Ledbari ühendamine

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
HrRusski
Kõva postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Okt 2018, 20:31
Asukoht: Suure-Jaani.töö Soomes
Kontakt:

Ledbari ühendamine

PostitusPostitas HrRusski » 26 Dets 2019, 18:18

Tere.
Kuidas oleks kõige parem ühendada vooluvõrku ledbar. Kus saab voolu peale vedada ja millise lüliti alla panna saaks. Olemas udukate valmidus.
Volvo V70. 2003 aasta. 2,4 120kw.AWD.

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Ledbari ühendamine

PostitusPostitas kloox » 26 Dets 2019, 19:18

Järgmisel põlvkonnal on olemas juhend selle jaoks,mis kuhu ja kuidas ,aga vajab paraku tarkvaraga mängimist,et tööle saada nii kui tehasest ette nähtud.Ma arvan,et netis kolada,leiab ikka miskit.Kui töötuli(hiinakas),siis ei tohi kaugtuledega seotud olla,täiesti eraldi lüliti peab olema.
Edit:Tundub isegi lihtsam https://forums.swedespeed.com/showthrea ... &styleid=4
Kae siit,kui keel võõras pole. 8)
Viimati muutis kloox, 27 Dets 2019, 08:02, muudetud 1 kord kokku.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
HrRusski
Kõva postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Okt 2018, 20:31
Asukoht: Suure-Jaani.töö Soomes
Kontakt:

Re: Ledbari ühendamine

PostitusPostitas HrRusski » 26 Dets 2019, 19:48

kloox kirjutas:Järgmisel põlvkonnal on olemas juhend selle jaoks,mis kuhu ja kuidas ,aga vajab paraku tarkvaraga mängimist,et tööle saada nii kui tehasest ette nähtud.Ma arvan,et netis kolada,leiab ikka miskit.Kui töötuli(hiinakas),siis ei tohi kaugtuledega seotud olla,täiesti eraldi lüliti peab olema.
Edit:Tundub isegi lihtsam https://forums.swedespeed.com/showthrea ... &styleid=4
Kea siit,kui keel võõras pole. 8)


Aitäh vastamast.
Olemas on eraldi lüliti(kaasas).Hetkel on ühendatud aga häirib see et lülitile jääb vool peale(tuluke põleb),kuigi süüde välja keeratud.Kuhu saaks ühendada + klemm et süüte välja keerates läheks vool maha .Hetkel lüliti vooluvõrgust eemaldatud (ei tea kas akku hommikuks ka tühjaks saab ).

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Ledbari ühendamine

PostitusPostitas kloox » 27 Dets 2019, 08:20

Eks kõige lihtsam tester näppu ja vaatama või el skeem ette.Kust vool ära kaob,kui süüde välja võta.Vaata et see tulega lüliti maha es kärsata masinat.Mul on paar juhust olnud kaasasolnud hiina lülititega.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
HrRusski
Kõva postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Okt 2018, 20:31
Asukoht: Suure-Jaani.töö Soomes
Kontakt:

Re: Ledbari ühendamine

PostitusPostitas HrRusski » 27 Dets 2019, 10:33

kloox kirjutas:Eks kõige lihtsam tester näppu ja vaatama või el skeem ette.Kust vool ära kaob,kui süüde välja võta.Vaata et see tulega lüliti maha es kärsata masinat.Mul on paar juhust olnud kaasasolnud hiina lülititega.


Tere.
Ma eemaldasin selle lüliti küljest et akut tühjaks ei veaks.See pärast uuringi, kus saaks võtta voolu nii et süüde sisse vool peale ja süüde välja,vool pealt maas. Esistange külge lähevad udukate juhtmed ,kas seal vool sees või mitte ??Või vaja aktiveerida midagi .

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Ledbari ühendamine

PostitusPostitas kloox » 27 Dets 2019, 10:51

Kõige lihtsam,võta tester ja vaata,kuhu jookseb süütelukus vool,kui süüte sisse keerad ja võta sealt,kui kaugemalt otsida ei viitsi või el.skeemi lugeda es oska.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
HrRusski
Kõva postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Okt 2018, 20:31
Asukoht: Suure-Jaani.töö Soomes
Kontakt:

Re: Ledbari ühendamine

PostitusPostitas HrRusski » 27 Dets 2019, 10:56

kloox kirjutas:Kõige lihtsam,võta tester ja vaata,kuhu jookseb süütelukus vool,kui süüte sisse keerad ja võta sealt,kui kaugemalt otsida ei viitsi või el.skeemi lugeda es oska.


Tere.
Ma suht võhik elektri alal ja skeemi pole mille järgi saaks vaadata. Igalt poolt ei taha ka vedada seda voolu .Korra saanud õppetunni auto põlemise näol ,kui eelmine omanik oli vedanud ise juhtmeid .

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Ledbari ühendamine

PostitusPostitas ants » 27 Dets 2019, 11:18

HrRusski kirjutas:
kloox kirjutas:Kõige lihtsam,võta tester ja vaata,kuhu jookseb süütelukus vool,kui süüte sisse keerad ja võta sealt,kui kaugemalt otsida ei viitsi või el.skeemi lugeda es oska.


Tere.
Ma suht võhik elektri alal ja skeemi pole mille järgi saaks vaadata. Igalt poolt ei taha ka vedada seda voolu .Korra saanud õppetunni auto põlemise näol ,kui eelmine omanik oli vedanud ise juhtmeid .


Küsimus, kas ledbar on lisakaugtuled, kui jah, siis need tohivad põleda ainult koos kaugtuledega,
ehk siis ei sütti kui kaugtuled pole lülitatud. Ja peavad omama omaette lülitit.
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
HrRusski
Kõva postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Okt 2018, 20:31
Asukoht: Suure-Jaani.töö Soomes
Kontakt:

Re: Ledbari ühendamine

PostitusPostitas HrRusski » 27 Dets 2019, 11:34

Led bar 7D 288w 28800 lumen 506mm

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Ledbari ühendamine

PostitusPostitas kloox » 27 Dets 2019, 12:06

ants kirjutas:
HrRusski kirjutas:
kloox kirjutas:Kõige lihtsam,võta tester ja vaata,kuhu jookseb süütelukus vool,kui süüte sisse keerad ja võta sealt,kui kaugemalt otsida ei viitsi või el.skeemi lugeda es oska.


Tere.
Ma suht võhik elektri alal ja skeemi pole mille järgi saaks vaadata. Igalt poolt ei taha ka vedada seda voolu .Korra saanud õppetunni auto põlemise näol ,kui eelmine omanik oli vedanud ise juhtmeid .


Küsimus, kas ledbar on lisakaugtuled, kui jah, siis need tohivad põleda ainult koos kaugtuledega,
ehk siis ei sütti kui kaugtuled pole lülitatud. Ja peavad omama omaette lülitit.


Ma arvan,et küsiti kas ce on peal või hiinakas,kui viimne(ma arvan,et on see),siis on ta töötuli ja ei tohi olla mingite tuledega seotud.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

j0hanne5
Foorumi veteran
Postitusi: 607
Liitunud: 18 Veebr 2016, 19:57
Asukoht: Tartu

Re: Ledbari ühendamine

PostitusPostitas j0hanne5 » 27 Dets 2019, 12:09

ants kirjutas:
HrRusski kirjutas:
kloox kirjutas:Kõige lihtsam,võta tester ja vaata,kuhu jookseb süütelukus vool,kui süüte sisse keerad ja võta sealt,kui kaugemalt otsida ei viitsi või el.skeemi lugeda es oska.


Tere.
Ma suht võhik elektri alal ja skeemi pole mille järgi saaks vaadata. Igalt poolt ei taha ka vedada seda voolu .Korra saanud õppetunni auto põlemise näol ,kui eelmine omanik oli vedanud ise juhtmeid .


Küsimus, kas ledbar on lisakaugtuled, kui jah, siis need tohivad põleda ainult koos kaugtuledega,
ehk siis ei sütti kui kaugtuled pole lülitatud. Ja peavad omama omaette lülitit.




Ei pea omama eraldi lülitit, kui ref arv 100 ei ületa.

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Ledbari ühendamine

PostitusPostitas ants » 27 Dets 2019, 12:30

kloox kirjutas:
Ma arvan,et küsiti kas ce on peal või hiinakas,kui viimne(ma arvan,et on see),siis on ta töötuli ja ei tohi olla mingite tuledega seotud.


CE on mõlemal
https://www.lhlights.com/china-export-vs-ce-mark/
745 GL ´91; LR90 ´87.

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: Ledbari ühendamine

PostitusPostitas kloox » 27 Dets 2019, 14:36

ants kirjutas:
kloox kirjutas:
Ma arvan,et küsiti kas ce on peal või hiinakas,kui viimne(ma arvan,et on see),siis on ta töötuli ja ei tohi olla mingite tuledega seotud.


CE on mõlemal
https://www.lhlights.com/china-export-vs-ce-mark/


Tähte on hää närida :D
Aga võtame näiteks selle junni https://www.okidoki.ee/item/veekindel-l ... m/7910647/
Ref arvu peal pole ja kaugtuledega ei tohi olla seotud ülevaatusel.Kas sai piisavalt selgelt.
Sellel aga on kõik vajalikud näitajad meie üv onude ja politsei jaoks olemas ning võib kasutada kaugtulena : http://www.autokataloog.ee/et/artikkel/ ... f-45-564mm

Vast sai selgemalt nüüd.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
HrRusski
Kõva postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Okt 2018, 20:31
Asukoht: Suure-Jaani.töö Soomes
Kontakt:

Re: Ledbari ühendamine

PostitusPostitas HrRusski » 27 Dets 2019, 14:50

Täpselt selline see tuli on. Müüa ka sama isik. Ehk siis kuhu ja mille alla saan ühendada antud ledbari et kasutada kaugtulena ja et süüte välja keeramisel katkeks vool ledbaril.

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7597
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: Ledbari ühendamine

PostitusPostitas Liiwaannus » 27 Dets 2019, 15:15

CE märgiseta asja euroopasse ei lubata, salakaubana muidugi liigub, aga oma südamerahu jaoks võiks kasutada CE märgisega seadmeid, siis peaks mingile minimaalsele ohutusstandardile vastama. Ref arv annab aimu sellest, et võiks olla tegu kaugtulega. Lisakaugtuli ei pea süttima koos teiste kaugtuledega, võib ka vabalt veksel olla, et kas üks või teine. Küll peaks toimima loogika poolest nagu tava kaugtuli ehk kui kaugtuled maha võtad lülitist peavad kustuma kõik kaugtulena töötavad tuled. Seega okeid skeemid orikas, orikas pluss lisa ning orikas või lisa. Kõikide skeemide puhul peab alluma kustutamine ühele kaugtulede pea lülitile. Samas peab ka jälgima ref arvude summat ja muid paigaldusele, tulede arvule, jms ettenähtud nõudeid.
Lülituse mõttes soovitaks juhtahela signaali võtta tavakaugtuledelt ja lisada sinna veel katkestava lüliti. Tagab selle, et kui kauge peal pole, ei ole ka ahelas mingit voolu. Lisa katkestav lüliti tagab selle, et saad juhtida bari toimetamist.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist