v70 2,5tdi 103kw kottermann

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Adalbert
Kõva postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 04 Apr 2020, 22:36

Re: v70 2,5tdi 103kw kottermann

PostitusPostitas Adalbert » 05 Juun 2020, 23:47

Liiwaannus kirjutas:Siis võid proovida äkki lehogagi jutule saada, et viskaks sulle kaabli külge ja annaks oma arvamuse. Ma andsin ona kaabli hiljuti edasi kellelegi, kellel seda vajav masin oli.


eks seda peab tegema jah. kuigi kaabli laseksin siiski auto külge visata, mitte enda :D
Mutreid ma keerata võin, IT on aga noorte teema

J.Aru
Kõva postitaja
Postitusi: 104
Liitunud: 05 Nov 2013, 20:29

Re: v70 2,5tdi 103kw kottermann

PostitusPostitas J.Aru » 06 Juun 2020, 15:19

Lihtsam on ju prooviks pump korraks maha jahutada kui vahetama hakata? :D
Automaadil seda soekäivituse pöörete nõuet ei tohiks olla (vähemalt Vagi 1.9l ei pidanud olema), muidu on sedasi, et starter väntab näiteks 230p/min, külmalt käivitubki ilusti kuna küte antakse kohe peale nagu mootor pöörlema hakkab, soojalt aga nõutakse 250p/min, enne kütet peale ei anta.
Ühel manuaalil oli sarnane viga, üks hetk läks soojalt matsust käima, mõnikord veidikese käiamisega ja teinekord (selline 1 kord 20st ehk) käiasidki aku tühjaks ning käima ei läinud. Keerasin pritsehetke veidi varasemaks kui ette nähtud ja peale seda pole käima saamisega probleemi olnud, vahest harva tahab selline kuni 3 sek käiamist aga 99% juhtudelt käivitub koheselt.

Adalbert
Kõva postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 04 Apr 2020, 22:36

Re: v70 2,5tdi 103kw kottermann

PostitusPostitas Adalbert » 06 Juun 2020, 22:35

ega ma ennem ei hakkagi vahetama, kui olen kellegi lahkel kaasabil targemaks saanud: et kas on pointi vahetada. aga see mingi järgmine või ülejärgmine nädal tegevuseks, seni tuleb sõite natukene rohkem planeerida :D et kus jahutada ja kus käima jätta ;)
Mutreid ma keerata võin, IT on aga noorte teema

Adalbert
Kõva postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 04 Apr 2020, 22:36

Re: v70 2,5tdi 103kw kottermann

PostitusPostitas Adalbert » 06 Juun 2020, 22:36

vastuseks J.Aru le. kui masin saab jahtuda, siis probleeme käivitamisega ei ole
Mutreid ma keerata võin, IT on aga noorte teema

J.Aru
Kõva postitaja
Postitusi: 104
Liitunud: 05 Nov 2013, 20:29

Re: v70 2,5tdi 103kw kottermann

PostitusPostitas J.Aru » 07 Juun 2020, 21:36

Selle Volvo sain samamoodi käima kui jahtuda sai. Ükskord linnas (mitte ühtegi tööriista ega asja polnud) peale 10min seismist käiasin mingi 10sek ja mitte üks mats. Peale 5-10min jahtumist läks käiamise peale käima. Samamoodi selle kuumkäivituse veaga on, et näiteks 70kraadi juures ei ole seda 250 pöörde nõuet, aga näiteks 75kraadiga juba on. Muidugi nagu enne mainisin siis see soekäivituse pöörete nõue peaks olema manuaali teema aga kontrollida tasub.
Pumba testiks nagu eelnevalt mainitud siis pudel külma vett kaasa ja vala peale kui käima ei lähe. Kui siis läheb on pumba kulumise häda, kahtlustan, et minu juhtumi puhul ka pumba kulumise teema aga varasem pritsehetk suudab selle ära kompenseerida (muud seletust ei osanud leida).

Adalbert
Kõva postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 04 Apr 2020, 22:36

Re: v70 2,5tdi 103kw kottermann

PostitusPostitas Adalbert » 07 Juun 2020, 21:53

J.Aru kirjutas:Selle Volvo sain samamoodi käima kui jahtuda sai. Ükskord linnas (mitte ühtegi tööriista ega asja polnud) peale 10min seismist käiasin mingi 10sek ja mitte üks mats. Peale 5-10min jahtumist läks käiamise peale käima. Samamoodi selle kuumkäivituse veaga on, et näiteks 70kraadi juures ei ole seda 250 pöörde nõuet, aga näiteks 75kraadiga juba on. Muidugi nagu enne mainisin siis see soekäivituse pöörete nõue peaks olema manuaali teema aga kontrollida tasub.
Pumba testiks nagu eelnevalt mainitud siis pudel külma vett kaasa ja vala peale kui käima ei lähe. Kui siis läheb on pumba kulumise häda, kahtlustan, et minu juhtumi puhul ka pumba kulumise teema aga varasem pritsehetk suudab selle ära kompenseerida (muud seletust ei osanud leida).


aitähh seletuse ees. jah masin on mõistlikult palju sõitnud ( 700 000 km on kohe varsti kelladel :D ) seega võib ka pumba kulumine teemaks tulla,
aga jah. ennem kui doonori pealt pumba maha keeran ja "tanki" peale sätin. otsin kellegi, kellel on võimalik ajust vajalik info välja pumbata.
ja peale sedaviisi saadud infot võtan vastu otsuse, mida edasi teha :)
Mutreid ma keerata võin, IT on aga noorte teema

Adalbert
Kõva postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 04 Apr 2020, 22:36

Re: v70 2,5tdi 103kw kottermann

PostitusPostitas Adalbert » 09 Juun 2020, 22:01

nii. nüüd olemas ka katse külma veega. ( lihtsalt oli kiirelt peale parkimist vaja käivitada ) ja u 2l külma kraani vett aitas. ennem valamist masin ei kõivitunud, peale valamist aga küll
Mutreid ma keerata võin, IT on aga noorte teema

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7081
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: v70 2,5tdi 103kw kottermann

PostitusPostitas Leho » 09 Juun 2020, 23:24

Sellisel juhul võib olla probleem ka kütuse temp sensoris.

Aga jah enne millegi lammutamist oleks vaja ikka kaabel külge panna.

PS: ilma kaablita sa seda uut pumpa nagunii tööle ei saa. Pritse ajastuse kraadi vahemik on ikka nii väike....
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Adalbert
Kõva postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 04 Apr 2020, 22:36

Re: v70 2,5tdi 103kw kottermann

PostitusPostitas Adalbert » 09 Juun 2020, 23:33

Leho kirjutas:Sellisel juhul võib olla probleem ka kütuse temp sensoris.

Aga jah enne millegi lammutamist oleks vaja ikka kaabel külge panna.

PS: ilma kaablita sa seda uut pumpa nagunii tööle ei saa. Pritse ajastuse kraadi vahemik on ikka nii väike....


kui nüüd aus olla. siis mõte on helistada sulle ning proovida välja kaubelda aeg, et saaks masinale kaabli külge ;)
eks siis paistab. kas vaja vana masina küljest pump maha keerata ja minna külla kellegile, kes selle saab aidata ka paika sättida :)
Mutreid ma keerata võin, IT on aga noorte teema


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist