Teenindushinnad

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Teenindushinnad

PostitusPostitas Oldschool79 » 27 Mai 2019, 22:14

Pidurikettaid klotse peaks saama tegelikult ka ise vahetada kui autot ei hooldata lausa 5-korruselise maja parklas, kus liikumiseks kahe naabri auto vahel ruumi pole. Edasi- kas väärtustad oma aega rahalises mõttes kokkuhoiuna või maksad kellegile selle eest, et ta ise kulutab oma tööaega sinu peale. See on teine küsimus. Kõik taandub selleni, kas autoomanikuna on mõtet omada kalleid tööriistu ja palju endal oskusi ja aega on sellega mässata. Näiteks pisihooldused olen ise teinud, nagu õlivahetused-filtrid ja pidurivedeliku osaline vahetus (niipalju, kui kätte sain). Ise vahetasin ka termostaadi, aga seda kõike tänu sellele, et asukoht termostaadi kättesaamiseks on suhteliselt käepärane. Tööd, mis eeldavad osalist või täielikku mootori laialilammutamist ma ise ette võtma loomulikult ei hakka.Samamoodi ka kõik muud tööd mille tegemiseks puuduvad teadmised ja tööriistad.
IA on minu jaoks ilmselt ülehinnatud ja kui midagi vaja töökojas lasta teha, siis ilmselt kolmanda ringi teenuspakkuja, kelle hinnakiri ei sisalda lisakuluna täispalka mehhaanikutele ja lisatasu margiesinduse kaubamärgiga teenindussaali kasutamise eest.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Teenindushinnad

PostitusPostitas kloox » 28 Mai 2019, 11:48

Minu meelest on selline point,et masin on esinduses hoolduses käinud,kui garantii aeg läbi ja soov esinduse ajaloo järgi,siis on ju tunduvalt taskukohasem ise osad otsida ja esinduses vahetada lasta.Päris paljud kasutavad kusjuures sellist asja.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Mafka
Kreisi postitaja
Postitusi: 351
Liitunud: 20 Okt 2016, 16:03
Asukoht: Viljandi/Pärnu/Tartu

Re: Teenindushinnad

PostitusPostitas Mafka » 28 Mai 2019, 12:17

Oldschool79 kirjutas:IA on minu jaoks ilmselt ülehinnatud ja kui midagi vaja töökojas lasta teha, siis ilmselt kolmanda ringi teenuspakkuja, kelle hinnakiri ei sisalda lisakuluna täispalka mehhaanikutele ja lisatasu margiesinduse kaubamärgiga teenindussaali kasutamise eest.


Töötajatele ametliku palga maksmist ma ise küll garaaži lisakuluks ei pea.

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Teenindushinnad

PostitusPostitas Oldschool79 » 28 Mai 2019, 13:17

Mafka- Nojaa, sõltub sellest, kuidas tunnhinda kokku panna. Kindlasti ei koosne tunnihind ainult mehhaaniku palgast ja ettevõtja kasumist. Seal on ka muid komponente. Sealt tulebki vahe, kas teed oma kodugaraažis kus oma kulud (elekter, valgustus, omad tööriistad vms) või lähed kellegi juurde. Mõni sõber vast lubab oma tõstukit ja tööriistu ka sõbramehe poolest kasutada vastutasuks võib olla kast õlut või ühine saunapidu, aga kui lähed ettevõttesse, kus sisuliselt võetakse teenindushinna aluseks selle, et töötajad on sertifitseeritud vastavalt margiesinduse koolitusprogrammile (järelkoolitus-täiendkoolitus maksab), siis lisaks need ulmekallid profitööriistad, lisame juurde ruumide rendi ja kommunaalmaksed, sinna juurde veel töötaja palk ja ettevõtja kasum.
Teise ettevõtte omanik taotleb kasumit käibe ehk läbimüügi pealt pikemale perioodile. Tunnihindes on mehhaaniku palga osa suurem, kasum väiksem.
No ja siin ongi, kas hoiad raha kokku ehk ei maksa kellegile (ärikeeles "raiskad oma aega"). Või maksad sellele, kes võtab tehniliselt võttes ainult tööraha (materjalid hangid ise). Oleks ma läinud IA-sse oma hammasrihma/rullikute komplekti koos veepumbaga vahetama, oleks maksnud võib-olla 500-600€. Aga ma sain jämedalt võttes 300-ga hakkama, sest ostsin komplekti ise ja lasin tuttava autoremonditöökojas ära vahetada. Tööle garantiid küll ametlikult ei vormistatud, aga siiani sõidan ja probleeme ei ole. Miks ma pean oma pea 20 aastase masinaga käima teeninduses kus teeninduse maksumus võib ületada auto turuhinda töö tegemise hetkel?!?

Kloox- jaa loomulikult kui raha on, miks mitte. Aga kui garantiiaeg läbi on ja sa ise tead, et oled auto viimane omanik, nii, et hooldusraamat pole enam müügi mõttes oluline, siis poogen kus teed. Muidugi, on igasuguse nurgataguse tegija juurde minek ka risk. Kes tahab garantii eest maksta, palun väga. Mulle hammasrihma/rullikute eest garantiid ei vormistatud, aga töö tehti korralik ja probleeme ei ole.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: Teenindushinnad

PostitusPostitas Tanel313 » 02 Juun 2019, 16:45

Mis pointi on üldse esinduses midagi teha lasta, kui oma juppidega nagunii garantiid ei saa?

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Teenindushinnad

PostitusPostitas kloox » 02 Juun 2019, 17:58

Detaili paigaldusele saad ju garantii.Ja ma arvan,et jupimüüad aksepteerivad esindust,kui praak jupi on sulle müünud.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

arny
Foorumi veteran
Postitusi: 1427
Liitunud: 02 Apr 2006, 09:53
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Teenindushinnad

PostitusPostitas arny » 03 Juun 2019, 15:53

mul turboga oli ka, et ise tellisin ja läksin oma jupiga sinna. Muidugi pakkumises oli kah kohe kirjas, et mootori õli vahetus, et muidu uuele turbole ei saa garantiid anda.

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: Teenindushinnad

PostitusPostitas Oldschool79 » 04 Juun 2019, 15:08

Detaili paigalduse garantiiga on see asi, et sellisel juhul võib kolmanda osapoole esindaja nõuda sõltumatut ekspertiisi mis muudab garantii korras detaili vahetamise aeganõudvaks ja närvesöövaks protsessiks. Kui esindus paigaldab kliendi toodud detaili ja siis mingi x aja jooksul ilmneb probleem, siis on võimatu otseselt kindlaks teha, kas viga on detailis või valest paigaldusest. Kui esindus müüb ja paigaldab, on lihtsam komplektselt garantiid anda. Seepärast see masksabki.
Töö garantii on reeglina üsna lühikesele perioodile. Sõltub teenusest ja eeldatavast "mõistlikust" garantiiperioodi pikkusest. Mõned töökojad kasutavad teatud tööde ja detailide vahetamise korral selleks mõistet "remondiviga", mille kohta saab pretensiooni esitada ca 3 kuu jooksul. Muide juhtusin lugema IA sisuturundust, et rakendavad uut "personaalteeninduse" kontseptsiooni, mis tähendab, et kui auto nende hoole alla jätad, siis võimaldatakse sulle isikliku halduri teenust, kes vajadusel on valmis sisustama su vaba aega või vastama muudele soovidele (näiteks korraldab proovisõidu mõne uue demoautoga). Nu ja teenuse kirjelduses olidki kõik need hinda tõstvad komponendid, mis puudutavad töötajate kvalifikatsiooni, kontseptsiooni alla käivate teenuste hind ja muu hookuspookus.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: Teenindushinnad

PostitusPostitas Tanel313 » 02 Sept 2019, 23:03

Tanel313 kirjutas:Volvo V50 2.0d 100kw uus hooratas, sidur, survelaager, vända tagumine simmer, kasti padi ja kasti õlivahetus sõbra töökojas Viimsis €870


Täna läks uuesti sidurivahetusse, regulaarselt 1-1.5t käru vedamine pole vist ikka sellele autole. Alla kahe aasta ja ca 65tkm.

Kasutaja avatar
kprxc70
Foorumlane
Postitusi: 32
Liitunud: 05 Sept 2019, 11:00
Asukoht: Tallinn

Re: Teenindushinnad

PostitusPostitas kprxc70 » 09 Sept 2019, 00:41

Tere.
Olen värske volvo omanik ja nüüd vaja teenindusse minna.
Peale diagnostikat sain sellise teate mis vaja teha. Kas see on hea hind või on veelparemat võimalik saada.
Pilt

Pilt

Sõber rääkis et tutika turbo saab 600.Remonditud aga vast 150.
seepärats paliun targemate abi.

Kasutaja avatar
Risu
Foorumi veteran
Postitusi: 608
Liitunud: 07 Apr 2015, 14:06
Asukoht: Paide

Re: Teenindushinnad

PostitusPostitas Risu » 09 Sept 2019, 01:12

Pöördu oma murega Veremoni ja saad korraliku ning ausa teenuse. http://veremon.ee/
888BFF

Kasutaja avatar
kprxc70
Foorumlane
Postitusi: 32
Liitunud: 05 Sept 2019, 11:00
Asukoht: Tallinn

Re: Teenindushinnad

PostitusPostitas kprxc70 » 09 Sept 2019, 08:26

Tänu. Uurin asja.

Kasutaja avatar
marekm911
Kõva postitaja
Postitusi: 149
Liitunud: 16 Aug 2019, 15:50

Re: Teenindushinnad

PostitusPostitas marekm911 » 14 Okt 2019, 19:08

Tere

Pisut uitan teemast välja aga, kas teate kesk eestis soovitada mõistliku hinnga remonditöökoda, kellel 1gen 2,5 tdi (103kw) rihmavahetus jalga värisema ei paneks?
S70
V70

varuosad
Foorumlane
Postitusi: 15
Liitunud: 30 Sept 2019, 15:11

Re: Teenindushinnad

PostitusPostitas varuosad » 14 Okt 2019, 19:16

marekm911 kirjutas:Tere

Pisut uitan teemast välja aga, kas teate kesk eestis soovitada mõistliku hinnga remonditöökoda, kellel 1gen 2,5 tdi (103kw) rihmavahetus jalga värisema ei paneks?



Miks selle mootori rihmavahetus jala värisema peaks panema? Mis praegu siis hinnaks on olnud?

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4310
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: Teenindushinnad

PostitusPostitas Iceman » 14 Okt 2019, 19:18

varuosad kirjutas:
marekm911 kirjutas:Tere

Pisut uitan teemast välja aga, kas teate kesk eestis soovitada mõistliku hinnga remonditöökoda, kellel 1gen 2,5 tdi (103kw) rihmavahetus jalga värisema ei paneks?



Miks selle mootori rihmavahetus jala värisema peaks panema? Mis praegu siis hinnaks on olnud?

Loe korra veel esialgset lauset. Asi pole vast hinnas, vaid selles, et ei taheta seda tööd teha. Sellest jala vārina jutt.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist