XC90 Haldex probleem

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Madismett
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Mai 2022, 17:42

XC90 Haldex probleem

PostitusPostitas Madismett » 24 Jaan 2023, 15:10

Tere, suur mure seoses XC90, 2006a faceliftiga.
Täpsemalt probleem algas nimodi, et aasta aega tagasi auto ostes nelik toimis, oktoobris käisin ülevaatusel ja öeldi et suur viivitus oli olnud ning oli järsku pauguga järgi tulnud. Lumi tuli maha ja enam nelikut ei olnud, ühtegi tuld ka ei põlenud. Remondis öeldi, et pumba viga. Sai pump vahetatud (kasutatud) ja tervelt ühe päeva sai nelikut nautida. Hommikul anti - skid kiri ees ja nelikut polnud, arvuti näitas et ei saa DEM-iga ühendust, selgus et kaitse läbi ja iga kord kui uus kaitse panna kohe jälle läbi. Võtsime DEM ploki lahti ja seest täiesti õli täis kõik, tegime kõik puhtaks, liimisime kaane kinni ja panime külge ning ikka sama viga. Kui ainult ploki pistik järgi panna siis kaitse läbi ei lähe, kui pumba oma ka järgi panna siis kohe kaitse läbi. Äkki kellegil olnud samasugune jama ja oskaks aidata, ise aru ei saa kuidas see õli sinna saanud on. Kas peaks muretsema uue ploki või kuidas edasi minna? Pärast ostan uue ploki ja hakkab toimima aga lekib ikka õli täis siis nagu vähe abi.

KristjanE
Foorumlane
Postitusi: 24
Liitunud: 08 Dets 2019, 14:41

Re: XC90 Haldex probleem

PostitusPostitas KristjanE » 25 Jaan 2023, 19:51

Mina ütleks sellise kirjelduse peale seda, et pump on lühises. Mõõdke takistus ära pumbal. Minu isendil ei andnud juhtmed vahepeal ühendust ja siis polnud üldse takistust. Äkki seal midagi laadset, juhtmed krussis ja lühises vms.

Madismett
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Mai 2022, 17:42

Re: XC90 Haldex probleem

PostitusPostitas Madismett » 25 Jaan 2023, 20:29

Olen natukene edasi liikunud. Kui pumbalt pistik tagant võtta, otse akult vool peale panna ja juhtmetel kaitse vahel siis pump käib ilusti ja kaitse läbi ei lähe kordagi. Üritan mingi päev uuesti DEM ploki maha võtta ja viia elektriku juurde kontrolli, äkki viga ikkagist DEM-is


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist