Drive sissepanek jõnksuga

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

timmukas
Kreisi postitaja
Postitusi: 381
Liitunud: 07 Juul 2012, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Drive sissepanek jõnksuga

PostitusPostitas timmukas » 16 Apr 2016, 09:52

Atsss kirjutas:Tere,

Aisini kuuene kast (TF-81SC). Kui autot käivitada ja panna D peale, siis läheb sisse jõnksuga. See juhtus peale Hõbenool OÜ juures käimist.

------------------------------------------

Sai siis mindud Hõbenool OÜ-sse, sest kõik ju mega kiidavad seda kohta ja mõtlesin, et laseks käigukastil õli ära vahetada, sest seda polnud tehtud kunagi esinduse sõnul.

Siin kohal oleks hea mainida, et KAST ei teinud absoluutselt mitte midagi teisiti!

Hõbenooles võttis üks noor kutt arvuti ja istus rooli ning andis minna koheselt. Siis jättis tee äärde seisma ning hakkad R,N ja D vahel mängima, kangi edasi-tagasi koguaeg liigutades ja kõvasti gaasi andes. Mingil hetkel käis D jõnksuga sisse ning küsis, kas varem on sedasi teinud. Mina ütlesin sellepeale muidugi ei, sest mina tulin korras masinaga nende juurde. Sellepeale hakati rääkima ja helistama, et "ah kuule siin juhtplokk pekkis, et palju maksab". Käisime automaadi juures, et saaksin võtta välja 25€, diagnosti raha.....

Kui küsisin, et mis juhtus siis öeldi, et teie pole kunagi maantee sõiduga saanud 90 kraadi kasti ning sellepärast nüüd sedasi tegigi. See on muidugi hästi loll jutt, mina ei öelnud kunagi, et ma maanteed pidi olen sõitnud ainult, hästi palju on linna sõitu ning foori taga seismist. Peaks tekitama peaaegu sellise temperatuuri küll, kuid mitte alla 80 kraadi, mis pidi olema vaid maanteel.

Igastahes öeldi, et mina käigu kuupeale et nemad ei teinud minu masinat katki. Jah, nemad näevad sedasi võib-olla seda kõike, aga kuna mina sõitsin kohale masinaga, millega olin ise sõitnud juba üle 2000km ja ei olnud mingeid anomaaliaid, kuid seal tekkis, siis on väga (tõlkimatu rõve sõim) maik küljes sellest ettevõttest. Minu, kui kliendiga räägitakse nagu koeraga ja neil on õigust ülegi veel.

Mulle öeldi, et tegime adaptsiooni nullimise ja sellepärast ongi teie kast pekkis. Sõidate 1000km, siis võib kast vea välja õppida ning ei olegi midagi, aga siis maksan hiljem ropumat raha.

------------------------


Siin küsiks nüüd, kas on hüdroplokk pekkis ning miks kõik teised tuttavad räägivad, et nende masinaid küll sedasi ei piinatud ja ei testitud.


Kui nüüd õieti aru saan siis läksid sinna ainult õli vahetama ning muu test ja asi millest kirjutad tehti ilma sind informeerimata.Kui on nii siis kirjuta Hõbenoolele ametlik kiri,nõudmaks auto korrastamist.Kui nad sellega nõus ei ole siis võid kaasata Tarbijakaitse,juristid,kindlasti saad probleemi lahendatud.

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4316
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas
Kontakt:

Re: Drive sissepanek jõnksuga

PostitusPostitas Iceman » 16 Apr 2016, 11:24

Ma lihtsalt kõrvalt olen seda teemat siin jälginud. Mõndadel siin on ikka huvitav loogika - läksin sinna õli vahetama, aga diagnostikat ma küll ei tellinud. Ja need ülbikud nüüd tegid diagnostika ka ja tulemusena leidsid, et kastis viga sees ja jube paha. Krt te ju arsti juurde ka ei lähe sellise jutuga, et kuule mul on maohaavandid, lükka skalpell sisse. Arst teeb sulle samamoodi ju enne uuringud. Või käitute arsti puhul ka sama loogikaga, et näed tulin maohaavandeid ravima ja arst avastas diagnoosiga hoopis maovähi. Kaeban rsk kohtusse, lasen litsentsi ära võtta. Ilge jobu. :roll:

timmukas
Kreisi postitaja
Postitusi: 381
Liitunud: 07 Juul 2012, 09:11
Asukoht: Tallinn

Re: Drive sissepanek jõnksuga

PostitusPostitas timmukas » 16 Apr 2016, 20:29

Iga asja jaoks peab olema kliendi nõusolek,ka arst ei tee midagi niisama,luba peab olema.
Viimati muutis timmukas, 16 Apr 2016, 22:30, muudetud 1 kord kokku.

kalev400
Foorumlane
Postitusi: 45
Liitunud: 28 Mär 2014, 23:32
Asukoht: Tallinn

Re: Drive sissepanek jõnksuga

PostitusPostitas kalev400 » 16 Apr 2016, 21:27

Ju siis oli seekord vähk neerukivide all peidus.
612 BFF- MÜÜDUD.

arny
Foorumi veteran
Postitusi: 1427
Liitunud: 02 Apr 2006, 09:53
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Drive sissepanek jõnksuga

PostitusPostitas arny » 17 Apr 2016, 09:01

Nagu varemgi ütlesin, kas sa teenuse kohta enne ei uurinud mis ja kuidas. Kodulehel neil ju ka ilusti kirjas, et tehakse enne õli vahetust ka proovisõit koos diagnostiga (mis siis hõlmabki kasti täielikku kontrolli). Kui nüüd teema algataja oleks öelnud, et ärge tehke diagnostikat ainult õli vahetage ja siis näiteks nädala pärast oleks läinud jalaga uksi lahti lööma, et näe kast täitsa peetis teie tegite. Eks töö teostaja peab ju selliseid riske ennetama. (tõlkimatu rõve sõim) lugu, et sinu kastiga nii juhtus aga siin ennemgi juttu olnud, et kui kastil on viga küljes mida ise võibolla ei pane tähelegi siis õli vahetamine teeb hullemaks. Teema algatajal ju vedas sest see õli vahetuse raha jäi hetkel alles.

Kasutaja avatar
Atsss
Kõva postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 13 Mai 2015, 08:37

Re: Drive sissepanek jõnksuga

PostitusPostitas Atsss » 17 Apr 2016, 18:46

Õli lasin tuttaval dünaamiliselt vahetada ning sain kordades odavamalt. Nii foorumid, kui ka töökojad, esindus räägivad, et hüdroplokk jms tuleks siis ikka vahetada, kui käikudega mingi jama on.

Hetkel olen vist kokku sõitnud max 300km ning D sissepanek muutub järjest harvemaks. Käiguvahetused on aga siiski sama sugused, võib-olla isegi pehmemad kui ennem olid, aga see võib olla ka minu ettekujutus.

Igastahes pole vaja tekitada suvalisi üleskutseid....Esindus soovitas ka softi uuendada ning nüüd uurin käbedalt "head" hinda ning vast lähen siis tegema ning jään lootma, et on sama nagu gljukil :)
XC90 2005 120kw X
Ford Galaxy 2011 147kw X
XC90 2007 V8 232kw X
Audi Q7 S-Line 2008 240kw X
Audi A6 Allroad 2008 132kw X
Peugeot 508 GT 150kw X
Audi Q7 S-Line 2007 171kw X
Audi S6 2007 V10 320kw

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: Drive sissepanek jõnksuga

PostitusPostitas tnx » 18 Apr 2016, 08:54

Iceman kirjutas:Ma lihtsalt kõrvalt olen seda teemat siin jälginud. Mõndadel siin on ikka huvitav loogika - läksin sinna õli vahetama, aga diagnostikat ma küll ei tellinud. Ja need ülbikud nüüd tegid diagnostika ka ja tulemusena leidsid, et kastis viga sees ja jube paha.


Minu rumal loogika ütleb, et diagnostika on vea tuvastamine, uurimine, "read-only".
Kirjeldusest loen välja, et jõnksutamise põhjustas adaptsioonide nullimine, ehk siis millegi ümberprogemine kastis. Kui sellist muudatust pole tellitud, siis seda ei peaks ka tegema, ammugi mitte ilma klienti sellest informeerimata. See, et kuskil kodulehel on midagi kirjas, ei ole vabandus. Mul ei pea Internetiühendust olema selleks, et autot omada ja sellega teenindusse minna.

arny kirjutas:Aga kui ma selle koliseva sarniiri ja puksiga hästi ettevaatlikult sõidan siis on kõik korras ve. Ei ole ju nagu ka mis tahes muu vigase auto osaga. See kui auto on vana ei tähenda, et see peapki kolisema ja katki olema.


Sellepärast ei saagi šarniiri ja käigukasti võrrelda. Vigase šarniiriga võid löökauku sattuda kogemata või vältimatus olukorras, samuti tähendab šarniiri laialilendamine ohtu kaasliiklejatele. Sellepärast on nende kontroll ja kordategemine kohustuslik. Käigukastiga, istmesoojenduste, kindalaeka ja veel paljude muude asjadega nii ei juhtu ja need ei pea pidevalt ideaalses korras olema. Paljudel autodel ei ole kõik asjad juba tehasest tulles ideaalses korras, mõned asjad on lausa valesti disainitud ja ei saagi mitte kunagi korda. Need autod peaks siis kõik ära viskama või?

Vastaspoole selgitust teadmata tundub see lugu siiski veidi kahtlase maiguga olema. Aga ma ei imesta, endalgi selliseid kogemusi, kus auto sõidab ise teenindusse lihtsat, rutiinset hooldust/pisiremonti saama ja tagasi koju enam uute vigade tõttu ei jõua. Halvimal juhul õnnestus 3 korda järjest tee peale jääda ja lõpuks leppisime kokku, et taastavad esialgse olukorra, mitte ei püüa rohkem "remontida".


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist