v 70, 2005 Roolilati vahetamine

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

Tan123
Uustulnukas
Postitusi: 3
Liitunud: 25 Juun 2019, 22:58

v 70, 2005 Roolilati vahetamine

PostitusPostitas Tan123 » 07 Juul 2019, 18:26

Kes on kedagi kes on lati vahetuse ise ettevõtnud? Ehk jagaksite kogemust, nippe jms. Palju lammutamist on jne.

Tänud ette asjalikke vastust eest

Kasutaja avatar
suvechill
Foorumlane
Postitusi: 71
Liitunud: 09 Mai 2017, 21:42

Re: v 70, 2005 Roolilati vahetamine

PostitusPostitas suvechill » 10 Juul 2019, 10:06

Ma ei tea kui sarnane on 2006 D5 S60-le, aga ilmselt peaks olema suht sama alusraam? Lammutamist on palju- samas metoodiliselt järjest võttes ei tundugi midagi ülemäärast. Tegin Vida õpetuse järgi põhimõtteliselt ( https://www.dropbox.com/s/6fbv2je9l11rc ... e.png?dl=0 ). Seal õpetuses puudus vist parema hammasrihma all oleva mootoripuksi lahti laskmine poolraami küljest. Ise lasin ka esimese padja lahti.

Mul läks 10h kokku kõik. Tõstuki puudumine lisas tööle vähemalt 2h juurde (sobivate puupakkude logistika ja tungiga jändamine).

- mootori fikseerisin mitte "special tool"-iga pealtpoolt vaid panin toetuse karteri alla seniks kui poolraam lahti lastud oli.
- Enda jaoks oli kõige keerulisem roolist tulevat kardaani tagasi ühendada kuna kitsas ja käigukasti trossid segasid. Kasutasin liigendiga pikendusi ( 1/4 mõõdus)
- Tagumise mootoripadja kinni keeramine ka kuna mu autol jääb ette "sway bar". Vb mingis teises järjekorras tehes ei jää.
- fikseerisin rooliasendi ära enne kardaani lahti võtmist. Ei liigutanud välja võttes lati silindrit, et saaks uue lati samasse asendisse keerata. Ei tahaks ju pärast asjade kinni keeramist avastada, et ühe roolipõõrde jagu latt valesti vms. Kui on nuutidega, siis vist keerulisem? Mul oli kandiline ja valesti saab panna pmst terve rooliringi kaupa ja noh see on juba märgata kohe kui kokku panema hakkab.
- Kuna panin kohe ka uued sisemised ja välimised rooliotsad siis ei pidanud vana latti liigutama ega töötlema ja seisis referentsiks kõrval mille abil enamvähem paika sättida ja mõõta uue lati peale välimised rooliotsad ning latt ise. Et saaks stendi ikka sõita pärast.
- Mul jäi rool natuke viltu (aga ei kiskund kuskile teel), aga nagunii peab kokkujooksu minema regullima pärast. See sai järgmine päev korda tehtud regullis.

https://www.youtube.com/watch?v=NgVRA-DM6fY - selle tüübi video oli ka abiks
Viimati muutis suvechill, 10 Juul 2019, 22:37, muudetud 1 kord kokku.
S60, diisel, manuaal, D5244T7, 93 kW, model year 2007, Liigub tallinnas

Tan123
Uustulnukas
Postitusi: 3
Liitunud: 25 Juun 2019, 22:58

Re: v 70, 2005 Roolilati vahetamine

PostitusPostitas Tan123 » 10 Juul 2019, 21:16

Tänud vastuse eest.

Hakkasin eile vaikselt pihta j apole see töö midagi nii hull. Polte mis lahti keerata on kümmekond. Kõige kaueb oligi jebimist selle rooli risti lahti ühendamisega. Kuna endalgi puudub tõstuki varjant selles garaazis kus otsustasin selle töö ettevõtta siis seda ronimist autoalla oli ka üksjagu. läksin ka tunga varjandile mootori toestamisel, alati vajadusel nii tehtud ja selle kohapealt kogemust on.
Eks tagasipanekul saab ka veel vandesõnu meelde tuletada aga kokkuvõtteks 500 € lati maha ja peale paneku eest on minu arvates nati palju. Aga eks see ole juba suhteline.
nüüd natuke uurida, kas lappida seda latti v muretseda mingi muu ja siis hakkab alla panek.

Nii, et kel kogemust autoremondiga rohkem kui õlivahetuseks vaja siis see saab hakkama.

Kasutaja avatar
PorisedRattad
Foorumi veteran
Postitusi: 775
Liitunud: 26 Apr 2018, 07:59
Asukoht: Tallinn

Re: v 70, 2005 Roolilati vahetamine

PostitusPostitas PorisedRattad » 11 Juul 2019, 07:19

Tan123 kirjutas:aga kokkuvõtteks 500 € lati maha ja peale paneku eest on minu arvates nati palju

Kus kohast sellise kirve pakkumise said ? Minult küsis Topserv 300.- täisteenuse eest (latt maha, taastada, latt tagasi) .
XC70 2.5T 2004 154kw

albert66
Kõva postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 19 Jaan 2012, 19:40
Asukoht: Laulasmaa

Re: v 70, 2005 Roolilati vahetamine

PostitusPostitas albert66 » 11 Juul 2019, 20:23

Tere. Topserv pakkus mahavõetud latil juhtpea vahetus 180 €.Kui ma selle juba maha saan ,võin ise ka vahetada. Remmoni pakkumine oli ,latt maha ja peale, uus pea ,silla reguleerimine, 320€, ja ,kui uued otsad ka teeb ,siis 430€.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist