xc60 käigukast

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3169
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri lähedal kuskil
Kontakt:

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas hypnotiza » 01 Mai 2019, 16:00

kloox kirjutas:
hypnotiza kirjutas:
kloox kirjutas:Aga äkki kasutajaga porter77 ühendust võtta ja proovida tema pakutud lahendust,millest kirjas selle lehe peal viewtopic.php?f=18&t=53756&p=353720#p353720

Ja kirjutasingi,et oma autol.St et igaüks teeb seda omal vastutusel ju.
Eelmisel aastal recrot külastades oli seal (täpselt ei mäleta)kas mannoli või ravenoli vaate.Minus see väga usaldust ei äratanud,et seal oma masina kasti vahetada lasta-remontida võivad.Läbipesuks vast kõlbab,aga eelistaks ikkagi tootja poolt ettenähtud õli.Sest universaalse asjaga tihtilugu ikka kipub nii olema,et mis sobib kõigeks,see tegelikult pole suurem asi.


Mis see tootja asjasse puutub? Specid peavad paigas olema. "Kõlbab läbipesuks" väide nime baasil näitab teadlikkust õlidest ja ei ärata just usaldusväärsust kui sedasi liigitatkse õlisid. Hind ei ole alati määraja. Ja kui kuskil on peale trükitud soovitatud tootja, siis tea, et see soovitus on sinna ostetud.



Kui keegi leedus trükib toiduõlile vastava speci peale,kas see tähendab,et kõlbab siis kohe masina juures kasutada?Ja miks mõned masinad siis nö söövad õli kuigi spec paigas?Mobilit kulus 5000 peale liiter,aga castrolit kulub 15000 peale paarsada grammi.(5 autol samamoodi,ls ka sarnane).Sellest järeldus,et õlil ja õlil on ikkagi vahe,olgugu,et spec paigas.Igalühel meist on välja kujunenud oma arvamus asjadest,kes mida kasutab.Ja kui aus olla,siis mina pole leidnud odavat ja kvaliteetset asja.Ma ei kritseeri kedagi,lihtsalt avaldan oma arvamust ja see ei pruugi 100 protsenti tõele vastata.Samuti ei puutu igapäev kokku volvodega vaid rasketehnikaga ning olen ka mitmeid õliproove elus näinud ning õlimüüatega kohtunud.Päris rumalaks ma ennast selle koha pealt ei pea.


Küsin siinjuures ära kohe: kas siis vastupidine efekt ei või olla hoopis selle õlisöömisega? Et üks õli hoopis ummistas kanaleid ja sellega ka lekkeallika?
Igatahes odavat ja hea olemas küllaga. Miks peaks olema kallis asi parem kui hinnavahe tuleneb ainult sinupoolt kinnimakstavast reklaamist?
Kasutanud erinevaid õlisid läbi aastate ja võin vägagi julgelt öelda, et mannoli õli küll laitmist väärt pole seni kuniks spece jälgida. Jah, kui võtta õli lihtsalt viskoosuse järgi, siis tõesti need suva-õlid on ka mannolil kahtlased. Sama kehtib ka teiste õlitootjate kohta.
Ja absoluutselt on ka õigus see, et igalühel on oma arvamus. Kuid midagi kindlalt teadmata ei maksa kehvasti arvata avalikult.
Võin ka arvata castroli odavama otsa mootoriõlist väga kehvasti (bensukate puhul kasutaks ennemasti isegi ilma specita toiduõli). On saanud pigem reegliks kui erandiks, et magnateciga sõitnud bensukad on seest ködi täis. See minu täheldus ja ei maksa 100% tõepähe võtta.
Olles aastaid kasutanud volvo kastides mannoli õlisid (enamus kastidel siis jws-3309) ja näinud ka kõike sellega seonduvat, siis julgen seda ilma igasuguse kõhkluseta kasutada, lausa eelistada kuna hinna-kvaliteedi suhe on igati paigas.

PS
Volvo sõiduautode peal juba ca. 12a, sealhulgas ka kastide remontimine, taastamine, elustamine jne.
VARUOSAD
Tel: 50 123 69

VOLVO HOOLDUS ja REMONT
Tel: 50 123 91

Kasutaja avatar
bnd
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 23 Apr 2017, 13:45
Asukoht: Paikuse/polaarjoone taga

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas bnd » 12 Mai 2019, 23:24

Pilt

Pilt

Sain nüüd kasti sisust 2 sellist pilti, ühe peal näen puuduvat hammast? ja teisel pildil näritud hambaid?
Igal juhul pidid need C1 kettad olema väga vigased, nagu mulle teada anti. Mõni targem kommenteerib, mis pildil valesti?
XC60 R-Design Polestar

martinjev
Kreisi postitaja
Postitusi: 389
Liitunud: 13 Juul 2011, 16:38
Asukoht: Tartu

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas martinjev » 13 Mai 2019, 13:53

Need kettad vigased???
"puuduv" hammas on juba tehasepoolt. Alumisel pildil on trumlil õrnad hambajäljed peal aga minumeelest need ka minimaalsed... Friktsioonid ka täitsa korralikud ju...

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3169
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri lähedal kuskil
Kontakt:

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas hypnotiza » 13 Mai 2019, 17:01

Nende pilti järgi küll miskit aru ei saa, et halvasti oleks..
VARUOSAD
Tel: 50 123 69

VOLVO HOOLDUS ja REMONT
Tel: 50 123 91

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas kloox » 14 Mai 2019, 07:49

Kas too viimasel pildil oleval korvi põhjal olev jahvatamisjälg on normaalne? Vist mitte,sellepõhjal vast väidavadki,et kettad kulunud.Või on veel võimalus ,et emb-kumb detail defektne.See kõigest minu arvamus.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3169
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri lähedal kuskil
Kontakt:

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas hypnotiza » 14 Mai 2019, 11:30

Minu silm seal selle pildi järgi küll jahvatamist ei tuvasta. Valu jäljed kõrvuti freespingi jälgedega. Pealegi sel pildil pole midagi mis ringiratast liiguks. See imeliku nurga all olev rõngas peaks olema see õlisurvega liikuv paki kokkusuruja. Seegi liikub ainult üles-alla. Kogu selle krempli peale käib esimene liugketas mis ei käi ringi.
Oma silmaga vaadates vb teine vaade
VARUOSAD
Tel: 50 123 69

VOLVO HOOLDUS ja REMONT
Tel: 50 123 91

Kasutaja avatar
bnd
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 23 Apr 2017, 13:45
Asukoht: Paikuse/polaarjoone taga

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas bnd » 14 Mai 2019, 11:40

Tegime u 30min proovisõidu eelmine nädal, temp aeti ka kuni 110kraadini üles. Ja nagu lapsega hambaarstile minek, kui enne valutas, siis arsti juures ei valutanud. Konkreetseid lööke selle proovisõidu ajal ei saanud, küll aga aeglast reageerimist kasti poolt. Ehk siis kui hoog maha pidurdada, ja siis uuesti startida, siis oli mitmeid kordi, kus vedu tuleb taha viivitusega, mitte aga löögiga. Et miski "piston" nagu mulle öeldi, reageerib liiga aeglaselt, ei tea, mida selle all mõeldi. Nüüd paar päeva hiljem sain maili, kus kirjeldus, et C1 kettad vigased. Saan auto neljap kätte, eks loodan parimat...
XC60 R-Design Polestar

martinjev
Kreisi postitaja
Postitusi: 389
Liitunud: 13 Juul 2011, 16:38
Asukoht: Tartu

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas martinjev » 14 Mai 2019, 21:15

See jahvatatud osa on trumli põhi. Sinna midagi vastu ei puutu. Trumli keskel hõbedane lai "rõngas"on kolb mis friktsioone ja kettaid kokku surub.
Ma seda kasti pole lahti võtnud aga AW 55 kastil peaks c1 kettad väiksemad olema....

Kasutaja avatar
bnd
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 23 Apr 2017, 13:45
Asukoht: Paikuse/polaarjoone taga

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas bnd » 30 Mai 2019, 11:33

Update
Sain masina kätte ja mõned km ka sõidetud.
Võtsin masina neljap ära, sealt Pärnusse ja edasi laeva ja põhja. Kogu aeg ootad, et mis nüüd saab. Kõige hullem, et sõitsin selle maa ööga läbi, ehk siis ei pidanud eriti kuskil liikluses passima ja jõnksutama.
Nüüd olen igal võimalusel üritanud Volvoga sõita, ehk siis tööautol puhata lasta. Selle nädala jooksul pole nüüd "pauke" enam teinud. Loodan, et "case closed" :)
XC60 R-Design Polestar

Tanel313
Kõva postitaja
Postitusi: 258
Liitunud: 09 Aug 2016, 15:34

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas Tanel313 » 30 Mai 2019, 23:14

pidurit ja gaasi korraga, küll ta kuumenedes jupsima hakkab, kui kala sees veel

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3169
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri lähedal kuskil
Kontakt:

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas hypnotiza » 31 Mai 2019, 09:27

Tanel313 kirjutas:pidurit ja gaasi korraga, küll ta kuumenedes jupsima hakkab, kui kala sees veel


Jajah, muidugi!
Laske aga turbiine laiali oma vanade mersude kastide kontrollimis-stiiliga!
VARUOSAD
Tel: 50 123 69

VOLVO HOOLDUS ja REMONT
Tel: 50 123 91

Kasutaja avatar
bnd
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 23 Apr 2017, 13:45
Asukoht: Paikuse/polaarjoone taga

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas bnd » 02 Juun 2019, 15:13

Aga täpselt nii Recros kast kuumaks aetigi, pidur põhja, pöörded 1500-2000 vahele, kast 110kraadini ja sõitma.
XC60 R-Design Polestar

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas kloox » 04 Juun 2019, 11:56

Mu mäletamist mööda nii on kasti läbi libisemist kõige lihtsam kontrollida,nt kui masinat soovid osta või midagi.Ja õli saab ka kuumaks kõige kiiremini.Et kui siis laiali lendab,oli järelikult mineku peal ja vajaski remonti. 8)
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Siim
Foorumi veteran
Postitusi: 1750
Liitunud: 13 Juul 2008, 22:24
Asukoht: Viljandi/Rootsi

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas Siim » 04 Juun 2019, 14:54

Isegi Mercedes toonitas kuskil infobulletinis, et sel viisil kasti6litemperatuuri t6stmist (materjal oli käigukasti adapteerimisega vist seotud) teostada ei tohi.
Nüüd: Volvo C202; Volvo V70 `08; Porsche 928 `80; Porsche 911 `99; Mercedes-Benz E320 `01
Enne: Volvo V70 T5 `01; Volvo 142 `73; Volvo PV544 `62; Volvo 945S `95

Volvo DICE, MB Star Viljandimaal.

Kasutaja avatar
hypnotiza
Volvo Club liige
Postitusi: 3169
Liitunud: 20 Mai 2008, 22:43
Asukoht: Jüri lähedal kuskil
Kontakt:

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas hypnotiza » 04 Juun 2019, 16:14

Kõige lihtsam jah. Aga ka kõige riskantsem. Pealegi. Sellisel viisil ei saa mitte kuidagi kohe selgeks kasti libisemisest teada. Miskipärast ei saada aru kuidas turbiin toimib. Ei, kastis ei ole libisemist. Kogu see "libisemise" efekt tuleb turbiinist enesest.
Selle testiga saad teada parimal juhul teada pidurite mittetoimimise.
VARUOSAD
Tel: 50 123 69

VOLVO HOOLDUS ja REMONT
Tel: 50 123 91


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist