kahesajane madalaks ja jäigaks

Moderaatorid: 760GLE, Igor, Henn, bronec

rookierice
Foorumlane
Postitusi: 70
Liitunud: 15 Jaan 2012, 19:44

Re: kahesajane madalaks ja jäigaks

PostitusPostitas rookierice » 26 Sept 2012, 11:09

Siis kui tahad lihtsalt, et põhja ei käiks siis muidugi saabi amort ning lõigatud vedrud (poole lühem vedru on 2 korda jäigem). Või veidi tugevamad vedrud, taha pakutakse universaali tugevdatud vedrusid, minu 900l on ka taga tugevdatud vedrud, millel 2 tiiru maha võetud ning see on piisavalt jäik ja natuke üle ka. Nii et taga sõltub asi kaalust - sinu soovitud jäikus on tühja autoga pigem originaalvedru lõigates saadav, kui kaalu juures (helietehnika, sõidad 4-5kesi jne), siis ikka tugevdatud vedrud + ketas sisse.

Kõrguse reguleerimist sul ees vaja pole? Siis lõigatud vedru ja kui lahjaks jääb saad mõne jäigema osta (loodan, et ei jää, sest jäigema vedru jaoks saabi amordist enam ei piisaks).

Koopaservad rulli muidugi ka ära.
Jõudu!

Kasutaja avatar
Ollu
Foorumi veteran
Postitusi: 722
Liitunud: 10 Sept 2011, 18:42
Asukoht: Elva
Kontakt:

Re: kahesajane madalaks ja jäigaks

PostitusPostitas Ollu » 26 Sept 2012, 11:13

Seda küll et rullida teb aga jäigemvõiks siiski olla et nii palju ei õõtsuks. Saabi amortide vastu hakkasin juba huvi tundma.

Ollu
Volvo 244, B230FT, 1983
Volvo S80 FL D5244T2, 2005

rookierice
Foorumlane
Postitusi: 70
Liitunud: 15 Jaan 2012, 19:44

Re: kahesajane madalaks ja jäigaks

PostitusPostitas rookierice » 26 Sept 2012, 11:28

No palju jäigem on jäigem?

Sa ju sõidad tänaval ja mitte peegelpinnal. Mingi 80N/mm vedruga tekib see efekt, et vedrukäik standardasendist on 4cm üles või alla -üles nii palju siis kui teine ratas on maast lahti. :mrgreen:

Kasutaja avatar
Ollu
Foorumi veteran
Postitusi: 722
Liitunud: 10 Sept 2011, 18:42
Asukoht: Elva
Kontakt:

Re: kahesajane madalaks ja jäigaks

PostitusPostitas Ollu » 26 Sept 2012, 12:15

No see saabi amort + lõigatud vedru tundub hea idee. Tagumise otsa kohta niipalju, et kui universaali vedrud panna siis kas need sedaani omadest pikemad ka? Et kui sealt nüüd maha võtta siis päris vastumaad ei lohiseks. Sest praegu sedaani originaal vedruga mis lõikamata on tagant enamvähem hea kõrgus vb veidi madalamaks, aga liiga pehme on, jäigemaks oleks vaja ja ma ei tea konkreetselt palju, igatahes praegu on terve ringi pealt auto liiga pehme minu arvates.

Siis saabi amordi kohta, et kui keeruline teda alla on aretada ja mis ümber tuleb teha?

No hea oleks kui terve ring oleks regullitav, et talveks saaks kõrgemaks tõsta ja kevadel kui üv ära on siis suve hooajaks jälle madalamaks lasta.


Hetkel tundub, et ette saabi amort lõigatud vedruga ja taha universaali vedrud. Tundub titimiti suht.


Ollu
Volvo 244, B230FT, 1983
Volvo S80 FL D5244T2, 2005

Kasutaja avatar
kirsipuu
Foorumi veteran
Postitusi: 1124
Liitunud: 18 Mai 2009, 13:37

Re: kahesajane madalaks ja jäigaks

PostitusPostitas kirsipuu » 26 Sept 2012, 12:30

Kunagi lolli peaga ostsin diislile taha tugevdatud vedrud
60TKm hiljem on need ikka nii jäigad, et lükkavad aukudes/lamavatel politseinikel amordi kikki ning teevad kolksu.
Alla 200kg tagaistmel/100kg kuudis on pigem ebameeldiv.
Diisel on vähemalt 2X jäigem pill kui originaalseades sedaan.
Sedaani tagaiste sõpru täis riputada saab rattad koopasse.
Võid esmalt tagasilla kohal need läbilöögi puksid madalamale tuua, siis ei tao läbi.

Kui odavalt läbi tahad ajada siis osta lihtsalt diisel universaali kanged uued vedrud ja lõika mõõtu.
Amordiringi pead sellega seoses ka välja vahetama, sest vana amort ei jaksa neid enam ära siluda.

rookierice
Foorumlane
Postitusi: 70
Liitunud: 15 Jaan 2012, 19:44

Re: kahesajane madalaks ja jäigaks

PostitusPostitas rookierice » 26 Sept 2012, 13:00

Vastupidi Olari, need tugevdatud vedrud on veidi lühemad kui originaalid. Auto all on nad jällegi tiba pikemad (jäikusest tulenevalt). Soovitan need osta (üsna odav versioon) ja lihtsalt taha uued amordid, ette lühemad uued amordid ning lõikad originaalvedru. Enam odavamalt talutavat tulemust ei saa.
Ees püstakutes pead ilmselt väikse vahetüki treima aga see ei ole midagi keerulist. :)

Ja ma ei saa aru miks kõik jäiga vedrustusega autosid vihkavad kuni meenub, et olen volvofoorumis - vanad volvod on ju nagu aerupaadid ning jäigema vedruga ilmneb veel kere pehmus ka kõigele lisaks. :roll:


/Lihtsalt paha kasutaja, kes ei taha midagi kuulda hea maitse piiridest ja tahab funnida muudmoodi kui süldina istmes lösutades/

Kasutaja avatar
enta
Foorumi veteran
Postitusi: 1624
Liitunud: 18 Mär 2008, 18:48
Asukoht: tööl

Re: kahesajane madalaks ja jäigaks

PostitusPostitas enta » 26 Sept 2012, 22:11

torms kirjutas:Miks siis üldse lõigata, ülemine ring kuumaks ning suruda kokku.


vedru juba alguses ülevalt tasase pinnaga. kui sa löikad siis keerd kikkis, siis saad alles kuumaga selle paika.

olen mitmel autol vedrude löikamisega tegelenud, kipuvad ära murduma ülemises servad mis kikki olen jätnud.
siiamaani pole sellele lahendust leidnud, kena lugemise pöhjal sain ka teada, et kui vedru ots alla timmida kuumaga siis ei murdu enam ja istub ilusti püstakus ka, rellakaga kui ots maha lihvida, see ei anna mingit tulemust!

saabi amortidega sul ei ole ńii kerge nagu sa arvad, nad on lühemad, seega sul vaja püstakut muuta, vedru kauss allapoole viia ja ülevalt püstaku serv maha löigata pluss uus keere amordi kinni hoidmiseks!
pm odav DIY coil kit ebayst oleks parim lahendus saabi amordi kasutamisel

rookierice
Foorumlane
Postitusi: 70
Liitunud: 15 Jaan 2012, 19:44

Re: kahesajane madalaks ja jäigaks

PostitusPostitas rookierice » 27 Sept 2012, 12:36

Vahepuks püstakusse ja töötab samahästi kui lühendatud püstak. See 100gr vedrustamata massi kasvu ei ole väga teemaks tänavaautol.

Kasutaja avatar
volvofriik
Kreisi postitaja
Postitusi: 362
Liitunud: 01 Juul 2006, 13:27

Re: kahesajane madalaks ja jäigaks

PostitusPostitas volvofriik » 29 Dets 2013, 01:14

Ja me sõbraga vaatame, et saaks asja kõrgemale. Masinal peab olema elegantsi nagu sirge seljaga õhtukleidis daamil. Madaldatud masin jätab alati ärahooratud mulje.Nagu peksasaanud peni - kõht vastu maad või siis terve oma eksistentsi ainult ülekaalulist massi vedama pidanud. Sorry aga Volvo EI ole see auto ja selle jaoks. Müü ta parem kellegile, kes teda hinnata oskab ja ära hakka teda mõnitama. Tean -Ilmselt on see järelhüüe aga ma ei suutnud. Ma pidin selle kohta oma arvamuse paika panema.

Kasutaja avatar
Ollu
Foorumi veteran
Postitusi: 722
Liitunud: 10 Sept 2011, 18:42
Asukoht: Elva
Kontakt:

Re: kahesajane madalaks ja jäigaks

PostitusPostitas Ollu » 29 Dets 2013, 01:19

Igal ühel oma maitse. Kellel ema kellele tütar. Mulle meeldib nii ja teen nii, see ei koti väga mis teised arvavad. Kõigi pilli järgi ei saagi tantsida;)

Ja mis paneb sind arvama, et ma ei oska oma autot hinnata? Kui ma seda hinnata ei oskaks, mädaneks see tõenäoliselt puu all, kust mina ta 2 aastat tagasi päästsin.
Volvo 244, B230FT, 1983
Volvo S80 FL D5244T2, 2005

Kasutaja avatar
evald112
Foorumi veteran
Postitusi: 1370
Liitunud: 22 Aug 2013, 17:58

Re: kahesajane madalaks ja jäigaks

PostitusPostitas evald112 » 29 Dets 2013, 04:46

Õige! Olari on parim, mis selle autoga juhtunud, Jätka samas vaimus.

Kasutaja avatar
allan
Foorumi veteran
Postitusi: 2872
Liitunud: 26 Mai 2007, 20:59
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: kahesajane madalaks ja jäigaks

PostitusPostitas allan » 29 Dets 2013, 10:00

Olari pillil peaks varsti ka jõudu olema, seega lendava vaiba vedrustusega kaugele ei jõua :)
Kellele meeldivad kõrged autod, võivad ju oma auto kõrgeks tõsta.
S60 T5 HEICO SPORTIV | S80 V8 HEICO SPORTIV | S60 R HEICO SPORTIV | 240 GLT | 850 ESTATE
245 1978 | AMAZON 1968 | XC90 D5 2003 | S80 V8 2007 | S80 D5 2007 | V70 T5 2001 | V70 2.5T 1998
INSTAGRAM

Kasutaja avatar
volvofriik
Kreisi postitaja
Postitusi: 362
Liitunud: 01 Juul 2006, 13:27

Re: kahesajane madalaks ja jäigaks

PostitusPostitas volvofriik » 02 Jaan 2014, 06:49

No ei ole mul originaalvedrustus veel tehtud mootorile jalgu jäänud. Edeots sai vaid topeltstabika. Mööda maad roomav arglik koer on lihtsalt kole. Ka siis kui kiiresti roomama peaks. :D

Kasutaja avatar
Ollu
Foorumi veteran
Postitusi: 722
Liitunud: 10 Sept 2011, 18:42
Asukoht: Elva
Kontakt:

Re: kahesajane madalaks ja jäigaks

PostitusPostitas Ollu » 02 Jaan 2014, 12:34

Maitseasi nagu ma ütlesin. Minu arust on tehase seades kits, taburet kole. Pmst mõttetu vaidlus. Minu auto, mulle meeldib nii, nii ma ka teen. Päris lihtne ju.
Volvo 244, B230FT, 1983
Volvo S80 FL D5244T2, 2005

Kasutaja avatar
siimik
Kreisi postitaja
Postitusi: 331
Liitunud: 03 Juun 2012, 13:02

Re: kahesajane madalaks ja jäigaks

PostitusPostitas siimik » 02 Jaan 2014, 13:36

Kuule Ollu

Mis kombo lõpuks esi ja tagasillale kokku said?

Siim


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist