILMANSUODATIN MOOTTORI; UUSINTA
- POLTTONESTEENSUODATIN VAIHTO
- TUULILASIN SISÄPUOLEN PUHDISTUS KAMERAN EDESTÄ TÖRMÄYSVAROITUKSELLA VARUSTETUISSA AUTOISSA
- VOIMANSIIRRON TARKASTUS
- RAITISILMASUODATTIMEN VAIHTO
- KULUMISEN TARKASTUS
- OHJELMISTO PÄIVITYS
- OHJELMISTO; OHJAUSYKSIKÖT; LATAUS; SERVICE 2.0
- OIREKUVAUS: KUSKIN PENKIN LÄMMITYS EI TOIMI
- VIKAKOODIEN LUKU/NOLLAUS/TUNNISTUS VIDA:N AVULLACCM-B103401
- SISUSTUKSEN VIANETSINTÄ: UW
- ISTUINLÄMMITTIMEN SIGNAALI MITTAUS + LÄMMITYS VASTUKSIEN MITTAUS -> ISTUIN OSAN VASTUS PALANUT
- ISTUINTYYNYN LÄMMITYSVASTUS; UUSINTA

Kiideti auto head seisukorda ja juhiiste kütab taas per*e kuumaks ning 840 eur vaesem :) Lisaks ootas autos väike kingitus Volvo termose näol :)
Järgmine plaan on paigaldad taha toonklaasi ring.
Volvo V40 1,6 D2 2013


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 52 külalist