Õlitaseme valehäire???

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
PorisedRattad
Foorumi veteran
Postitusi: 775
Liitunud: 26 Apr 2018, 07:59
Asukoht: Tallinn

Re: Õlitaseme valehäire???

PostitusPostitas PorisedRattad » 12 Sept 2018, 15:00

Mäletan, et kord käisin talvel männikul jäärajal XC-ga . Enne jääle minekut sai kõik vedelikud igaks juhuks kontrollitud. Paari tunniga läks pool paaki kütust ja isegi temp seier tõusis vahepeal keskmisest natukene kõrgemale. Järgmise päeva hommikul vedelikke kontrollides oli pool liitrit castrolit kuskile ära kadunud... . Samas mootoril endal mingeid probleeme ei olnud. Sees oli Castrol 0W30 Edge A5/B5 .
XC70 2.5T 2004 154kw

arny
Foorumi veteran
Postitusi: 1427
Liitunud: 02 Apr 2006, 09:53
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Õlitaseme valehäire???

PostitusPostitas arny » 12 Sept 2018, 20:16

Margus, mul see häda tekkiski nagu peale seda kui hakkasasin Autoeksperdis käima ja seal kasutavadki castroli 0W30 A5/B5. Ennem Carstopis oli valvoline 0W30 A5/B5 aga seal pandi millegiga mööda ja sai villand sellest. Samas egas see hetkeline kolmnurgake minu puhul midagi häda ka ei tohiks teha, anduri jaoks lihtsalt jookseb õli mootori teise otsa rohkem aga ega õli kuhugi ära kao. Vahetada lasen õli kah sinna 10 000km juurde ja pole siiani ennem otsa saanud, pigem kippus see valvoline enne otsa saama.

Kasutaja avatar
Margus_
Foorumi veteran
Postitusi: 567
Liitunud: 06 Mär 2012, 22:23

Re: Õlitaseme valehäire???

PostitusPostitas Margus_ » 12 Sept 2018, 21:32

Rajal kadus siis ikka päris kiirelt. Suurema koormuse all on mõningane kulu mõistetav. Iseasi, kas see kulu nii suur peab olema. Ise pidevalt "on/off" ei sõida, kuid eks reipamaid kiirendusi ikka tuleb ette. Selge on see, et mingil määral mul õli ikkagi ära süüakse. Täpsemalt kui palju ja mis aja peale, ma veel testin.
Veateate puhul mina vilgutamisega ei pääse. Viga jääb ette kuni auto taaskäivitamiseni. Seepärast ei ole ka vea ajal võimalik muud infot vaadata nagu küttekulu jms. Rääkimata sellest, et igasugune viga häirib silma.

Kasutaja avatar
Inx
Kõva postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 30 Okt 2013, 09:45

Re: Õlitaseme valehäire???

PostitusPostitas Inx » 14 Sept 2018, 00:51

Kasutan samamoodi Castrol'it.
Väga tihti ei vala peale, ehk kuskil iga paari tuhande kilomeetri järgi tahab saada ja kogused ei ole ka suured.
Võib olla tõesti peaks nüüd mingit teist tootjat proovima.
1999 Volvo V40 1.8, 90kw------------müüdud.
2002 Volvo XC70 2.4T, 147kw--------müüdud.
2006 Volvo XC70 2.5T, 154kw-----Müüdud
2016 Volvo XC70 2.4 D4, Classic
Pildid Instagramis
Videod Youtube'is

Kasutaja avatar
PorisedRattad
Foorumi veteran
Postitusi: 775
Liitunud: 26 Apr 2018, 07:59
Asukoht: Tallinn

Re: Õlitaseme valehäire???

PostitusPostitas PorisedRattad » 14 Sept 2018, 07:11

Aga mis on peamine - õli olgu täissünteetiline ja iga aasta peab õli vahetama.
XC70 2.5T 2004 154kw

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 683
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: Õlitaseme valehäire???

PostitusPostitas toinoo » 15 Sept 2018, 21:47

Tere! Mul V-70d 2,4, 93kw, 05a. ja olen õlikulu asemel olnud mures õlitas. tõusuga Õ-vardast lähtuvalt ( DPF-ga suksu). Kasutan Castr.0-w30, A5-B5. Antud hetkeks on õli tase normis ja vah. õli u 1,5 a välbaga- LS on 337000 kella järgi, tegelik läbisõit...?! Olenematta sõidustiilist (armastan ikka "tallata" ka), õli juurde lisamist pole u 9a jooksul tinglikult kordagi vaja olnud. Õlitas. tõusu põhjustas ilmselt ebasobiva-vale õli kasutamine. Ma ei usu, et mulle trehvanud suksu on... aga soovitan kasutada ikkagi määrdeid mis antud mudelile soovitatud teh. poolt. Ma ei usu, et rahaline kokkuhoid oleks õigustatud, sest lõppkokkuvõttes kaotame kindlasti, nagu minugi puhul---vahetasin õli 3 korda juttis, enne kui eelpool kirjeldatud olukord taastus (õli juurde ei sigine-kalla).
Lugupidamisega T.

arny
Foorumi veteran
Postitusi: 1427
Liitunud: 02 Apr 2006, 09:53
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Õlitaseme valehäire???

PostitusPostitas arny » 17 Sept 2018, 17:46

see õli taseme tõus tuleb dpf puhastamisest, siis pidavat diislit õlisse lisanduma, see IA mulle öeldud kuna kunagi tuli sama teade, et õli tase liiga kõrge.

toinoo
Foorumi veteran
Postitusi: 683
Liitunud: 01 Sept 2011, 21:58

Re: Õlitaseme valehäire???

PostitusPostitas toinoo » 17 Sept 2018, 21:44

Tere! 100% päri hr. army-ga , kuid õli taseme kõikumised +/- ÕL-vardal---vastata usutavalt võimelisi ei leidu?!! Aga... absoluutset tõde saab suksu valmistaja tehasest-mida keegi meile sealt ikkagi ei anna, kurb aga tõsi.
Lugupidamisega T.

valmar
Foorumlane
Postitusi: 33
Liitunud: 28 Juun 2014, 20:19

Re: Õlitaseme valehäire???

PostitusPostitas valmar » 17 Okt 2018, 15:15

Tere
Tagasi vea juurte et õli tase madal.
Enda VOLVO XC60 oli sama viga. Otsisid erinevad spetsialistid ja arvamusi oli erinevaid.
Viga kadus kui olin juhiukse juhtmed ära parandanud.
Ise kasutan castrol 0w30 ja vahetan 15000km tagant

Enni
Kõva postitaja
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Juun 2007, 16:06
Asukoht: Järvamaa & Tallinn & Tartu

Re: Õlitaseme valehäire???

PostitusPostitas Enni » 17 Okt 2018, 16:14

Olid mul samad sümptomid XC60'ga, et aeg ajalt andis veateadet, et ole kena lisa 0.5l õli juurde.
Sai isegi IA kurtmas käidud ja lasin teha kiiresti softi uuenduse. Internetis kolades paljud XC60 omanikud maadlesid antud probleemi käes ja soovitati Softi uuendada. Tänaseks päevaks olen jälle targem ja karm on tödeda, et õli kadumine siiski oli seotud sureva turbode(ga). Nii, et minu poolne soe soovitus on, et otsige vea põhjustaja ülesse ja ärge usaldage erinevaid foorumeid ja auto remondi asutusi. Ei hakka siin nimesi nimetama, kes väitisid rahumeeli, et tegemist on anomaaliaga :mrgreen: .
Müüdud: Volvo s60 2.4 103kw, 2002 .a.
Müüdud: Volvo XC70 2.4 136kw, 2009 .a.
Traktor: Volvo XC60 2.4 158kw, 2012(2013) .a.

Kasutaja avatar
Erkn
Foorumlane
Postitusi: 99
Liitunud: 19 Sept 2018, 17:52

Re: Õlitaseme valehäire???

PostitusPostitas Erkn » 17 Okt 2018, 19:48

Vabandan juba ette ära kui see pole abistab postitus, kuid... Endalgi sama asi olnud, kuid samas teist marki autoga. Kui omasin audi a4 1.8T, siis viskas ka seda kirja ette, et õli vähe vms. Mul samas oli mootori all osas "kõrin" ka kosta. Viga oli siis katkises õlipumbas. Kui õli saavutas oma teatud töötemperatuuri, siis hakkas seda viga ette viskama. Kui õlipumba õhtale lased, siis on rahakoti vahel tuul natukeseks ajaks :D Loodan, et leiad vea üles ja saad korda selle.

Enni
Kõva postitaja
Postitusi: 299
Liitunud: 21 Juun 2007, 16:06
Asukoht: Järvamaa & Tallinn & Tartu

Re: Õlitaseme valehäire???

PostitusPostitas Enni » 17 Okt 2018, 19:56

Erkn kirjutas:Vabandan juba ette ära kui see pole abistab postitus, kuid... Endalgi sama asi olnud, kuid samas teist marki autoga. Kui omasin audi a4 1.8T, siis viskas ka seda kirja ette, et õli vähe vms. Mul samas oli mootori all osas "kõrin" ka kosta. Viga oli siis katkises õlipumbas. Kui õli saavutas oma teatud töötemperatuuri, siis hakkas seda viga ette viskama. Kui õlipumba õhtale lased, siis on rahakoti vahel tuul natukeseks ajaks :D Loodan, et leiad vea üles ja saad korda selle.


Äkki räägid täpsemalt? Millal kõrin kostus ja kas ainult sooja mootori ajal oli kõrinat kuulda. Küsin seda sellepärast, et peale turbode vahetust, eile viskas korra valge suitsu välja ja oli kuulda sellist imeliku klobinat .. nagu oleks kas kütuse pump või äkki tõesti õli pump. ... Tõesti mul juba kopp ees XC60 remontimisest :twisted: xd .. Kohe mitte, ei taha rääkida, siin foorumis kiidetu usaldusväärne volvode müüjat ei saa enam usaldada :twisted: .
Müüdud: Volvo s60 2.4 103kw, 2002 .a.
Müüdud: Volvo XC70 2.4 136kw, 2009 .a.
Traktor: Volvo XC60 2.4 158kw, 2012(2013) .a.

Kasutaja avatar
Erkn
Foorumlane
Postitusi: 99
Liitunud: 19 Sept 2018, 17:52

Re: Õlitaseme valehäire???

PostitusPostitas Erkn » 17 Okt 2018, 20:03

Enni kirjutas:
Erkn kirjutas:Vabandan juba ette ära kui see pole abistab postitus, kuid... Endalgi sama asi olnud, kuid samas teist marki autoga. Kui omasin audi a4 1.8T, siis viskas ka seda kirja ette, et õli vähe vms. Mul samas oli mootori all osas "kõrin" ka kosta. Viga oli siis katkises õlipumbas. Kui õli saavutas oma teatud töötemperatuuri, siis hakkas seda viga ette viskama. Kui õlipumba õhtale lased, siis on rahakoti vahel tuul natukeseks ajaks :D Loodan, et leiad vea üles ja saad korda selle.


Äkki räägid täpsemalt? Millal kõrin kostus ja kas ainult sooja mootori ajal oli kõrinat kuulda. Küsin seda sellepärast, et peale turbode vahetust, eile viskas korra valge suitsu välja ja oli kuulda sellist imeliku klobinat .. nagu oleks kas kütuse pump või äkki tõesti õli pump. ... Tõesti mul juba kopp ees XC60 remontimisest :twisted: xd .. Kohe mitte, ei taha rääkida, siin foorumis kiidetu usaldusväärne volvode müüjat ei saa enam usaldada :twisted: .


Audil oli 1.8 r4 mootor ja hääl kostus (kui seista kapoti ees) alt poolt mootori eest. Külma mootoriga käivitades oli kuulda ning siis kui õli oli piisavalt vedelaks läinud, et teadet ette visata. Ma ei tea mis mootor sinu XC peal ja kus õlipump sellel asub paraku. Omast kogemusest võin öelda, et kui õlipump juba häält teeb, siis ei soovita mina autoga sõita. Aga kui õlipump otsad peaks andma, siis küll sa aru saad sellest :D Turbo vist annab esimesena saba ja mootor järgmiseks. Loodan, et sul õlipump korras ja mingi muu anomaalia, aga võid lasta kontrollida seda kui juba mingi "kahtlane" kõrin kuskil.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist