Turbo redblocki summutist

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

cuda
Kõva postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 10 Juul 2019, 15:15
Asukoht: Tartu

Turbo redblocki summutist

PostitusPostitas cuda » 29 Okt 2021, 15:04

Tervist kaaskannatajad!

Hiljuti tekkis vajadus tegeleda summutijooksuga. See oli plaanis, aga ei arvanud, et olukord on nii pakiline. Tagumine pütt murdus toru küljest lahti lihtsalt. Polnud neid ühendusi lähedalt uurinud, aga üldiselt paistis torustik täitsa viisakas ja see tuli täitsa üllatusena kohe. Aga no asju juhtub..
Nüüd on küsimus, et mis edasi. Kõige laihtsam ja kiirem lahendus oleks osta 50 euriga lihtsalt uus pütt. Aga tahaks selle kuidagi komplektsemalt ja ettevaatavamalt lahendada. Originaalsummuti oma kõvera lõputoruga mulle ei meeldi, kuidagi inetu.
Kui minna nö aftermarket teed, siis põhiline küsimus on, kas 3" või 2.5". Usa foorumites lauldakse kolmetollisele kiidulaulu, aga tundub kuidagi overkill. Plaan ilmselt küll mingi hetk 15/16 turbo panna, aga 2.5" torudest peaks piisama sellele täitsa ju? Pole mõttes neljasadat hobust otsima minna. Selle lahenduse põhiline miinus on hind- vaja uut süsteemi downpipe-ist alates ja katt tuleb ka välja vahetada.
Kahepooletollistest hakkasid silma 2 Rootsi tootjat- Simons ja Ferrita. Ferrita on on kahest vähemtuntud , aga kuulduste järgi teeb kvaliteetset roostevabat toodet. Põhiline pluss oleks kindlasti see, et sellisel juhul oleks see suht igavene lahendus. Samuti välimus- tavalisest terasplekist süsteem hakkab varem või hiljem roostetama (aga kes sinna auto alla muidugi näeb). Miinusteks põhiliselt hind (ca paar sotti kallim) ja eks ta ole veits raskem ka, kuigi see pigem marginaalne, sest rinkamasinaga tegemist pole. Eestis on probleemiks ka saadavus, sest edasimüüjaid pole suutnud leida ja tehasest otse tellides tuleks ilmselt kolmekohaline number transakuluks.
Simons on vist nimi, mis auto(remondi)huvilistele tutvustamist ei vaja. Nende valikust leidsin sellise komplekti.
simons.jpeg

Selle peaks saama ühelt Saksa edasimüüjalt (Lexmaul) alla 350 euro koos transaga, aga ma ei tea sellest müüjast midagi ja see ei pruugi õnnestuda. Lihtsam oleks muidugi Eestist võtta, aga ei tea, kes tegeleb. Saatsin paarile ettevõttele, kel Simons asjad müügis, päringu, aga veel pole tagasisidet saanud.
On kellegi seoses selle teemaga ideid, kogemusi, soovitusi, et mida võtta, mida jätta? Kuulaks ja vahetaks meeleldi mõtteid.
boxy, but good.

Kasutaja avatar
tibunaator
Uustulnukas
Postitusi: 8
Liitunud: 11 Juun 2020, 19:16

Re: Turbo redblocki summutist

PostitusPostitas tibunaator » 29 Okt 2021, 19:27

juunis tegelesin sama jamaga :D
endal oli ennem 2.5" mille täismahus 3" vastu välja vahetasin, läksin 3" teed kuna see 2.5" oli veits porr ja see immitses igast otsast läbi ja oli igast roostevaba/rooste torust kokku situtud.. igatahes sõbral oli 3" põlvesi jms lademetes üle kuna müüs oma turboka maha.. siis mõtlesin et usakad ja rootslased kõik hypevad seda 3" värki et proovin ära.. long story short: 3" downpipega on turbo spooli natuke rohkem kuulda ja heli on natuke sügavama tooniga.. aga laias laastus dramaatilist vahet ei ole, mõlemad paukusid ja mulksusid mul samatmoodi ( vajadusel võin video ka lisada ).. mul endal siis kat on eraldi flantside otsas ja käib all ainult siis kui ülevaatusel käin.. 3 tollisega võib ka kõhuall kitsaks minna, mul auto veits madalam ka kui originaalis ja mul käib see vastu maad kui parajasti sõidan üle järsa või siis väga laia lamava..2,5 tollisega sellist muret polnud
Manused
249487000_423055459192310_3058652740009579487_n.jpg
91' Volvo 940 b230ft m90

cuda
Kõva postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 10 Juul 2019, 15:15
Asukoht: Tartu

Re: Turbo redblocki summutist

PostitusPostitas cuda » 01 Nov 2021, 22:15

Väga vinge setup tundub! Sul on tagumine pütt ka või piirdusid ainult keskmisega?
Kuna ise keevitada ei oska ja sõpru ka selliseid pole, kes põlvedest süsteemi kokku laoksid, siis läksin valmistoodangu teed ja tellisin Lexmaulist selle Simonsi komplekti ära. 55 eurine Deutsche Posti standardtransa oli kõige odavam, mida Euroopast leidsin (v.a Skandix, aga seal on asi ise kallim). Eks näeb, kas ja millal jõuab.
Suht loll on muidugi Rootsis valmistatud suuregabariitset asja kuskilt Saksamaalt ühekaupa tellida, aga selline on siin olukord. Raha on kõigil üle ja ega eriti keegi tõmmelda ei viitsi mingi paari soti pärast. Pole oma päringutele isegi vastust saanud
boxy, but good.

cuda
Kõva postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 10 Juul 2019, 15:15
Asukoht: Tartu

Re: Turbo redblocki summutist

PostitusPostitas cuda » 02 Nov 2021, 14:01

ja tuligi juba refund ka ära. out of stock ja kõige varasem võimalus on wk50, mis on detsembri keskel.
seega jääb järgmise aasta teemaks see sumps ja saab veel variante kaaluda
boxy, but good.

Kasutaja avatar
Klamber
Foorumi veteran
Postitusi: 1120
Liitunud: 26 Mär 2012, 16:21
Asukoht: Tallinn

Re: Turbo redblocki summutist

PostitusPostitas Klamber » 02 Nov 2021, 14:39

Just vaatasin, et kuidas saksamaal saab nii soodne olla. KL racingust uuri.

cuda
Kõva postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 10 Juul 2019, 15:15
Asukoht: Tartu

Re: Turbo redblocki summutist

PostitusPostitas cuda » 02 Nov 2021, 15:33

KL Racingul on suht haige transahind paraku. valikus ainult Postnord (mine postkontorisse järgi ka veel).
ca 120 catback sumpsi eest, panin intercooleri ca prooviks juurde, siis läks üle 200 juba.
boxy, but good.

Kasutaja avatar
Klamber
Foorumi veteran
Postitusi: 1120
Liitunud: 26 Mär 2012, 16:21
Asukoht: Tallinn

Re: Turbo redblocki summutist

PostitusPostitas Klamber » 02 Nov 2021, 16:14

Jah aga ei pea nende transat kasutama, orgunnid ise dpd (34€) või kellegi, eeldusel et 30kg lõhki ei lähe. 160€ eest õlled võid mulle saata :cheers:

pigilind
Foorumlane
Postitusi: 11
Liitunud: 17 Juun 2016, 09:43

Re: Turbo redblocki summutist

PostitusPostitas pigilind » 02 Nov 2021, 16:20


cuda
Kõva postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 10 Juul 2019, 15:15
Asukoht: Tartu

Re: Turbo redblocki summutist

PostitusPostitas cuda » 02 Nov 2021, 17:21

Klamber kirjutas:Jah aga ei pea nende transat kasutama, orgunnid ise dpd (34€) või kellegi, eeldusel et 30kg lõhki ei lähe. 160€ eest õlled võid mulle saata :cheers:

oh, see oleks küll muidu õlut väärt idee. oled ise kasutanud seda varianti? eeldan, et siis tuleks see läbi Rootsi poole DPD orgunnida? hind on küll kahtlaselt odav uksest ukseni teenuse eest nende hindu teades seal..

pigilind kirjutas:Mina võtsin sealt :
https://martelius.com/en/jt-volvo-740-9 ... 0Q07aRzO1A

olen ka sinna lehele oma uurimistööga jõudnud. viitsid paari sõnaga kogemusestest kirjutada- kuidas istub, ehituskvaliteet, sõiduomadused?

e: vahepeal on sakslased Simonsi uue hinna kinnitanud, kui see lattu peaks jõudma- 465 euri, st Rootsi teema muutub aktuaalsemaks
boxy, but good.

Kasutaja avatar
Tanel
Foorumi veteran
Postitusi: 7042
Liitunud: 26 Sept 2005, 12:52
Asukoht: Rakvere, Tallinn, Helsinki
Kontakt:

Re: Turbo redblocki summutist

PostitusPostitas Tanel » 02 Nov 2021, 18:12

Siit oled vaadanud?
https://vparts.se/eu/volvo-940/sport/sportsystem.html
Saatmine 65 rutsi
Alati võid ka uurida rekkameeste kommuunidest.
Mõni toob äkki sümboolse summa eest ära

Just kasutasin sama võimalust ja sain odavamalt, kui pakkus kohalik e pood saatmiseks
S70 T5 192Kw, 423Nm from wheels
854 T5-R T-Gul
142 72a
855 T5-R T-Gul
S90 3.0

Kasutaja avatar
tibunaator
Uustulnukas
Postitusi: 8
Liitunud: 11 Juun 2020, 19:16

Re: Turbo redblocki summutist

PostitusPostitas tibunaator » 02 Nov 2021, 19:07

cuda kirjutas:Väga vinge setup tundub! Sul on tagumine pütt ka või piirdusid ainult keskmisega?
Kuna ise keevitada ei oska ja sõpru ka selliseid pole, kes põlvedest süsteemi kokku laoksid, siis läksin valmistoodangu teed ja tellisin Lexmaulist selle Simonsi komplekti ära. 55 eurine Deutsche Posti standardtransa oli kõige odavam, mida Euroopast leidsin (v.a Skandix, aga seal on asi ise kallim). Eks näeb, kas ja millal jõuab.
Suht loll on muidugi Rootsis valmistatud suuregabariitset asja kuskilt Saksamaalt ühekaupa tellida, aga selline on siin olukord. Raha on kõigil üle ja ega eriti keegi tõmmelda ei viitsi mingi paari soti pärast. Pole oma päringutele isegi vastust saanud

2 resoga blast pipe-d on taga lõpus, ma lasin seebi tänaval summutimeistris teha.. seal onuga saad jutule siis teeb nii kuidas tahad, mõistliku hinnaga ka .. mingi 200 euri kanti läks umbes, 1 ja pool tundi ning onu juba helistas et võin järgi minna
Manused
251328154_304103308214071_346948153226003257_n.jpg
91' Volvo 940 b230ft m90

Kasutaja avatar
Klamber
Foorumi veteran
Postitusi: 1120
Liitunud: 26 Mär 2012, 16:21
Asukoht: Tallinn

Re: Turbo redblocki summutist

PostitusPostitas Klamber » 02 Nov 2021, 19:47

Seebi tänavat küll ei soovitaks kellelgi, onule peaks prillid viima või midagi. Taksisti w124 kannatab seal teha.

Kasutaja avatar
tibunaator
Uustulnukas
Postitusi: 8
Liitunud: 11 Juun 2020, 19:16

Re: Turbo redblocki summutist

PostitusPostitas tibunaator » 02 Nov 2021, 19:51

Klamber kirjutas:Seebi tänavat küll ei soovitaks kellelgi, onule peaks prillid viima või midagi. Taksisti w124 kannatab seal teha.

mdea mis haiget sulle seal tehti aga ma kurta ei saa :lol: :lol: :lol:
91' Volvo 940 b230ft m90

Kasutaja avatar
Klamber
Foorumi veteran
Postitusi: 1120
Liitunud: 26 Mär 2012, 16:21
Asukoht: Tallinn

Re: Turbo redblocki summutist

PostitusPostitas Klamber » 02 Nov 2021, 19:55

Selliseid asju nagu su pildi peal oskab teha jah nagu iga teine summutikoht. Aga midagi viisakamat tahad, siis mina ei julgeks küll soovitada. Ja teemaalgataja käekrija lugedes ma eeldan et ta seda tahab. Ütleme nii et seal keevitatakse torusid, mitte ei ehitata summuteid.

Kasutaja avatar
tibunaator
Uustulnukas
Postitusi: 8
Liitunud: 11 Juun 2020, 19:16

Re: Turbo redblocki summutist

PostitusPostitas tibunaator » 02 Nov 2021, 20:10

Klamber kirjutas:Selliseid asju nagu su pildi peal oskab teha jah nagu iga teine summutikoht. Aga midagi viisakamat tahad, siis mina ei julgeks küll soovitada. Ja teemaalgataja käekrija lugedes ma eeldan et ta seda tahab. Ütleme nii et seal keevitatakse torusid, mitte ei ehitata summuteid.

polnud otsene soovitus, lihtsalt mõtlesin et jagan kus lasin teha.. aga eks iga üks käib kus tahab :wink:
91' Volvo 940 b230ft m90


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist