S80 webasto kütusepump

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas kloox » 29 Sept 2018, 18:39

Aga mis veakoodi arvuti näitas siis?
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

janekP
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 02 Sept 2018, 13:11
Asukoht: Harjumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas janekP » 29 Sept 2018, 20:15

kloox kirjutas:Aga mis veakoodi arvuti näitas siis?

See delphi programm ei näita vea koodi, ütleb ainult Failed ja kogu moos, mingi lihtsam variant.
Need kellel need jubinad on pole ka päris spetsid, lihtsalt asja armastajad ja neid vahendeid olen saanud kasutada tasuta.

janekP
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 02 Sept 2018, 13:11
Asukoht: Harjumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas janekP » 22 Okt 2018, 21:14

NII, kuna ahjude kohta suht vähe infot needuse maailmas ja ka siin foorumis, siis panen oma kogemusi kirja.
Võtsin ahju maha, eelnevalt konkreetse ahju lammutamisest uurisin tsiba needusest ja sain targemaks, hullu pole midagi.
Põleti pihusti üks kinnitus "tikk" oli lahti põlenud ja vist selle tulemusena oli ka kogu pihusti sisemine osa kõver ja parasjagu tahma täis.
Kogu see põleti krempel sai tänu oma ala nokitsejatele korda (mitte mingi firma, uus põleti 265 juurikut uus).
Uuesti arvuti alla jaaa mitte muffigi- asi tööle ei hakka.
Autocom paneb kütte pumba tööle- ca 12 sek ja vaikus. Mitte ühtegi viga ei näita. Siis panin käsitsi läbi auto "kangi" seisu soojendi tööle ja arvuti näitas, et sekundiks pump rakendus ja vaikus, ahi tegi omad protseduurid ära jne. ja kõik.
Kogu selle jama tulemusena on asi siiski pumbas, midagi on seal sees kinni, õrnalt plõksub, aga mitte piisavalt kaua ja mitte piisavalt tugevalt, et kütust ette anda. Nädala lõpus lähen konkreetselt pumba kallale.
Uurides veel kogu seda ahjude ja pumpade elu siis see on suht keeruline muinasjutt, tehtud tarbija kahjuks ja andes tööd n.n asjapulkadele.
Kui võtta (nagu minu ahi Thermo Thop V) siis sellele on mitmed erinevad põletid, sellele vastavalt pead ka uurima needusest milline kütte pump läheb, kuna sellele mudelile annab põletei solenoid klapiga ja ilma ja siis tulevad ka pumba margi erinevused. Minul põleti ilma solenoid klapiga, läheb pump DP40 (sama põleti ja pump läheb bensukale) ja põleti solenoid klapiga läheb pump DP41. EVO tüüpi ahjudele läheb pump DP 42.
Kui keegi on veel sihukest ahju Theromo Top V hinge elu lahanud ja midagi põnevat leidnud siis võib teada anda, kas mõne teise parameetritega pump töötab selle ahjuga normaalselt.

WoozY
Foorumlane
Postitusi: 95
Liitunud: 05 Juun 2012, 14:37

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas WoozY » 23 Okt 2018, 15:28

Teise parameetriga pump kindlasti ahju normaalselt tööle ei pane, küttekogus on väga oluline.

janekP
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 02 Sept 2018, 13:11
Asukoht: Harjumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas janekP » 23 Okt 2018, 20:20

Kogu kuugeldamise ja needusest tarkade juttu ma olen otsind ja ongi point selles, et kusagil päris õiget tõde välja ei tule. N.ö. kui sul on bensu auto siis vala sinna sisse bensiini, disla ka paneb selle tööle kui sisse valada, küsimus on ainult ajaliselt - millal ja mis abi lisanditega ja kui hästi see töötab.
Mulle tundub et see lisa kütte vidin on suht lux asi, kuna selle kohta liigub siin mail suht vähe infot (leiba ei anta käest). Kellel on see kasutab ja kui asi peetis siis kas jääb seisma või minnakse vastavasse kohta, kus tehakse korda- korraliku summa eest ja mure lahendatud.
NB! moded võiks teha üldse foorumisse eraldi teema lisa kütte kehade kohta ma arvan (volli on ikkagi põhjamaa raud ja neil seda rohkem peal kui muidu eurooplastel), audiclub.ee-s on igasugu erinevate asjade kohta teemad jagatud.
Aga kui värgi käima saan siis siia ka teada annan- ma oma jonni ei jäta, ja kupüüre teistele ka ei jaga.

janekP
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 02 Sept 2018, 13:11
Asukoht: Harjumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas janekP » 07 Nov 2018, 12:03

Vahepeal sai kütte pump maha monteeritud, õhu ja keemiaga läbi lastud. Impulsina voolu lastud, tiksub küll aga mitte väga häälekalt.
Installisin asja tagasi, aga tööle ikka ei lähe, kui salongist panna siis näitab et kero peaks taga olema aga mingit tegevust ei toimu (mõne aja möödudes on ise OFF asendisse läinud), tundub et on ennast lukku keeranud.
Arvuti mehi pole ka kohe võtta, ootan oma Vidad piiritagant.

janekP
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 02 Sept 2018, 13:11
Asukoht: Harjumaa

Re: S80 webasto kütusepump ja ahi

PostitusPostitas janekP » 14 Dets 2018, 11:04

VIDA näitab selliseid vigu:
Temperature control, Heater not hot enough in front section, 8E
Temperature control, Heater slow to heat in front section, SU
Temperature control, Heater not hot enough in rear section, SY
Temperature control, Heater does not work, TN
Parking heater, Does not work, UJ

Oskab keegi lahti joonistada, milles viga võib seisneda? Kui nüüd ahju enda temp.andurid pole surnud (külma ja sooja andur, need asuvad ahju küljes).

Kasutaja avatar
volvo240
Foorumlane
Postitusi: 94
Liitunud: 20 Jaan 2009, 23:48
Asukoht: Turba-Tallinn

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas volvo240 » 14 Dets 2018, 23:32

Kas töötava mootoriga töötab?
Mootori temp. peab alla 50 kraadi olema.Minul samuti hakkas käivitusprotsessi tegema ja jäi vait,
töötas ainult koos mootori veepumbaga.
Vahetasin ahju veepumba ja töötab jälle.
V70 2,5tid-98 Turquoise pearl metallic-Müüdud
S80 D5 2002-Müüdud
XC70 D5 2008-maha kantud
XC70 D4 Classic Sport 2015

janekP
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 02 Sept 2018, 13:11
Asukoht: Harjumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas janekP » 15 Dets 2018, 14:28

Töötava mootoriga ka ei tööta.
Arvuti veepumba viga ei näita.
Kui veepumba viga oleks siis korraks läheb ikka tööle niikaua kuni ahi üle kuumeneb, see on erinevatest foorumitest läbi käinud.
Ahju küljes olevatest temp. anduritest pole kunagi keegi rääkinud.

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas kloox » 15 Dets 2018, 16:42

Kas need vead on peale kustutamist tagasi tulnud või mingid vanad?
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

janekP
Foorumlane
Postitusi: 78
Liitunud: 02 Sept 2018, 13:11
Asukoht: Harjumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas janekP » 17 Dets 2018, 14:09

kloox kirjutas:Kas need vead on peale kustutamist tagasi tulnud või mingid vanad?

Peale kustutamist tuleb tagasi, kui 6 korda kangi abil käivitad siis ahi läheb lukku. Kui arvuti teel käivitada toimub sama protsess nagu kangist käivitamisel. Teeb läbi puhumised ära ja kustub.

Kasutaja avatar
TiitR
Foorumi veteran
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Aug 2017, 16:36
Asukoht: Tartumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas TiitR » 17 Dets 2018, 17:44

k-i kirjutas: Nüüd proovisin järgi panna, hakkab kohisema aga tossu ei tule ja soojaks ei lähe ning vähe aja pärast lülitab välja. Kütuse pump nagu plõksub. Kas võib olla et see pihusti umbes?

Mul tegi sellist trikki webasto enda veepump (Volkaril).
kloox kirjutas:Kas uuematel juba webasto/ttv pole peal ja vanematel ardic/eber.Nood vähe erinevad juppide poolest :wink:

Kui uus on uus? Minu 2007a. xc90-l oli tehasest Eber peal.
XC90 2.4D 136KW D5, 2007 a. - Müüdud! XC70 2.4D 136KW D5, 2008 a. - Müüdud!
2008a. VW Passat 2.0tdi DSG Highline; 2007a. Nissan Navara 2.5dci; 2008a. BMW X5 3.0sd M-pakett.

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas kloox » 17 Dets 2018, 18:20

TiitR kirjutas:
k-i kirjutas: Nüüd proovisin järgi panna, hakkab kohisema aga tossu ei tule ja soojaks ei lähe ning vähe aja pärast lülitab välja. Kütuse pump nagu plõksub. Kas võib olla et see pihusti umbes?

Mul tegi sellist trikki webasto enda veepump (Volkaril).
kloox kirjutas:Kas uuematel juba webasto/ttv pole peal ja vanematel ardic/eber.Nood vähe erinevad juppide poolest :wink:

Kui uus on uus? Minu 2007a. xc90-l oli tehasest Eber peal.



Kuskile sai juba kirjutatud,aga siis uuesti s80 ja 60 1põlvkond ardic/eber,teine webasto.Xc90 algusest lõpuni eber.70 nr masinatel peale kere muutust ka webasto so 3 põlvkond tehase poolt.Vast jäi meelde,siis es pea poole aasta pärast sulle manes muus teemas sama trükkima :D :D :D
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1066
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas kloox » 17 Dets 2018, 18:23

janekP kirjutas:
kloox kirjutas:Kas need vead on peale kustutamist tagasi tulnud või mingid vanad?

Peale kustutamist tuleb tagasi, kui 6 korda kangi abil käivitad siis ahi läheb lukku. Kui arvuti teel käivitada toimub sama protsess nagu kangist käivitamisel. Teeb läbi puhumised ära ja kustub.


Kas arvutiga vaadates on need vead tagasi?Kustutad vead,proovid korra käivitada ja vaatad uuesti arvutiga vigu,mis vead tekkisid?Muul jutul pole nagu mõtet.(Tundub,et peale vigade lugemise väga muut teha es oska). :roll:
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

Kasutaja avatar
TiitR
Foorumi veteran
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Aug 2017, 16:36
Asukoht: Tartumaa

Re: S80 webasto kütusepump

PostitusPostitas TiitR » 17 Dets 2018, 18:54

kloox kirjutas:
TiitR kirjutas:
k-i kirjutas: Nüüd proovisin järgi panna, hakkab kohisema aga tossu ei tule ja soojaks ei lähe ning vähe aja pärast lülitab välja. Kütuse pump nagu plõksub. Kas võib olla et see pihusti umbes?

Mul tegi sellist trikki webasto enda veepump (Volkaril).
kloox kirjutas:Kas uuematel juba webasto/ttv pole peal ja vanematel ardic/eber.Nood vähe erinevad juppide poolest :wink:

Kui uus on uus? Minu 2007a. xc90-l oli tehasest Eber peal.



Kuskile sai juba kirjutatud,aga siis uuesti s80 ja 60 1põlvkond ardic/eber,teine webasto.Xc90 algusest lõpuni eber.70 nr masinatel peale kere muutust ka webasto so 3 põlvkond tehase poolt.Vast jäi meelde,siis es pea poole aasta pärast sulle manes muus teemas sama trükkima :D :D :D

Ok. Mul vana pea, aga vast salvestab ära nüüd :D
XC90 2.4D 136KW D5, 2007 a. - Müüdud! XC70 2.4D 136KW D5, 2008 a. - Müüdud!
2008a. VW Passat 2.0tdi DSG Highline; 2007a. Nissan Navara 2.5dci; 2008a. BMW X5 3.0sd M-pakett.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist