Volvo V70 P2 2001 - salongituled käituvad veidralt

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

pythzepf
Uustulnukas
Postitusi: 4
Liitunud: 11 Sept 2019, 17:32

Volvo V70 P2 2001 - salongituled käituvad veidralt

PostitusPostitas pythzepf » 11 Sept 2019, 19:34

Tere!

Kirjeldatav auto on 2001. aasta Volvo V70 P2 2.5D
Probleemi kirjeldus
Auto salongi ja armatuurlaua tuled käituvad veidralt. Uste avamisel lähevad põlema juhi- ja reisjapoolse jalakaevu tuled ning töötab ka kindalaeka tuli (kui kindalaegas avada), aga ei sütti laetuled, tagumiste reisjate laetuli ning pagasiruumi tuli.

Olen auto värske omanik ja täheldasin lampide korpusi avades, et salongist ning pagasiruumist on eemaldatud kõik pirnid peale juhi ja kaasreisja kohtvalgusti pirnide. Ostsin täna uued hõõgniitpirnid (12V 10W) ja proovisin uuesti. Uste avamisel endiselt valgus ei süttinud, küll aga sai valguse tööle lülitada tahavaatepeegli mooduli keskmisest nupust. See aga käitus veidralt - välja lülitamisel süttisid valgustid paari sekundi möödumisel iseseisvalt. Pärast natuke nupuga klõpsimist ja all hoidmist hakkas nupp normaalselt tööle (st. sai tulesid sisse ja välja lülitada), aga uste avamisel endiselt tuled põlema ei läinud.

Lisaks kaob tahavaatepeegli kohal oleva mooduli funktsionaalsus aeg ajalt üldse ära (st. ei põle nuppude LED indikaatorid). Selle vastu on aidanud juhipoolses kaitsmeplokis kaitsme nr. 28 välja-sisse lülitamine (Power sun roof; courtesy lights; vanity mirror lights). Unustasin lisada - kui laemoodul ei tööta, ei lähe põlema ka reisjapoolse päikesevarju peegli valgustus. Kui laemoodul töötab, siis töötab ka peeglivalgustus.

Armatuurlaua kahtlane käitumine seisneb heleduse reguleerimise nupus juhi vasakul käel - autot käivitades on nii spidomeetri, tahhomeetri kui ka LCD heledus (jne salongi nuppude heledused) ühesugune ning allub reguleerimise (hele-tume). Mingi aja pärast võib aga juhtuda, et LCD heledus jääb maksimumi peale ning reguleerimisele alluvad ainult kellade heledused.

Küsimus
Millest selline käitumine tingitud on ja kuidas seda parandada? Mul on ka kahtlus, et tahavaate peegli isetumenev funktsioon ei tööta.

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: MSN [Bot] ja 3 külalist