Volvo760

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

juuru
Uustulnukas
Postitusi: 3
Liitunud: 19 Mär 2010, 17:45

Volvo760

PostitusPostitas juuru » 25 Nov 2010, 23:20

Olen juuru sõber ja olen ta kontolt sees , kuna ma ei suuda õieti millegiga hakkama saada, isegi siia registreerimisega. :(
Ma tahaks lihtsalt teada saada , mis on põhimured volvoga. Ma vist tegin lolli vea, et valida isendiks volvo 760 1987a. v6 2,8 115kw mootor , automaatkäigukast ja veel lisaks nahksisu, kliima ja palju elektroonikat. Ei ole siiani volvot omand, aga nagu ikka naistele kohane valisin auto välimuse põhjal ja korras tundus ka olema, eks need vead tulevad alles pidevalt sõites välja.
Mis teie sellest autost arvate ?

Kasutaja avatar
volvofriik
Kreisi postitaja
Postitusi: 362
Liitunud: 01 Juul 2006, 13:27

Re: Volvo760

PostitusPostitas volvofriik » 10 Jaan 2011, 22:50

juuru kirjutas:Olen juuru sõber ja olen ta kontolt sees , kuna ma ei suuda õieti millegiga hakkama saada, isegi siia registreerimisega. :(
Ma tahaks lihtsalt teada saada , mis on põhimured volvoga. Ma vist tegin lolli vea, et valida isendiks volvo 760 1987a. v6 2,8 115kw mootor , automaatkäigukast ja veel lisaks nahksisu, kliima ja palju elektroonikat. Ei ole siiani volvot omand, aga nagu ikka naistele kohane valisin auto välimuse põhjal ja korras tundus ka olema, eks need vead tulevad alles pidevalt sõites välja.
Mis teie sellest autost arvate ?

Mul sama masin.88 aasta ja viskan V6 mootori aiste vahelt välja.Närvid ja rahakoti juba puruks rebinud.Samas mõni kiidab...

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

Re: Volvo760

PostitusPostitas vanapeer » 11 Jaan 2011, 01:14

Loe Kaagi poste või esite konkreetsed küsimused. Auto pole süüdi et sul remondijuhendit pole. Kui korralikult hooldada on ta seks auto nagu iga teine Volvo.
:unibrow:

Kasutaja avatar
volvofriik
Kreisi postitaja
Postitusi: 362
Liitunud: 01 Juul 2006, 13:27

Re: Volvo760

PostitusPostitas volvofriik » 11 Jaan 2011, 10:35

Olen neid kõiki ühtemoodi hooldanud.See raisk lihtsalt ei kesta.Pole teist justkui piinanud ka.Pigem isegi hoolsam olnud ja rohkem investeerinud.

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Volvo760

PostitusPostitas Leho » 11 Jaan 2011, 10:54

Huvitav jah nende PeRVo mootoritega. Endal oli B27E versioon sellest ja see klõbistas pealt klappi mõnuga. Reguleeri palju tahad mingit vahet polnud. Lõpuks hakkas jahutusvedelikku silindrisse laskma.

Ei jäänudki muud üle kui uus masin endale leida. Kahju küll oli sellest masinast aga mis teha.
Mootori vähemalt oli alumiiniumist ja hiilge ajal sain selle eest pea tonni eesti raha. (Ta oli muidugi täitsa legoks võetud)
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
volvofriik
Kreisi postitaja
Postitusi: 362
Liitunud: 01 Juul 2006, 13:27

Re: Volvo760

PostitusPostitas volvofriik » 11 Jaan 2011, 15:08

Leho kirjutas:Huvitav jah nende PeRVo mootoritega. Endal oli B27E versioon sellest ja see klõbistas pealt klappi mõnuga. Reguleeri palju tahad mingit vahet polnud. Lõpuks hakkas jahutusvedelikku silindrisse laskma.

Ei jäänudki muud üle kui uus masin endale leida. Kahju küll oli sellest masinast aga mis teha.
Mootori vähemalt oli alumiiniumist ja hiilge ajal sain selle eest pea tonni eesti raha. (Ta oli muidugi täitsa legoks võetud)


Arvan,et sama jama,mis mul pidevalt.Plokikaanetihend.Saada neid küll on aga suht kirved ja vahetus pole kah eriline meelakkumine,eriti kui tingimused kesised ning masin peab pidevalt liikuma.Parem on omada asja,mis selliseid probleeme ei tekita.Ega ilmaasjata pole terve nett täis sõimu selle PRV mootori kohta.Küll nukaprobleem(vanemad isendid B237, B28E näiteks),küll õlituse ja kaanetihendi mured(B280F,millel nukaprobleem on lahendatud).Kahjuks aga ei saa nendest kokku ka eriti head nahka.Jupid on erinevad ja aretus ei tasu eriti ära(kui just üliodavalt doonorit ei saa).Omad kogemused.See mootor ei oska kohe tänulik olla.

Kasutaja avatar
kaak
Jupp traati ja väljamaa näpitsad
Postitusi: 1007
Liitunud: 23 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Volvo760

PostitusPostitas kaak » 12 Jaan 2011, 07:07

Tere Juuru sõber!
Kõigepealt on mul väga hea meel, et naisterahvas on otsustanud väga hea auto valida(seeria ja margi mõttes). Küll aga pean sind kurvastama sellega, et Sinu ostetud masinale on tehases installeeritud PRV V6 2.8L bensiinimootor (koodnimega PRV- Peogeot Renault Volvo kunagine koostööprojekt).
Ilma edasist teksti lugemata, soovitaks sul tulla meie juurde Tartus ja soovida sinna peale mõni töökindlam +ökonoomsem(nt mõni diisel) mootor /panna masin müüki ja otsida teise mootoriga sobiv isend.

Aga edasi.. kui praegune kütusekulu ei ole probleem ja kuuesilindrilise bensiinimootori hääl on kõrvale nagu kuld, siis tasuks kindlasti üle kontrollida mootori hetke seisukord- kas jahutusvedeliku tase püsib normis, kas õli on õigeaegselt vahetatud, kas mootor töötab ilma kolinata (üks tüüpilistest probleemidest on keskmise kahe silindri kepsude saalede kulumine- arvatavasti ebaühtlasest õlisurve jaotumisest). Kui tekib probleem jahutusvedeliku kadumisega, peab hakkama tegelema remondiga- kindlasti remondimehele öelda, et mitte ei tohiks vahetada ainult kaanetihend, vaid tasuks tõsta ka silindri hülsside kõrgust, kuna aegamööda on ploki hülssi kandev serv väsinud+ seibid on oksüdeerunud ja tuleks uute seibide abil kergitada hülsse isegi natukene rohkem kui remondiraamat ütleb- seibe ei soovita osta otse renaultist(või peogeost või volvo esindusest), kuna ühe seibi hind oli minuteada 90+ krooni- ma ise lasin nad laseris lõigata ja roostevabast(AISI304).

Kahtlemata tasub kriitiliselt üle vaadata ka ülejäänud auto seisukord, kuna 760 seeria ei pärine teadagi aastatest 2005+, seega on tal kindlasti erinevate omanikega erinevaid kogemusi- sellest ka varjatud või nähtavaid hädasid.
1800s T5
e36 T5

Kasutaja avatar
volvofriik
Kreisi postitaja
Postitusi: 362
Liitunud: 01 Juul 2006, 13:27

Re: Volvo760

PostitusPostitas volvofriik » 12 Jaan 2011, 11:28

Kogu selle töö raha eest kui seda lasta teha,saab juba teise korraliku masina.Paljude asjade tegemiseks tuleb see mootor täiesti osadeks kiskuda.Pärast koostel mitmes etapis pingutada jne.
Peamine on selle kõige juures pidevalt palvetada,et see töö ikka kõik asja ette läheks.Volvo originaalmootori puhul võib energia kulutada enamasti vaid hooldusele. :P :roll:

Kasutaja avatar
volvofriik
Kreisi postitaja
Postitusi: 362
Liitunud: 01 Juul 2006, 13:27

Re: Volvo760

PostitusPostitas volvofriik » 12 Jaan 2011, 11:29

Kuigi veidral kombel...Prantsuse autode peal ei ole kuulnud,et see PRV nii õnnetu ja mannetu oleks.

Kasutaja avatar
SassGuss
Kreisi postitaja
Postitusi: 492
Liitunud: 16 Juul 2007, 11:53
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe...
Kontakt:

Re: Volvo760

PostitusPostitas SassGuss » 12 Jaan 2011, 23:24

volvofriik kirjutas:Kuigi veidral kombel...Prantsuse autode peal ei ole kuulnud,et see PRV nii õnnetu ja mannetu oleks.


Krt, palju sa üldse prantsuse autosi oled näind PeRVo mootoritega? Surevad pooletee peal?
V70 2.5 TDI Aut. 99a. Turbo Kuur
744 D2.4 M47 90a. Eakas
745 D2.4 M47 88a. Troll
944 D24TIC 91a. TurboPeldik
744 mingi bensu motoga. Nahhuj mul seda vaja???

Kasutaja avatar
Leho
Foorumi veteran
Postitusi: 7083
Liitunud: 24 Juun 2005, 10:04
Asukoht: Kegel
Kontakt:

Re: Volvo760

PostitusPostitas Leho » 12 Jaan 2011, 23:46

Mul kunagisel naabrimehel oli renoo peal selline. Aga see kah enamus ajast seisis tal.
tel:515O862 leho@volvoclub.ee
Pilt

Kasutaja avatar
vanapeer
Foorumi veteran
Postitusi: 6781
Liitunud: 02 Juul 2005, 01:31
Asukoht: valges majakeses mere ääres
Kontakt:

Re: Volvo760

PostitusPostitas vanapeer » 12 Jaan 2011, 23:52

Muide Tagasi tulevikku auto on sellega.
:unibrow:

Kasutaja avatar
volvofriik
Kreisi postitaja
Postitusi: 362
Liitunud: 01 Juul 2006, 13:27

Re: Volvo760

PostitusPostitas volvofriik » 19 Jaan 2011, 23:53

Noh-pesukott ja sidruni mõned mudelid on sellega ikka varustet.Romulaski näinud.
Delorean oli vist see "Tagasi tulevikku" masin. Isegi sealt filmist on meelde jäänud,et see mootor oskas ikka jampsida küll :D :evil: :lol:


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist