Volvo v70 kütuse või anduri probleem

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

erki226
Kreisi postitaja
Postitusi: 332
Liitunud: 05 Mai 2012, 21:36
Asukoht: Võru

Volvo v70 kütuse või anduri probleem

PostitusPostitas erki226 » 14 Juul 2020, 21:23

Tere!Mul on üks pähkel puremiseks millest ise jagu ei saa!Autoks on 2002a Volvo v70,2.4d 120kw manuaal.Probleem siis selline,et ühel heal päeval märkasin kolmanda käiguga kiirendamisel vahelejätmist e.kakkumist.Eelnevalt olin paagi sôitnud suht tühjaks.Jääk oli ca 15l.Tankisin paagi täis ja peale seda avastasin selle nalja.Algul panin vea turbo geomeetria arvele,kuid asi läks hullemaks.Järgmisel hommikul käivitades hakkas juba külma mootoriga vahele jätma kergelt.Sõitsin 20 km ,mootor oli soe ja ristmikult minnes kiirendasin teise käiguga 3000 rpm ni ja korraga oli nagu kännu taga,hakkas siis kõvasti kakkuma ja edasi ei liikunud enne,kui pedaali tagasi lasin.Praegu ongi seis selline,et külmalt tühikäigul lonkab ja kui mootor kuum ja kiirendad mõned korrad tõmbab täitsa kinni ja ei jõua enam kohapealt äragi minna.Käik väljas võid kuuma mootoriga paarutada niipalju kui tahad.Vaatasin Vidaga ja pole ühtegi veakoodi .Vahetasin enesepetmiseks ka kütuse rõhuregulaatori ja rõhuanduri,kuid muutusi pole.Samas vaadates rail pressuret Auto rangega on see väga sik-sakiline.Näidud kõiguvad suht kõvasti ja mootoripöörded ka vahemikus 650-750.Kas võib olla paagisisene pump vigane,nukvõlli andur või tagasivooluga probleem?Vidaga pihusti testi teha ei saa.Üks pihusti on kunagi vahetatud kellegi poolt ja selle kood ei klapi teistega,aga nende pihustitega olen sõitnud juba neli aastat ja pole ühtegi probleemi olnud.Optimeerimine ka ei toimi arvutis.Huvitav just see,et kuuma mootoriga tõmbab täitsa kinni mootori.

Siim
Foorumi veteran
Postitusi: 1750
Liitunud: 13 Juul 2008, 22:24
Asukoht: Viljandi/Rootsi

Re: Volvo v70 kütuse või anduri probleem

PostitusPostitas Siim » 14 Juul 2020, 21:48

Ehk ummistas paagivõtturi mingit (tõlkimatu rõve sõim) täis.
Nüüd: Volvo C202; Volvo V70 `08; Porsche 928 `80; Porsche 911 `99; Mercedes-Benz E320 `01
Enne: Volvo V70 T5 `01; Volvo 142 `73; Volvo PV544 `62; Volvo 945S `95

Volvo DICE, MB Star Viljandimaal.

erki226
Kreisi postitaja
Postitusi: 332
Liitunud: 05 Mai 2012, 21:36
Asukoht: Võru

Re: Volvo v70 kütuse või anduri probleem

PostitusPostitas erki226 » 14 Juul 2020, 21:56

Paagi pump on plaanis välja kakkuda jah,sest see mul varem ka trikke teinud,aga tookord oli olemas ka veakood .Praegu kummitab see külmalt lonkamine ja kuumalt päris ära suremine.Vaikselt mõtlen nukaanduri peale,aga tollest peaks ka kood maha jääma.Praegu pole mingit märki arvutis,et autol võiks midagi viga olla,väljaarvatud kiiresti kõikuvad näidud

aksuper
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 07 Aug 2014, 22:33
Asukoht: viljandi

Re: Volvo v70 kütuse või anduri probleem

PostitusPostitas aksuper » 09 Okt 2020, 18:06

Aga milles oli siis probleem lõpuks? Mul enda volvol umbes taoline viga, muidugi alguse sai hoopis teistsugusest probleemist.

erki226
Kreisi postitaja
Postitusi: 332
Liitunud: 05 Mai 2012, 21:36
Asukoht: Võru

Re: Volvo v70 kütuse või anduri probleem

PostitusPostitas erki226 » 09 Okt 2020, 18:11

Lati rõhuanduri juhe puruks kusagilt.Vedasin ECM ist uue juhtme ja asi korras

aksuper
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 07 Aug 2014, 22:33
Asukoht: viljandi

Re: Volvo v70 kütuse või anduri probleem

PostitusPostitas aksuper » 09 Okt 2020, 19:50

Mul endal algas nii et oli pool paaki kütust ja tankisin täis , peale seda auto hakkas jeblama ja suri välja kui kõvem vedu peale tuli, sai peale seda kütusefilter vahetatud, siis sai 100km sõita kuni auto seiskus ja enam ei teinud koostööd, olin kindel et viga kütuses ja pumpasin paagi tühjaks , paaki avades loogiz lõhkusin pumba kaanel asuva vooliku ühenduse ha seetõttu pidin uue paagisisese pumva ostma , see sai siis magneti marelli firma oma. Muidugi viga ei lahenenud peale kütuse ja pumba ja veelkord. Filtri vahetust. Viga oli hoopis kõrgsurvepumbal asuvas magnetklapis, sai siis paigaldarud kõihe kallim varuisa Bosh klapp(11EWROT) ja masin sõitis nagu muiste. Ainus probleem et kui kütuse tase alla poome paagi jõuab siis võtab auto hingest kinni, nüüd täna töölt tulles seier näitab poolt paaki aga auro köhis ja turtsus ja ei likkunud ple 40km.tunnis ja kui vähe tõusu oli siis hälle hing kinni kuni lõpuks kooles ja siis 30seci käiamist ja siis nagu oleks kütuse uuesti ülesse saanud ja saab vähe jälle sõita kuni jälle kooleb, nädala sees oli sama jama siis kallasin 15L kütust juurde ja auto sõitis jälle nagu peab. Täna enam kütust kankus polnud ja ei oska ütelda kas see probleemi lahendaks(seier näitab täpselt pool paaki) . Selline on minu kapriisne volvo, oskab keegi kaasa rääkida mida teha, et auto normaalselt sõitma saada?

erki226
Kreisi postitaja
Postitusi: 332
Liitunud: 05 Mai 2012, 21:36
Asukoht: Võru

Re: Volvo v70 kütuse või anduri probleem

PostitusPostitas erki226 » 09 Okt 2020, 20:19

Pead hakkama otsast peale vaatama.Alustuseks arvutiga kütusesurve latis,õhulugeja näidud jne.Võid ka paagipumba surve mehaaniliselt ära mõõta,kuna pumpasid müüakse ka erinevate survetega,aga vb kakub kusagilt õhku vahele.Kriitiliselt tasuks üle vaadata ka paagipumba vooliku majandus,et seal midagi pahupidi poleks või puruks murtud.Omal oli juhus ,kus remondimees oskas uuel pumbal voolikud pahupidi murda ja kütust enam piisavalt edasi ei tulnud ja samamoodi nälga jäi ,kui gaasi vajutasid järsult

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1070
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Volvo v70 kütuse või anduri probleem

PostitusPostitas kloox » 09 Okt 2020, 20:26

See peaks 103 kw vag grupi mootoriga loom olema või?Paagis ühendused kehvad?Või tasemeandur viskab villast.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

aksuper
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 07 Aug 2014, 22:33
Asukoht: viljandi

Re: Volvo v70 kütuse või anduri probleem

PostitusPostitas aksuper » 10 Okt 2020, 10:17

103kw jah, tasemeandur vast ei viska villast sest näitab pool paaki ja siis nii on. Ja ühenduste kohapealt ei oska hetkel muud ütelda veel. Peab vist pumba maha jah kakkuma, kus või mismoodi selle paagipumba survet mehaaniliselt mõõdetakse?

erki226
Kreisi postitaja
Postitusi: 332
Liitunud: 05 Mai 2012, 21:36
Asukoht: Võru

Re: Volvo v70 kütuse või anduri probleem

PostitusPostitas erki226 » 10 Okt 2020, 10:18

Panedki kapoti alla jõudvale voolikule kella ette ja vaatad palju lööb pump

aksuper
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 07 Aug 2014, 22:33
Asukoht: viljandi

Re: Volvo v70 kütuse või anduri probleem

PostitusPostitas aksuper » 20 Okt 2020, 12:28

Tundub et sai asi korda, võtsin oma vana paagisisese pumba ja paigaldasin sellele , uue pumba kaane. Mis järel auto liigub nagu varem. Siit siis väike meenutus , et ei ole mõttekas osta odavaid varuosasid :roll:


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist