S80 D5 136kw automaat mõtleb kaua enne kiirendamist

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

porter77
Kõva postitaja
Postitusi: 294
Liitunud: 21 Mai 2012, 19:30
Asukoht: Tallinn

Re: S80 D5 136kw automaat mõtleb kaua enne kiirendamist

PostitusPostitas porter77 » 25 Juun 2018, 13:11

pidud juba lõppenud, sorry

pestav kirjutas:Üks räägib neegrist, teine neegri august.




ceirok - Tungivalt soovitan teha tarkvara koopiat, enne tarkvara uuendamist esinduses

ceirok
Foorumlane
Postitusi: 13
Liitunud: 18 Apr 2018, 17:30

Re: S80 D5 136kw automaat mõtleb kaua enne kiirendamist

PostitusPostitas ceirok » 26 Juun 2018, 20:29

Tänud vastuste eest. Enne kui ma midagi drstilist ja kallist ette võtan, oskab äkki keegi kommenteerida, et milline 2007a. D5 automaat üldse olema peaks oma iseloomult? Paljud pakuvad mulle, et viivitus ongi normaalne auto-kastiga diiselauto puhul, aga 2-3 sekundit!??! See on täiesti aksepteerimatu ja tunnen ennast linna vahel väga ebakindlalt. Samuti võtsin ühendust ühe sama aastakäigu auto müüaga, kes on omanud kokku 6 sellist mudelit (-+ paar aastat), ja väitis, et selle aastakäigu ja mootoriga auto peaks kindlasti olema väga särtsakas.

j0hanne5
Foorumi veteran
Postitusi: 607
Liitunud: 18 Veebr 2016, 19:57
Asukoht: Tartu

Re: S80 D5 136kw automaat mõtleb kaua enne kiirendamist

PostitusPostitas j0hanne5 » 26 Juun 2018, 21:17

Mul on 120kw (chipitud) ja rebib kohapealt täisgaasiga minnes 19” rattad ringi nagu naksub, 2-3 sekki pole kindlasti normaalne reageerimisaeg. Muul ajal, gaas põhja, selline vähemärgatav ja oodatav viivitus nii vana kasti puhul ja siis on minek.

Aare72
Foorumlane
Postitusi: 51
Liitunud: 20 Nov 2012, 19:18
Asukoht: Saaremaa

Re: S80 D5 136kw automaat mõtleb kaua enne kiirendamist

PostitusPostitas Aare72 » 01 Juul 2018, 16:22

Segan teemat veidi. Oman esmakordselt automaatkastiga masinat (XC90, 2012 lõpp, 6k, Polestar 155kw). Ristmikult liikuma hakates kah viivitab veidi, kuid kui pääseb siis kiirendab kui pöörane, nii et tablool mõneks ajaks arvestuslik küttekulu 50/100-le ja rohkem ka, sõltub, kui sügavale tallalaud suruda :). Muidu käiguvahetus iseenesest sujuv. Mis aga veidi häirib, on see et käiguvahetus toimub minu meelest liiga kõrgetel pööretel. Kui pedaali väga mõistlikult käsitseda vahetab ülespoole tavaliselt seal 1700 rpm juures, allapoole ca 1500 lähedal. Aga ülespoole pigem ikka 2000 läheduses. On see normaalne käitumine? Ka linnasõidul 50 juures teeb mootor (võin ka pisut eksida nüüd) 1550-1600 pööret. Säärase jõudlusega isend võiks ju oluliselt rahulikumalt käituda. Siin ja mõneski teises foorumis mainitakse adaptsiooni (või ka lausa softi vahetust). Kuidas seda tehakse ja kus? Või kas üldse teha....

Mafka
Kreisi postitaja
Postitusi: 351
Liitunud: 20 Okt 2016, 16:03
Asukoht: Viljandi/Pärnu/Tartu

Re: S80 D5 136kw automaat mõtleb kaua enne kiirendamist

PostitusPostitas Mafka » 01 Juul 2018, 20:10

Madalate pöörete vääne on D5l jah mõnus aga mootor teeb just alla 1500 rpmi surudes vibratsiooni ja tahmab, 2-3k nurrub mõnuga.
Endal on turbo geomeetria kinni olnud nii et alla 1500 väga ei sõida.

ceirok
Foorumlane
Postitusi: 13
Liitunud: 18 Apr 2018, 17:30

Re: S80 D5 136kw automaat mõtleb kaua enne kiirendamist

PostitusPostitas ceirok » 06 Juul 2018, 19:36

Natuke uut infot mõtlemiseks. Olen viimasel ajal väga hoolikalt jälginud auto käiguvahetamist ja käitumist ning olen üsna veendunud, et asi tiirleb ikkagi käigukasti ümber. Nimelt, D peal isegi natukene gaasi andes, tahab auto kiirendada ning vahetab käigu/kaks alla. Ma ei ole kindlasti spetsialist, aga mulle tundub, et väiksema vajutuse peale 2 käiku alla vahetada (pendeldasin D ja manuaali vahelt edasi tagasi, et näha, mis käik sees on) on päris drastiline, sest auto pöörded lendavad lakke kohe. Samuti olen kuulnud, et geartronic vahetab ennast tihti neutraali peale (ei ole kindel, kas siis kui gaasi pedaali ei vajuta või siis kui pidurit vajutad) ja see vahetus tundub väga uimane ehk siis otsib õiget käiku kaua. Minu isiklik teooria on, et kuna auto oli tunduvalt parem pärast adaptsiooni, nind kukku tagasi auku, siis asi on kas kehvas õlis või miski tarkvaras kerib seda tagasi kogu aeg. Oskab keegi mind harida, milline korraliku geartronicu käitumine olema peaks?

ceirok
Foorumlane
Postitusi: 13
Liitunud: 18 Apr 2018, 17:30

Re: S80 D5 136kw automaat mõtleb kaua enne kiirendamist

PostitusPostitas ceirok » 18 Sept 2018, 08:49

Taaselustan vanat teemat kuna siiani ei näe tunneli lõppu paistmas. Olen lasknud autole vahepeal teha käigukasti õlivahetuse (millest oli vähe abi). Hiljuti lasin ka tarkvara tervenisti uuesti peale panna, millega kadusid tarkvara mitte sobivuse veakoodid aga probleem säilib. Linnas sõites auto käitub kuidas kunagi -- aeg-ajalt kiirendab kohe kui talda annan, enamus ajast on selline tunne nagu auto pooks kinni (ei saa piisavalt õhku peale), aga kui kiirendab siis lendab nagu rakett. Avastasin hiljuti ka, et intercooleris ja kliimaradikas on põhjas auk, mis tuleks mõlemad välja vahetada. Autole on praeguseks minu mäletamist mööda tehtud 6 käigukasti adaptsiooni ja edutult. Kellelgi ideid?


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 11 külalist