xc60 käigukast

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

Vindicta
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 04 Okt 2018, 12:31

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas Vindicta » 12 Nov 2019, 09:09

Vabandan teemaalgataja ees, ei hakka uut teemat tegema:

Ma olen ka nüüd üks nende seast, kellel kast jupsib - palju õnne mulle. Kahtlustasin juba mõni aeg tagasi, aga oli vaja kinnitust.
Hõbenooles öeldi, et vahetada vaja vana hea hüdroplokk. Olles kõvasti googeldanud leidsin, et sellest üsna vähe tolku ja lõpetatakse ikkagi C1 friktsioonketaste vahetusega.
Niisiis! Kas siin on neid, kellel hüdroploki vahetus reaalselt kasulik oli ning siiamaani auto korras või kuuluvad kasti jamadega Volvonaatorid siiski sinna riskigruppi, kus tehti hüdrokaga tasaarveldus ja lõpetati ikkagi friktsioonikate vahetusega?
Viimati muutis Vindicta, 11 Dets 2019, 11:31, muudetud 2 korda kokku.

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas kloox » 12 Nov 2019, 16:18

See tundub vist ja xc60 kaasasündinud haigus olevat.Aga lase kohe kast ka laiali lammutada korraga ja las vahetavad c1 ketad ära.Ma pakun,et kui selline pilt vaatab vastu Pilt siis on ketad kulunud.Punasega tõmbasin jooned ümber mis minu arust viitavad kulumisele.Eks targemad kindlasti parandavad :D ,aga niipalju kui ma neid lammutanud olen,siis ei tohiks selliseid jälgi seal olla.Ja inglased pakkusid vähemalt minu masinale uut hüdroplokki ka 500 raha tuuri,nii et kuilammuamiseks juba läheb,siis teeks korralikult. See minu arvamus ja ei pruugi 100 prossa tõele vastata.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4310
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas Iceman » 12 Nov 2019, 16:43

Ma küll ei ole xc60 omanik. Aga siin minu viis senti. S80-e (kast TF80SC-AWD)puhul jäi mul Hõbenoole hinnapoliitikast küll mulje, et kalastatakse raha välja stiilis, et vahetame kõigepealt ühe kalli asja ära ja "потом посмотрим". Mulle pakuti ka ploki vahetust esimese asjana. Veel päris kirve hinnaga. Küsimuse peale, et kui see ei aita, siis mis edasi? Et siis tuleb teha kasti kapremont. Samal ajal võtsin Recrost Lätis kohe täieliku kasti taastamise hinnapakkumise ja see oli vaid murdosalt kallim, kui Hõbenoole ploki vahetus koos tööga. Recro kahjuks muidugi minu praktikas räägib see, et kaste nad auto pealt maha võtta ei oska - selle teenusega võid saada seal päris muljetavaldava lisakulude probleemi lõhutud roolilati korpuse keermetest lahtiste poolraami poltideni ja valesti paigaldatud simmerini nurkreduktori ja kasti vahel. Seda ei soovita seal teha lasta. Samas kaste ise remondivad hästi (vähemalt minu paadi kast on paar aastat mureta kulgenud (fingers crossed)). Mina soovitaks Heigo (see kes Lennujaama juures kaste remondib Tallinnas) poole pöörduda pigem - too vana turbiinid jne laseb nagunii Recros taastada (isegi tõin talle ükskord paar tükki kui järjekordselt Recro garantii reisult tulin seoses paigaldusvigadega). Äkki oskab kaste autolt maha ka võtta paremini kui kuuevarbalised Võnnus oskavad :)

Kasutaja avatar
stonestick
Kõva postitaja
Postitusi: 131
Liitunud: 04 Okt 2014, 15:43

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas stonestick » 12 Nov 2019, 16:49

Tallinnas ESRacing on Recro partner, sealt saab ka "võtmed kätte" teenust. Hindadest ei tea.

Vindicta
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 04 Okt 2018, 12:31

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas Vindicta » 12 Nov 2019, 18:30

Kloox - mulle ei meeldi see vaatepilt. Halb hakkab...

Iceman - sinu teemat lugesin jah, kus mainisid kogemusi Recroga. Noh, ma olen üsna nõudlik ja 2x kuskil käimine paneks ka mind paar mahlast säutsuma..Kas selle täisremondil vahetati siis hüdroplokk koos kõikide ketastega voi ainult kettad? Mida see kap.remont endast kujutab? Mis hind oli, kui saladus pole?
See vanamees Heigo, on siis reaalselt kogemusi kellelgil?

Hõbenooles sain plokivahetuse hinnaks 1800 raha, samas leidsin päris kiiresti, mis hinnaga reaalselt ploki saaks, aga arusaadav ka, koik me tahame palka ja syya..

Recro pakkus 990 raha

Kasutaja avatar
maan
Foorumi veteran
Postitusi: 2043
Liitunud: 20 Dets 2009, 13:51
Asukoht: Tln

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas maan » 12 Nov 2019, 18:51

Eks see oleneb paljuski sümptomitest, kas hüdroploki vahetus aitab või mitte. Tuttava ~2008 XC90 TF-80SC kastiga aitas küll ploki vahetus kõikide vigade vastu (enam vigasid ei mäleta).

Uus OE solenoidiplokk sai tellitud UK-st. Tegu ei ole taastatud plokkidega, vaid nende samadega, mis autole uuena alla pannakse.
Tellisin ettevõttele ja ilma km-ta ning hind oli alla 500€. Oli kiirelt vaja ja selles hinnas on ka express delivery vms.

Vindicta
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 04 Okt 2018, 12:31

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas Vindicta » 12 Nov 2019, 19:01

maan kirjutas:Eks see oleneb paljuski sümptomitest, kas hüdroploki vahetus aitab või mitte. Tuttava ~2008 XC90 TF-80SC kastiga aitas küll ploki vahetus kõikide vigade vastu (enam vigasid ei mäleta).

Uus OE solenoidiplokk sai tellitud UK-st. Tegu ei ole taastatud plokkidega, vaid nende samadega, mis autole uuena alla pannakse.
Tellisin ettevõttele ja ilma km-ta ning hind oli alla 500€. Oli kiirelt vaja ja selles hinnas on ka express delivery vms.


Minu sümptomid on laialtlevinud: kui pikalt soita (ajada temp. Korgeks), hakkab kast paukuma nii, nagu keegi tagant sisse soidaks. P-D voi R-D laheb sisse pauguga, aga seda vaid juhul, kui kast juba soe (loe:pikka maad soitnud). Siis esineb aegajalt kallakul tagasikaldumisi...

Puuriit
Foorumlane
Postitusi: 28
Liitunud: 30 Jaan 2019, 20:47

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas Puuriit » 12 Nov 2019, 19:04

Vindicta kirjutas:Kloox - mulle ei meeldi see vaatepilt. Halb hakkab...

Iceman - sinu teemat lugesin jah, kus mainisid kogemusi Recroga. Noh, ma olen üsna nõudlik ja 2x kuskil käimine paneks ka mind paar mahlast säutsuma..Kas selle täisremondil vahetati siis hüdroplokk koos kõikide ketastega voi ainult kettad? Mida see kap.remont endast kujutab? Mis hind oli, kui saladus pole?
See vanamees Heigo, on siis reaalselt kogemusi kellelgil?

Hõbenooles sain plokivahetuse hinnaks 1800 raha, samas leidsin päris kiiresti, mis hinnaga reaalselt ploki saaks, aga arusaadav ka, koik me tahame palka ja syya..

Recro pakkus 990 raha


Ebays liiguvad uued originaalid ca. 700€ eest koos transpordiga. Keegi kuskil teadis rääkida, et taastatud plokk pole päris see ja õigem on panna kohe uus originaal. Hõbenoole hind on muidugi ulme.

Vindicta
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 04 Okt 2018, 12:31

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas Vindicta » 12 Nov 2019, 19:14

Olen ka leidnud 500-700 raha tutika, Recros ka tutikas. Point selles, et kui ma selle ise ostan, lasen peale panna, siis garantiid ju pole sellele tööle.
Kui raske seda vidinat yldse vahetda on (kohe hakkan jutublerit vaatama)?

Kasutaja avatar
maan
Foorumi veteran
Postitusi: 2043
Liitunud: 20 Dets 2009, 13:51
Asukoht: Tln

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas maan » 12 Nov 2019, 19:31

Ise vahetades tööle garantiid ei ole :) Sealt UK lehelt tellides on plokile vist aasta garantiid tingimusel, et ploki enda küljes ei ole ühtegi polti liigutatud jne (värviga märgid peale tehtud). Sama UK leht müüb ka ebay-s neid plokke.

Vahetamine ei ole selles mõttes keeruline ja ei vaja isegi tõstukit (kuigi tõstukil kordades mugavam), aga mõningane kogemus ja head tööriistad tulevad ikka kasuks ;) Veidi rahulikum iseloom võiks ka olla, eriti just esimest korda tehes :mrgreen:

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4310
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas Iceman » 12 Nov 2019, 19:41

Vindicta kirjutas:Kloox - mulle ei meeldi see vaatepilt. Halb hakkab...

Iceman - sinu teemat lugesin jah, kus mainisid kogemusi Recroga. Noh, ma olen üsna nõudlik ja 2x kuskil käimine paneks ka mind paar mahlast säutsuma..Kas selle täisremondil vahetati siis hüdroplokk koos kõikide ketastega voi ainult kettad? Mida see kap.remont endast kujutab? Mis hind oli, kui saladus pole?


Recro pakkumine sisaldas:

Our Remanufacturing includes:
 Torque converter(turbine) remanufacturing (if applicable);
 Valve body rebuilding;
 Replacement all the soft materials, including clutches and clutch packs, seals and gaskets;
 We also resurface all the hard parts that show signs of wear and change them if needed;
 DYNAMOMETER TESTING with recorded inspections to shift patterns and shift pressures. A
stall test, fluid leak test, lockup test and park test are performed. Tests are made at varying
RPM's and at full and closed throttle positions;
 Oil and filter change.
Main warranty terms:
 RECRO warrants automatic transmission against defects in workmanship and material for a period of 24 month or
100,000 km, whichever comes first;
 warranty does not apply if the transmission has been abused, neglected, improperly maintained, damaged in an
accident, modified, improperly installed, or damaged due to the operation of parts or items not furnished with the
transmission;
 warranty does not cover towing charges, rental vehicles, fluids, inconvenience, loss of time, commercial loss,
property damage, personal injury, or any other incidental or consequential loss or damage.

Maksis 2,4k raha kui kasti auto pealt maha võtavad. Või 2k raha ainult kasti sinna viies. Seda siis maksudega. Ettevõtte kaudu sai maksude jagu odavamalt.

IndrekV
Uustulnukas
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Okt 2019, 08:41

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas IndrekV » 12 Nov 2019, 20:18

Mulle tehti Recros pakkumine summas 2470. Samas kui kohale läksin tehti mulle selgeks, et kastil pole mitte midagi viga ja jäta raha taskusse. Nädal hiljem auto põhimõtteliselt käiku ei vahetanud ja tagasi ma ka ei viitsinud minna. Kui siin Icemani sõnul veel pool autot põhja all ära lõhutakse siis pigem laseks ise maha võtta ja kasti sinna saata.
Eks hetkel kahetsen kuna paljalt hüdraulikaploki vahetus põhimõtteliselt ei muutnud midagi. Käike vahetab aga jõnksutab pidevalt.

Vindicta
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 04 Okt 2018, 12:31

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas Vindicta » 12 Nov 2019, 21:28

Mulle tehti Recros kap.remondile hinnapakkumus 2300 kastiga ja 2000 kastita. Kuramus, ma olen tujust nii ära, sest sisuliselt keegi (mehaanikud) ei tea täpselt mis viga ja raudpolt tuleb need frikts.kettad ära vahetada. Vene foorumid kubisevad infost, kuidas kõigil see jama on ja vaid yxikud on plokivahetusega pääsend. Vaking vakk!
Viimati muutis Vindicta, 11 Dets 2019, 11:34, muudetud 1 kord kokku.

IndrekV
Uustulnukas
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Okt 2019, 08:41

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas IndrekV » 12 Nov 2019, 22:15

Kui sellest mingit kasu. Siis minu kast ei paugu ei soojast ega külmast peast ühestki asendist. Pigem lausa mida soojemaks läheb seda paremini töötab. Ilmselt on sul sees ka midagi ikkagi puru

Vindicta
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 04 Okt 2018, 12:31

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas Vindicta » 15 Nov 2019, 14:39

Kas solekaploki vahetuseks tuleb ka kast maha võtta või susatakse see kusagile vahelt sisse? :D
Viimati muutis Vindicta, 11 Dets 2019, 11:34, muudetud 1 kord kokku.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline