XC70 2011 vibratsioon

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

TheKris79
Kõva postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 24 Sept 2015, 12:41

Re: XC70 2011 vibratsioon

PostitusPostitas TheKris79 » 15 Dets 2020, 20:19

On kah mõned masinad tõstukile tõstetud lootes teada saada vibra päritolu aga siiani pole leidnud, sest iga pöörlev element olles vabas(ilma surveta) olekus hakkab vibreerima kuna neid elemente mis pinge alt vabanevad on suht palju ja igasugu pehmeid pukse leidub samuti. Kui keres on vibra keerutades rattaid isegi ilma velgedeta ringi ja ilma kardaanita siis see vibra ei saa olla kuidagi seotud auto vastu maad sõites tekitatud vibraga.
Seega jah kaldenurgad ega muud asjad millest mainisin ei tule miskit moodi esile, niisamuti nagu see vibra mida otsid ei tule tõenäoliselt esile tõstukil sõites.
Ainus mida saab selliselt vaadata on mõlemad veovõllid millest kirjutasin ja eriti kui kastipoolne laager läbi on aga nagu kirjeldasid on kast käinud kah remondis siis tõesti võibolla see masin utiili viia.
Minu käest läbi käinud volvodel (5tk) on olnud vibratsiooni probleeme mõnel aga iga kord olen nendest lahti saanud ja praegustel kummalgil masinal sellist asja ei esine.
2016 XC90 First Edition D5
2012 XC90 D5 R-Design
2014 S60 T6 R-Design

Tags:

romzzz
Uustulnukas
Postitusi: 9
Liitunud: 03 Sept 2020, 15:17

Re: XC70 2011 vibratsioon

PostitusPostitas romzzz » 16 Dets 2020, 15:24

Masinat veel utiili saatma ei hakka ja pusin edasi - nii kergelt alla ei anna.
V60 T5

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 682
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: XC70 2011 vibratsioon

PostitusPostitas toinoo » 16 Dets 2020, 17:06

Tere! Tänan, hoian sulle pöialt ja varbaid ka aga..., kui leiad "lõksu" siis hari mind/meid ka, teen pudeli, veel parem kui kaks(2), äkki saad ka lonksu aga tõsiselt... .
Lugupidamisega T.

romzzz
Uustulnukas
Postitusi: 9
Liitunud: 03 Sept 2020, 15:17

Re: XC70 2011 vibratsioon

PostitusPostitas romzzz » 23 Veebr 2021, 09:02

On hea meel teatada, et probleem on lahendatud. Tuleb välja, et tegemist oli mitme asja kombinatsiooniga:

1. Tagumine vasak laager.
2. Esimesed veovõllid.
3. Esimene parem käändmik.

Terve eelmise nädalavahetuse sõitsin ringi ja nautisin, kui hästi ja sujuvalt auto liigub.

Tänud kõigile, kes kaasa mõtlesid.
V60 T5

trykmann
Kõva postitaja
Postitusi: 120
Liitunud: 06 Juun 2012, 18:46
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Re: XC70 2011 vibratsioon

PostitusPostitas trykmann » 12 Okt 2021, 06:35

TheKris79 kirjutas:Kuna tegu 2011 aasta ja oletatavasti 4veolisega, siis jàlle soovitaks vaadata kardaani kere kinnitus polte (see plaat keskel millel laager küljes). Kas on juba vahetatud vastavalt tsb le need poldid koos paksemate seibidega. Paljudel juhtudel mõjub see paigast ära, vale nurga all olev kardaan kiirendustele aga minu s60nel hakkas samuti tavakiirusel tunda andma. Lisaks on ka päris paljudel ja ka minu masinal haldexi filtri esmased ummistuse märgid sellisel kujul endast märku andnud ja hiljem tuleb teatud kõrin ja räige vibra kiirendustel sisse.
Osadel juhtudel on ka vahekasti mitte piisav õlitase sellist asja tekitanud aga väga harva nagu kuulnud olen.


Kas nende poltide ja seibide kohta oleks võimalik rohkem infot saada?

Kasutaja avatar
maan
Foorumi veteran
Postitusi: 2043
Liitunud: 20 Dets 2009, 13:51
Asukoht: Tln

Re: XC70 2011 vibratsioon

PostitusPostitas maan » 12 Okt 2021, 18:12

trykmann kirjutas:
TheKris79 kirjutas:Kuna tegu 2011 aasta ja oletatavasti 4veolisega, siis jàlle soovitaks vaadata kardaani kere kinnitus polte (see plaat keskel millel laager küljes). Kas on juba vahetatud vastavalt tsb le need poldid koos paksemate seibidega. Paljudel juhtudel mõjub see paigast ära, vale nurga all olev kardaan kiirendustele aga minu s60nel hakkas samuti tavakiirusel tunda andma. Lisaks on ka päris paljudel ja ka minu masinal haldexi filtri esmased ummistuse märgid sellisel kujul endast märku andnud ja hiljem tuleb teatud kõrin ja räige vibra kiirendustel sisse.
Osadel juhtudel on ka vahekasti mitte piisav õlitase sellist asja tekitanud aga väga harva nagu kuulnud olen.


Kas nende poltide ja seibide kohta oleks võimalik rohkem infot saada?

Kui see seibi fiks on ettenähtud masinale, siis selle saab ka VIN koodi järgi kindlaks teha. Usun, et ka esindus jagab seda infot maili teel uurides :) Mulle ütles Volremi spetsialist selle kohase info VIN koodi järgi.
Mälu järgi oli see pigem S/V/XC60-nete teema.

TheKris79
Kõva postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 24 Sept 2015, 12:41

Re: XC70 2011 vibratsioon

PostitusPostitas TheKris79 » 15 Okt 2021, 11:19

See oli jah algselt ainult XC60 probleemiks kirjeldatud aga siis tuli välja, et on pigem seotud haldexi versiooniga ja esimeste aastakäikudega. Oli vist see gen5 haldex millega tegu. Minu masinal näiteks vin järgi poleks midagi viga aga kui seibid vahele panin oli olukord kohe teine. Koos sellega oli ka haldexi softi muutmine vajalik. Enam seda TSB ei tea aga netis otsides peaks teada saama. 2 tootenubrit on seibile ja pikemale poldile.
Uutel spa platvormi masinatel 2015 ja 2016 peab vaatama kas sellel kardaanil on roheline täpp seal liigendi kohal või mitte. Kui puudub siis teoorias peaks volvo selle välja vahetama täis kompleksis kuna see olevat väga "paha". Oma XC90nel vahetati tehase poolt välja.
2016 XC90 First Edition D5
2012 XC90 D5 R-Design
2014 S60 T6 R-Design

Erkii
Foorumlane
Postitusi: 20
Liitunud: 18 Juul 2021, 21:08

Re: XC70 2011 vibratsioon

PostitusPostitas Erkii » 01 Nov 2021, 21:27

romzzz kirjutas:On hea meel teatada, et probleem on lahendatud. Tuleb välja, et tegemist oli mitme asja kombinatsiooniga:

1. Tagumine vasak laager.
2. Esimesed veovõllid.
3. Esimene parem käändmik.

Terve eelmise nädalavahetuse sõitsin ringi ja nautisin, kui hästi ja sujuvalt auto liigub.

Tänud kõigile, kes kaasa mõtlesid.


Küsiks huvipärast, et mis käändmikul viga oli?

romzzz
Uustulnukas
Postitusi: 9
Liitunud: 03 Sept 2020, 15:17

Re: XC70 2011 vibratsioon

PostitusPostitas romzzz » 13 Apr 2022, 10:11

Erkii kirjutas:Küsiks huvipärast, et mis käändmikul viga oli?


Oli saanud kuskilt mingi kõksu, tõenäoliselt kivi otsa sõidetud. Ei oska öelda.
Palja silmaga vaadates ei olnudki aru saada, kuid kui panid teise osa kõrvale, siis oli näha. Pilte kahjuks ei teinud.
V60 T5


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist