Imelikult käituv 240-i tühikäik

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

Kasutaja avatar
AndresH
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Nov 2016, 15:27

Imelikult käituv 240-i tühikäik

PostitusPostitas AndresH » 15 Jaan 2017, 22:32

Ehitan vaikselt üht 1989 aasta B230f mootoriga 240-i. Igasugustest hädadest olen üle saanud aga elu segab veidralt käitub tühikäik. Nimelt gaasi andes ja pigem külma mootoriga(vahel vist ka sooja, mul hakkab endal ka viga otsides pea juba veidi sassi minema) ei lange enam pedaali vabastades mootori pöörded ja tühikäik jääb liiga kõrgeks. Kui mootor korraks välja ja uuesti sisse lülitada on tühikäik jälle normaalne. Seda ei juhtu iga kord ja pigem siis kui kõvemini gaasi anda.

Olen maha kiskunud ja puhastanud drosselklappi (throttle body), AMM/MAF sensorit, kontrollinud üle voolikud, vaakumileket nagu ei paista ja vahetanud ära tühikäiguklapi(IAC). Järgmiseks võtan vast ette ja vahetan ära TPS-i(drosselklapi asendi andur). Nn. liblikat liigutades klõpsub Tps küll kuuldavalt, kui ehk on siiski vigane. Täna tegin katse, vajutasin toasoojal aga jälle liiga kõrge tühikäiguga töötaval mootoril näpitsatega kinni IAC klapist tuleva vooliku ja tühikäik kukkus normaalseks. Enam ei saa aru mis toimub.

Kas siinsetel tarkadel on mõni hea mõte? Oleksin tänulik. :)
Volvo 240 1989

Kasutaja avatar
ants
Foorumi veteran
Postitusi: 4757
Liitunud: 17 Juun 2005, 17:15
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Imelikult käituv 240-i tühikäik

PostitusPostitas ants » 15 Jaan 2017, 22:52

Vaata ka tühikäigumootor üle, kui juba nii palju oled teinud.
745 GL ´91; LR90 ´87.

Kasutaja avatar
AndresH
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Nov 2016, 15:27

Re: Imelikult käituv 240-i tühikäik

PostitusPostitas AndresH » 15 Jaan 2017, 22:53

Ma vahetasin tühikäigumootori ära. Muutus sellest nii palju, et külmalt käivitades tõstab pöörded veidi üles ja siis mõne hetke pärast langetab normaalseks. Ilmselt oli ka see vigane aga kerkiva tühikäigu muret ei lahendanud.
Volvo 240 1989

nustu826
Kõva postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 10 Juun 2013, 20:41
Asukoht: Paide - Türi

Re: Imelikult käituv 240-i tühikäik

PostitusPostitas nustu826 » 15 Jaan 2017, 23:35

Küll on täiesti teine auto, aga tuttav käis sarnase probleemiga mu juures Audi 80, 2,3ga - mootor lonkas, puterdas ja pöörded kõikusid. Ja täpselt nii, nagu ise heaks arvas. Samamoodi peale mootori taaskäivitust oli kõik korras ja mingil suvalisel hetkel hakkas uuesti ja jälle peale taaskäivitust oli kõik ok. Ajas sassi pritse numbrid ja lambda sensori signaali jms. ja veale jälile ei saa...

Vea põhjuseks oli aga tegelikult vigane jagaja. Vea jälile jõudsin juhuslikult, kuna jagaja otsustas omal sisu täiesti rõngasse keerata. Auto käivitus hästi ja töötas ideaalselt. Omanik sõitis garaazist välja maja ette, et viib auto peale mitut nädalat koju. Jättis masina maja ette seisma ja läksime tuppa kohvi tegema ja juttu ajama veel. Pärast enam käima ei läinud. Tuli välja, et kogu sisu oli kasutuskõlbmatu. Vähe sellest, et hall andur oli tükkideks, ka süütehetke määrav aukudega plekk oli igatepidi kõver.
Ilmselt pidi seal midagi olema juba enne lahti tulnud ja see kolistas mööda jagaja sisu ringi ja ajas asju sassi...

Seeg aselline tähelepanek minu poolt, et kontrolli ka jagajat - kasvõi ega ta ei ole lahti loksunud kinnitusest...

Kasutaja avatar
AndresH
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Nov 2016, 15:27

Re: Imelikult käituv 240-i tühikäik

PostitusPostitas AndresH » 15 Jaan 2017, 23:56

Aitäh hea idee eest, vaatan üle.
Volvo 240 1989

Kasutaja avatar
AndresH
Uustulnukas
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Nov 2016, 15:27

Re: Imelikult käituv 240-i tühikäik

PostitusPostitas AndresH » 18 Jaan 2017, 21:14

Paistab, et teema sai lahenduse pärast tpsi vahetust. Vana logises ja oli ilmselt ka veidi valesti reguleeritud.
Volvo 240 1989


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist