Sig.-süütaja kaitse

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Sig.-süütaja kaitse

PostitusPostitas toinoo » 19 Sept 2022, 20:44

Tere!
V70, 2,4d, 93kw, 05/06a, lakkas töötamast S-süütaja ja ei suutnud üles leida arm. all olevast kaitsmete blokist õiget "pesa", korra olen varem vahetanud, aastate eest ja tulemus oli positiivne aga nüüd..., nagu oleks tornaado üle käinud, üles ei leidnud ja tööle ei saanud, võimalus oleks kontroll seadmete rike (S-süüt.+pump rehvidele) aga palve siit: kas kellelgi on võimalik anda antud kaitsme aadress "pildina", et saaksin ASJA-koha meelde jätta kust kaitset kontrollida (5a vist). Ei usu, et suksu avariirezhiimis olek samaaegselt, nim. riket põhjustaks, või siiski? Avariirezhiim on ilmselt põhjustatud-tingitud turbo trassi defektist, mootori taga-üleval-juhi pool on mingi kobakas ( meenutab nagu mingit jahutus-ribistatud korpust) ja nagu aru saan siis turbo lõdvik on/oli selle külge kinnitatud aga nüüd oleks nagu klambersild küljest eemaldunud-murdunud. Nim. det. on samas ka õline = "märg". Tänud !
Lugupidamisega T.

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: Sig.-süütaja kaitse

PostitusPostitas toinoo » 20 Sept 2022, 20:13

Tere!
Oli täna tsipa aega ja sain kapoti all siblida. Mainitud õli leke on tekkinud karteri tuulutus(-e)-korpuse (?) vahelt-seest. Oli ka väike õli kadu, sest võimaldas u 0.8 L õli juurde kallata, et saavutada minu soovitud Õ-tase (2 ** alla ülemist taset). Samas tundub ka, et M-jõudlus hakkab taastuma ja nagu poleks ka õli rohkem välja pressitud (käisin enne vähe sõitmas ja sai tsipa "pressitud" ) ning hakkas tunduma suksu "vana" olekuga. Samas pean tunnistama, et olen viimasel ajal suksust nii mõnigi kord viimast võtnud (kurat, või SEE läheb must ristmikult startides mööda!!!) just madalate käikudega. Siit tulenevalt usun, et liigse karterisisese (oma viga) surve tõttu viiski suksu aju M-avariirezhiimi, palun arvamusi. Aga sigareti süütajat ikkagi tööle pole saanud, kaitsmete ploki kaane peal on küll mingid märgid-skeem aga aru ei saa =ei oska lugeda, tänud abi eest!
Lugupidamisega T.

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: Sig.-süütaja kaitse

PostitusPostitas toinoo » 22 Sept 2022, 14:14

Tere!
Käisin täna Timmu juures ja... EGR klapi pistiku juhe oli vahetult pistiku pealt (1) purunenud/katkenud. Nim. pistiku peale toetus/lamas jäme juhtmete punt/voolik mis siis juhtme ilmselt purustas, Kuidas ma küll seda ei märganud aga noh... juhtub, nagu ütleb PIKK. S-süütaja kaitset pole veel üles leidnud aga olen optimist.
Lugupidamisega T.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist