245 B230F summuti

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

Kasutaja avatar
E.R
Foorumlane
Postitusi: 12
Liitunud: 22 Jaan 2012, 17:07
Asukoht: Mere ääres...

Re: 245 B230F summuti

PostitusPostitas E.R » 14 Mär 2013, 01:56

zum kirjutas:Lihtsalt infoks, et hammasrihma pealt veepump ei käi, nii et kui see sul otseselt muret ei valmista, siis las ta olla.

Omal veepumpa vahetasin hiljuti, püüan meelde tuletada, mis tootja oli.. igatahes kurta ei saa, hind oli mingi 20 euri kanti, tihendid kaasas, peab ilusti siiamaani, ja metall labadega oli. Vanal olid plastist labad. Tellitud sai ladu24-st vist, pead ei anna.

Õlikorgile tee papist tihend alla, kui muidu ei pea. A üldiselt ta ei tohiks sealt välja pressida üldsegi, karterituulutus ei ole umbes äkki?


P.S. Hijackin natuke teemat ka: kas peale katti on summutajad ühesugused? Katalüsaatoriga variandi püksid on ikka erikuradi kallid, võrreldes pikema (= rohkem materjali ju) ilma kat'ita versiooniga.


Seda infot ma juba tean, et sellel masinal hammasrihm veepumba pealt ei käi. Kui v.kollektor nüüd summuti remondi ajal maas oli, siis võtsin 2 kiilrihma maha, et kontrollida veepumpa. Liikuski teine kuidagi vabal ja lokski oli lausa sees. Kuna eelmine omanik ei võtnud seda tööd ette (hammasrihm-veepump-rullik vahetus) siis peaaegu juba paar aastat autoga ringi sõitnuna (u. 15-20 tuhat aastas) pean selle kindlasti ära tegema.

Aga õlikorgi tihend, mis peaks olema kummist, on aastatega juba nii "ära surnud", et näeb välja ja ka näpuvahel on justkui plastmassist. Keerasin ta juba korra ringi, aga ikka ei pea. Mingit hullu survet karteris ka pole, kuid ikkagi kipub veidi õli vahelt välja ajama ja tulemuseks on vastikult kergelt läkane mootor. Aga mootoriõlile peaks papp ju väga maitsema...kas sellest ikka tolku on? Karterituulutust võiks ju ka igaks juhuks kontrollida. Külmad ilmad, äkki on tõesti mingi tropp ette jäänud.

Summuti kohapealt ei oska aga Sulle täpselt vastata, sest mul oli ja on all mingi hübriid millestki ja ma olen originaali pilti ainult kataloogist näinud. Aga vähemalt on summ hetkel terve ja eks see olegi põhiline. Minu masinal on summutitoru peale kat.-i kuni lõpuni välja 63 mm. läbimõõduga.
Ex animo

Kasutaja avatar
kirsipuu
Foorumi veteran
Postitusi: 1124
Liitunud: 18 Mai 2009, 13:37

Re: 245 B230F summuti

PostitusPostitas kirsipuu » 14 Mär 2013, 10:15

Pilt


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist