V70 2.5 TDI 1998 tauno.o MÜÜDUD

Forum Members Cars

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

tauno.oobik
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 15 Juul 2012, 19:55

V70 2.5 TDI 1998 tauno.o MÜÜDUD

PostitusPostitas tauno.oobik » 01 Aug 2012, 11:51

Esimene Volvo käes. Hollandist toodud, Paides tegutseb üks viisakas tüüp kes ise toob paari auto kaupa. Kui olin ostuga nõus jalutas ilusti kaasa ja aitas dokumendid ära vormistada ametites. Ülevaatus samuti. Hea kui ise linna ei tunne. Küsige numbrit kui huvi miskit sarnast osta, ta toob palju volvosid.

Ostust möödas paar nädalat ja olen ikka väga rahul veel. Masina veerem on tihe, maanteel mugav, kiirendust jagub ja kütust ei neela. Nii suure masina kohta on tõesti säästlik, kuid jagub ka särtsakust, ei ole üldse uimane. Aitähh abistajatele kes suunasid seda mootorit uurima!
Seest on viisakas, tolle aja jaapanlastega võrreldes ikka ilus. Pettusin, et püsikiiruse hoidja on puudu! Manuaalist uurisin, et see peaks olema vasaku hoova küljes rooli taga kuid seal ei ole midagi :/

Asjad mis häirivad:
*Kruusal või auklikul asfaldil sõites häirib ebameeldiv kolin. Tundub, et tegu on tagaluugiga. Taha vaadates on selgelt näha kuidas luuk kere suhtes liigub. On see miski tüüphäda? Kuidas kõige mõistlikum lahti saada?

*Tagumine parem aken ei allu, ei liigu ei üles ega alla. Tirisin auto skeemid alla, ei osanud suurt miskit peale hakata. Kust otsast võiks seda probleemi hakata harutama?

*Klassikaliselt ei tea kuna mootoririhmad vahetati. Panin Crank'is aja kinni. vvvvv rihm tundub olema täitsa heas korras. Mõtlen kuidas hammasrihma näha, see karbi all peidus.
Kui mootorit kuulata, siis kerge ufoheli(vilin vms) tundub juures olema mis on samas rütmis mootori tööga.

*Varem sõitsin siis ei olnud. Abikaasa tuli autoga maale, kui mootor tööle panna siis salongis on heli justkui oleks ohutuled sees kuid ei ole. Sama heli mis suuna näitamisel kuid vaiksem. Küsisin kas ta midagi sisse lülitanud, ei osanud vastata.

Samal õhtul sai ka paar pilti tehtud:
Pilt
Pilt
Viimati muutis tauno.oobik, 16 Apr 2015, 12:59, muudetud 1 kord kokku.

ahjakas
Foorumlane
Postitusi: 17
Liitunud: 28 Juul 2011, 16:55

Re: V70 2.5 TDI 1998 tauno.o

PostitusPostitas ahjakas » 01 Aug 2012, 13:10

see hääl mis on nagu suunatuli, vaata peegli kohale lakke, turvavöö peal ei ole, siis need teevad sellist vaikset häält. Tagaluugi kolina vastu, mul olid tüüblid väsinud ja katki, võtsin info-autost uued kõik luugi polstrile, läks paremaks küll, kuid pole veel ideaalne. Komplekt oli 11,xx euri midagi nad myyvad yhe kaupa kah, kuid ma palusin et andku terve jooksu jagu. Kaks lisa mida sinult tahaks on reelingud ja konks, muidu pildilt, kenake! :)

Heavy
Kreisi postitaja
Postitusi: 354
Liitunud: 26 Apr 2008, 18:27
Asukoht: Tartu/Haapsalu

Re: V70 2.5 TDI 1998 tauno.o

PostitusPostitas Heavy » 01 Aug 2012, 14:48

Ehk mainid PMi Paide inimese eesnime, kes neid toob? Nimelt pakub ka üks Volli huvi ja huvitav oleks teada, kas müüja on sama.
S60 2.4D 02' man.
V70 2.5tdi 98' aut.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: V70 2.5 TDI 1998 tauno.o

PostitusPostitas Leho » 01 Aug 2012, 22:45

Talvel kui Liivakas enda masinat otsis siis käisime ka Paides ühte sarnas masinat vaatamas ühe tegelase juures kes kah ise hobikorras masinaid toob. Tõenäoliselt on sama tegelane.

Loodan, et see ei ole sama räim mida ta meile pakkus. Värv on muide sama. Sul ei ole kirjas millise käimakastiga su masina on.

Sellel mis meie vaatasime oli kõrvalistujapoolsel küljel paar suht suurt mõlki ja esiistmed olid 800 seeria masina omad.
Arvuti järgi mootoris vigu ei olnud aga samas kliimas ja käimakastis oli ikka mitu solenoidide viga sees.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

tauno.oobik
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 15 Juul 2012, 19:55

Re: V70 2.5 TDI 1998 tauno.o

PostitusPostitas tauno.oobik » 02 Aug 2012, 00:30

Leho kirjutas:Talvel kui Liivakas enda masinat otsis siis käisime ka Paides ühte sarnas masinat vaatamas ühe tegelase juures kes kah ise hobikorras masinaid toob. Tõenäoliselt on sama tegelane.

Loodan, et see ei ole sama räim mida ta meile pakkus. Värv on muide sama. Sul ei ole kirjas millise käimakastiga su masina on.

Sellel mis meie vaatasime oli kõrvalistujapoolsel küljel paar suht suurt mõlki ja esiistmed olid 800 seeria masina omad.
Arvuti järgi mootoris vigu ei olnud aga samas kliimas ja käimakastis oli ikka mitu solenoidide viga sees.


See Paide tegelane just ei tundunud väga spets nina olema autode peale ise, või siis mängis rolli suurepäraselt.

Manuaal on. Sellel on istmed enda omad, mõlke ei tähelda. Kliima on ette teada mitte funktsionaalne sest kliima laager läbi selgus ja on pandud lühem versioon rihmast seetõttu. Vana pikk rihm oli varuratta juures kaasas. Vaja leida lammukast konditsioneeri ajam, siis võiks tööle saada arvati.

Samuti selgus, et vaakumpump plõksib vahele. Oleks vaja vist 850 pealt vaakumpumba pulka kui asjast õieti aru sain.

Olen märganud ühte häda. Siduri pedaal kui nõrgalt alla vajutada siis on tunda jala all vibreerimist. Kui haagib taha siis kaob ära?
Viimati muutis tauno.oobik, 02 Aug 2012, 18:25, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
suur
Kõva postitaja
Postitusi: 180
Liitunud: 19 Sept 2011, 10:56
Asukoht: Pääsküla

Re: V70 2.5 TDI 1998 tauno.o

PostitusPostitas suur » 02 Aug 2012, 07:32

Aknad jukerdavad enamasti mustade lülitikontaktide tõttu. Kui pisut peenema töö vastu midagi pole, siis noki lülitid lahti ja roogi puhtaks, saad aknad liikuma. Viga võib olla nii juhiukse lülitiplokis, kui ka konkreetse akna juures olevas lülitis.

Püsikiiruse hoidjat on kindlasti võimalik ka hiljem paigaldada. Tuleb lammutusest lihtsalt sobiv "KIT" hankida. Täpsemalt ei tea, kuna pole teemat uurinud.
V70 '07

tauno.oobik
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 15 Juul 2012, 19:55

Re: V70 2.5 TDI 1998 tauno.o

PostitusPostitas tauno.oobik » 02 Aug 2012, 18:28

suur kirjutas:Aknad jukerdavad enamasti mustade lülitikontaktide tõttu. Kui pisut peenema töö vastu midagi pole, siis noki lülitid lahti ja roogi puhtaks, saad aknad liikuma. Viga võib olla nii juhiukse lülitiplokis, kui ka konkreetse akna juures olevas lülitis.

Püsikiiruse hoidjat on kindlasti võimalik ka hiljem paigaldada. Tuleb lammutusest lihtsalt sobiv "KIT" hankida. Täpsemalt ei tea, kuna pole teemat uurinud.


aitähh, uurin. Tahaks tegelikult värsket komplekti kõiki nuppe ja lüliteid ka. Originaalid on jube pehmest materjalist ja ajaga kriime täis tulnud. Samas kui kõrval paneelidel endal pole häda midagi. Sellel seerial nuppude materjal oli vist ebaõnnestunud?

Selle siduriga on siis selline lugu, parandasin sõnastuse vea ära:
Olen märganud ühte häda. Siduri pedaal kui nõrgalt alla vajutada siis on tunda jala all vibreerimist. Kui haagib taha siis kaob ära?

Kasutaja avatar
Lauri
Foorumlane
Postitusi: 68
Liitunud: 03 Okt 2009, 11:54
Asukoht: Tartu/Võru

Re: V70 2.5 TDI 1998 tauno.o

PostitusPostitas Lauri » 02 Aug 2012, 23:30

tauno.oobik kirjutas:
suur kirjutas:Aknad jukerdavad enamasti mustade lülitikontaktide tõttu. Kui pisut peenema töö vastu midagi pole, siis noki lülitid lahti ja roogi puhtaks, saad aknad liikuma. Viga võib olla nii juhiukse lülitiplokis, kui ka konkreetse akna juures olevas lülitis.

Püsikiiruse hoidjat on kindlasti võimalik ka hiljem paigaldada. Tuleb lammutusest lihtsalt sobiv "KIT" hankida. Täpsemalt ei tea, kuna pole teemat uurinud.


aitähh, uurin. Tahaks tegelikult värsket komplekti kõiki nuppe ja lüliteid ka. Originaalid on jube pehmest materjalist ja ajaga kriime täis tulnud. Samas kui kõrval paneelidel endal pole häda midagi. Sellel seerial nuppude materjal oli vist ebaõnnestunud?

Selle siduriga on siis selline lugu, parandasin sõnastuse vea ära:
Olen märganud ühte häda. Siduri pedaal kui nõrgalt alla vajutada siis on tunda jala all vibreerimist. Kui haagib taha siis kaob ära?



Proovi kõigepealt aknalüliteid puhastada, nad lähevad ülikiirest rokaseks. Veidi hõõrumist ja muutub tublisti paremaks. Ma olen kasutanud sama nahahooldusvahendit, millega istmeid üle lasen. Toimib
V70 ´97

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7615
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: V70 2.5 TDI 1998 tauno.o

PostitusPostitas Liiwaannus » 03 Aug 2012, 06:57

Mul sama teema, rokast jääb selline pehme tumedam kiht peale. Puhastades saab asja kõvasti paremaks.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

tauno.oobik
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 15 Juul 2012, 19:55

Re: V70 2.5 TDI 1998 tauno.o

PostitusPostitas tauno.oobik » 06 Aug 2012, 08:07

*Vasakpoolne uks läheb kesklukuga kinni, kuid lahti ei lähe. Peab käsitsi nupu seest üles tõmbama. Ma loodan miski tüüpviga jälle? :)

*Tagumine juhitagune turvavöö on täiesti kinni kiilunud. Ei liigu üldse välja oma pesast kui tõmmata. Ostmisel kontrollisin üle ja töötasid mäletan. Proovin leida kuidas teda lahti kangutada.

tauno.oobik
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 15 Juul 2012, 19:55

Re: V70 2.5 TDI 1998 tauno.o

PostitusPostitas tauno.oobik » 06 Aug 2012, 22:31

tauno.oobik kirjutas:*Vasakpoolne uks läheb kesklukuga kinni, kuid lahti ei lähe. Peab käsitsi nupu seest üles tõmbama. Ma loodan miski tüüpviga jälle? :)

*Tagumine juhitagune turvavöö on täiesti kinni kiilunud. Ei liigu üldse välja oma pesast kui tõmmata. Ostmisel kontrollisin üle ja töötasid mäletan. Proovin leida kuidas teda lahti kangutada.


Sai siis käidud külas crank.ee's. Mõlema ülaltoodud häda lahendamiseks ideed olemas.

Sai seal hammasrihm ja õli vahetatud. Tundub, et auto eelmine omanik jagas matsu ja kandis hoolt, mootoril leidsime mitmed voolikud välja vahetatud olevat vastupidavamate vastu. Sealhulgas süüteühendused.

Esimene võimalus põhja alust näha ning minu üllatuseks oli vaatepilt palju parem kui oskasin loota. Lekkeid ei tuvastanud. Rooste pesitses vaid veokonksu küljes ja tagumise poti vitste küljes, kere pmt puhas.

Veeremit kontrollides tuvastasime väikse loksu paremal sarniiril, mis vajab lähitulevikus vahetamist.

Muidu ainult vaja kallata sisse niipalju kui jõuab ja tallata. Päris rahul olen. Soovitan ka neid poisse seal. Sain kõikidele küsimustele vastused, oma auto tundub kohe tuttavam.

muhlui
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 30 Mär 2008, 20:06
Asukoht: Tallinn/Rakvere

Re: V70 2.5 TDI 1998 tauno.o

PostitusPostitas muhlui » 07 Aug 2012, 12:08

tauno.oobik kirjutas:*Vasakpoolne uks läheb kesklukuga kinni, kuid lahti ei lähe. Peab käsitsi nupu seest üles tõmbama. Ma loodan miski tüüpviga jälle? :)


Kus see kala siis on, mul sama jama ?
V70 2,5td 97

tauno.oobik
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 15 Juul 2012, 19:55

Re: V70 2.5 TDI 1998 tauno.o

PostitusPostitas tauno.oobik » 07 Aug 2012, 18:55

muhlui kirjutas:
tauno.oobik kirjutas:*Vasakpoolne uks läheb kesklukuga kinni, kuid lahti ei lähe. Peab käsitsi nupu seest üles tõmbama. Ma loodan miski tüüpviga jälle? :)


Kus see kala siis on, mul sama jama ?


Tõenäoliselt peab luku mooduli välja vahetama. Kui lukk muidu töötab siis on keskluku moodul vigane. Häda seles, et tal on kesklukk ja muidu lukk kõik ühes tükis, peab terve luku mooduli ära vahetama. Mõistlik enne töötav moodul valmis otsida enne laiali harutamist.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: V70 2.5 TDI 1998 tauno.o

PostitusPostitas Leho » 07 Aug 2012, 19:11

Ma olen seda viga siin juba mõned korrad enne kirjeldanud aga see luhusüsteem on seal tehtud plastmassist ja on lihtsalt aja küsimus millal see ära kulub. Seal on limelt üks vedru mis sööb oma pesa nii suureks, et ta ei saa õigesti tööd teha. Isegi vahetanud ühe tagaluku.

Kinni läks lahti pidi nupust tõmbama.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

tauno.oobik
Foorumlane
Postitusi: 90
Liitunud: 15 Juul 2012, 19:55

Re: V70 2.5 TDI 1998 tauno.o

PostitusPostitas tauno.oobik » 12 Aug 2012, 17:12

*Nuppe puhastades tõesti läheb olukord palju paremaks, nii et võib rahule jääda!

*Crank'ist tagaluugi vihje kulus ära. See alumine luugi konks, kui iuliist eemaldada siis saab alumise konksu poldid lahti kerata. Ta liigub seal nagu kelk. Keerasin plastikust rõnga teistpidi, luku keele poole. Libistasin konksu ennast 1,25mm kere poole ja tagaluugi kolin kadus.

*Tagumine juhitagune turvavöö on täiesti kinni kiilunud. Ei liigu üldse välja oma pesast kui tõmmata. Ostmisel kontrollisin üle ja töötasid mäletan. Proovin leida kuidas teda lahti kangutada.

Kui alumine põhja küljes olev turvavöö polt lahti keerata. Koheselt andis turvavöö järele ja hakkas taaskord liikuma ilusti. Leidsin ka, et turvavöö oli Made in Estonia, AS Norma :)

*Eila õrnem pool kämpingust väljudes sõitis mis esialgu tundus, üle suure kivi parema rattaga. Lasi selle diagonaalis auto alt läbi. Vaatlusel selgus, et põhjakarbid on tugevalt deformerunud, sissepoole paindes. Põhjamastiksit päris maha ei ole tõmmanud, mõned kriimud on kereni välja. Voolikuid ega mingeid osi ei ole lahti tõmmanud. Ees mootori põhjakaitse paremalt lahti. Kütusevooliku kaitse tagant kergelt muljunud. Tagasild sai kõva paugu on näha. Mis mind muretsema paneb on see, et auto sõiduomadused on muutunud. Püsivalt jookseb läbi sõidu ajal mingi võnkumine. Auto justkui kergelt kõiguks ühelt küljelt teisele, oleks justkui paadis vms. Enne mulle meeldis tema tihedus ja aimatavus juhitavuses. Nüüd jookseb läbi miski ebamäärane ujumine ja venimine. Ei saa ka ise aru kas see tuleneb sellest, et sai eile päev otsa paadis loksutud mööda jõge kuid masin käitub teisiti.
Siin on tagumise silla löögikohad, võib selline asi põhjustada ülalpool kirjeldatud häda? Kuidas kindaks teha, et vedrustus ilusti ikka veel tasakaalus? Mismoodi sedalaadi probleemi harutama hakata?
Pilt


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 65 külalist