ettukas ja tema 99a v70

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
ettukas
Foorumlane
Postitusi: 44
Liitunud: 14 Jaan 2014, 23:25

ettukas ja tema 99a v70

PostitusPostitas ettukas » 20 Okt 2014, 19:34

Tere!
Olen üsna pikalt siin foorumis juba vegeteerinud, nüüd siis, suure survestamise tagajärjel, tutvustan ennast ja oma kaarikut.
Nimeks mul Heldi, vanust 26, leivad-saiad hypnotiza juures alaliselt hoiul.
Auto on Volvo v70, 1999 aasta mudel, 2.5d automaat.
Ostetud sai ta 2013a talvel. Kast oli rikkis. Algul ei olnud kindel, kas lammutada laiali, teha korda ja müüa maha või jätta endale. Kujunes sedapsi, et hypno tegi kasti korda ja jätsime endale. Sellest ajast saati olen üritanud masinat edevamaks teha. :-D
Mida ostes ei olnud ja panin ise külge: antitiib, toonklaasid, xenon-lähituled, udutuled, uuemad reelingud, salongis puit, RTI
Hiljuti vahetasin ära tagastange (kuna see põhimõtteliselt oli veel küljes tänu kärukonksule) ja selle toestusraamid.
Tulevikus, loodan, et saan manuaaliks ümber teha.

Ta on mul tagasihoidlik, nagu minagi, väga poosetada ei meeldi, aga mõned pildid on mul ikka
Vasakul enne ja pärast; kõrval suvine klouss-app
Pilt Pilt

Kärab ehk küll.
Nii et tere jms.
"Chuck Norris would do it" is not an excuse for bad behavior.

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: ettukas ja tema 99a v70

PostitusPostitas Mario_L » 20 Okt 2014, 22:24

eks ole ilastatud küll ja veel jah.. suurimad tänud, et Sinu näpud ka minu masinas käinud on. :)
pikka iga Vollile.. Või on ta Sul emane? :P
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Kasutaja avatar
fic
Foorumi veteran
Postitusi: 1039
Liitunud: 04 Juul 2010, 23:47
Asukoht: Põltsamaa

Re: ettukas ja tema 99a v70

PostitusPostitas fic » 20 Okt 2014, 22:28

Teades mis hoole ja armastusega seda autot hoitakse ja kui kenaks see läinud on, siis jääb üle soovida vaid jätkuvat edu autoga! :)
855 T-5R x XC90 '12

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3157
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri
Kontakt:

Re: ettukas ja tema 99a v70

PostitusPostitas hypnotiza » 20 Okt 2014, 23:51

Mõni klõps ka minu kõnepulgast... Esimesel pildil häguselt ka auto omanikku roolis näha.

Pilt
Pilt


PS - endiselt otsitakse kleepse konkreetsele masinale. 2 väikest kollase taustaga tõmblevat põtra, vaatavad eri suunda.

Kasutaja avatar
evald112
Foorumi veteran
Postitusi: 1370
Liitunud: 22 Aug 2013, 17:58

Re: ettukas ja tema 99a v70

PostitusPostitas evald112 » 22 Okt 2014, 22:11

Mõnus kapp! Oli ka aeg teha teema. Asjalikke naisi vähe siin kahjuks. Aga eks sa ole meestega harjunud!

Kasutaja avatar
A.J.J
Kõva postitaja
Postitusi: 109
Liitunud: 07 Nov 2013, 23:53
Asukoht: Tartu

Re: ettukas ja tema 99a v70

PostitusPostitas A.J.J » 23 Okt 2014, 15:45

Ilastama ajab see masin :D Kuidas nende xenonitega on? Politseinikud pole märkusi teinud?
Väike Juku mängib liivakastis ja ühel hetkel näeb ta siili ja karjub emale:''Ema,ema! Tule ruttu siia,su kaktus jookseb ära!''

Kasutaja avatar
ettukas
Foorumlane
Postitusi: 44
Liitunud: 14 Jaan 2014, 23:25

Re: ettukas ja tema 99a v70

PostitusPostitas ettukas » 23 Okt 2014, 18:30

Ei ole mind veel õnnistatud märkusega. Päevasel ajal enamasti sõidan park+udutuledega, et väga silma ei paistaks. Näeb shefim välja ka.

Täiendan oma volvo-blogi ka siis juba.
Lähipäevil üritan ette võta õõtsade, veovõllide ja laagrite vahetuse. Sellel mudelil on poldiga fikseeritavad võllid ja uuema tüübi laagrid, mis kuluvad kiiremini läbi, mispärast viskan ringi kogu kupatuse ning panen alla vanemad variandid. Ainuke jama on selles, et uuem ABS-andur ei jää korrektselt vöö kohale sitsima, sest uuemal laagril on kõrgem rant, mis sätib pooltelje õigesse kaugusesse.
Laagripolt jääb küll ilusti ette, aga vöö ja anduri paiknevus peaks enam-vähem arusaadav olema
Pilt
Lasime treida siis mõned flantsid, mis lähevad laagri ja võlli vahele.
Pilt
Nii jääb vöö õigesse kohta, andur passib ka kenasti vööle otsa. Saan hea, vastupidava, efektiivse komplekti oma autole alla - mutriga fikseeritav veovõll ja vanematüübi laager, mis on kauakestvam kui uuem variant.
Aa, ja õõtsad, mul õnnestus omastada vahetatava šarniiriga alumiiniumõõtsad vana bensuka alt, diisli puksid mahtusid sinna ilusti ära. Annab hea eelise - ma ei pea ostma täistervet õõtsa, kui šarniir ära väsib.
Loodan ka tagatiiva tegemisse viia, uss on sees.
Hm, mis ma veel kirjutama pidin?
"Chuck Norris would do it" is not an excuse for bad behavior.

Kasutaja avatar
-kj-
Foorumi veteran
Postitusi: 2356
Liitunud: 27 Okt 2007, 16:22
Asukoht: Jüri

Re: ettukas ja tema 99a v70

PostitusPostitas -kj- » 03 Nov 2014, 23:09

Päris mürgine värk 8)

Kasutaja avatar
ettukas
Foorumlane
Postitusi: 44
Liitunud: 14 Jaan 2014, 23:25

Re: ettukas ja tema 99a v70

PostitusPostitas ettukas » 06 Nov 2014, 19:59

Lõpuks avanes mul võimalus hea sõbra juures garaažis käia ning õõtsade jms swap ära teha. Kasti ja mootoriõli vahetasin ka nii muuseas ära. Pusisin mis ma pusisin, suht nelja tunniga sain tehtud.
Mõlemad all olnud laagrid olid hukas. Vasakpoolne natuke rohkem, kui parempoolne, a suvel vahetasin paremapoole laagri ära, panin tutika skf-i alla. :?
Pikem pooltelg polnudki nii kehvas seisus, kui ma arvasin teda olevat - sõidu ajal ilmus vibra sisse, arvasin, et just tema vahelaagrist, aga võta näpust, polnud laagril väga häda midagi. Lühem pooltelg, mida ma pidasin korras olevat, oli ikka üsna kapsas. Ja selle polt oli ka lahti, näpuga keerasin küljest ära.
Kerge hirm oli garaažizt koju sõites, et äkki auto laguneb laiali tee peal :-D aga õnneks ei juhtunud midagi. Auto terve, mina terve, ju siis on kõik korras.
Blah, no ma ei tea. Varsti võtan järgmise swap-i ette - panen 97a masina pööratud nahaga istmed sisse. Nendega ka vaja vähe nikerdada.. A äkki oleks üldse mõistlik kogu auto vanema vastu välja vahetada, hm?
"Chuck Norris would do it" is not an excuse for bad behavior.

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: ettukas ja tema 99a v70

PostitusPostitas Mario_L » 07 Nov 2014, 00:01

see on nüüd küll üllatus, et SKF ära lagunes... mu paljukirutud GSP laager veel siiani elus ja toimib. :P
Kui pööratud nahk sisse ilmub, mis vanast sisust saab?
krt, ma pean ikka su mehega plaani pidama :mrgreen:
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: ettukas ja tema 99a v70

PostitusPostitas Priit_P » 07 Nov 2014, 00:07

"A äkki oleks üldse mõistlik kogu auto vanema vastu välja vahetada, hm?"

Hell no :) Liigub ju 99-00a autode sisusid ka, mille saab kerge vaevaga sisse visata, ilma et airbagid lolliks läheks. Pööratud nahk võib tunduda ahvatlev, kuid teda hooldada ja puhtana hoida on üsna tülikas. A sadulas hoiab jälle paremini kui nahkiste.
See ütelus, et velg moodustab suure osa auto välimusest peab järjekordselt paika. Hästi valitud :wink: Üleüldse, Vollil on omanikuga kõvasti vedanud, peab ütlema.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Kasutaja avatar
ettukas
Foorumlane
Postitusi: 44
Liitunud: 14 Jaan 2014, 23:25

Re: ettukas ja tema 99a v70

PostitusPostitas ettukas » 07 Nov 2014, 00:29

Ei, ma pool naljaga mõtlesin seda, et auto välja vahetada :-) Ei vahetaks masinat välja, ta mu pisike kullatükike :-D
Istmetega pole erilist kunsti, kusjuures, tinutuskolbi oskan käes hoida, guugel on suur ja lai, infi leiab, oomipoes takisteid kamaluga müügil. Pitsitan mõned oomid srs-juhtme vahele, et aju arvaks, et kõik on okitoki :-D
Airbag kui selline jääb toimima ikka.
Mario, ka mulle tuli kurva üllatusena see krudisev laager, ja jube-jube tihkelt liigub ta. Päris laiali ta pole lagunenud, aga häält teeb nagu seest oleks kandiline. Panin suvalise vana laagri alla, mis riiulil passinud. Vaatame kaua see vastu peab versus uus skf :-D skf on ju hea tegelt?
Istmed müün maha muidu :-P
Viimati muutis ettukas, 07 Nov 2014, 01:07, muudetud 2 korda kokku.
"Chuck Norris would do it" is not an excuse for bad behavior.

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: ettukas ja tema 99a v70

PostitusPostitas Priit_P » 07 Nov 2014, 00:38

Hmm, mind hakkab ka natuke huvitama, mis istmed seal praegu sees on. Pilte?

SKF peaks olema hea, kuid praaki juhtub ka parimatel. Samuti võib mõni sügavam löökauk laagri eluea vägagi kiirelt lõpetada. Eriti kui on suured valukad ja madala profiiliga rehvid.
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006

Kasutaja avatar
ettukas
Foorumlane
Postitusi: 44
Liitunud: 14 Jaan 2014, 23:25

Re: ettukas ja tema 99a v70

PostitusPostitas ettukas » 07 Nov 2014, 00:43

Olen üritanud nende 18''stega eemale hoida ka kõige pisematest aukudest. Suuremast löökaugust kindlasti pole läbi käinud
Nahast mehaanilised istmed muidu
"Chuck Norris would do it" is not an excuse for bad behavior.

Priit_P
Foorumi veteran
Postitusi: 546
Liitunud: 26 Aug 2013, 21:15
Asukoht: Päälinn/ Lääne-Virumaa

Re: ettukas ja tema 99a v70

PostitusPostitas Priit_P » 07 Nov 2014, 00:50

Soojendustega? Kuigi see vist elementaarne nende puhul... Äkki ütled hinna PS ja enam-vähem mis seisukorras on, eriti juhiiste. Uusi asju saab teadagi poest, aga eks ma sellepärast uuringi :)
TechFrigo
Volvo V70 2,4 125kw 07/99
Peugeot Partner 1,4i 55kw 2006


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist