eemaldatud dpf ei läbi tehnilist ülevaatust

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

GTU
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Okt 2023, 11:00

eemaldatud dpf ei läbi tehnilist ülevaatust

PostitusPostitas GTU » 14 Okt 2023, 11:18

Autoks on V50 2.0D mootoriga EURO 4 standard. Mul oli pidevalt probleeme DPF-iga. Olen selle asendanud selle vastu, mis poes saadaval oli (mitte originaal varuosa) ja see suri 2 aastaga, lisaks suri lõpuks turbiini ja muutus palju muid osi nagu klapid, andurid jne. . Jaamas öeldi mulle, et parem on DPF eemaldada, kuna see on tehtud. Ja mulle öeldi, et peaks läbima tehnoülevaatuse, aga ei lähe ja nad ei tea, mis viga on.
Nad proovisid vesinikpuhastust, kuid ka see ei aita.
Vaatasin just D4204T mootori spetsifikatsiooni ja tundub, et tavaline väljalasketoru on EURO3 jaoks, mida näitab tehnoülevaatusel ja EURO4 saavutamiseks on lisatud DPF. Mis paneb mind arvama, et autol pole viga, aga see lihtsalt ei suuda ilma DPF-ita töötada.
Kas keegi teab sellel teemal midagi.
Igasugune abi oleks teretulnud.

Tags:

Kasutaja avatar
Iceman
Foorumi veteran
Postitusi: 4313
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:47
Asukoht: Metsas

Re: eemaldatud dpf ei läbi tehnilist ülevaatust

PostitusPostitas Iceman » 14 Okt 2023, 13:40

Kas lisaks füüsilise tahmafiltri eemaldamisele tehti tarkvaras ka muudatused? Kui ei, siis sul ei töötagi see asi korralikult.

kloox
Foorumi veteran
Postitusi: 1070
Liitunud: 28 Mai 2017, 13:39
Asukoht: Valga

Re: eemaldatud dpf ei läbi tehnilist ülevaatust

PostitusPostitas kloox » 14 Okt 2023, 17:21

Kas kiirendades musta ka viskab?Ja dpf-i ummistus on tagajärg,hea oleks põhjus ka üles otsida.
G31Xdrive;Amarok,Disco4 ja paar Audit. Teoorias olen tugev. :D

GTU
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Okt 2023, 11:00

Re: eemaldatud dpf ei läbi tehnilist ülevaatust

PostitusPostitas GTU » 14 Okt 2023, 19:51

Iceman kirjutas:Kas lisaks füüsilise tahmafiltri eemaldamisele tehti tarkvaras ka muudatused? Kui ei, siis sul ei töötagi see asi korralikult.

Jah, ECU programmeeriti ümber, nii et probleeme ei tohiks olla.

GTU
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Okt 2023, 11:00

Re: eemaldatud dpf ei läbi tehnilist ülevaatust

PostitusPostitas GTU » 14 Okt 2023, 19:54

kloox kirjutas:Kas kiirendades musta ka viskab?Ja dpf-i ummistus on tagajärg,hea oleks põhjus ka üles otsida.

Gaasipedaali vajutamisel tekib väga väike pilv ja see jõuab neutraalil 4,5 p/min, kuid tõesti vaevu nähtav, minu teada kõik diiselmootorid annavad gaasi järsul vajutamisel vähemalt väikese pilve. Seda ei juhtu aga siis, kui auto liigub.

Kasutaja avatar
axo
Foorumlane
Postitusi: 33
Liitunud: 21 Jaan 2010, 23:15

Re: eemaldatud dpf ei läbi tehnilist ülevaatust

PostitusPostitas axo » 15 Okt 2023, 00:01

Ei viska mingit pilve kui DPF all ja muu mootoriga seotud korras.
S80 P3 D5

Lontrus
Foorumlane
Postitusi: 21
Liitunud: 18 Juul 2020, 15:24

Re: eemaldatud dpf ei läbi tehnilist ülevaatust

PostitusPostitas Lontrus » 15 Okt 2023, 17:41

Võid proovida nii et ÜV jaoks paned Nestest taastuvmaterjalist väiksema heitmega kütuse ja muidugi sõidad soojaks ka korralikult.

GTU
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Okt 2023, 11:00

Re: eemaldatud dpf ei läbi tehnilist ülevaatust

PostitusPostitas GTU » 15 Okt 2023, 21:06

Lontrus kirjutas:Võid proovida nii et ÜV jaoks paned Nestest taastuvmaterjalist väiksema heitmega kütuse ja muidugi sõidad soojaks ka korralikult.

Mis kütus see on ja kas kuskil on kirjas, kui palju see heitgaase vähendab?

Kasutaja avatar
axo
Foorumlane
Postitusi: 33
Liitunud: 21 Jaan 2010, 23:15

Re: eemaldatud dpf ei läbi tehnilist ülevaatust

PostitusPostitas axo » 15 Okt 2023, 21:35

Neste bio diisel, tean ka mitut juhust kui ÜVst selle meetodiga läbi on saadud. Nii vanale mootorile ja kütuse süsteemile see väga vist tervislik pole.
S80 P3 D5

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: eemaldatud dpf ei läbi tehnilist ülevaatust

PostitusPostitas Mario_L » 16 Okt 2023, 20:11

GTU kirjutas:
Iceman kirjutas:Kas lisaks füüsilise tahmafiltri eemaldamisele tehti tarkvaras ka muudatused? Kui ei, siis sul ei töötagi see asi korralikult.

Jah, ECU programmeeriti ümber, nii et probleeme ei tohiks olla.

siis tehti midagi valesti või jäeti tegemata. korralikult tehtud tarkvara optimeerimine annab väga hea tulemuse.
mul on mitu autot tehtud, ei ühtki probleemi. Euro4 auto andis ka euro5 nõude välja veel, 307 000 läbisõit, pihusteid mina ei remontinud (mootor mersu v6 diisel).
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

GTU
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Okt 2023, 11:00

Re: eemaldatud dpf ei läbi tehnilist ülevaatust

PostitusPostitas GTU » 16 Okt 2023, 20:43

ok, kui autoga on midagi valesti, mis see olla võiks? Mida kõigepealt kontrollida? Äkki on soovitada mõnda head garaaži, mis sellele spetsialiseerunud oleks? Sest mu garaažis öeldakse, et kõik näeb hea välja ja nad ei tea, kust otsida?

Kasutaja avatar
Mario_L
Foorumi veteran
Postitusi: 1398
Liitunud: 28 Okt 2013, 21:26
Asukoht: Tartu-Elva-Jõgeva

Re: eemaldatud dpf ei läbi tehnilist ülevaatust

PostitusPostitas Mario_L » 17 Okt 2023, 21:19

Mul naabrinaine näeb ka päris hea välja aga asi pole kaugeltki korras...

kõigepealt pihustid lasta stendida, kas ja kuidas nad pihustavad. Kui ikka korralikult ei sulgu või kogus on liiga suur, on ka jamad majas.
Järgmine on õhutoide, kas turbo puhub piisavalt ja õigesti, kas õhk üldse liigub. Umbes õhufilter tõstab ka kütusekulu märgatavalt, ehk siis vähe õhku, palju kütust, palju probleeme.
Ka hammasrihma õige asend ja õige pingsus loeb. Täna tuli nt ühelt autode suurtootjalt kiri, et garantii ei kehti, kui on kõrgsurvepump paigaldatud valesti, kui hammasrihma pinguti ei ole pingutatud õigesti. Kõik see viib hammasrihma ja muude süsteemide kiirema riknemiseni.
Volvospetse on terve ilm täis - Veremon, Crank, jne..
If you can't fix it with a hammer, then you've got an electrical problem!

ookeanivõidusõit
Foorumlane
Postitusi: 64
Liitunud: 24 Aug 2022, 20:43

Re: eemaldatud dpf ei läbi tehnilist ülevaatust

PostitusPostitas ookeanivõidusõit » 17 Okt 2023, 21:58

Ega teinekord polegi odavat ja lihtsat lahendust. Tuleb viga otsima hakata (diagnostika) ja see võib võtta aega (raha).

GTU
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Okt 2023, 11:00

Re: eemaldatud dpf ei läbi tehnilist ülevaatust

PostitusPostitas GTU » 18 Okt 2023, 11:59

Täname toetuse eest, kuid probleem on lahendatud. Pärast autoteenindusega konsulteerimist öeldi, et prooviks teist tehnoülevaatust. Nii ma siis tegin ja sain läbi. Rääkisin neile olukorrast ja nad ütlesid, et see pole esimene kord, kui sellised asjad juhtuvad. Nad ütlesid mulle ka, et mõõteseade teeb enne 5 korda testi, kui see täielikult ebaõnnestub. Eelmises teenistuses nad seda ei teinud. Huvitav on see, et mõlemal juhul ei tulnud autost suitsu. See tundub mulle väga imelik.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist