küsimus webasto kohta

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

coconutcup
Uustulnukas
Postitusi: 1
Liitunud: 16 Okt 2019, 13:57

küsimus webasto kohta

PostitusPostitas coconutcup » 16 Okt 2019, 14:10

Tervitus. Küsin 2007 aasta teise generatsiooni V70 peal oleva webasto kohta. Täpsemalt tegu ma saan aru pole webasto toodanguga - autol siis peal see tehase variant, mis ei ole taimeriga. Külmade ilmadega peale sõitmist esistange nurgas vaikselt urises. Ma kuskilt manuaalist pole mingit infot leidnud selle kohta. Kas keegi seletaks ära kuidas seda kasutada. Ma olen kogu aeg aru saanud, et mootorisoendus pannakse tööle enne kui mootor ise töötab aga kui taimerit peale panna ei saa siis mis asja mõte on? Et hakkab tööle siis kui mootor ise töötab ja ajab mootori kiiremini soojaks? Või on kuidagi võimalik seda enne käivitamist tööle panna? Miks ta podiseb peale seda kui mootor töötanud on ja välja lülitatud külma ilmaga? Oleksin tänulik igasuguse info eest.

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4383
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: küsimus webasto kohta

PostitusPostitas gljuk » 16 Okt 2019, 14:29

Teil on nö sõidusoojendi peal. Läheb koos mootoriga tööle, et mootor saaks oma töötemperatuuri võimalikult kiiresti.
Taimerid ja nupudest juhtimine on nö seisusoojendi funktsionaalsus. See tuli tehasest eraldi hinnakirjas ning selleks, et taimerid aktiveerida on vaja tarkvara laadida.

Kõik on teostatav, ja mitte ainult esinduses.
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

Keic
Kreisi postitaja
Postitusi: 352
Liitunud: 26 Jaan 2007, 19:18
Asukoht: Pärnu

Re: küsimus webasto kohta

PostitusPostitas Keic » 16 Okt 2019, 22:07

Kui ma ei eksi siis alla +5C hakkab koos mootoriga tööle ja nagu gljuk ju a mainis siis aitab mootoril kiiremini töö temperatuuri savutada. Ei ole teab mis suur kulu lasta gljukil või porter77 panna peale ka taimer ja käsitsi käivitamise võimalus.
XC90 D5 '07
XC70 D5 '03
S60AWD 2.4T '02


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist