S40 esituled

Moderaatorid: 760GLE, Igor, bronec

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

S40 esituled

PostitusPostitas Oldschool79 » 25 Nov 2016, 19:57

Tere! Küsimus, mis liiki teed valgustavad tuled on S40-l (2002) esituleplokis sisemised? Tundub, et on läbi põlemas- tuhmid on ja mõlema esitule sisemised, ei ole üks. Välimised põlevad korralikult. Tuttav väidab, et lähikad ei saa korraga läbi põleda, aga ma loen manuaalist, et Volvo S40-l on kaksiktuled( Dual headlamps- main beam and dipped beam will be on together.) ,mis töötavad kaherežiimselt? Või olen väljendist Dual Headlamps valesti aru saanud- mulle tundub, et volvodel on kaksiktuled ja töötavad kahereziimselt?!? (miks- sest kui on automaatrežiimil, töötavad mõlemad, kui lükkan sisse kaugtuled, hakkavad kõik tuled kaugtulerežiimil tööle või olen siin ka valesti aru saanud? Küsin, sest kui on kaksiktuled, siis tähendab, et põlevad üheaegselt ja peaksid teoorias ka üheaegselt läbi põlema, eeldusel et mõlemad on sama elueaga ja ühesuguse kvaliteediga- pirnide vahetamisel lülitatakse sisse ju üheaegselt, mis tähendab, et ka eeldatav eluiga ja töötsükkel peaks olema ühesuguse pikkusega? :roll:

Tundub totter küsimus, aga mis teha- algajal lollid küsimused... :D
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Ristooo
Kõva postitaja
Postitusi: 142
Liitunud: 31 Jaan 2011, 16:50

Re: S40 esituled

PostitusPostitas Ristooo » 25 Nov 2016, 20:25

Nii lähikad kui kauged H7, kui pirni mõtlesid.
Põlevad kaugtulede sisselülitusel lähikad ka edasi.
Lähi- ja kaugtule pirni eluiga omavahel võrrelda on natuke totter, ilmselgelt saab kaugtuli vähem tööd teha, kui lähikas

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: S40 esituled

PostitusPostitas Oldschool79 » 25 Nov 2016, 21:13

tänud, mõtlesingi pirne jah-
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: S40 esituled

PostitusPostitas tnx » 28 Nov 2016, 09:12

See, et korraga paigaldatud pirnid enam-vähem korraga läbi ka põlevad, on üsna tavaline. Aga siis jah ikka mõlema poole lähituled, mitte lähi- ja kaugtuli.
Halogeen ei lähe enne läbi põlemist tuhmiks, ta on ikka nagu iga teine hõõglamp, põleb laksti läbi ja siis on kõik. Tuhm on sellepärast, et reflektor või klaas on aja või kuuma mõjul tuhmiks muutunud.
H7 lampidega lähi- ja kaugtuled käivad nii, et lähituli põleb kogu aeg omasoodu ja kaugetele lülitamisel pannakse teised pirnid ka põlema. Lähituld ei muudeta selle käigus kuidagi.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: S40 esituled

PostitusPostitas Leho » 28 Nov 2016, 09:36

Mitte igal masinal ei jää pooltuli põlema kui kauged sisse lülitada. Näiteks üks mu töö masin VIVARO nimeline aparaat kustutab umbes sekund peale kaugtulede sisse lülitamist pooltuled ära.

Ja see, et mõlemal poolel pooltuled enamvähem samal ajal läbi põlevad on täitsa tavaline. (töötavad need ju samapalju) Mul töö Hiluxiga oli seda eriti hea jälgida vahe ei olnud kunagi suurem kui nädal. Alguses vahetasin kah neid ühekaupa aga viimased paar aastat mil se masin mul oli tegin nii, et kui üks juba läks siis vahetasin mõlemad korraga ära. Ja eluiga oli neil umbes kolmveerand aastat. Olenematta mis tootja pirni sinna sisse panid.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

tnx
Foorumi veteran
Postitusi: 2701
Liitunud: 26 Apr 2007, 08:02

Re: S40 esituled

PostitusPostitas tnx » 28 Nov 2016, 11:02

Eluiga sõltub laternast ja pirnist. Igasugused kõrgendatud heledusega pirnid üldiselt põlevad kiiremini läbi. Aga mõne auto laternad on sellise konstruktsiooniga (jahutus vilets?), et seal põleb igasugune pirn läbi.
Minu viimane kogemus halogeenlampidega oli selline, et sügisel ostsin mingid ägedamad ja vanad panin sahtlisse. Kevadel põlesid mõlemad paarinädalase vahega läbi ja panin sahtlist vanad tagasi. Ja niiviisi 4 aastat järjest. Neid ägedamaid oli mitut eri marki ning tavalised olid autol ostes küljes ja nende vanust ei tea. Päevatulesid tal ei olnud, nii et ka suvel põlesid lähikad kogu aeg.

Algsesse teemasse veel - tuled saavad tuhmid olla ka siis, kui mingi elektrijama on ja pinge väga madal.

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: S40 esituled

PostitusPostitas Oldschool79 » 28 Nov 2016, 14:17

Tänud vastukaja eest. Sai uurida, tuleb välja, et kaugtule sektsioonis on ju gabariiditule pirnid ka olemas- need põlevadki nõrga valgusega(neid nimetasingi siis tuhmiks). nüüd jäin mõtlema, et äkki päevasõidutuled välja lülitatud, sest varem tundus küll, et kui automaatselt tuled sees, siis on kogu tuledeplokk ühtlase kollase valgusega- praegu on nii, et lähikad ehk äärmised, põlevad valgelt ja seespool gabariidid, väga selgelt eristatavalt.
Küsiks üle, et kes teab, millise tule pirnid töötavad päevasõidutulerežiimis? Päevasõidu jaoks vist ei ole vanematel mudelitel eraldi tuld? Siis teaks kontrollida.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7612
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: S40 esituled

PostitusPostitas Liiwaannus » 28 Nov 2016, 19:02

99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: S40 esituled

PostitusPostitas Oldschool79 » 28 Nov 2016, 20:32

tänud, manuaal on olemas mul, aga välja ei loe, millised pirnid on kasutuses päevasõidutuledena.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7612
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: S40 esituled

PostitusPostitas Liiwaannus » 28 Nov 2016, 21:58

Ma ei saa aru, mida silmas pead. Lüliti 0, süüde 0, auto pime. süüde I-II asend, sees lähikad, pargid, numbrikad ja spido valgus.
Lüliti teine ehhk parkide asend. Kõikides süüte asendites põlevad pargid.
Lüliti 3. asend, süüde väljas ja esimeses ei pane midagi põlema, süüde sees, lähilad pargid numbrid.

Lüliti esimese asendi korral mu meelest kaugid peale ei jää, saad ainult vilgutada. Lüliti kolmandas jäävad kaugid peale ka.

Päevakatena kasutamiseks kuulub sellest komplektist mõni asenditest, kus lähikad ja pargid põlevad.

Udukate lülitus on eraldi, parkide asendist udukaid lisades, võid neid ka päevakana kasutada.
Mugavuse mõttes hoia lüliti 1. või 3. asendis ja tuled süttivad ise päevasõiduks. Öösel kasutada alati 3. asendit. Kui tuledes endale visualiseerida tahad, siis klõpsi lüliteid ja käi ümber auto või pargi auto pimedas klaasseina vastu ja vaata peegeldust.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: S40 esituled

PostitusPostitas Oldschool79 » 29 Nov 2016, 01:38

ma saan aru, et tuled saab ringi lülitada lülitist, aga konkreetselt, pidasin silmas, et mis pirnid ära kustuvad või põlema lähevad, kui aktiveerida või deaktiveerida päevasõidutuled....Siiani arvasin, et Päevakad on põhimõtteliselt sama mis lähikad, aga pole kindel. Eks teen siis vaatluse ära ja kui tulemusi on, annan teada.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7612
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: S40 esituled

PostitusPostitas Liiwaannus » 29 Nov 2016, 08:28

Ei ole eraldi päevakaid. Päevakad=lähikad. 0 asendis nn päevaka režiimis, kus kauge ei saa peale tõmmata põlevad lähikad, pargid ja numbrituled.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)

Kasutaja avatar
Oldschool79
Kreisi postitaja
Postitusi: 406
Liitunud: 30 Okt 2016, 23:52
Asukoht: Rakvere

Re: S40 esituled

PostitusPostitas Oldschool79 » 29 Nov 2016, 12:53

Ah OK, Liiwaannus siis on selge- päevakad on siis automaatsed lähikad. kui päevakad välja lülitada siis peab käsitsi lähikad sisse lülitama.
Esimene Volvo: S40 2002 1.8l ATM

Kasutaja avatar
Liiwaannus
Foorumi veteran
Postitusi: 7612
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:56
Asukoht: Saue

Re: S40 esituled

PostitusPostitas Liiwaannus » 29 Nov 2016, 18:42

Võid rahumeeli hoida lülitit kolmandas asendis. Süüde välja, siis on auto pime, samas saad vajadusel kauge ka kasutada. Neid lüliteid liigselt kruttida ei tasu, nii mõnelgi ära lagunenud.
99a 1.8 90kw s40 Müüdud
V70 97a 2.5tdi Müüdud
V70 '11
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist