xc60 käigukast

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

Tulnukas
Foorumlane
Postitusi: 64
Liitunud: 14 Nov 2018, 10:33

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas Tulnukas » 15 Nov 2019, 15:23

Vindicta kirjutas:Pardon kohe ette. Päeva blondim küsimus - kas solekaploki vahetuseks tuleb ka kast maha võtta või susatakse see kusagile vahelt sisse? :D



Solenoid plokk peaks olema üldse eraldi eespool kapoti all kui ma ei eksi.

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas kloox » 18 Nov 2019, 07:57

Vindicta kirjutas:Pardon kohe ette. Päeva blondim küsimus - kas solekaploki vahetuseks tuleb ka kast maha võtta või susatakse see kusagile vahelt sisse? :D


No kui vähe ringi vaadata,siis sellisel lehel asukoht ilusti olemas pildil nr 5 ja selleks pole vaja vast maha võtta kasti. https://varuosad.alvadi.ee/lv/car/volvo ... 4WiVKBw%24
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Vindicta
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 04 Okt 2018, 12:31

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas Vindicta » 18 Nov 2019, 10:06

kloox kirjutas:
Vindicta kirjutas:Pardon kohe ette. Päeva blondim küsimus - kas solekaploki vahetuseks tuleb ka kast maha võtta või susatakse see kusagile vahelt sisse? :D


No kui vähe ringi vaadata,siis sellisel lehel asukoht ilusti olemas pildil nr 5 ja selleks pole vaja vast maha võtta kasti. https://varuosad.alvadi.ee/lv/car/volvo ... 4WiVKBw%24



Aitäh vastuse eest, Kloox. Ma juba reedel vaatasin Jutubleri videost kuidas ja mida teha. :)

Vindicta
Kõva postitaja
Postitusi: 127
Liitunud: 04 Okt 2018, 12:31

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas Vindicta » 24 Mär 2020, 19:56

Hellou

Kysimus: kas keegi oma kasti siin lasknud remontida: “autoaed grupp oü”? Mul on aprilli alguses RECROsse kyll aeg, aga hetkel tundub, et EEst nii pea välja ei lasta. Hõbenool jääb paraku topelt kalliks.

Kasutaja avatar
bnd
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 23 Apr 2017, 13:45
Asukoht: Paikuse/polaarjoone taga

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas bnd » 25 Okt 2021, 12:57

Ega vist tegelikkuses ei leidugi töökoda, mis teaks 100% mida ja kuna remontida.
Ma pole enda omaga peale recros käimist isegi ühte õlivahetust sõitnud ja üks kahest veast juba tagasi.
Garantii aga möödas ja peab ise uue koha leidma.
Kui on keegi targem, kes võiks arvata, mis otsast peale hakata. Nimelt kui auto on saavutanud oma kiiruse või kui oled jõudnud mäe otsa ja nn suurem koormus kaob tagant ära, siis selline tunne, nagu keegi nagu masin lahutaks sidurit nii pooleks sekundiks (aga sidurit ju pole automaadil). Kuna aga siin suht mägine, siis ajab see hulluks, Iga kord kui mõne "mätta" otsa jõuan, käib see mikrojõnks läbi. Justkui koormuse kadudes kaob mikrosekundiks ka vedu tagant ja vedu tuleb tagasi nagu sidurit libistades, pehmelt. Talv saabub, lasen tagasilla/Haldexi õli ära vahetada, mõtlesin, et äkki ka profülaktika mõttes käigukastiõli, aga elu on näidanud, et nii lihtsalt ei pääse...
XC60 R-Design Polestar

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas kloox » 26 Okt 2021, 07:02

Aga äkki see on kuidagi seotud selle asjaga,et volvo paneb neutrali peale,kui tunneb,et vedu ära kaob või miskit sarnast.Kui tarkvaraliselt see välja lülitada,kas siis äkki poleks sellist probleemi?Omikul pole just kõige teravam pliiats.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
bnd
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 23 Apr 2017, 13:45
Asukoht: Paikuse/polaarjoone taga

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas bnd » 31 Okt 2021, 18:47

Ei tahaks uskuda. Peale re-buildi töötas ju kõik, vaevalt, et aja möödudes tarkvara ka end jooksvalt muudab...
XC60 R-Design Polestar

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas kloox » 31 Okt 2021, 19:48

Aga adaptsioone pole proovinud nullida ja vaadata,mida peale selle teeb.Peaks olema ikkagi õppiv asjandus ju.Vastavalt tihendi kasutusharjumuste järgi.:D
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4383
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas gljuk » 31 Okt 2021, 20:33

Kas on üldse kedagi, kellel on adaptatsioonide nullimine või tarkvara "uuendus" aitanud? Ma ei räägi neutral control nälja lülitamisest.
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas kloox » 31 Okt 2021, 20:43

P...s kasti enam ära ei õpeta,aga peale õlivahetust sujuvamaks olen saanud.Kunagi soome küngastel püsikaga sõites mu meelest oli v70 (2,5 traktor oli)manuga sama ,et künka peal nagu korraks pidurdas masinat ja siis läks mäest alla normaalselt edasi.Mäkke minnes vedu taga ja otsas,kui jõudu vaja pole,siis nagu hetkeks ei tea,mida tegema masin peab,selline tunne.Aga uuematel võiks ju selline asi teistmoodi toimida.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
sanderk
Foorumi veteran
Postitusi: 650
Liitunud: 19 Mär 2012, 09:53
Asukoht: Muraste

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas sanderk » 01 Nov 2021, 21:49

gljuk kirjutas:Kas on üldse kedagi, kellel on adaptatsioonide nullimine või tarkvara "uuendus" aitanud? Ma ei räägi neutral control nälja lülitamisest.

Mina! Sa mulle tegid kunagi adaptsioonide nullimise ja vähemalt pooleteise aasta jooksul(senikaua kuni auto minu käes veel oli) ei teinud auto ühtegi sellist tugevat jõnksu käiguvahetusel nagu varem.

Kasutaja avatar
gljuk
Foorumi veteran
Postitusi: 4383
Liitunud: 14 Nov 2010, 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas gljuk » 01 Nov 2021, 22:27

:)) Olin siis liiga pessimistlik. Tänan
Diagnostika,Remont,Elektritööd,CEM,ECM kloonimine,DIM,SAS(rooliasendiandur),DEM(Haldex),ICM,HU850/650 jm.Garantii
Programmeerimine, keelevahetus, IMMO mured, ChipTuning, EGR DPF lahendused
Tel:58O46O96

Kasutaja avatar
bnd
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 23 Apr 2017, 13:45
Asukoht: Paikuse/polaarjoone taga

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas bnd » 06 Nov 2021, 16:48

Lasin tagasila/haldexi õli vahetada (nagu pigi jälle) ja käimakasti oma (60000km sai täpselt täis re-buildist) ja õli oli kastis nagu mesi. Pole nüüd suurele teele saanud peale õlivahetust, linnas tundub, et on kuidagi sujuvam/ühtlasem, aga see võib ka hetkel aind peas kinni olla, et äkki ikka aitas natuke.
XC60 R-Design Polestar

CaRo
Foorumlane
Postitusi: 30
Liitunud: 02 Jaan 2022, 21:16

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas CaRo » 04 Jaan 2022, 17:11

Mul ka küsimus xc60 kasti kohta, Sõidu ajal on kõik vaikne. Lülitab käike nii et arugi ei saa. Nii sõidu ajal kui kohalt startides.
Kui aga kuuma mootoriga paigal seisvaal autol tõmmata valits R-i pealt D peale käib kolks autost läbi.
Et siis millest see tuleneb?

Kasutaja avatar
bnd
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 23 Apr 2017, 13:45
Asukoht: Paikuse/polaarjoone taga

Re: xc60 käigukast

PostitusPostitas bnd » 05 Jaan 2022, 20:19

Kui seisad pikemalt foori taga ja kui vabastad piduripedaali, kas siis ka mõtleb enne kui liikuma hakkab ja see toimub jõnksuga?
XC60 R-Design Polestar


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist